Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
APEL
Autor Wiadomość
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-13, 14:00   

Pani Haniu , mocno albo strasznie albo jak zwał szanuję i szanowałem wasze wpisy i opisy.
Dzięki nim jestem o 2 popołudniu na forum a nie z kolesiami na rynku.


FORMA wypowiedzi i zwrotów????????????
Nie jestem aż takim pętakiem żeby nie wyczuć "czasami" wypowiedzi czy zwrotów książkowych czy wysoko inteligenckich
. Które ni jak się mają ze zwykłym życiem , zwykłego zjadacza chleba.
A Powtarzam że nas zwykłych jest trochę i przybywa.
Mnie osobiście forum zafascynowało tym że nikt mnie nie osądził i nie skazał, tylko dał wytyczne.
Jestem jaki jestem idę zgodnie z wytycznymi i błądze. Co z tego wyjdzie sam nie wiem.
Jednak moim zdaniem stawianie punktów i wraunków kasuje was na starcie.
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-13, 14:26   

"Dabo"]Mnie osobiście forum zafascynowało tym że nikt mnie nie osądził i nie skazał, tylko dał wytyczne.

,,..... Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem .... ,,
 
 
Elżbieta1974
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-13, 15:10   

Dabo, skąd u Ciebie to niskie poczucie wartości????
Jakie to ma znaczenie przed Bogiem, ze nie jesteś dyrektorem, doktorem, czy prezesem????
Jakie to ma zanczenie dla nas tu????

Dla mnie jesteś fajnym gościem, który jest dowcipny, i wielki szacun dla Ciebie, że szukasz Boga i naprawiasz małżeństwo!

CZy Twoje problem są inne niż problemy dyrektorów czy doktorów, którzy znaleźlis ie na tym forum???
Czy jesteś w takim postawieniu sprawy w czymś od nich lepszy lub gorszy???
Zafascynowało mnie na tym forum dokładnie to samo co Ciebie, że mnie nikt nie ocenił, nie potępił, a pomogł sie pozbierać i podpowiedział jak naprawiać małżeństwo,

Tylko właśnie problem w tym Dabo, że coraz częściej na forum w wypowiedziach znajdują się oceny, ktoś tu napisał, że "zdradzacze to.....",
\
Na forum są osoby, które kiedyś zdradziły a teraz szukają Boga i naprawiają swoje małżeństwa.
Czy ktoś dał nam prawo napisać o osobach zdradzających?????

Czy mozemy rzucać kamieniami????

Dla mnie to właśnie w tym jest problem.

Rozumiem, ze ból małżonka poranionego, czy też zostawionego jest ogromny, ale czy można oceniać????
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 10:35   

Owocnych rekolekcji w Głębinowie oraz mile spędzonego czasu dla administratorów, moderatorów, liderów oraz opiekunów duchownych ognisk sycharowskich z całej Polski ....

Pozdrawiam WSZYSTKICH i obejmuję modlitwą .... :-) ...
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-21, 10:58   

Dziękuję Haniu :-D
 
 
robot321
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-18, 02:21   

Haniu oraz wszyscy którzy tu się wypowiedzieliście.

Dzięki każdemu za głos i cenne uwagi. Każda wypowiedź wniosła tu coś nowego i twórczego wg mnie. Ja niestety rzadko jestem na forum ogólnym więc może niepotrzebnie się wypowiadam, jednak gdy widzę głosy mówiące o wycofaniu się z dyskusji z powodu dyskomfortu oceny bądź urażenia uczuć osoby, to zapala mi się czerwona lampka. Jak widać potrzeba pewnego monitoringu jest, najtrudniej oczywiście wyznaczyć tę cienką czerwoną linię....
Dodatkowo różna wrażliwość osobista każdego z nas, jak i inna historia indywidualna komplikują całość problemu.

Obraz jaki mi się wyłonił jako żywo przypomina mi to co się dzieje w polityce, czyli na Wiejskiej. Ten kto głośniej krzyczy ten jest bardziej widoczny i uważa, że to on ma rację i patent na prawdę i nieomylność.

Może by zapodać komuś przygotowanemu merytorycznie aby opracował zasady wypowiadania się na forum.
A jeśli nie to je jeszcze raz wyraźnie i możliwie prosto i krótko spisać.

Co do tematów i ich różnorodności, to zawsze forum ogólne było i jest dla mnie czymś w czym nie mogłem się intuicyjnie połapać. Wiadomo, im więcej osób to i ilość wątków i tematów rośnie, ale nie liniowo lecz może i nawet w skali logarytmicznej.
A co do systematycznego administrowania forum , to jak dla mnie to nie mam pomysłu, więc się nie wypowiem.
Jednak potrzeba wyciszania/usuwania wichrzycieli wydaje mi się być nieunikniona.

A co do rad, to wg mnie, powinni się tym zająć na forum ludzie z dużym stażem i predyspozycjami do tego, oraz specjaliści. Może właśnie powinna być zakładka/dział z kontaktami do poszczególnych osób. Naturalnie jeśli takie osoby się dobrowolnie znajdą i wyrażą chęć pomocy tutaj. Oczywiście tematy porad i same porady powinny być ogólnie dostępne, po prostu jako źródło wiedzy dla innych, chyba że osoba pytająca nie życzy sobie tego, wtedy kontakt przez priva lub indyw. mailem.

Zdaję sobie sprawę że poruszany tu temat jest trudny do rozwiązania, ale nie niemożliwy.

Jeśli kogoś tą moją wypowiedzią uraziłem to było to niezamierzone i z góry przepraszam.

Haniu dzięki za poruszenie tego tematu i trzymaj się ciepło. Chyba mnie tu myślami ściągnęłaś ;-)
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-18, 14:05   

robot321 napisał/a:
Może by zapodać komuś przygotowanemu merytorycznie aby opracował zasady wypowiadania się na forum.
A jeśli nie to je jeszcze raz wyraźnie i możliwie prosto i krótko spisać.


Zasady obowiązujące na forum zostały ujęte w regulaminie forum, który to każda osoba rejestrująca się na forum musi zaakceptować. Nie wszystko da się ując w regulaminie. Zasad dobrego wychowania nie będziemy przecież umieszczać w regulaminie.
Obecnie trwają od jakiegoś czasu prace nad zmianami w regulaminie i są już na końcowym etapie.
Mam nadzieję, że w jakimś stopniu uściślą różne kwestie poruszane w regulaminie.

robot321 napisał/a:
Jak widać potrzeba pewnego monitoringu


Taki "monitoring" ma miejsce cały czas. Zajmują się tym moderatorzy forum, ale mile widziane byłyby kolejne osoby do takiej pracy, bo jest jej coraz więcej, a każdy ma ograniczoną ilość czasu jaką może przeznaczyć na czytanie rozrastającego się forum.
 
 
robot321
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-18, 22:17   

Twardy, dzieki za przypomnienie pewnych zasad. Oczywiście im bardziej szczegółowo będziemy je u ściślać, to będą tworzyły się precedensy typu: a nigdzie nie było napisane że nie wolno tego czy tamtego. i wtedy się zapętlimy w milionach szczególików tego, czego nie wolno.
Zdrowy rozsądek, kultura i miłość do innych to powinny być podstawowe zasady bycia tu i wypowiadana się.
A cała reszta będzie wtedy zbędna. Tyle w temacie.
 
 
Dabo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-21, 18:08   

Powiem po swojemu prostemu i pewnie wiesniackiemu..
Kiedy wdeplem tu ponad rok temu,, mimo ze bylem zly rozpustny i grzeszny, nikt o moje dziwo mnie nie osadzil ani skazal.Mineelo kupe czasu ,sam nie wiem czy sie zmienilem, raczej nie, .
Ale[wiem ze mnostwo moich znajomych odpuscilo by choc takie moowienie jak do mnie. Wiec czemu by nie dopuscic paologii do uswiecania sie w normalnosci???? Rozumiem ze jestescie o wiele stanow ducha do przzodu, niety ja niee, nieumiem, nie potrafie, lub nie jest mi dane choc chcialbym..
Moze po prostu pomodlmy sie za tych ktorxy sa, i trwaja , tych co nie maja jeszcze tego daru i tych ktorzy dojda w trakcie????
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-21, 19:16   

Dabo napisał/a:
Moze po prostu pomodlmy sie za tych ktorxy sa, i trwaja , tych co nie maja jeszcze tego daru i tych ktorzy dojda w trakcie????


Poieram Dabo i przyłączam sie. :->
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9