Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Krucjata w obronie małżeństw sakramentalnch
Autor Wiadomość
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 01:21   Krucjata w obronie małżeństw sakramentalnch

Kochani,

Być może spotkaliście się z Krucjatą modlitwy w obronie małżeństw sakramentalnych, być może trafiliście na nią w Internecie, w kościele, może ktoś Wam ją przyniósł. Być może zainteresuje Was historia jej powstania.

Krucjata pojawiła się na forum Wspólnoty Małżeństw Trudnych ‘Sychar’ 2 listopada 2006 roku o 2:21 rano. Jest owocem pierwszego ogólnopolskiego spotkania Wspólnoty, które odbyło się w dniach 13-15 października 2006 w Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie. W tym czasie moje małżeństwo przechodziło poważny kryzys. Miotałam się, toczyłam walkę wewnętrzną. W Leśniowie, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu coś się we mnie zrodziło. Przypomniałam sobie słowa Pana Jezusa – „Ten rodzaj duchów wypędza się modlitwą i postem”. Kustosz Sanktuarium o.Zbigniew Ptak opowiadał o niezwykłej inicjatywie postu mieszkańców okolicznych wsi w intencji rozwoju Leśniowa. Jego słowa zapadły mi w pamięć. Po powrocie z Leśniowa na forum moderatorów Wspólnoty umieściłam post z propozycją ofiarowania raz w tygodniu Komunii Świętej i postu w intencji ratowania małżeństw. Jakoś tak Duch Św. to poprowadził, że ustaliliśmy, iż codziennie ktoś inny będzie pościć i przyjmować Pana Jezusa. Myślałam dalej. Na forum mamy kółko różańcowe – jednoczymy się w modlitwie codziennie o północy polskiego czasu, wielu forumowiczów odmawia także modlitwę w intencji uzdrowienia małżeństwa. 1 listopada 2006 roku po konsultacji z Andrzejem jednym z założycieli Wspólnoty ułożyłam Krucjatę. Następnego dnia umieściłam ją na forum, a Andrzej na stronie Wspólnoty. W czasie Adwentu wraz z Anią Ostrowską, autorką ikony Świętej Rodziny i Andrzejem zaprojektowaliśmy obrazki rozpowszechniające ideę Krucjaty modlitwy, które następnie wysłaliśmy forumowiczom.

Krucjata modlitwy w obronie małżeństw sakramentalnych zrodziła się w sercach małżonków przeżywających poważny kryzys w małżeństwie, wierzymy, że za natchnieniem Ducha Świętego. Jest naszą odpowiedzią na coraz częstsze i silniejsze ataki zła na rodzinę i małżeństwo. Krucjata modlitwy skierowana jest do wszystkich, którym dobro rodziny nie jest obojętne – mogą ją odmawiać małżonkowie, dzieci, narzeczeni, osoby duchowne. Dla nas Krucjata trwa całe życie, bo charyzmatami naszej Wspólnoty są wierność sakramentalnemu małżonkowi dopóki śmierć nas nie rozłączy i wiara w uzdrowienie naszych małżeństw. Wy możecie się przyłączyć na miesiąc, pół roku, rok, Adwent, Wielki Post, okres narzeczeństwa, możecie zostać z nami na zawsze…

Włączenie się w Krucjatę modlitwy nie jest trudne ani czasochłonne, nie wymaga wielkich ofiar i wyrzeczeń. Wystarczy kilkanaście minut dziennie by odmówić dziesiątek różańca, modlitwę sługi bożego Jana Pawła II w intencji rodziny i modlitwę o uzdrowienie małżeństwa oraz raz w tygodniu odmówić sobie jednego posiłku i przystąpić do Komunii Świętej w intencji ratowania małżeństw. Modlitwę możecie ofiarować w intencji Waszych znajomych, przyjaciół, bliskich, którzy być może przeżywają trudności, możecie się modlić za małżeństwa w Waszej parafii, a także za nieznanych Wam małżonków przechodzących kryzys. Jeśli macie możliwość możecie rozszerzyć Krucjatę i otoczyć modlitwą osoby szkodzące rodzinie i przyczyniające się do jej rozbicia odmawiając w intencji ich nawrócenia Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz przyjmując Komunię Świętą.

Już dziś dziękujemy Wam za zainteresowanie się naszą inicjatywą. Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

W imieniu moderatorów

Wspólnoty Małżeństw Trudnych SYCHAR

Ania Klimaszewska

Ania Ostrowska

Andrzej Szczepaniak


KRUCJATA W OBRONIE MAŁŻEŃSTW SAKRAMENTALNYCH




Codziennie

1. Rozważanie jednej tajemnicy różańca w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie

2. Odmawianie modlitwy sługi bożego Jana Pawła II w intencji rodziny

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna Jezusa Chrystusa, narodzonego z Niewiasty i przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość, umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagam Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów na ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, na wieki wieków. Amen.

3. Odmawianie modlitwy o uzdrowienie małżeństwa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo/ małżeństwo NN. Dziękuję, ze ich/nas połączyłeś, ze podarowałeś im/nas sobie nawzajem i umocniłeś ich/nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili to/nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz ich/nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:

- o dar szczerej rozmowy,
- o „przemycie oczu", aby(śmy) spojrzeli na siebie oczami Twojej, milosci, która „nie pamięta złego" i „we wszystkim pokłada nadzieję",
- o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas/ich łączy, wokół, którego można coś zbudować (zgodnie z Twoja radą: „zło dobrem zwyciężaj"),
- o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym/tym małżeństwie wypełni się wola Twoja.
Niech nasza/ta relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam/im samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Jezu, i juz teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas/nich uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu mojego męża (mojej zony) i moim/ naszych sercach, błogosławię Cię w naszym życiu.

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym/tym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen!


Raz w tygodniu

1. Przyjęcie Komunii Świętej w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie
2. Post lub jałmużna w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie



W miarę możliwości

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia osób szkodzących rodzinie

2.Przyjęcie Komunii Świętej w intencji nawrócenia osób godzących w związek sakramentalny.
Ostatnio zmieniony przez ania z belgii 2007-01-06, 00:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Artur
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 02:43   

Od momentu rejestracji swego konta na forum jestem w tej krucjacie wg formuły bardzo podobnej. W obronie małżeństw do różańca i modlitwy o uzdrowienie małżeństw wspólnoty z Sychar dołączyłem litanię za wstawiennictwem JP2i o udzielenie łaski przez jego wstawiennictwo http://www.kryzys.org/vie...hlight=litania, http://glinki.com/?l=hg8z8w. Aby pełniej zawierzyć siebie i sprawę papieżowi Janowi Pawłowi II Wielkiemu korzystam z pomocy na witrynie http://www.vicariatusurbis.org/Beatificazione/Sussidipl.asp.
Witryna procesu beatifikacji i kanonizacji sługi bożego JP2 zawiera szkołę jego modlitwy.

Ponadto w tej sprawie planuję napisać post kąciku prawnym.
 
 
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 03:12   

Arturze,
Świetnie - widzisz ta krucjata powstała z modlitw dla nas ważnych - modlitw, które większość z nas odmawia... My tyko zebraliśmy je w całość i przygotowujemy do 'puszczenia w świat'
Mamy sygnały, że musimy gorąco się modlić - wszyscy razem i propagować ideę modlitwy za małżeństwa
a tak zupełnie prywanie - ja uważam, że Jan Paweł II jest szczególnym patronem naszego małżeństwa
 
 
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-06-01, 16:11   Re: Krucjata w obronie małżeństw sakramentalnch

Piękna jest ta krucjata !!
 
 
gurgulka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-30, 10:12   

Ja również podjełam krucjatę w intencji małżeństw zagrożonych rozpadem, a konkretnie w intencji mojej i mojego meża...z tej strony można pobrac modlitwe oraz poczytac o niej
http://www.nspj.diecezja....nfo.php?id=7201
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-01, 20:22   

gurgulka napisał/a:
http://www.nspj.diecezja....nfo.php?id=7201


Stary link nie działa teraz ten jest aktualny:

http://www.nspj.diecezja....ucjata-modlitwy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8