Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłoszenia intencji modlitewnych
Autor Wiadomość
Małgosia
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-26, 10:36   Modlitwa o kapłana dla wspólnoty na Skaryszewskiej

Kochani,
na ostatnim spotkaniu naszej wspólnoty postanowilimy zacząć nowennę do Ducha świętego w intencji kapłana dla naszej wspólnoty na Skaryszewskiej
- aby znalazł się kapłan, który będzie opiekowac się nami, odprawiać Mszę świętą i służyć pomocą wszystkim zbląkanym pojawiajacym się w naszym ośrodku.
Bardzo prosimy o włączenie się do tej modlitwy.

Nowenna trwa dziewięć dni.
Wklejam jej tekst i bardzo proszę o zgłaszanie się chętnych :-) :-) :-)

Każdego dnia oprócz tej krótkiej modlitwy można odmawiać Akt poświęcenia się Duchowi Świętemu albo też Litanię do Ducha św.

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO


--------------------------------------------------------------------------------
Dzień pierwszy
W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Pozdrawiam i wielbię Cię, Boże Ojcze, któryś nam dał ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać „Abba” – Ojcze. Pozdrawiam i wielbię Cię, Jezu Chryste, któryś w nas wlał Ducha Prawdy dla poznania Ewangelii Miłości. Pozdrawiam i wielbię Cię, Boże, któryś jest Miłością. Miłości, która jesteś sensem i warunkiem życia, Ty jesteś ratunkiem dla świata. Uczyń nas Miłością. Amen.

Dzień drugi

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, napełnij nas światłem daru mądrości, abyśmy zawsze dokonywali właściwych wyborów wartości i wszystkie nasze dążenia zwracali do Boga, oczekującego z miłością na powrót Swoich dzieci. Amen.

Dzień trzeci

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź Duchu Święty, z darem rozumu, który nasze umysły uzdolni do poznawania Prawdy ożywiającej naszą wiarę, nadzieję i miłość. Naucz nas pokornie poznawać nasze słabości i z dziecięcą ufnością poddawać się Twojej woli. Amen.

Dzień czwarty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i ubogać nasze serca darem rady, który pomoże nam znaleźć wyjście z zawiłych i poplątanych dróg. Niech wyprowadzi nas z ciemności do światła Prawdy, przed którą schroniliśmy się w skorupę obojętności i egoizmu. Uczyń nas wolnymi. Amen.

Dzień piąty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i darem umiejętności uzdolnij nas do właściwego używania rzeczy doczesnych, aby to, co przemijające nie przysłoniło nam dobra wiecznego i abyśmy nie przywiązując się do tego, co nietrwałe, właściwie to wykorzystywali do budowania Twojego Królestwa na ziemi. Amen.

Dzień szósty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, i pokrzep nas darem męstwa, byśmy w chwilach pokus i zwątpień, trudności i niebezpieczeństw wytrwali przy Krzyżu z wiernością godną dzieci Bożych. Amen.

Dzień siódmy

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, z darem pobożności, abyśmy zawsze we wszystkim szukali Twojej woli i aby każde nasze działanie i każde spotkanie z bliźnim było świadectwem naszej miłości do Wszechobecnego Boga. Amen.

Dzień ósmy

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Niech będzie uwielbiony Duch Święty, Duch Ojca i Syna, Żywy Płomień Miłości Trójcy Przenajświętszej! Przyjdź, Duchu Święty, z darem bojaźni Bożej i przenikaj nasze serca pragnieniem wytrwania w dobrym, lękiem przed grzechem, oddalającym nas od Boga, oraz wolą pokornej służby, siejącej dobro w świecie. Amen.

Dzień dziewiąty

W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Duchu Święty, prześwietlaj świat Bożą Miłością, a nas ubogaconych Twoimi darami, wprowadzaj na drogi naszych powołań. Uczyń z nas narzędzia Bożej woli, rozsypujące Jego Miłość po drogach ludzkiego życia. Amen.


--------------------------------------------------------------------------------

Akt poświęcenia się Duchowi Świętemu

Duchu Święty, Duchu Boży, Duchu światła i miłości! Tobie poświęcam rozum mój, serce moje, wolę moją i całego siebie w życiu doczesnym i wiecznym. Spraw, aby rozum mój był zawsze chętny do przyjmowania natchnień, pochodzących od Ciebie z nieba i nauki Kościoła świętego, którym Ty nieomylnie kierujesz i rządzisz: aby serce moje zawsze pałało miłością Boga i bliźniego, a wola moja zawsze z wolą Bożą zgadzała się, aby całe moje życie było wiernym naśladowaniem życia cnót Pana naszego i Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, któremu z Bogiem Ojcem i z Tobą niech będzie zawsze cześć i chwała. Amen.

Duchu Święty – natchnij mnie, Miłości Boża – pochłoń mnie, na właściwą drogę – zaprowadź mnie. Maryjo Matko, spojrzyj na mnie, z Jezusem błogosław mnie, od wszelkiego złego, od wszelkiego złudzenia, od wszelkiego niebezpieczeństwa, zachowaj mnie. Amen.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-26, 11:09   

Jestem z Wami od dziś. :-D

O Stworzycielu Duchu przyjdź i przewodnikiem dla nas bądź.
Ześlij w krąg światła Swego blask
i zechciej zesłać na nas i na naszych najbliższych swoje siedmiorakie Dary.
 
 
Mufinka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-08-04, 05:48   

"Wielbimy Ojca i Syna,
I Ducha, Dawcę pociechy:
Niech będzie chwała na wieki
Majestatowi Bożemu. Amen.
 
 
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-03-25, 17:38   

elzd1 napisał/a:
Nadszedł czas rekolekcji wielkopostnych. Ten tydzien ofiaruję codziennie dziesiatkę różańca za księży rekolekcjonistów, żeby Ich słowa sięgały duszy słuchaczy. Szczególnie polecam tych księży, którzy w całej Polsce dla różnych grup sycharków będą wygłaszać rekolekcje. :-)


I znów czas rekolekcji, spowiedzi wielkopostnych... pamiętajmy o kapłanach, módlmy się o owoce rekolekcji, o nasze nawrócenia w sakramencie pojednania, by ten następny dany nam czas nie pozostał stracony.
 
 
mark1
[Usunięty]

Wysłany: 2011-05-31, 21:56   

Pamiętajmy o kapłanach w całym roku to oni przynoszą nam małżonkom Chrystusa!
 
 
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-03, 21:42   

mark1 napisał/a:
Pamiętajmy o kapłanach w całym roku to oni przynoszą nam małżonkom Chrystusa!
nie tylko nam małżonkom przynoszą Chrystusa, tym bardziej pamiętajmy :)
pozdrawiam Marku
 
 
mariak
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-08, 18:46   

Pomodlę się za Was!
 
 
olaprawdzik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-09, 20:54   

Dolączam sie do modlitwy
 
 
Elżbieta1974
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-05, 15:17   

Dziękujemy Ci Panie za wszystkich kapłanów, których stawiasz na naszej drodze, to oni pokazując nam Ciebie, pokazują, ze po każdej burzy zaświeci słońce.
W ich intencji ofiaruję w całym miesiącu wrześniu koronkę do Bozego MIłosierdzia
 
 
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-05, 21:28   

Elżbieta1974 napisał/a:
Dziękujemy Ci Panie za wszystkich kapłanów, których stawiasz na naszej drodze, to oni pokazując nam Ciebie, pokazują, ze po każdej burzy zaświeci słońce.

Dziękuję Elzbieto1974 :):) a jednocześnie podpisuję się pod tymi słowami, Dziękuję Ci Panie Jezu... a po każdej burzy zaświeci słońce - warto to sobie przypoominać
 
 
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-16, 12:16   Modlitwa o kapłanów na forum Sychar

Codzienna modlitwa za kapłana (i o kapłana na forum kryzys.org)

"Panie, daj nam świętych kapłanów. Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy … (imię i nazwisko księdza) wszędzie i chroni go od zasadzek i sideł diabelskich, które Zły ustawicznie zastawia na jego duszę. Niechaj moc miłosierdzia Twego, o Panie, kruszy i wniwecz obraca wszystko to, co by mogło przyćmić świętość tego kapłana, bo Ty wszystko możesz. Amen."

Po tej modlitwie należy odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.



Przykładowe inne MODLITWY ze strony dwumiesięcznika "Miłujcie się!":
>>> MODLITWY ZA KAPŁANÓW
 
 
Monika36
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-16, 12:51   

Fajnie ,że jesteś Elżbieta. :
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 17:36   

Super inicjatywa. Módlmy się za kapłanów dla naszej wspólnoty. Im więcej osób duchownych nas wspiera tym więcej ludzi otrzyma fachową pomoc, nawet gdy nie ma w okolicy Ogniska WTM Sychar. :mrgreen:
 
 
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-18, 17:54   

Wspieram modlitwą !

Przypominam, że na naszych ostatnich rekolekcjach na Górze św. Anny było aż 6 księży, z róznych stron Polski.

Chwała Panu !!! Nasza modlitwa skutkuje, a księza chętnie z nami współpracują. EL.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9