Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Autor Wiadomość
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-01, 01:33   

Zimnego szampana,zabawy do rana, sakiewki przy boku i Do Siego Roku 2015 :mrgreen:
 
 
enbe
[Usunięty]

Wysłany: 2015-01-03, 21:35   

Na szczęście, na zdrowie, na tym nowym roku, byście byli zdrowi, weseli, jako w niebie anieli cały rok. (odpowiada się: TAK TO BOŻE DEJ)
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-02, 13:37   

KOCHANI

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy życzę Wam przede wszystkim zdrowia, radości w serduchu, wyciszenia, sił , spokoju oraz wytrwałości ...
No i mokrego dyngusa , ale o to już chyba aura zadba

WESOŁEGO ALLELUJA ...
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-04, 09:15   

helenast, czy ja również mogę się przyłączyć do Twoich życzeń?

21 Wtedy Piotr zbliżył się do Niego i zapytał: "Panie, ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie? Czy aż siedem razy?" 22 Jezus mu odrzekł: "Nie mówię ci, że aż siedem razy, lecz aż siedemdziesiąt siedem razy.
(Mt 18 21-22)

9 A kiedy zeszli na ląd, ujrzeli żarzące się na ziemi węgle, a na nich ułożoną rybę oraz chleb. 10 Rzekł do nich Jezus: "Przynieście jeszcze ryb, któreście teraz ułowili". 11 Poszedł Szymon Piotr i wyciągnął na brzeg sieć pełną wielkich ryb w liczbie stu pięćdziesięciu trzech. A pomimo tak wielkiej ilości, sieć się nie rozerwała. 12 Rzekł do nich Jezus: "Chodźcie, posilcie się!" Żaden z uczniów nie odważył się zadać Mu pytania: "Kto Ty jesteś?" bo wiedzieli, że to jest Pan. 13 A Jezus przyszedł, wziął chleb i podał im - podobnie i rybę.
(J 21 9-13)[/b]


153 (ryby w sieci) + 1(ryba na kamieniach) = 154 =
= 77 + 77 = 2 x 77 =

= PRZEBACZYŁEM,
PRZEBACZYŁEM

( O Adam Szustak 154 RYBY)

https://www.youtube.com/watch?v=y6q6zYdjDg8


Życzę Wszystkim wiele radości z tych Świąt i tego co ze sobą niosą.

A tu jeszcze coś ważnego na dzisiaj, dla każdego z nas


II CZYTANIE
LG tom II: Wielka Sobota, str. 386-388

Starożytna homilia na Świętą i Wielką Sobotę


Zstąpienie Pana do Otchłani

Co się stało? Wielka cisza spowiła ziemię; wielka na niej cisza i pustka. Cisza wielka, bo Król zasnął. Ziemia się przelękła i zamilkła, bo Bóg zasnął w ludzkim ciele, a wzbudził tych, którzy spali od wieków. Bóg umarł w ciele, a poruszył Otchłań.
Idzie, aby odnaleźć pierwszego człowieka, jak zgubioną owieczkę.
Pragnie nawiedzić tych, którzy siedzą zupełnie pogrążeni w cieniu śmierci; aby wyzwolić z bólów niewolnika Adama, a wraz z nim niewolnicę Ewę, idzie On, który jest ich Bogiem i synem Ewy.
Przyszedł więc do nich Pan, trzymając w ręku zwycięski oręż krzyża. Ujrzawszy Go praojciec Adam, pełen zdumienia, uderzył się w piersi i zawołał do wszystkich: "Pan mój z nami wszystkimi!" I odrzekł Chrystus Adamowi: "I z duchem twoim!" A pochwyciwszy go za rękę, podniósł go mówiąc: "Zbudź się, o śpiący, i powstań z martwych, a zajaśnieje ci Chrystus.
Oto Ja, twój Bóg, który dla ciebie stałem się twoim synem. Oto teraz mówię tobie i wszystkim, którzy będą twoimi synami, i moją władzą rozkazuję wszystkim, którzy są w okowach: Wyjdźcie! A tym, którzy są w ciemnościach, powiadam: Niech zajaśnieje wam światło! Tym zaś, którzy zasnęli, rozkazuję: Powstańcie!
Tobie, Adamie, rozkazuję: Zbudź się, który śpisz! Nie po to bowiem cię stworzyłem, abyś pozostawał spętany w Otchłani. Powstań z martwych, albowiem jestem życiem umarłych. Powstań ty, który jesteś dziełem rąk moich. Powstań ty, który jesteś moim obrazem uczynionym na moje podobieństwo. Powstań, wyjdźmy stąd! Ty bowiem jesteś we Mnie, a Ja w tobie, jako jedna i niepodzielna osoba.
Dla ciebie Ja, twój Bóg, stałem się twoim synem. Dla ciebie Ja, Pan, przybrałem postać sługi. Dla ciebie Ja, który jestem ponad niebiosami, przyszedłem na ziemię i zstąpiłem w jej głębiny. Dla ciebie, człowieka, stałem się jako człowiek bezsilny, lecz wolny pośród umarłych. Dla ciebie, który porzuciłeś ogród rajski, Ja w ogrodzie oliwnym zostałem wydany Żydom i ukrzyżowany w ogrodzie.
Przypatrz się mojej twarzy dla ciebie oplutej, bym mógł ci przywrócić ducha, którego niegdyś tchnąłem w ciebie. Zobacz na moim obliczu ślady uderzeń, które zniosłem, aby na twoim zeszpeconym obliczu przywrócić mój obraz.
Spójrz na moje plecy przeorane razami, które wycierpiałem, aby z twoich ramion zdjąć ciężar grzechów przytłaczających ciebie. Obejrzyj moje ręce tak mocno przybite do drzewa za ciebie, który niegdyś przewrotnie wyciągnąłeś swą rękę do drzewa.
Snem śmierci zasnąłem na krzyżu i włócznia przebiła mój bok za ciebie, który usnąłeś w raju i z twojego boku wydałeś Ewę, a ta moja rana uzdrowiła twoje zranienie. Sen mej śmierci wywiedzie cię ze snu Otchłani. Cios zadany Mi włócznią złamał włócznię skierowaną przeciw tobie.
Powstań, pójdźmy stąd! Niegdyś szatan wywiódł cię z rajskiej ziemi, Ja zaś wprowadzę ciebie już nie do raju, lecz na tron niebiański. Zakazano ci dostępu do drzewa będącego obrazem życia, ale Ja, który jestem życiem, oddaję się tobie. Przykazałem aniołom, aby cię strzegli tak, jak słudzy, teraz zaś sprawię, że będą ci oddawać cześć taką, jaka należy się Bogu.
Gotowy już jest niebiański tron, w pogotowiu czekają słudzy, już wzniesiono salę godową, jedzenie zastawione, przyozdobione wieczne mieszkanie, skarby dóbr wiekuistych są otwarte, a królestwo niebieskie, przygotowane od założenia świata, już otwarte".
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-20, 07:55   

KOCHANI
------------


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam przede wszystkim zdrowia... zdrowia... zdrowia. Gdy będziecie go mieli wszystko inne prędzej czy później zdobędziecie sami :-) .
Życzę wszystkim również aby potrafili nawet w tych bardzo trudnych przypadkach i warunkach docenić to co posiadają, docenić każdy podarowany dzień , docenić możliwość cieszenia się nim, docenić dar życia samego w sobie.

Dzieląc się opłatkiem oraz podczas modlitwy przy wigilijnym stole pomyślmy o sobie wzajemnie i w tym momencie duchowo złączmy się jako wspólnota.

WSZYSTKIEGO DOBREGO KOCHANI :-)
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-24, 07:21   

Ja również życzę wszystkim, kochani forumowicze błogosławionych i spokojnych Świąt.
Aby ten nadchodzący rok był lepszy od poprzedniego. :->
 
 
BjD
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-24, 08:41   

Moi drodzy Przyjaciele Sycharowcy :) ja również składam Wam najserdeczniejsze życzenia Błogosławionych, spokojnych, zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia :-D
Oby nowo narodzony Jezus Chrystus obdarował Was potrzebnymi łaskami.
 
 
odnowa
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-24, 18:12   

Drogie "Sycharki".

Życzę Wam aby Pan Bóg nie pozwolił Wam się dziś czuć samotnie mimo wszystko...., żeby Jego Narodzenie przyniosło szereg cudów w Waszym życiu, aby ten czas był przez Was dobrze przeżyty, aby niemożliwe stało się możliwym...
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-25, 15:07   

Sycharki i Sycharenki dla wszystkich sle zyczenia spokojnych i blogoslawionych Swiat spedzonych z nadzieja ze bedzie lepiej i lepiej i lepiej. Niech Wam Niebiosa i Ziemia niosa boze blogoslawienstwo i pokoj i milosierdzie. :-)
 
 
Andrzej80190
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-25, 03:42   

Sycharki i Sycharenki dla wszystkich

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,
które niesie odrodzenie duchowe,
napełni wszystkich spokojem i wiarą,
da siłę w pokonywaniu trudności
i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość


Niech Chrystus zmartwychwstały
przyniesie Wam wiosenne kwiaty
radości, miłości, spokoju i szczęścia.
Wesołych świąt Wielkiej Nocy
i mokrego dyngusa życzy... :-D

Andrzej
 
 
helenast
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 06:13   

KOCHANI

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim przede wszystkim zdrowia, pogody ducha, uśmiechu , wiary , nadziei oraz daru wybaczenia. Życzę Wam również cierpliwości , wytrwałości oraz sił w dźwiganiu trudów. Oby jak najszybciej ból przerodził się w spokój, a stres w wyciszenie.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :-)

Hania
 
 
Andrzej80190
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-22, 18:28   

Wszystkim uczestnikom forum, oraz gościom odwiedzającym składam serdeczne życzenia, aby urodzony w stajni betlejemskiej Jezus przyniósł Wam i Waszym najbliższym wiele łask tak bardzo potrzebnych w obecnych czasach, aby jasność Gwiazdy, która towarzyszyła Jego przyjściu rozświetlała Wam drogę życia, a Błogosławieństwo Boże nieustannie je umacniało.
Szczęść Boże.

Andrzej
 
 
enbe
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-23, 01:17   

Narodziny dziecka to zazwyczaj wielkie święto w rodzinnie. Wszyscy przystają nad łóżeczkiem, zachwycają się małym, bezbronnym niemowlakiem, wzruszają jego niewinnością i ufnością, jaką obdarza człowieka. Łatwiej wtedy zapomnieć to, co złe i patrzeć w przyszłość z nadzieją. Bo jak w soczewce, w tej maleńkiej istocie dostrzegamy to, co najistotniejsze. Miłość. Dlatego Bóg nie przypadkiem na świat przyszedł do nas jako dziecko. Ono wyzwala w nas to, co najszlachetniejsze i najpiękniejsze. Ono – wywracając nierzadko całe nasze dotychczasowe życie – pozwala na nowo poukładać hierarchię ważności. Stojąc więc w tej lichej stajence, napełnijmy nasze serca światłem, pokojem i radością. Przyjmijmy tego małego Jezusa tak, jak byśmy przyjęli ukochanego synka, brata, chrześniaka, sąsiada. Nie bójmy się, że odtąd wszystko się zmieni. Ta zmiana jest nam potrzebna – w końcu nasze życie to nieustanna droga. A w tym roku Kościół wzywa nas: „Idźcie i głoście”.
Głosić, ale co ? – być może zapytasz. Jeśli nie wiesz, to wróć w myślach do entuzjazmu
i radości bycia we wspólnocie Kościoła powszechnego, których doświadczaliśmy
w minionym roku podczas Światowych Dni Młodzieży. Przypomnij sobie dumę i szacunek, jakie wzbudzało w Tobie świętowanie 1050 – rocznicy chrztu Polski. Wspomnij wszystkie te momenty Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, gdy doświadczałeś przebaczenia, Bożej czułości, prowadzenia i miłości, która nie zna granic. Zamknij oczy i raz jeszcze przywołaj obraz Jezusa, który nieustannie mówi właśnie do Ciebie: zaufaj, pokochaj, pójdź za mną.
Tak wiele skarbów daje nam Bóg w łasce wiary – On nieustannie, każdego dnia powtarza nam, że jest blisko i zapewnia nas o swojej bezinteresownej miłości. A wszystko to zaczęło się w lichej stajence w Betlejem, od małego dziecka, które narodziło się tak, jak każdy z nas. Bo wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga.
Niech świadomość tej wielkiej Prawdy napełnia nas wszystkich siłami do pokonywania codziennych wyzwań i prawdziwym, duchowym szczęściem w nadchodzącym roku. Miejmy odwagę nieść światu prawdziwie Dobrą Nowinę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 8