Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Dyskusja o rozwodach
Autor Wiadomość
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-04, 21:48   

Ania65 napisał/a:
że najpierw zaczął zmieniać mnie i moje spojrzenie na męża i naszą rzeczywistość.

czyż to nie tajemnice 12 kroków???
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 09:34   

balwanek1 napisał/a:
Ania65 napisał/a:

że najpierw zaczął zmieniać mnie i moje spojrzenie na męża i naszą rzeczywistość.


czyż to nie tajemnice 12 kroków???


Ja jednak myślę, ze to przede wszystkim Jego tajemnica, bo któż jak nie On mnie/nas na nie przyprowadził? Tak wiec 12 kroków to tylko Jego narzędzie do naszej przemiany.
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 10:50   

zenia1780 napisał/a:
Ja jednak myślę, ze to przede wszystkim Jego tajemnica, bo któż jak nie On mnie/nas na nie przyprowadził? Tak wiec 12 kroków to tylko Jego narzędzie do naszej przemiany.

I zapewne można tak myśleć gdyby nie świadomość żródła i genezy powstania programu 12 kroków.
A także tego że 12 kroków "wreszcie żyć" jest wersja stworzoną dla chrześcijan :mrgreen:
to tak jak odwieczne pytanie co było wcześniej jajko czy kura :-P
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 11:21   

balwanek1 napisał/a:
to tak jak odwieczne pytanie co było wcześniej jajko czy kura


Wiesz balwanku1, niezależnie od tego w którym miejscu postawi się Boga, kury czy jajka, to chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co było pierwsze. No chyba, ze Twoim zdaniem to 12 kroków stworzyło Boga i Nim się posługuje a nie odwrotnie :-P
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 13:07   

Żenia my się wciąż nie rozumiemy -ja nie neguję Boga i obecności jego choćby w programie...
ja się odniosłem do prostoty czyli tego co było napisane przez Anię...nauczyłam się inaczej widzieć męża...
ja odpisałem zasada 12 kroków..ty piszesz dalej że Bóg...a ja staram się odpisać gdyby to sam Bóg to nie trzeba by było tych 12 kroków by pojąc taką zasadę....
wniosek prosty moje działania z połączeniem działań Boga dają sukces...
czyli moja praca z Boża pomocą a nie sukces cudów po d wpływem
i tyle
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 13:15   

A co sie tyczy jajka i kury-no sorry tez nie złapałaś tego :-P :-P
bardziej chodziło mi czy rola Boga jest taka by w nas wyrobić chęć zmiany i pracy-czy sam w nas to dokonuje pomimo nas samych.............

bo ja myślę że to pierwsze :mrgreen: :mrgreen:
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-05, 17:15   

Cytat:

Żenia my się wciąż nie rozumiemy
balwanek1 napisał/a:


A co sie tyczy jajka i kury-no sorry tez nie złapałaś tego


Widocznie prelegent się zbytnio nie przegotował lub ma problem z klarownym wyłożeniem swoich myśli ( :-P )
A odnośnie tego:

balwanek1 napisał/a:
ja się odniosłem do prostoty czyli tego co było napisane przez Anię...nauczyłam się inaczej widzieć męża...
ja odpisałem zasada 12 kroków..ty piszesz dalej że Bóg...a ja staram się odpisać gdyby to sam Bóg to nie trzeba by było tych 12 kroków by pojąc taką zasadę....


Znam osoby, które ową zasadę pojęły mimo, ze nie brały udziału w warsztatach (ja również do nich należę) a warsztaty robią już po jej poznaniu, aby poradzi sobie z własnymi zranieniami blokującymi ich miedzy innymi w otwarciu się na małżonka czy przebaczeniu.
 
 
balwanek1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-06, 08:54   

zenia1780 napisał/a:
Znam osoby, które ową zasadę pojęły mimo, ze nie brały udziału w warsztatach (ja również do nich należę) a warsztaty robią już po jej poznaniu, aby poradzi sobie z własnymi zranieniami blokującymi ich miedzy innymi w otwarciu się na małżonka czy przebaczeniu.

A co krąży po forum i jakie zasady od momentu jak pierwsze programy sychar ruszyły??
Jak myślisz żeniu co to za zasady ,słowa,wzorce :mrgreen: :mrgreen:
zanim nawet na forum ruszyły a w realu na Skaryszewskiej dawno były ;-)
a co do jajka i kury?? faktycznie mało to mogło być zrozumiale i sprecyzowane..
ale nigdy bym nie wpadł na to by myśleć co pierwsze Bóg czy program :-P :-P
ze tez przyszło Ci to do głowy :roll:
 
 
zenia1780
[Usunięty]

Wysłany: 2016-03-06, 10:00   

balwanek1 napisał/a:

A co krąży po forum i jakie zasady od momentu jak pierwsze programy sychar ruszyły??
Jak myślisz żeniu co to za zasady ,słowa,wzorce :mrgreen: :mrgreen:
zanim nawet na forum ruszyły a w realu na Skaryszewskiej dawno były ;-)
a co do jajka i kury?? faktycznie mało to mogło być zrozumiale i sprecyzowane..


Ja znam takie:

http://www.kryzys.org/viewtopic.php?t=6053
Ja ich nie neguję w żaden sposób, zauważam tylko, ze gdyby mnie Bóg do tego nie przyprowadził, to nie miałabym sposobności skorzystania z tego programu. Ponieważ mieszkam na"prowincji" to nie miałam możliwości skorzystania ze Skaryszewskiej, stronę Sychar odrzucałam przez rok, uważając, ze Bóg nie jest mi potrzebny w ratowaniu małżeństwa, na zasadzie sama popsułam, sama naprawię. Moja wiec wypowiedź, która Tobie posłużyła za kanwę "dyskusji" była pokornym przyznaniem wielkości i dobroci Boga, który posługuj się tym programem aby uzdrawiać poranione serca.
Czy z tym się również nie zgadzasz?

A odnośnie obietnic, to zauważ, ze ta wspomniana przez Ciebie jest tylko jeną z nich i to w dodatku nie pierwszą. Mnie przyciągnęły te poprzedzające ja. Po za tym balwanku1, gdybyś był aktywnym członkiem Sycharu w realu, wiedziałbyś, ze ta akurat zasada, której tak hołdujesz, z racji dość długiego oczekiwania na możliwość wzięcia udziału w programie, w większości została już osiągnięta przez przystępujących do pracy, bo formacja w ogniskach do tego właśnie prowadzi między innymi.

I tyle z mojej strony.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 9