Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Sposoby na rozpacz/poczucie bezsensu i beznadziei/złość...
Autor Wiadomość
Manna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 20:12   Sposoby na rozpacz/poczucie bezsensu i beznadziei/złość...

Witajcie.
Zechcecie się podzielić wypróbowanymi - skutecznym sposobami na stan rozpaczy po odejściu małżonka, poczuciu bezsensu, beznadziei itd.?
 
 
GosiaH
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 20:17   

Manna, u mnie działała modlitwa. I bieganie (a w czasie biegania modlitwa). Serio!
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 20:18   

łyżwy, rolki, bieganie trochę też
i terapia, a zaraz potem 12 kroków
różańca nie wypuszczałam z ręki i spałam z nim
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 20:26   

Skręcanie mebli (proszę się nie śmiać - to najlepiej zajmowało mi umysł), potem spacery, książki (ale dobre powieści) i oglądanie w TV programów typu "Jak to jest zrobione" (dla inżyniera prawdziwa uczta duchowa) lub programów przyrodniczych. Myśli odpływały wtedy od trudnych tematów.
Oczywiście modlitwa, szczególnie msza św.
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 22:11   

Nie będę oryginalna najbardziej pomagała mi modlitwa, czytanie Biblii. Ale równie doskonałym lekarstwem było pomaganie innym ludziom. Pomaganie cierpiącym z różnych powodów uświadomiło mi, że z moim "krzyżykiem" da się żyć.
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 22:17   

na samym poczatku

Codzienna modlitwa na skypie z innymi sycharkami

i Eucharystia
 
 
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 22:36   

dla mnie to było czytanie Forum od A do Z łącznie z całym archiwum...
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 22:39   

bosa napisał/a:
dla mnie to było czytanie Forum od A do Z łącznie z całym archiwum...


Dla mnie również :mrgreen:
I tak mi zostało ;-)
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 22:55   

bosa napisał/a:
dla mnie to było czytanie Forum od A do Z łącznie z całym archiwum.


oo to też

i przesłuchałam wszystko co było dostępne w nagraniach np w dziale rekolekcje , ks Pawlukiewicz , oj, Pellanowski
 
 
Manna
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-16, 23:00   

Czytam...dziękuję...
 
 
Ania65
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-17, 08:20   

Cytat:
i przesłuchałam wszystko co było dostępne w nagraniach np w dziale rekolekcje , ks Pawlukiewicz , oj, Pellanowski

Rzeczywiście to też

I te spotkania na modlitwie i mitingach skypowych to niesamowicie wzmacniało.
 
 
kasia.g
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-20, 00:48   

Zgadzam się z moimi przedmówcami, wysiłek fizyczny dobrze robi na negatywne emocje a jedynym problemem w tej kwestii może być tylko mobilizacja. Ze swojej strony dołożę Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę jeśli tylko praca pozwala, naprawdę polecam, sama wcześniej nie byłam świadoma jak ważne jest to nabożeństwo
 
 
utka2
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-22, 00:20   

ja chodząc z kilkami odmawiałam Nowennę Pompejańską ... :-)

Na bieganie nie miałam siły (chociaż ogólnie od paru lat biegałam).

Poza tym jak dziewczyny wspomniały - rózaniec, rózaniec i jeszcze raz różaniec. Uspokaja, "otwiera" głowę na dobro wokół nas i wycisza.

Jestem w innej sytuacji, ale ostatnio na gorsze chwile pomaga mi jeszcze oglądanie filmików na YouTube ze śmiesznymi kotami :mrgreen: :mrgreen:

Podobno śmiech to dobry egzorcyzm, tylko nie pamiętam kto to powiedział, chyba x.Pawlukiewicz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9