Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Bezpłatne warsztaty "Nie zgadzaj się na przemoc"
Autor Wiadomość
LK
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 15:02   Bezpłatne warsztaty "Nie zgadzaj się na przemoc"

Ośrodek Pomocy Psychologicznej Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich organizuje bezpłatne warsztaty "Nie zgadzaj się na przemoc" dla słuchaczy radia Warszawa 106,2 FM 15.03.2013 (piątek) od godz. 16:00. Czas trwania 4 godz. Lokalizacja Bednarska 28/30 Warszawa
 
 
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2013-03-13, 15:21   

Dziekuje za info- rozesle znajomym
tu znalazłam więcej szczegółow

WARSZTAT - „ Nie zgadzaj się na przemoc”

( prowadzi p. Ewa Bachanek – Znamierowska
specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie i psychoterapii uzależnień )
w dniu 15 marca 2013 roku od godz. 16 (4 godz.)
w Warszawie, przy ul. Bednarskiej 28/30
sala konferencyjna na I piętrze

WSTĘP WOLNY !
 
 
Radosław
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-05, 21:17   

Proszę o pomoc. Moja żona oprócz sprawy rozwodowej, zrobiła mi sprawę karną. Doniosła fałszywie na policję, że ją pobiłem. Nakłamała strasznie, wciągnęła w to moje ukochane dzieci, które także przeciwko mnie zeznawały. Nie wiem jak się bronić. Psychicznie mnie już zniszczyła, a nie wiem co jeszcze dalej wymyśli wraz z kochankiem !!!!!
 
 
Witraż
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-08, 23:51   

Moj mąż skolei neguje wszelką przemoc. Wcale się nie przyznaje, a próbuje ze mnie zrobic wariatkę. Wszędzie opowiada o tym, ze mu nie udostępniam dziecka, tylko ze przez ostatnie lata groził ze go porwie. Coraz szczegółowej i cześciej. Teraz zgrywa świetego. Podobno sprawcy przemocy nie widza swojego zachowania jako przemoc dopóki nie przejdą cyklu terapii. Tylko jak go tam posłać???i jak funkcjonować kiedy on prowadzi do zniszczenia mnie w sadzie?
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-09, 14:17   

Nagrać groźby. Przemoc najlepiej UDOWODNIĆ. :-)
Co do namawiania na terapię, to odradzam. Terapia jest skuteczna, jeśli ktoś sam jej chce i widzi potrzebę.
 
 
Witraż
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 08:56   

Metanoja1 napisał/a:
Przemoc najlepiej UDOWODNIĆ. :-)


Obdukcje to podobno za mało... Ktoś zarzuci, że nie było przewagi i co wtedy? nie mam nagrań gróźb, ani bicia... On za to ma nieskazitelną reputację. Coś podpowiesz?

edit: poprawiono cytowanie
Ostatnio zmieniony przez 2016-01-10, 08:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-10, 17:55   

Obdukcję jeśli posiadasz, to nie jest tak mało. Nie rozstawać się z dyktafonem. Podpowiadam również stały kontakt z dzielnicowym, jeśli mieszkacie razem.
 
 
Witraż
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-11, 15:25   

Nie mieszkamy. Ucieklam. Balam się ze jak go policja wypuści z dołka to mnie zabije. Tego dnia co zadzwoniłam po policje to balam sue ze mi odbierze zycie. Wrocilam do domu dopiero jak sie wyprowadził.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-12, 09:33   

Witraż, nie martw się aż tak nadto, Sąd też nie jest w ciemię bity i jest niemal pewne, że mąż sam się że tak powiem może zbłaźnić przed sądem. Na siłę męża nie wysyłaj na terapię ;-) dojrzeje to sam zechce.
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-12, 09:47   

Metanoja1 napisał/a:
Na siłę męża nie wysyłaj na terapię ;-) dojrzeje to sam zechce.


Witraż - pomyśl o terapii dla siebie. Po doświadczeniu przemocy nie jest łatwo normalnie żyć.
 
 
krecik
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 00:21   

a nade mną znęca się psychicznie. A tego nijak nie moge udowodnić. :(
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 08:32   

krecik napisał/a:
a nade mną znęca się psychicznie. A tego nijak nie moge udowodnić. :(


Krecik, kto się nad Tobą znęca i na czym to polega?
 
 
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 08:51   

krecik napisał/a:
a nade mną znęca się psychicznie. A tego nijak nie moge udowodnić. :(


Krecik, nie musisz nikomu nic udowadniać. Ty wiesz jak jest.
Od Ciebie powinna zacząć się zmiana.
Na początek poznaj sposoby jak wypracować właściwą postawę chroniącą Cię przed przemocą psychiczną, mam na myśli Twój odbiór oraz sposoby reagowania.

Przemocowiec nie przestanie nim być z dnia na dzień z powodu czyjejś uwagi czy pogrożenia palcem.
Trzeba zacząć troszczyć się o siebie i na sobie skupić.
Nawet w sieci jest mnóstwo materiałów dot. przemocy.
Spróbuj kreciku zacząć od swojej edukacji na ten temat. :-)

http://www.psychotekst.pl/artykuly.php?nr=271
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10