Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
12 kroków aspekt finansowy
Autor Wiadomość
Ewa164
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 20:57   12 kroków aspekt finansowy

Dobry wieczór

Trochę o pieniądzach... :-/

Warsztaty może prowadzić każdy kto skończył 12 kroków. I tak się dzieje. Nie ma w tym nic złego bo do tego zachęca sama książka "Wreszcie żyć".
Tyle tylko, że niektórzy dzięki swoim zdolnościom, inteligencji umieją to tak ubarwić, że za spotkanie biorą po 40-60zł od osoby. Wiecie mniej więcej ile jest osób w grupie. Łatwo policzyć ile można zarobić mnożąc to razy ilość grup.
Biblia uczy nas mądrości. Aby prowadzić 12 kroków nie potrzebna jest żadna wiedza poza tą którą uzyskuje się na 12 krokach. I ta wiedza dotyczy nas samych :)

Osoba prowadząca grupę w istocie nie ponosi żadnej odpowiedzialności, nie prowadzi (bo nawet nie umie) żadnych "kart pacjenta", podobnie jak osoba wynajmująca lokal.
Natomiast wszyscy tu nieźle zarabiają.

12 kroków to wspaniały pomysł i warsztat jest godny polecenia. Ale 12 kroków to miałbyć system samopomocy a nie wzajemnego wykorzystywania.

Zachęcam do rozsądku przy wyborze. Z mojej wiedzy wynika, że spotkania DDA prowadzone w wielu parafiach zupełnie za darmo często przynoszą lepsze owoce.

Nie chce z nikim polemizować. Jestem po warsztacie wiem jak to wszystko działa.
Trudno jest odejść nawet gdy widzi się ewidentne łamanie zasad bo człowiek związuje się z grupą. 12 kroków właśnie tak działa na interakcji pomiędzy uczestnikami. Prowadzący jest tu tylko dodatkiem. W książce jest kilka zasad których musi on pilnować - to wszystko.

Jeśli znajdziecie warsztat 12 krokowy gdzie płaci się mało lub nic macie duże szanse, że ten czas będzie wyjątkowy i zmieni dużo w waszym życiu. Ale też warto pamiętać, że to jest jakiś etap w dojrzewaniu w dochodzeniu do "pełni życia".
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 22:35   

Ewa164 napisał/a:
12 kroków to wspaniały pomysł i warsztat jest godny polecenia. Ale 12 kroków to miałbyć system samopomocy a nie wzajemnego wykorzystywania.


Rozumiem, że spotkało Cię to osobiście skoro to piszesz.
Nie wiem skąd masz takie doświadczenia, ale 12 kroków organizowane "pod szyldem" Sycharu organizowane są w dwojaki sposób.
Albo internetowo i te są całkowicie nieodpłatne, albo kroki stacjonarne.
Sycharowskie kroki stacjonarne organizowane są przy Ogniskach naszej wspólnoty w kilku miastach w Polsce.
Z tego co wiem, to w większości tych kroków stacjonarnych są one również nieodpłatne.
Wiem o dwóch miejscach w których prowadzone są sycharowskie kroki stacjonarne za które się płaci, ale są one prowadzone przez specjalistę (np. psychologa).

Ewa164 napisał/a:
Jestem po warsztacie wiem jak to wszystko działa.


Wiesz jak działało to w Twoim przypadku.
Moim zdaniem to za mało aby pisać, że wiesz jak to działa.
Ja również jestem "po warsztacie" i mam inne doświadczenie niż Ty.
 
 
Ewa164
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 22:51   

To nie było 12 kroków we wspólnocie "Sychar". To jako uzupełnienie.

Czym większa cena za "warsztaty" tym bardziej widać jakie prowadzący ma "ciśnienie" na pieniądze. Moim zdaniem pieniądze nieuczciwie zarobione.
Niestety osoby które szukają tego typu pomocy bardzo często są wykorzystywane.

To nie jest kwestia jak działają "kroki" tylko jak łatwo zmanipulować ludzi którzy na kroki przychodzą.
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-14, 23:38   

Widzę Ewo, że miałaś jakieś niemiłe doświadczenie w pracy w grupie. Przykro mi.
Skoro nie były to kroki sycharowskie, to zastanawiam się w jakim celu piszesz to na forum sycharowskim.
Sychar nie odpowiada za to co dzieje się w całej Polsce.

Co do odpłatności za warsztat można podchodzić różnie.
Odpowiedz sobie na pytanie, czy wolałabyś uczestniczyć w krokach prowadzonych przez fachowca z doświadczeniem np.psychologa, czy osobę która dopiero skończyła swój własny warsztat?
Poświęcając kawał swojego czasu na spotkania krokowe, wolałbym z nich wynieść jak najwięcej. Po to tam przecież się przychodzi.
Jest sprawą oczywistą, że kroki lepiej poprowadzi specjalista z odpowiednim wykształceniem, który sam przeszedł warsztat, niż osoba bez przygotowania zawodowego.

Taki psycholog decyduje się na pomoc innym prowadząc warsztat, rezygnuje w tym czasie z ewentualnego przyjmowania swoich pacjentów i zarabiania na życie.
Czy Ty pracujesz za darmo?

Ewa164 napisał/a:
Prowadzący jest tu tylko dodatkiem. W książce jest kilka zasad których musi on pilnować - to wszystko.


Nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo się mylisz nie doceniając wkładu prowadzących warsztat.
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-15, 09:02   

Cytat:
To nie było 12 kroków we wspólnocie "Sychar". To jako uzupełnienie.


Ewa - a czy możesz w takim razie napisać gdzie, korzystałaś z 12 kroków i co to było konkretnie?
 
 
Ewa164
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-15, 10:56   

Wiem, że są spryciarze którzy nie są psychologami a zarabiają po 5-10 tyś prowadząc po kilka grup. Sami potem mówią, że "z tego da się nieźle żyć". Proszę o sprawdzenia jakie są wynagrodzenia w Polsce - za 4oh pracy tygodniowo a nie jak tu za np. 12-16.

Jeśli ktoś jest psychologiem to pobiera opłaty co jest dla wszystkich normalne.
Czy warsztat 12 kroków to psychoterapia tego nie wiem. Jeśli tak to, nieco dziwne, że prowadzą ją różne osoby bez właściwych studiów.

Kończę i pozdrawiam
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-15, 11:25   

Ewa - bardzo proszę podaj konkrety ze swojego doświadczenia - bo wygląda na to, że mijamy się z prawdą i to co piszesz nie dotyczy warsztatów prowadzonych w ramach WTM SYCHAR.
 
 
Ewa164
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-15, 12:24   

hubcia576 napisał/a:
Ewa - bardzo proszę podaj konkrety ze swojego doświadczenia - bo wygląda na to, że mijamy się z prawdą i to co piszesz nie dotyczy warsztatów prowadzonych w ramach WTM SYCHAR.


Cały wątek nie dotyczy WTM Sychar.
Było błędem umieszczenie tego wątku na tym forum za co przepraszam.

p.s w/g uznania można ten wątek skasować
 
 
Lidia Ch
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 19:43   

Zapisaam się na warsztaty 12 kroków już jakiś czas temu i nie mam zadnych informacji gdzie można sprawdzić czy jestem na liście oczekujących.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-17, 19:59   

Lidio

Jeżeli zapisałaś się, to jesteś na liście. Czekamy aż prowadzący zakończą poprzednie edycje kroków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10