Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić?
Autor Wiadomość
agusia1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-03, 14:51   Co zrobić?

Witam. Jestem pierwszy raz na forum. Piszę ponieważ nie potrafię podjąć decyzji. Jestem w dość dużym kryzysie. Dochodzi między nami do strasznych kłótni i doznaje że strony męża przemocy psychicznej. Wiele osób doradza mi abym na pewien czas wyprowadziła się niestety brak mi odwagi. Ostatnio mąż wyrzucił moje rzeczy przed domu i nie pozwolił mi wejść. Interweniowała jego siostra. Mamy dorosłe dzieci. Proszę podzielcie się że mną swoimi doświadczeniami.
 
 
Metanoja1
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-03, 15:05   

Agnieszko, jestem po podobnych doświadczeniach. Czasem separacja jest konieczna. A czasem warto spróbować najpierw COŚ z tym zrobić, w sensie powstrzymania sprawcy, postawienia granic, interwencją policji, założeniem niebieskiej karty....
 
 
Mrówka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-04, 12:45   

Witaj Agnieszko,
agnieszka@ napisał/a:
niestety brak mi odwag

Często ten brak odwagi towarzyszy nam w całym życiu - i tak boimy się stawiać granice w rzeczach małych, potem coraz większych aż w końcu dochodzimy do ściany - zastanów się Aga czy u Ciebie tak nie było. Jeśli tak, to sama wyprowadzka nie wiele zmieni - mąż się na chwilę opamięta, wrócicie do siebie, ale z owym 'strachem na karku' łatwo znowu wejdziecie w taką samą relację. Niestety wbrew pozorom (wiem po sobie) dużo pracy musisz wykonać Ty. Jeśli czujesz się zagrożona to wyprowadzka jak najbardziej ale jeśli chcesz ją tyko potraktować jako 'rozwiązanie' problemu to znikome szanse powodzenia na dłuższą metę.
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-04, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mrówka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-11, 11:04   

Polecam taką pozycję:
https://vocatio.com.pl/pl/p/Granice-w-relacjach-malzenskich/716
 
 
Marchewka
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-23, 22:16   Re: Co zrobić?

Zdobądź się na odwagę i odejdź. On tobą manipuluje. Musisz się z tego wyrwać, inaczej jego zachowanie nigdy się nie zmieni. Jeśli ciężko Ci samej, poproś kogoś bliskiego o pomoc albo zgłoś się do psychologa. Nie pozwól sobą pomiatać, bo zniszczysz swoje życie.
 
 
Nirwanna
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-23, 22:23   

Agnieszko, co u Ciebie? Poczytałaś polecane tu pozycje książkowe, zajrzałaś na część forum poświęconą przemocy?
 
 
evelina
[Usunięty]

Wysłany: 2016-01-03, 12:35   

A czy mąż zawsze taki był, to znaczy, czy zawsze znęcał się psychicznie? Bo jeśli tak to ciężko będzie go nakłonić do zmiany zachowania. Ale zawsze można spróbować pójść na terapię małżeńską. Jeżeli nie będzie chciał ratować choć w małym stopniu tego związku, to rzeczywiście separacja jest najlepszym rozwiązaniem. Może wtedy się opamięta i zobaczy, że też potrafisz być silną i niezależną kobietą.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9