Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
uzdrowienia
Autor Wiadomość
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 14:43   

O. Glass jest w USA nie wiem gdzie. dopóki był w Anglii był dla mnie dostępny. Teraz nie. Ks Posackiego nie będę pytać . Został zapytany przez znajoma odpowiedział " bo tak " i zakończył temat. Nie lubię takiego zachowania jak też stwierdzeń ze ktoś nie dorósł. Słuchałam wielu ludzi. Bardzo wysokich autorytetów i wiem ze wielcy nawet dziecku potrafią w przystępny sposób przybliżyć swą wiedzę a co dopiero dorosłemu człowiekowi. To zniechęca i odrzuca i nie jest to po chrześcijańsku tak myślę.
Odbiór jest nie tylko jedynie sprawa odbierajacego ale też osoba przekazująca pewne treści jest odpowiedzialna za to jak zostanie odebrana . Wpływ ma jej zachowanie, sposób mówienia i to w jaki sposób przekazuje myśli.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 15:06   

Stokrotka10101 napisał/a:
Bardzo wysokich autorytetów i wiem ze wielcy nawet dziecku potrafią w przystępny sposób przybliżyć swą wiedzę a co dopiero dorosłemu człowiekowi

To prawda i nie prawda. :-P
Nie kazdy jest pedagogiem. Nie kazdy geniusz wylozy swoje teorie tak, aby ogol zrozumial. Umiejetnosc przekazywania wiedzy to dar. Inna rzecza jest kultura przekazu i tu sie zgadzam, ze odpowiedx" bo tak" do kulturalnych nie nalezy. Jak sie czegos nie umie przystepniej przekazac wystarczy sie do tego przyznac i odeslac zainteresowanego do kompetentnej osoby lub lektury. Wiecej sie zyskuje uznaniem wlasnej niemocy niz nadymaniem balona
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 20:59   

Tak temat jest trudny usiłuje w rzeczowy i uczciwy sposób czegoś się dowiedzieć a dostaje cudzy strach i histerię. lub uciecie tematu lub na wszelki wypadek bójmy się wszystkiego
.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-11, 21:38   

Stokrotka10101 napisał/a:
Tak temat jest trudny usiłuje w rzeczowy i uczciwy sposób czegoś się dowiedzieć a dostaje cudzy strach i histerię. lub uciecie tematu lub na wszelki wypadek bójmy się wszystkiego

Mnie sie zdaje ze na takie tematy jakie Cie interesuja o duchowosci powinnas rozmawiac nie z wielkimi autorytetami tylko z praktykami. Najlepsze swiadectwo zawsze pochodzi od tego kto cos przezyl na wlasnej skorze. Jednak i to nie gwarantuje Ci , ze dowiesz sie akurat tego co Cie nurtuje.np. nie dowiesz sie co naprawde czuje sparalizowany dopoki nie polezysz paru dni skrepowana np, bandazem bez mozliwosci ruchu, a i to nie do konca, bo zawsze zostaje ci swiadomosc, ze po zdjeci bandaza wrocisz do dawnej aktywnosci fizycznej, zatem sa tematy ktorych tu na ziemi,nie zglebisz ( na szczescie :-D ) do konca i trzeba sie z tym pogodzic.
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 10:30   

Wiem ze Ty wiesz . wiem ze wiedział o Glass . A ja chce znac tylko podstawy. Nie wiem np tego co jest groznie a co nie jest i jest tylko przesada. .Czy Ty Kinga zbierasz wlosy po fryzjerze? Nie wiem co jest działaniem złego . Na przykład inkwizycja działała w myśl złego pilnując dobra. Mam w głowie zamęt Sami egzorcyści są niespojni np ks Posacki przestrzega przed wszystkim np mówi by nie mieć przedmiotów z innych kultur -turystycznych pamiątek itp a o Palyga uspokaja. i mówi że sam papież ma w Watykanie muzeum z pamiątkami innych kultur . Obaj są egzorcystami Więc gdzie w końcu jest prawda .
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 11:23   

Dla mnie prawda jest jak w tej historyjce:

Autor nieznany


Pewien indiański chłopiec zapytał kiedyś dziadka:

- Co sądzisz o sytuacji na świecie?

Dziadek odpowiedział:

- Czuję się tak, jakby w moim sercu toczyły walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój.

- Który zwycięży? - chciał wiedzieć chłopiec.

- Ten, którego karmię - odrzekł na to dziadek.
 
 
monis
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 11:27   

https://www.youtube.com/watch?v=pHyu1yH1kgs

tak mi się skojarzyło z tą historyjką
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 12:22   

no tak ale inni mówią ze wystarczy żeby chory wziął homeopatyczne tabletkę by znalazł się we władzy szatana . No to jak to w końcu jest?
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 12:29   

Stokrotka10101 napisał/a:
no tak ale inni mówią ze wystarczy żeby chory wziął homeopatyczne tabletkę by znalazł się we władzy szatana . No to jak to w końcu jest?


Stokrotko - poczytaj o homeopatii i jej odsłonach, to sama wyciągniesz wnioski.
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 16:28   

Tu nie tylko chodzi o homeopatię ale np o zbieranie włosów po fryzjerze także inne np pilnowanie by nikt nie przeczytał części Harrego Potera , wyrzucanie pamiatek turystycznych , ksiazek itp. i co z tymi którzy się z tym czy tamtym zetknęli. Czy od razu do Egzorcysty bo zły może nie dawać zbyt dużo znaków czy co.
 
 
hubcia576
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 17:33   

Stokrotko - piszesz i pytasz w swoim imieniu? Czy kogoś reprezentujesz tymi pytaniami?
 
 
Stokrotka10101
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 18:05   

a w czyim imieniu mogłabym pytać ?
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-11-12, 19:54   

Stokrotka10101 napisał/a:
no tak ale inni mówią ze wystarczy żeby chory wziął homeopatyczne tabletkę by znalazł się we władzy szatana . No to jak to w końcu jest?

Na temat homeopatii wytlumaczylam wyzej wiec temat jakos ogarniety, szczegolow poszukaj chocby w Egzorcyscie z tego miesiaca. :-D

Stokrotka10101 napisał/a:
Tu nie tylko chodzi o homeopatię ale np o zbieranie włosów po fryzjerze także inne np pilnowanie by nikt nie przeczytał części Harrego Potera , wyrzucanie pamiatek turystycznych , ksiazek itp. i co z tymi którzy się z tym czy tamtym zetknęli. Czy od razu do Egzorcysty bo zły może nie dawać zbyt dużo znaków czy co.


Zbieranie wlosow :roll:
W polskiej kulturze to zwykly zabobon, ale juz w krajach gdzie popularne jest voodoo nie zdziwilo by mnie to pytanie, choc odpowiedx w obu miejscach jest ta sama:
(15) I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! (16) Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. (17) Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; (18) węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.
(Ew. Marka 16:15-18, Biblia Tysiąclecia)
(7) Bądźcie więc poddani Bogu, przeciwstawiajcie się natomiast diabłu, a ucieknie od was. (8) Przystąpcie bliżej do Boga, to i On zbliży się do was. Oczyśćcie ręce, grzesznicy, uświęćcie serca, ludzie chwiejni! (List Jakuba 4:7-8, Biblia Tysiąclecia)

Czyli poprawna relacja z Bogiem i wiara w Chrystusa zabezpiecza od zla, od kazdej formy dzialania zla. Nie boj sie diabla w zadnej postaci jesli stoisz blisko Boga i Jemu oddajesz czesc, chwale i tylko Jemu ufasz.

Harry Potter o tyle jest niebezpieczny, ze opisuje prawdziwe rytualy i podaje prawdziwe formuly magiczne stad osobie nieswiadomej wciska sie niechciane inicjacje jesli czyta tekst uwaznie, inna sprawa jest przywykanie czytelnikow do swiata duchow, ktory jest przeciwny Bogu i Jego prawu , zamiana dobra na zlo i gloryfikowanie go.

Pamiatki turystyczne tez sa rozne, jedne to zdjecia,inne to plastik, ale sa tez i takie ktore moga z powodzeniem stanac jako eksponaty w muzeum etnograficznym i te ostatnie moga byc niebezpieczne , gdyz bywaja autentycznymi artefaktami magicznymi badz przedmiotami do kultow demonicznych juz uzytymi w rytualach. Takie pamiatki niosa w sobie juz ladunek duchowy i posiadanie ich przez osoby nieswiadome ich przeznaczenia bywa przyczyna klopotow duchowych, ale tylko dla tych co zyja z dobrowolnym grzechem ciezkim bez intencji nawrocenia.

Stokrotko dopoki jestes pod opieka Jezusa niczego sie nie lekaj, a liste zagrozen duchowych znajdziesz chocby w necie :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8