Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Upadek pierwszych ludzi
Autor Wiadomość
mare1966
[Usunięty]

  Wysłany: 2015-06-25, 09:18   Upadek pierwszych ludzi

Tak ni stąd , ni zowąd , całkiem nagle .........
wpadły mi do pamięci te dwa zdania :

Cytat:
Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa i zjadłem


Cytat:
Wąż mnie zwiódł i zjadłam



Oboje się bronią , oskarżając innych ,
ale jakże inaczej . :mrgreen:

Adam - jak przystało na inteligentnego faceta zapodaje niezbite FAKTY .
Fakt pierwszy - To Bóg postawił przy nim tę kobietę , święta prawda .
W domyśle , sorry , ale miej do siebie pretensje .
Fakt drugi - Ewa mu dała , też święta prawda .
Układ , kolejność slów też ciekawy : niewiasta , postawiłeś , dała , ZJADŁEM ( na końcu ) :mrgreen:


Ewa zasłania się EMOCJAMI , niedoskonałością w myśleniu .
Cóż ja biedna , zwiedziona , uwiedziona , tak pieknie mówił . :mrgreen:
I znów kolejność : wąż , zwiódł , ZJADŁAM .



To forum jest bardzo podobne w podejściu i argumentacji .
Mężczyźni argumentują faktami ( tymi wygodniejszymi ) ,
kobiety zasłaniaja się emocjami ( zapominając , że najpierw wyłączyły myślenie ) .
 
 
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 15:42   

Ja raczej zauważam inna prawidłowość.
Opuszczony facet mówi : tak zawaliłem, nie dbałem o żonę, w małżeństwie źle się działo.
Opuszczona kobieta mówi : w małżeństwie nie było idealnie (w którym jest idealnie?), męża diabeł opętał, albo opętała go kochanka.
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 18:22   

mare1966 napisał/a:
Mężczyźni argumentują faktami ( tymi wygodniejszymi ) ,
kobiety zasłaniaja się emocjami ( zapominając , że najpierw wyłączyły myślenie ) .


(15) Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. (16) A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; (17) ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz. (Ks. Rodzaju 2:15-17)

No to kto tu wylaczyl myslenie i pamiec :lol: :lol: kobitka czy facet ? , cos mi sie zdaje ze kobitki nie bylo jak nauczanie bylo do faceta :lol:

mare1966 napisał/a:
Adam - jak przystało na inteligentnego faceta zapodaje niezbite FAKTY .
Fakt pierwszy - To Bóg postawił przy nim tę kobietę , święta prawda .
W domyśle , sorry , ale miej do siebie pretensje .
Fakt drugi - Ewa mu dała , też święta prawda .
Układ , kolejność slów też ciekawy : niewiasta , postawiłeś , dała , ZJADŁEM ( na końcu )


A komu miala dac skoro:
(21) Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał, wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. (22) Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, (23) mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta. (24) Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem. (25) Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu. (Ks. Rodzaju 2:21-25, Biblia Tysiąclecia)

Trza bylo nie spac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: W koncu dajac owoc Adamowi, Ewa wziela go jakby sobie po raz drugi, wszak ten Adam to jej matecznik. :-D

a teraz:
(42) Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie. (Ew. Mateusza 24:42, Biblia Tysiąclecia)
(14) Po jakimś czasie Jezus sam spotkał go w świątyni i rzekł do niego: [,,,]. Nie grzesz już więcej, żeby nie stało ci się coś jeszcze gorszego. (Ew. Jana 5:14 w, Biblia Warszawsko-Praska) :mrgreen:
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-25, 21:18   

kinga2 napisał/a:
No to kto tu wylaczyl myslenie i pamiec kobitka czy facet ? , cos mi sie zdaje ze kobitki nie bylo jak nauczanie bylo do faceta



TO PO KIEGO SIE PCHAŁA , jak jej tam nawet nie było !!!!
Nie dość tego...........jeszcze ZMYŚLA .
Cytat:
Niewiasta odpowiedziała wężowi: "Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli".


Bóg rzekł do Adama :
Cytat:
,,Z każdego drzewa rajskiego możesz jeść, ale z drzewa, które stoi w środku ogrodu, nie jedz, bo, gdybyś z niego jadł, umrzesz".

Gdzie tu mowa o dotykaniu ? :roll:


Czy ta rajska historia , tak drastyczna w stutkach
niczego kobiety nie nauczyła ?
Zawsze i wszędzie musza się pchać przed faceta i pleść trzy po trzy ?
Adam pierdoła i pantoflarz , pewnie bał sie nawet odezwać .

Jak do drzwi mieszkania póka ktoś obcy , to kto powinien otworzyć drzwi ? :evil:
.............. żona :-| policjantka kulturystka i poliglotka w jednym :mrgreen:


-------------------------------------------------------------------------------

Kinga ,
tym tematem
chciałem jednak zwrócić uwagę
na jeden z aspektów tej inności płci
i wcale poważnie .
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 13:43   

mare1966 napisał/a:
Cytat:
,,Z każdego drzewa rajskiego możesz jeść, ale z drzewa, które stoi w środku ogrodu, nie jedz, bo, gdybyś z niego jadł, umrzesz".

Gdzie tu mowa o dotykaniu ?


To sprobuj cos zjesc nie dotykajac :lol: Mrzonka Midasa. :-P


mare1966 napisał/a:
Zawsze i wszędzie musza się pchać przed faceta i pleść trzy po trzy ?
Adam pierdoła i pantoflarz , pewnie bał sie nawet odezwać .


Sam sobie odpowiedziales, kobiety przejmuja takie role do ktorych nie pala sie ich Adamowie :-| Nie zawsze za rada ks. Pawlukiewicza czy p. J. Pulikowskiego da sie czekac az sie Adam da zmotywowac i ruszy do czynu.

Innosc miala ludzkosci dac szanse na uzupelnianie sie wzajemne plci tyle, ze w praktyce wyglada to tak jakby plcie rozwijaly sie w roznym tempie. Nie mowie ze ta czy tamta szybciej czy lepiej, obie poszly w swoim tempie i w swoim kierunku. Dopoki slabosc ciala i kulturowe uwarunkowania jakos hamowaly ekspansje kobiet do czesci funkcji spolecznych to z historii wiemy jak bylo. Zachcialo sie jednak postepu technicznego ludzkosci i z tego wyniklo wiecej niz sie spodziewano, gdyz ta damska czesc spoleczenstwa, ktora czula sie jakos stlamszona panujacymi uwarunkowaniami wyzwolila sie z ramek w jakich zle sie czula i co z tego wyniklo widac dzisiaj. Zatem nauka i wynalazki w jakis sposob zaburzyly porzadki spoleczne do ktorych wiekszosc przywykla i dobrze sie w nich czula. :-D Czasu i przemiany myslenia nie cofniesz, co zatem chcesz osiagnac tym tematem ? Niezaprzeczalnie plec meska i damska roznia sie od siebie, mamy rozne funkcje biologiczne, ale juz spoleczne, pomimo predyspozycji , sa umowne, zwlaszcza dzis.
 
 
Jacek-sychar
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 14:14   

kinga2 napisał/a:
Dopoki slabosc ciala i kulturowe uwarunkowania jakos hamowaly ekspansje kobiet

Kiedy to było?
Sprawdźcie.
Boks kobiet. MMA kobiet. Tytuł poniższego artykułu mówi wiele o "słabości" kobiet:
http://www.sportfan.pl/ar...mezczyzne-52952

A podnoszenie ciężarów kobiet? Porównajcie rekordy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rekordy_%C5%9Bwiata_w_podnoszeniu_ci%C4%99%C5%BCar%C3%B3w#Kobiety
Kobiety o wadze około 50 kg podnoszą na raz około 100 kg. Na samą myśl, że miałbym tyle podnieść, już robi mi się ciemno przed oczami. A jestem "trochę" cięższy.

kinga2 napisał/a:
Niezaprzeczalnie plec meska i damska roznia sie od siebie, mamy rozne funkcje biologiczne, ale juz spoleczne, pomimo predyspozycji , sa umowne, zwlaszcza dzis.

Jeżeli o rolach biologicznych nie dyskutujemy, to nie zgodzę się, że role społeczne są umowne.
Czy facet gotujący obiad staje się od razu mamą? Czy kobieta zmieniająca żarówkę w domu (bo robi to lepiej od swego męża filozofa lub innego humanisty) staje się od razu tatą?
Daliśmy sobie wmówić znaczenie "ról społecznych". Co to jest rola społeczna?
Każdy z nas ma inne talenty i niech je wykorzystuje. Jeżeli kobieta jest inżynierem, to chyba lepiej się zna na technice. Może napiszę, że powinna się lepiej znać. :mrgreen:

Czy ktoś z Was posądza szefa kuchni w restauracji o role społeczne kobiece?

Pozwoliliśmy sobie narzucić inne znaczenie słów, niż pierwotnie one miały. A zaraz będą chcieli "inżynierowie społeczni" zmienić i znaczenie tego, co określały te słowa.
Nie zgadzam się na to!
Tata to tata, niezależnie co robi w domu. Podobnie mama.
Precz z rolami (funkcjami) społecznymi!
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 16:46   

Jacek-sychar napisał/a:
Tata to tata, niezależnie co robi w domu. Podobnie mama.


Tata to funkcja biologiczna, mama funkcja biologiczna bez wzgledu na talenty i wykonywane czynnosci. Babcia nigdy tata nie bedzie , a mama dziadkiem. Mowimy o innych rzeczywistosciach.
Jacek-sychar napisał/a:
zaraz będą chcieli "inżynierowie społeczni" zmienić i znaczenie tego, co określały te słowa.


No juz to widac :lol: :lol:
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 17:05   

Jacek-sychar napisał/a:
Sprawdźcie.
Boks kobiet. MMA kobiet. Tytuł poniższego artykułu mówi wiele o "słabości" kobiet:

Jacek-sychar napisał/a:
A podnoszenie ciężarów kobiet? Porównajcie rekordy:


Od dziesiecioleci jedne z najsilniejszych kobiet mieszkaja za nasza wschodnia granica, szczegolnie na Syberii i w okolicach Uralu. :mrgreen: Nikt sie temu nie dziwi, ze moga spokojnie konkurowac z Pudzianem i innymi osilkami. Zycie wymusilo takie przystosowanie, aby przezyc, gdy zostawaly same po smierci ich mezow lub ich niezdolnosci do pracy ( wojny, choroby, wypadki czy pijanstwo...)
np.
http://pl.sputniknews.com...-i-elektrowozy/
 
 
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 21:56   

Eeee tam ...........Rosjanki
Jedna chinka przeciągnęła taki transporter
z pęłną załogą , uzbrojeniem , na gąsienicach , w zimie , w kopnym śniegu .


Wyobraźcie sobie stadion , powiedzmy Maracana .
Finał mistrzostw świata 2050 .
Męska reprezentacja Brazylii kontra żeńskie Germany .
( mamy już całkowitą równość płci i brak "dyskryminacji" ;-) )
200 tyś widzów i miliardy przed tv .
......... i faceci przegrywają 1 : 7
Tak widzę ostateczny upadek męskiego rodzaju .


--------------------------------------------------------------------------
Kinga ,
kobiety coraz mniej są kobiece ,
ale nie o tym w tym temacie zacząłem .
 
 
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-26, 22:20   

mare1966 napisał/a:
200 tyś widzów i miliardy przed tv .
......... i faceci przegrywają 1 : 7
Tak widzę ostateczny upadek męskiego rodzaju .

To nie upadek to Armagedon. :lol: :lol: :lol:


mare1966 napisał/a:
Kinga ,
kobiety coraz mniej są kobiece ,


Nie da sie ukryc, ze tu sie z Toba czesciowo zgadzam :-P , choc tylko w przedziale wiekowym 0-39, potem kobiety w wiekszosci robia sie niezwykle kobiece. Swiadome siebie, z doswiadczeniem zyciowym, wiedza czego chca, pieknieja, delikatnieja, umieja sie ubrac ze smakiem. Kobieta 40-40+ to dopiero jest kobieta, wczesniej to podlotek i ma prawo nie byc kobiecy :lol: :lol: :lol: :lol: , bo jest ujmujacy :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9