Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Psycholog w kurii-unieważnienie małżeństwa
Autor Wiadomość
jolcia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 17:35   Psycholog w kurii-unieważnienie małżeństwa

Witam, czy ktoś może miał przesłuchanie w kurii dotyczące stwierdzenia małż. jakich pytań można się spodziewać?wg. mnie małż. jest ważne i ,,walczę" o to.
 
 
bajka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 20:03   

przecież całe postępowanie, z tego co pamiętam, jest tajne. składa się przysięgę. więc nie będzie w prawie ten, który postępowanie przeszedł i Ci o tym opowie. Ale pomyśl: to pewnie będą standardowe pytania związane z kanonem, z którego ktoś wystąpił o stwierdzenie. Rozmowa z psychologiem, na której on ustali, czy była dojrzałość do małżeństwa, świadomość tego, co się robi, co wyniosło się z rodziny, jaka osobowość. Czyli klasycznie.
 
 
miazia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 21:35   

Z tego co pamiętam pierwsze spotkanie jest raczej mediacyjne, będziecie zachęcani do rozważenia decyzji o ratowaniu małżeństwa. A potem dopiero ruszy postępowanie. Jednak w każdej diecezji jest trochę inaczej. Ja jestem z Diecezji Płockiej u nas, przynajmniej ze swojego doświadczenia mogę Ci powiedzieć, że przykłada się dużą wagę do obrony sakramentu małżeństwa i mediacji. Ja dzięki temu trafiłam do Sychar, ksiądz który był mediatorem jest opiekunem ogniska WTM Sychar w Płocku. Niezbadane są drogi Pana :-D
 
 
jolcia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-27, 22:13   

ja z Lublina,my już po przesłuchaniu z sądzią głownym był naprawdę ok.mąż nie wyraził pogodzenia sie niestety,,, i mamy psychologa.Podobno fajna pani jakaś niema co się obawiać , ale...Ciekawe czy bardzo istotne jest takie badanie psych.Jakby nie było to tylko mąż jest za unieważ. wszyscy świadkowie, i odp którą napisałam,obrońca węzła są za Ważnością :) na szczęście.tylko boję się że głupka z siebie zrobi aby unieważnić...tego się obawiam..bo tak to intelgentny facet aż za bardzo, wykształcony, pracuje .Ale mam nadzieję że Duch święty będzie działał jak na przesłuchaniu..
 
 
Jarosław
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-28, 17:28   

miazia napisał/a:
będziecie zachęcani do rozważenia decyzji o ratowaniu małżeństwa

Czy to aby precyzyjne stwierdzenie?
Przecież w tym momencie nie wiadomo czy Sakrament jest ważny...

Nie zdawałem sobie sprawy, że to psycholog w trybunale biskupim orzeka o ważności Sakramentu...
 
 
jolcia
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-28, 17:52   

w swietle prawa kanonicznego jest ważne jest małż. dopóki nikt nie orzeknie o stwierdzeniu niewaznośsci mał.
 
 
Jarosław
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-29, 18:10   

Pomimo listu Benedykta XVI do trybunałów biskupich z roku 2011, raz puszczona machina nie zwalnia, a wręcz przeciwnie...

http://www.pch24.pl/kosci...wa,22575,i.html
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-29, 20:11   

Cytat:
Od roku 1989 liczba orzeczeń o nieważności związku małżeńskiego potroiła się.

:-|

Czasem spotykam się z pesymistycznym podejściem, że po październikowym synodzie Kościół zrobi kolejny krok w stronę założenia, że po prostu każde małżeństwo które się rozpadło było nieważnie zawarte...



Módlmy się za biskupów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9