Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci w rozbitym związku a dzieci w rodzinie bez miłości
Autor Wiadomość
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-25, 15:13   

krawędź nadziei napisał/a:
ostatnio doświadczam tylu łask..
wczoraj np. wreszcie znalazłam sposób na tamtą kobietę w mojej głowie, łóżku, łazience, lodówce.. wszędzie mnie napastowało to porównanie, jak kupowałam spódnicę i jak kroiłam ser, jak siodłałam konie i jak szłam do łazienki.. dosłownie straszne to było.
i nagle oświecenie - wystarczy, że za każdym razem gdy taka myśl mnie zaatakuje, zwrócę się do Jezusa modlitwą za mojego męża, za siebie, za nas, za dzieci. Za każdym razem - jeśli to będzie sto razy dziennie, to sto razy dziennie wzniosę modlitwę do nieba. I to działa. Dzięki Ci Panie.

potem złożyłam sobie i Jezusowi ślubowanie, że po prostu nie będę zaglądać na bloga, gdzie ona pisze o moim mężu co kilka dni. Nie będę i już. Nie po to Panie stworzyłeś mnie, abym brała nóż i kaleczyła swoje ręce i nogi. Nie będę.

a kolejna łaska dzisiaj, właśnie w tym "kolejnym" ostatnim dniu..
Dotarło do mnie, że właśnie po to jestem dla dzieci zostawiona z takim a nie innym przygotowaniem, żebym potrafiła im mówić o ojcu z nadzieją, a nie z urazą - cokolwiek nie uczyni.
Abym wpajała im wiarę, że ojciec może tu wrócić, nawet jeśli odszedł. Że jesteśmy rodziną, tylko w bardzo trudnej sytuacji, ale to może zostać zmienione..
Tak to nagle poczułam.
Bo wcześniej byłam pewna, że nie przezwyciężę się i mój przekaz będzie pełen goryczy i nienawiści: "odszedł, opuścił nas, nie chce nas.."
A moja rola jako matki jest inna. Wzmocnić dzieci, a nie osłabić je.


To jest świadectwo do Działu świadectw. :-)
Piękne, brak słów! Niech Bóg ma Was w opiece! Nie daj się złu (złemu)!
 
 
katalotka72
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-25, 15:16   

krawędź nadziei napisał/a:
i nagle oświecenie - wystarczy, że za każdym razem gdy taka myśl mnie zaatakuje, zwrócę się do Jezusa modlitwą za mojego męża, za siebie, za nas, za dzieci.

jesteś wielka !!!

krawędź nadziei napisał/a:
Bo wcześniej byłam pewna, że nie przezwyciężę się i mój przekaz będzie pełen goryczy i nienawiści

podziwiam Cie, bo nie wiem jak by było gdyby maz zostawil mnie z małymi dziecmi - moje dorosle chociaż cierpia tak samo......
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-25, 16:42   

katalotka, to nie ja! to mi zostało dane

zresztą to Ty mi przepowiedziałaś
Twój wpis o jednym dniu, który coś może zmienić - że zmienić we mnie.. a zanim to napisałaś, to wciąż oczekiwałam, że coś może zmienić w moim mężu.
jakąś klapkę we mnie też Ty otworzyłaś :)
widzisz, jak to WSZYSTKO ma swoje znaczenie

Elżbieto, skoro uważasz że to się nadaje na świadectwo, to może faktycznie tam wkleję..
 
 
kenya
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-26, 16:53   

KN - jesteś mądrą, dobrą i wrażliwą osobą. W Twoich wpisach, mimo trudnych przejść, desperacji i rozterek czuje się to coś, co wypływa z poziomów znacznie głębszych niż umysł.

Mówienie do dzieci o ojcu bez urazy, z nadzieją, jest dowodem na wielką miłość do nich, wielką dojrzałość a także przekroczenie swojego ego. Jesteś KN już na innym poziomie :))
Taka postawa zawsze procentuje.

Cytat:
Nie po to Panie stworzyłeś mnie, abym brała nóż i kaleczyła swoje ręce i nogi. Nie będę.


Teraz ja dziękuję Tobie. Bardzo wymowny o donisły ten cytat.
 
 
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-28, 19:55   

Nirwanna napisał/a:
Pomiędzy
Tym, co myślę,
Tym, co chcę powiedzieć,
Tym, co jak mi się wydaje – mówię,
Tym, co mówię,
A tym, co ty chcesz usłyszeć
Oraz tym, co jak ci się wydaje – słyszysz
Tym, co starasz się zrozumieć,
A tym, co rozumiesz –
Znajdują się dziesiątki wariantów nieporozumień
Ale – mimo to – spróbujmy.

Bernard Werber


super
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 18:14   

Podzieliłem ten temat zgodnie z sugestiami niektórych jego uczestników.
Posty niezwiązane z tematem autorki przeniosłem tutaj:

http://www.kryzys.org/vie...der=asc&start=0
 
 
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 20:26   

Krawędź nadziei - miło było Cię poznać na rekolekcjach. :-D
 
 
AJA
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 20:34   

krawedz nadziei:
Więc - moja rodzina kolejna zapewne skończy jako rozbita.
I będę musiała sama wychować dzieci na dzielne i mądre i dobre. Nie wiem jak mam wychować syna bez ojca. Z ojcem w drugim domu.
Ale pewnie się da. Cóż robić.
[/quote]

musi się dać... ale ja też mam świadomość, że to raczej minimalizowanie kosztów dla naszych dzieci... to wszystko co możemy zrobić... ale wszystko wystarczy...

"A moja rola jako matki jest inna. Wzmocnić dzieci, a nie osłabić je."
DZIĘKUJĘ CI ZA TE SŁOWA ;-)
 
 
moc nadziei
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-02, 23:50   

twardy, ja też bardzo się cieszę, że mogłam Cię poznać osobiście. fantastyczne rekolekcje.

Aja, to cudownie, że coś dla siebie znajdujesz.
właśnie o to chodzi, o takie "kamyczki" - albo cegiełki
ja też znajduję je u ludzi, teraz z rekolekcji przywiozłam cały worek cegiełek ;) - za co bardzo dziękuję
i bardzo mnie wspiera świadomość, że i bierzemy i dajemy sobie takie rzeczy nawzajem

kenya Bóg zapłać za dobre słowo.
(chociaż czuję, że na wyrost te oceny, bo przecież wszystko piszę w czasie przyszłym lub w trybie przypuszczającym jak na razie..)

[ Dodano: 2013-12-05, 11:28 ]
http://www.drdrohiczyn.pl...12.05.12%20cz.3

Słucham tej trzeciej części.
Mocne. O dzieciach bez znieczulenia.
Ryczę jak bóbr.
Podesłałam mężowi na maila. Pewnie nie odsłucha ale będzie miał.
 
 
Muzyka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-26, 22:43   

Kod:
A moja rola jako matki jest inna. Wzmocnić dzieci, a nie osłabić je.


Krawedz nadziei
Dziekuje, dziekuje za te slowa.
Dodaja skrzydel ! :-)
 
 
Daria111
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 15:00   

Rozmawialam dzisiaj z mężem na temat córki, ponieważ nie chciała iść do niego ze względu na zachowanie jego brata. (mieszkają razem)
Ogólnie mam dziś doła totalnego, chce mi się płakać.
Jeśli będzie czytać to ktoś kto myśli o rozwodzie/rozstaniu to mogę dać świadectwo, że nawet 6 lat po rozwodzie nie jest cudownie i wspaniale. Zadra w sercu jest, najczęstsza myśł to, że to wszystko jest do ....
Dziecko, mi dziś powiedziało w rozmowie, że przecież najważniejsza jest rodzina i że się kochamy (my). Z boku to wyglądało jakby mnie tego uczyła bo ja już tracę rozeznanie co jest dobre a co złe. Mam już dosyć odgrywania twardzielki, myślenia o rachunkach, sprawunkach i całej reszcie... Zmęczyłam się tą taką "czujnością", że jestem teraz za wszystko odpowiedzialna i że wszystko ja sama na klatę...
Mam przez to wszystko problemy ze spaniem, czy ktoś może polecić coś skuteczniejszego od melisy i wolałabym żeby nie były to żadne tabletki.
Przepraszam za jęczenie. Bad day jak to mówią Indianie
 
 
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-09, 15:48   

Daria111 napisał/a:
Jeśli będzie czytać to ktoś kto myśli o rozwodzie/rozstaniu to mogę dać świadectwo, że nawet 6 lat po rozwodzie nie jest cudownie i wspaniale. Zadra w sercu jest, najczęstsza myśł to, że to wszystko jest do ....


Bo rozwód nic nam nie daje !
Tę drogą połówke i tak bedziemy mieć na plecach do końca życia....sklepjeni jesteśmy przecież = jedno ciało , jedna dusza...odkleic sie nie da - to moc sakramentu.
Czy nie lepiej sie dogadywać....niż walczyć ??

Daria111 napisał/a:
Mam już dosyć odgrywania twardzielki, myślenia o rachunkach, sprawunkach i całej reszcie...


Rozumiem doskonale.
Więc....trzeba być prawdziwą i autentyczną - mamy być uczciwi, wobec siebie najpierw.


Daria111 napisał/a:
Zmęczyłam się tą taką "czujnością", że jestem teraz za wszystko odpowiedzialna i że wszystko ja sama na klatę...


Tak...pieknie by było, gdyby było się z kim tym podzielić.....hm....dzieci maja ojca...na Niego by należo....prawda ?


Daria111 napisał/a:
Mam przez to wszystko problemy ze spaniem, czy ktoś może polecić coś skuteczniejszego od melisy i wolałabym żeby nie były to żadne tabletki.


Modlitwa o Pogodą Ducha + dzięsiątka Różańca za rodzinę ....dodałabym jeszcze do tego modlitwę za męża lub o odrodzenie małżeństwa. Na mnie ta mieszanka zadziałała w sposób piorunujący i potężny ! Bardzo polecam ! EL.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9