Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Separacja, dzieci i wspolczesne trendy
Autor Wiadomość
Agnieshka
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-08, 20:39   Separacja, dzieci i wspolczesne trendy

Witajcie,

Pisze o sytuacji ktora najprawdpodobniej dotyczy tych wszystkich Sycharkow mieszkajacych w Zachodniej Europie. Pisze prawdopodobnie jako ze nie jestem do konca pewna czy w Polsce nie przejawia sie podobny trend.
W UK bardzo popularne sa centra dla dzieci i rodzin z programu Sure Start. To nie o nich mowa bezposrednio, ale sprawa zaczyna sie tam. Jako ze mamy wakacje a wiadomym jest ze dzieciom trzeba zorganizowac czas i gdzies je zabrac ( niesety nie mozemy sie cieszyc dobra pogoda na Wyspach w tym roku) postanowilam wczoraj zabrac moje male coreczki do jednego z centrum. Dziewczynki sa malo i przez to niezbyt wymagajace- szybko zajely sie roznymi zabawkami itp. a ja obserwujac ich zabawe zaczelam sie nieco rozgladac po samym centrum i czytac ogloszenia, ulotki, reklamy itd. I jedna z nich przyprawila mnie o niemaly szok. Na kolorowym plakacie zostala przedstawiona dosyc duza grupa ludzi, byly tam dzieci, dorosli, obu plci. Pod kazda postacia byl opis. Oto niektore z nich:

- Fred, moj tata
- Tom, nowy chlopak taty
- Alice, moja mama
- Suzanne, nowa dziewczyna mamy
- Simon, chlopak mojej babci
- Chris, byly maz mojej babci itd.

Jako naglowek plakatu widnialy te slowa: REAL FAMILIES ROCK! czyli prawdziwe rodziny gora ( moje wolne tlumaczenie).
Bylam zniesmaczona trescia tego co zobaczylam. Uswiadomilam sobie, ze miejsce w ktorym wisi ten plakat jest centrum dla rodzin. Zastanowilam sie wiec natychmiast gdzie zdecydowano powiesic plakat anologicznie przedstawiajacy rodzine, ale model tradycyjny, ktory ulega wyparciu przez ... wlasnie przez co? Jak to nazwac?
Po powrocie do domu, szybko zaznajomilam sie z organizacja ktora jest odpowiedzialna za te i podobne tresci. I na jej stronie dowiedzialam sie nawet wiecej. Tam mozna nabyc tzw. free pack aby zaznajomic swe dorastajace dziecko z nowymi trendami. Mozna tez zlozyc zamowienie w bardzo nowoczesnej bibliotece i zapoznac sie z takimi lekturami jak: Mam dwoch tatusiow ( Dad David, Baba Chris and Me), Gdybym mial 1000 Mam ( If I Had 1000 Mums) itd. I to sa lektury ksiazek dla dzieci w wieku 4-8 lat!

W chwili obecnej, jako osoba zyjaca w kryzysie, wiem, ze moge sie modlic o to, aby moje dzieci umialy przyjac prawde o rodzinie i jej wlasciwym modelu takim jaki powinien byc czyli mama, tata, dziecko. Pocieszam sie tez mysla ze dzieci, mam na mysli starsza dziewczynke, otrzymaly miejsce w katolickiej szkole.

Ale co dalej? Jak zmierzyc sie z pytaniami ktore beda sie pojawiac i jak reagowac, majac glownie na uwadze dobro dziecko i jego chrzescijanskie wychowanie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9