Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
cud w Jerozolimie
Autor Wiadomość
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-28, 21:20   cud w Jerozolimie

http://magazynfamilia.pl/...em,9061,76.html http://corrieredelmattino...francesco-sole/
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-28, 21:38   

Super :-D
 
     
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-29, 12:41   

Życie i świat jest cudem .Czy będziemy mieli dwa słońca?


Ale dlaczego tak cicho o tym ,
bądź co bądź rzadkim zjawisku ?
Tego przewidzieć się nie da , a okoliczności wydają się szczególne .
 
     
grzegorz_
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 12:26   

To niesprawiedliwe bardzo.
W Jerozolimie świecą dwa słońca a u nas pochmurnie i chłodno !!!!

ps. a tak poważniej ....
Kiedyś kapłani w Egipcie wciskali ciemnemu ludowi, że potrafią zasłonić słońce
dziś amatorzy obróbki fotografii w Photo Shopie wciskają nam dwa słońca
 
     
Balka
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-05, 22:59   

Zdjęcie i komentarz (rzekome słowa papieża Franciszka) ukazały się w jakimś satyrycznym piśmie włoskim i są bezkrytycznie powielane w necie.

___________________________
Ależ wszak widzę, Kingo, Wasze (i swoje własne) przymrużenie oka. :-D
Byłam ciekawa, skąd ten news się wziął - poszukałam, znalazłam i podzieliłam się.
Piszę powyżej Twojego posta, a nie pod nim, bo już nie uczestniczę czynnie w Forum.

Niech Was Bóg błogosławi i strzeże.
Ostatnio zmieniony przez 2014-06-08, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 03:06   

Balka napisał/a:
Zdjęcie i komentarz (rzekome słowa papieża Franciszka) ukazały się w jakimś satyrycznym piśmie włoskim i są bezkrytycznie powielane w necie.

Balko, ależ my tu właśnie przyjęliśmy to z przymróżeniem oka , a pomysł jest super :-D
 
     
AngulusRidet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 09:32   

kinga2 napisał/a:
Super :-D


kinga2 napisał/a:
Balko, ależ my tu właśnie przyjęliśmy to z przymróżeniem oka , a pomysł jest super :-D


Witam wszystkich.
Ja muszę przyznać nie przyjąłem tej informacji tak jak piszesz z przymrużeniem oka. I nie dlatego, że jestem jakiś bardzo naiwny (mam swoje lata), bądź łatwo mnie zwieść. W obu artykułach- tak polskim jak i włoskim nic nie wskazuje na to, że są to informacje wyssane z palca. Co więcej jest tu jakaś analogia do wydarzeń z Fatimy z 1917r., co sugerowałoby prawdziwość relacji. A czym dla Ciebie jest to dementi?
To słowa grzegorza_, czy marka1966? To chyba żart.
Z jednej strony DEMENTUJESZ tę informację, ale tuż obok piszesz (i co dziwne ponownie), że pomysł jest SUPER. Mogłabyś to wyjaśnić?

"Ciężar kłamstwa mierzy się naturą prawdy, którą ono zniekształca, zależnie od okoliczności, intencji jego autora, krzywd doznanych przez tych, którzy są jego ofiarami. Kłamstwo samo w sobie stanowi jedynie grzech powszedni; staje się ono jednak grzechem śmiertelnym, gdy poważnie narusza cnotę sprawiedliwości i miłości."

" Podstawowym tworzywem w manipulacji jest słowo ilustrowane często obrazem. Mówimy wtedy o manipulacji audiowizualnej. Manipulacja jest specyficzną formą kłamstwa. Jej efektem jest krzywda moralna, jaką wyrządza manipulator drugiemu człowiekowi. Przy czym zło moralne jest tym większe, im szersze kręgi zatacza manipulacja."


http://www.pawlowicz.opoka.org/slowo.htm


I już na koniec pozdrawiam wszystkich serdecznie :-) życząc zarazem błogosławionej niedzieli. I dziękuję jednocześnie Balce za jej rozsądny post. :-)
 
     
bosa
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-08, 10:17   

Czuję się trochę dziwnie bo,powiem szczerze,że ja wzięłam tę wiadomość na poważnie :-/ .Myslałam,że w Magazynie Familia nie robi się takich żartów....
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 04:02   

AngulusRidet napisał/a:
Z jednej strony DEMENTUJESZ tę informację, ale tuż obok piszesz (i co dziwne ponownie), że pomysł jest SUPER. Mogłabyś to wyjaśnić?


Co tu dziwnego w mojej wypowiedzi?
Dla mnie żart z tymi dwoma słońcami jest radosny, a co to ma do Fatimy? W Fatimie słońce tańczyło, wirowało itd, nie było dwóch. Poza tym Fatima nie zaskoczyła nikogo tym zjawiskiem Maryja je zapowiedziała i ludzie go oczekiwali, "nie wyskoczyło jak królik z kapelusza", było potwierdzeniem prawdziwości Objawień.
Ta zaś historyjka, gdyby realnie się zdarzyła odbiłaby sie szerokim echem nie tylko w mediach katolickich, ale i świeckich całego świata. Słyszałeś o tym np, w Radiu Maryja, Jasna Góra czy Niepokalanów? Bo ja nie i stąd moje podejście, że to żart, ale sympatyczny.
Ponadto pomysł, że to ma zwiastować porozumienie pomiędzy chrześcijanami, a wyznawcami starego Zakonu jest równie radosny, kto by nie chciał zgody, porozumienia i wyjasnienia tej manipulacji, która legła u podstaw rozejścia się dróg wyznawców Starego i Nowego Testamentu? Ja bym chciała tej zgody i sam taki pomysł, choćby i w formie niewinnego żartu, miło zagrał mi w sercu. Wielkie dzieła zaczynaja się czasem od żarciku, łez albo zadziwienia, Bóg różnie działa i ma ogromne poczucie humoru oraz niewyczerpane zapasy pomysłów.
To czego czasem nie można ruszyć powagą popycha uśmiech. :-D
 
     
AngulusRidet
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 22:26   

Dziękuję za Twoją odpowiedź kingo2.
Piszesz, że dla Ciebie żart z tymi dwoma słońcami jest RADOSNY. Zaskakująco dziwne masz odczucia. Radujesz się kłamstwem i manipulacją?
Pierwsza sprawa to dlaczego cały czas usilnie nazywasz i zakładasz, że ten artykuł to żart? Przytoczę go tutaj raz jeszcze w polskim przekładzie..:


"Podczas wczorajszej wizyty papieża Franciszka w Jerozolimie przed Ścianą Płaczu wydarzył się cud. Oto nieoczekiwanie na niebie pojawiły się dwa słońca.
Wczoraj, podczas ostatniego dnia pielgrzymki do Ziemi Świętej, papież Franciszek zatrzymał się na krótką modlitwę przez Ścianą Płaczu. Jest to pozostały fragment żydowskiej świątyni, którą zburzyli Rzymianie w 70 roku. Dla żydów jest to miejsce święte.
Papież Franciszek, podobnie jak jego poprzednicy, św. Jan Paweł II i Benedykt XVI, na koniec modlitwy wsunął w pomiędzy szczelinami kamieni krótką modlitwę. I oto nieoczekiwanie dla wszystkich na horyzoncie nieba w Jeruzalem pojawił się nadzwyczajny znak: dwa słońca. Była wtedy godzina 14.30. Znak ten, widoczny około 2 minut, był widziany i nagrywany przez tysiące obecnych tam osób.
Papież Franciszek, komentując to nadzwyczajne zjawisko powiedział: „Jest to znak od Boga zachodzących zmian. Nasz Pan chciał dać nam widzialny znak, że porozumienie pomiędzy naszymi religiami jest możliwe. Pokój zależy od nas”.
źródło: http://corrieredelmattino...sco-sole/"Wskaż proszę dzięki czemu, którym słowom czytelnik powinien się zorientować, że ma do czynienia z żartem? Bo żeby to kłamstwo stało się żartem, to zarówno autor jak i odbiorca powinni być poinformowani że nim jest. Może ja wymienię Ci kilka moich spostrzeżeń odnośnie tego artykułu, które nie tyle świadczą o tym, że to kaczka dziennikarska, a przeciwnie- dość dobrze uwiarygadniają to KŁAMSTWO..:
- bardzo dokładna, chronologiczna relacja z wydarzeń,
- podanie dokładnej godziny miejsca i czasu (długości) zaistnienia zjawiska,
- dokumentacja fotograficzna zjawiska,
- wskazanie na tysiące osób jako świadków tego wydarzenia,
- użycie cytatu z wypowiedzi Papieża Franciszka wskazującej jednoznacznie na prawdziwość opisywanych wydarzeń.

Deko prawdy i cała paleta kłamstw mająca jedynie za zadanie uwiarygodnić "cudowne zjawisko". I kto jak kto, ale myślałem, ze właśnie Ty rozpoznasz kto może być autorem takich "rewelacji".
Jeśli możesz zapytaj również Andrzeja z jaką intencją podawał w skrzynce linka do tego artykułu. Czy chciał zażartować (jak Ty sugerujesz), czy sam został wprowadzony w błąd? Tertium non datur.
Wiem także, że nie uda mi się przekonać cię ARGUMENTAMI. Jednakże mam inną propozycję. Skorzystaj może z pomocy kapłana, zakonnika przedstawiając mu powyższą sprawę. Jeśli nie zdrowy rozsądek, to może argumentum ad verecundiam to właśnie to, co Ci jest potrzebne.
Nie będę się już także odnosił do pozostałej części Twojej wypowiedzi, bo dla mnie łączenie Boga z kłamstwem i "uzasadnianie" takiego "mariażu" jest jakimś zupełnym nieporozumieniem.
Na koniec gorąco cię pozdrawiam kingo2 :-) jak również pozostałych Użytkowników.
Niech Bóg prowadzi cię w Twoim rozeznawaniu. :-)
 
     
twardy
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-09, 23:07   

"AngulusRidet" czy mógłbyś wziąć pod uwagę, że nie każdy z użytkowników zna łacinę.

Przypominam regulamin:
II.4. Prosimy o nieumieszczanie materiałów obcojęzycznych czy linków do stron obcojęzycznych. Wyjątkiem może być tekst zgodny z celem forum i charyzmatem wspólnoty, opatrzony od razu czytelnym tłumaczeniem na język polski. Posty i wątki zawierające materiały obcojęzyczne bez tłumaczenia na język polski będą usuwane.
 
     
DHL1
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 00:22   

grzegorz_ napisał/a:
Kiedyś kapłani w Egipcie wciskali ciemnemu ludowi, że potrafią zasłonić słońce

dziś amatorzy obróbki fotografii w Photo Shopie wciskają nam dwa słońca

Dość rozsądne spojrzenie ....
AngulusRidet napisał/a:
To słowa grzegorza_, czy marka1966? To chyba żart.

Żart ???
W 21 wieku ???,
- rozwoju cywilizacyjnego ,dostępu do wiedzy w mediach , w erze rozwoju szkolnictwa .
Wiesz AngulustRidet

Przypomina mi się taka głośna historia pod koniec lat 90-tych.
W Wietnamie w dżungli przypadkowa grupa podróżników odkryła ojca z synem.
Żyli oni w jamach(tunelach wykopanych w ziemi).
Wychodzili tylko wieczorami -bo się bali.
Poszli do tej dżungli gdy w Wietnamie była wojna w latach 60-tych, nawet nie wiedzieli że już dawno po wojnie, a świat na zewnątrz rozkwita.

Morał ???
to nie inni nas ograniczają -tylko człek sam się
ogranicza

pozdrawiam
 
     
mare1966
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-10, 11:53   

Angelus ma rację .
Cóż , jak się wiele robi to czasem coś nie wyjdzie . ;-)
A Kinga robi wiele , linki są wartościowe .

Zanim napisałem swojego posta ( w naście godzin po "wydarzeniu" )
szukałem potwierdzenia w internecie ( chwilowo innych mediów nie posiadam ) .
Potwierdzenia czy takie zjawisko miało miejsce ( nie w charakterze cudu oczywiście ) .
Szukałem ze 2 godziny i niczego nie znalazłem .
( stąd pytanie :
Cytat:
Ale dlaczego tak cicho o tym ,
bądź co bądź rzadkim zjawisku ?


Szukałem między innymi zdjęć ( skoro było tysiace świadków ? ) .
Nie jestem astrofizykiem , ale wiadomo , że gwiazdy
mają swoje etapy zycia , więc uznałem
że to jakoś prawdopodobne ( "komentarz papieża" był rozsądny ) .
Nic nie wskazywało WTEDY na żart .
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-11, 21:38   

AngulusRidet napisał/a:
Pierwsza sprawa to dlaczego cały czas usilnie nazywasz i zakładasz, że ten artykuł to żart?

juz dałam odpowiedź
kinga2 napisał/a:
Ta zaś historyjka, gdyby realnie się zdarzyła odbiłaby sie szerokim echem nie tylko w mediach katolickich, ale i świeckich całego świata. Słyszałeś o tym np, w Radiu Maryja, Jasna Góra czy Niepokalanów? Bo ja nie i stąd moje podejście, że to żart, ale sympatyczny.

mare1966 napisał/a:
Cóż , jak się wiele robi to czasem coś nie wyjdzie . ;-)
A Kinga robi wiele , linki są wartościowe .

Nie ja dałam ten link tylko bosa :mrgreen:
AngulusRidet napisał/a:
Radujesz się kłamstwem i manipulacją?

Rozróżniasz żart od manipulacji czy kłamstwa? Co robisz w Prima Aprilis? Czy nie produkujesz problemu ciut "na siłę"? Zdaj sobie sprawę, że ludzie mają rózne poczucie humoru i zanim wytoczysz ciężkie działa sprawdź czy to co widzisz lub czytasz realnie czyni komuś szkodę, kogoś rani czy pozbawia dobrego imienia. Fakt, że przypisywanie komuś znanemu słów, których nie wypowiedział nie jest ok, ale czy akurat te cytowane jako papieskie podważają jakoś czyjś autorytet czynią komuś przykrość czy może niosa nadzieję?
Dla mnie to tylko zart i szkoda na to dalej tracić czas. Są tu na forum ważniejsze problemy nad jakimi warto sie pochylić i tam spożytkowac swoj czas. do czego Cie zachecam.
Nie znaczy to że bagatelizuję Twój sposób patrzenia, staram sie go zrozumieć, ale ja ten akurat temat widze inaczej niż Ty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Dla tych, którzy kochają - propozycja wzoru odpowiedzi na pozew rozwodowy


W odpowiedzi na pozew wnoszę o oddalenie powództwa w całości i nie rozwiązywanie małżeństwa stron przez rozwód.

UZASADNIENIE

Pomimo trudności jakie nasz związek przechodził i przechodzi uważam, że nadal można go uratować. Małżeństwa nie zawiera się na chwilę i nie zrywa w momencie, gdy dzieje się coś niedobrego. Pragnę nadmienić, iż w przyszłości nie zamierzam się już z nikim innym wiązać. Podjąłem (podjęłam) bowiem decyzję, że będę z żoną (mężem) na zawsze i dołożę wszelkich starań, aby nasze małżeństwo przetrwało. Scalenie związku jest możliwe nawet wtedy, gdy tych dobrych uczuć w nas nie ma. Lecz we mnie takie uczucia nadal są i bardzo kocham swoją żonę (męża), pomimo, iż w chwili obecnej nie łączy nas więź fizyczna. Jednak wyrażam pragnienie ratowania Naszego małżeństwa i gotowy (gotowa) jestem podjąć trud jaki się z tym wiąże. Uważam, że przy odrobinie dobrej woli możemy odbudować dobrą relację miłości.

Dobro mojej żony (męża) jest dla mnie po Bogu najważniejsze. Przed Bogiem to bowiem ślubowałem (ślubowałam).

Moim zdaniem każdy związek ma swoje trudności, a nieporozumienia jakie wydarzyły się między nami nie są powodem, aby przekreślić nasze małżeństwo i rozbijać naszą rodzinę. Myślę, że każdy rozwód negatywnie wpływa nie tylko na współmałżonków, ale także na ich rodziny, dzieci i krzywdzi niepotrzebnie wiele bliskich sobie osób. Oddziaływuje również negatywnie na inne małżeństwa.

Z moją (moim) żoną (mężem) znaliśmy się długo przed zawarciem naszego małżeństwa i uważam, że był to wystarczający czas na wzajemne poznanie się. Po razem przeżytych "X" latach (jako para, narzeczeni i małżonkowie) żona (mąż) jest dla mnie zbyt ważną osobą, aby przekreślić większość wspólnie spędzonych lat. Według mnie w naszym związku nie wygasły więzi emocjonalne i duchowe. Podkreślam, iż nadal kocham żonę (męża) i pomimo, że oddaliliśmy się od siebie, chcę uratować nasze małżeństwo. Osobiście wyrażam wolę i chęć naprawy naszych małżeńskich relacji, gdyż mam przekonanie, że każdy związek małżeński dotknięty poważnym kryzysem jest do uratowania.

Orzeczenie rozwodu spowodowałoby, że ucierpiałoby dobro wspólnych małoletnich dzieci stron oraz byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Dzieci potrzebują stabilnego emocjonalnego kontaktu z obojgiem rodziców oraz podejmowania przez obie strony wszelkich starań, by zaspokoić potrzeby rodziny. Rozwód grozi osłabieniem lub zerwaniem więzi emocjonalnej dzieci z rodzicem zamieszkującym poza rodziną. Rozwód stron wpłynie także niekorzystnie na ich rozwój intelektualny, społeczny, psychiczny i duchowy, obniży ich status materialny i będzie usankcjonowaniem niepoważnego traktowania instytucji rodziny.

Jestem katolikiem (katoliczką), osobą wierzącą. Moje przekonania religijne nie pozwalają mi wyrazić zgody na rozwód, gdyż jak mówi w punkcie 2384 Katechizm Kościoła Katolickiego: "Rozwód znieważa przymierze zbawcze, którego znakiem jest małżeństwo sakramentalne", natomiast Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego w punkcie 347 nazywa rozwód jednym z najcięższych grzechów, który godzi w sakrament małżeństwa.

Wysoki Sądzie, proszę o danie nam szansy na uratowanie naszego małżeństwa. Uważam, ze każda rodzina, w tym i nasza, na to zasługuje. Nie zmienię zdania w tej ważnej sprawie, bo wtedy będę niewiarygodny w każdej innej. Brak wyrażenia mojej zgody na rozwód nie wskazuje na to, iż kierują mną złe emocje tj. złość czy złośliwość. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie zmuszę żony (męża) do miłości. Rozumiem, że moja odmowa komplikuje sytuację, ale tak czuję, takie są moje przekonania religijne i to dyktuje mi serce.

Bardzo kocham moją (mojego) żonę (męża) i w związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.List Episkopatu Polski na święto św. Rodziny

Warto jeszcze raz podkreślić, że u podstaw każdej rodziny stoi małżeństwo. Chrześcijańskie patrzenie na małżeństwo w pełni uwzględnia wyjątkową naturę tej wspólnoty osób. Małżeństwo to związek mężczyzny i niewiasty, zawierany na całe ich życie, i z tej racji pełniący także określone zadania społeczne. Chrystus podkreślił, że mężczyzna opuszcza nawet ojca i matkę, aby złączyć się ze swoją żoną i być z nią przez całe życie jako jedno ciało (por. Mt 19,6). To samo dotyczy niewiasty. Naszym zadaniem jest nieustanne przypominanie, iż tylko tak rozumianą wspólnotę mężczyzny i niewiasty wolno nazywać małżeństwem. Żaden inny związek osób nie może być nawet przyrównywany do małżeństwa. Chrześcijanie decyzję o zawarciu małżeństwa wypowiadają wobec Boga i wobec Kościoła. Tak zawierany związek Chrystus czyni sakramentem, czyli tajemnicą uświęcenia małżonków, znakiem swojej obecności we wszystkich ich sprawach, a jednocześnie źródłem specjalnej łaski dla nich. Głębia duchowości chrześcijańskich małżonków powstaje właśnie we współpracy z łaską sakramentu małżeństwa. więcej >>Wszechświat na miarę człowieka

Wszechświat jest ogromny. Żeby sobie uzmysłowić rozmiary wszechświata, załóżmy, że odległość Ziemia - Słońce to jeden milimetr. Wtedy najbliższa gwiazda znajduje się mniej więcej w odległości 300 metrów od Słońca. Do Słońca mamy jeden milimetr, a do najbliższej gwiazdy około 300 metrów. Słońce razem z całym otoczeniem gwiezdnym tworzy ogromny system zwany Droga Mleczną (galaktykę w kształcie ogromnego dysku). W naszej umownej skali ten ogromny dysk ma średnicę około 6 tysięcy kilometrów, czyli mniej więcej tak, jak stąd do Stanów Zjednoczonych. Światło zużywa na przebycie od jednego końca tego dysku do drugiego - około 100 tysięcy lat. W tym dysku mieści się około 100 miliardów gwiazd. To jest ogromny dysk! Jeszcze mniej więcej sto lat temu uważano, że to jest cały wszechświat. Okazało się, że tak wcale nie jest. Wszechświat jest znacznie, znacznie większy! Jeżeli te 6 tysięcy kilometrów znowu przeskalujemy, tym razem do jednego centymetra, to cały wszechświat, który potrafimy zaobserwować (w tej skali) jest kulą o średnicy 3 kilometrów. I w tym właśnie obszarze, jest około 100 miliardów galaktyk (czyli takich dużych systemów gwiezdnych, oczywiście różnych kształtów, różnych wielkości). To właśnie jest cały wszechświat, który potrafimy badać metodami fizycznymi, wykorzystując techniki astronomiczne. (Wszechświat na miarę człowieka >>>)Musicie zawsze powstawać!

Możecie rozerwać swoje fotografie
i zniszczyć prezenty.
Możecie podeptać swoje szczęśliwe wspomnienia
i próbować dzielić to, co było dla dwojga.
Możecie przeklinać Kościół i Boga.

Ale Jego potęga nie może nic uczynić
przeciw waszej wolności.
Bo jeżeli dobrowolnie prosiliście Go,
by zobowiązał się z wami...
On nie może was "rozwieść".

To zbyt trudne?
A kto powiedział, że łatwo być
człowiekiem wolnym i odpowiedzialnym.
Miłość się staje
Jest miłością w marszu, chlebem codziennym.

Nie jest umeblowana mieszkaniem,
ale domem do zbudowania i utrzymania,
a często do remontu.
Nie jest triumfalnym "TAK",
ale jest mnóstwem "tak",
które wypełniają życie, pośród mnóstwa "nie".

Człowiek jest słaby, ma prawo zbłądzić!
Ale musi zawsze powstawać i zawsze iść.
I nie wolno mu odebrać życia,
które ofiarował drugiemu; ono stało się nim.

Michel QuoistRozważania o wierze/Dynamizm wiary/Zwycięstwo przez wiarę

Klasycznym tekstem biblijnym ukazującym w świetle wiary wartość i sens środków ubogich jest scena walki z Amalekitami. W czasie przejścia przez pustynię, w drodze do Ziemi Obiecanej, dochodzi do walki pomiędzy Izraelitami a kontrolującymi szlaki pustyni Amalekitami (zob. Wj 17, 8-13). Mojżesz to Boży człowiek, który wie, w jaki sposób może zapewnić swoim wojskom zwycięstwo. Gdyby był strategiem myślącym jedynie po ludzku, stanąłby sam na czele walczących, tak jak to zwykle bywa w strategii. Przecież swoją postawą na pewno by ich pociągał, tak byli wpatrzeni w niego. On zaś zrobił coś, co z punktu widzenia strategii wojskowej było absurdalne - wycofał się, zostawił wojsko pod wodzą swego zastępcy Jozuego, a sam odszedł na wzgórze, by tam się modlić. Wiedział on, człowiek Boży, człowiek modlitwy, kto decyduje o losach świata i o losach jego narodu. Stąd te wyciągnięte na szczycie wzgórza w geście wiary ramiona Mojżesza. Między nim a doliną, gdzie toczy się walka, jest ścisła łączność. Kiedy ręce mu mdleją, to jego wojsko cofa się. On wie, co to znaczy - Bóg chce, aby on wciąż wysilał się, by stale wyciągał ręce do Pana. Gdy ręce zupełnie drętwiały, towarzyszący Mojżeszowi Aaron i Chur podtrzymywali je. Przez cały więc dzień ten gest wyciągniętych do Pana rąk towarzyszył walce Izraelitów, a kiedy przyszedł wieczór, zwycięstwo było po ich stronie. To jednak nie Jozue zwyciężył, nie jego wojsko walczące na dole odniosło zwycięstwo - to tam, na wzgórzu, zwyciężył Mojżesz, zwyciężyła jego wiara.

Gdyby ta scena miała powtórzyć się w naszych czasach, wówczas uwaga dziennikarzy, kamery telewizyjne, światła reflektorów skierowane byłyby tam, gdzie Jozue walczy. Wydawałoby się nam, że to tam się wszystko decyduje. Kto z nas próbowałby patrzeć na samotnego, modlącego się gdzieś człowieka? A to ten samotny człowiek zwycięża, ponieważ Bóg zwycięża przez jego wiarę.

Wyciągnięte do góry ręce Mojżesza są symbolem, one mówią, że to Bóg rozstrzyga o wszystkim. - Ty tam jesteś, który rządzisz, od Ciebie wszystko zależy. Ludzkiej szansy może być śmiesznie mało, ale dla Ciebie, Boże, nie ma rzeczy niemożliwych. Gest wyciągniętych dłoni, tych mdlejących rąk, to gest wiary, to ubogi środek wyrażający szaleństwo wiary w nieskończoną moc i nieskończoną miłość Pana.

ks. Tadeusz Dajczer "Rozważania o wierze"


Małżeństwo nierozerwalne?!... - wierność mimo wszystko

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że ciebie nie opuszczę aż do śmierci" - to tekst przysięgi małżeńskiej wypowiadany bez żadnych warunków uzupełniających. Początek drogi. Niezapisana karta z podpisem: „aż do śmierci". A co, gdy pojawią się trudności, kryzys, zdrada?...

„Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, zadali Mu pyta-nie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» On im odpowiedział: «czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich mężczyzną i kobietą? Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i będą oboje jednym ciałem. A tak nie są już dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela»"(Mt 19, 3-5). Dwanaście lat temu nasilający się kryzys, którego skutkiem byt nowy związek mojego męża, separacja i rozwód, doprowadził do rozpadu moje małżeństwo. Porozumienie zostało zerwane. Zepchnięta na dalszy plan, wyeliminowana z życia, nigdy w swoim sercu nie przestałam być żoną mojego męża. Sytuacje, wobec których stawałam, zda-wały się przerastać moją wytrzymałość, odbierały nadzieję, niszczyły wszystko we mnie i wokół mnie. Widziałam, że w tych trudnych chwilach Bóg stawał przy mnie i mówił: „wystarczy ci mojej łaski", „Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata". Był Tym, który uczył mnie, jak nieść krzyż zerwanej jedności, rozbitej rodziny, zdrady, zaparcia, odrzucenia, szyderstwa, cynizmu, własnej słabości, popełnionych grzechów i błędów. Podnosił, nawracał, przebaczał, uczyt przebaczać. Kochał. Akceptował. Prowadził. Nadawał swój sens wydarzeniom, które po ludzku zdawały się nie mieć sensu. Byt wierny przymierzu, które zawarł z nami przed laty przez sakrament małżeństwa. Teraz wiem, że małżeństwo chrześcijańskie jest czym innym niż małżeństwo naturalne. Jest wielką łaską, jest historią świętą, w którą angażuje się Pan Bóg. Jest wydarzeniem, które sprawia, „że mąż i żona połączeni przez sakrament to nie przypadkowe osoby, które się dobrały lub nie, lecz te, którym Bóg powiedział «tak», by się stały jednym ciałem, w drodze do zbawienia".

Ja tę nadzwyczajność małżeństwa sakramentalnego zaczęłam widzieć niestety późno, bo w momencie, gdy wszystko zaczęto się rozpadać. W naszym małżeństwie byliśmy najpierw my: mój mąż, dzieci, ja i wszystko inne. Potem Pan Bóg, taki na zasadzie pomóż, daj, zrób. Nie Ten, ku któremu zmierza wszystko. Nie Bóg, lecz bożek, który zapewnia pomyślność planom, spełnia oczekiwania, daje zdrowie, zabiera trudności... Bankructwo moich wyobrażeń o małżeństwie i rodzinie stało się dla mnie źródłem łaski, poprzez którą Bóg otwierał mi oczy. Pokazywał tę miłość, z którą On przyszedł na świat. Stawał przy mnie wyszydzony, opluty, odepchnięty, fałszywie osądzony, opuszczony, na drodze, której jedyną perspektywą była haniebna śmierć, I mówił: to jest droga łaski, przez którą przychodzi zbawienie i nowe życie, czy chcesz tak kochać? Swoją łaską Pan Bóg nigdy nie pozwolił mi zrezygnować z modlitwy za mojego męża i o jedność mojej rodziny, budowania w sobie postawy przebaczenia, pojednania i porozumienia, nigdy nie dał wyrazić zgody na rozwód i rozmyślne występowanie przeciwko mężowi. Zalegalizowanie nowego związku mojego męża postrzegam jako zalegalizowanie cudzołóstwa („A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę (...) a bierze inną popełnia cudzołóstwo, I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo" (Mt,19.9)). I jako zaproszenie do gorliwszej modlitwy i głębszego zawierzenia. Nasza historia jest ciągle otwarta, ale wiem, że Pan Bóg nie powiedział w niej ostatniego Słowa. Jakie ono będzie i kiedy je wypowie, nie wiem, ale wierzę, że zostanie wypowiedziane dla mnie, mojego męża, naszych dzieci i wszystkich, których nasza historia dotknęła. Będzie ono Dobrą Nowiną dla każdego nas. Bo małżeństwo sakramentalne jest historią świętą, przymierzem, któremu Pan Bóg pozostaje wierny do końca.

Maria

Forum Pomocy "Świadectwa"


Slowo.pl - Małżeństwo o jakim marzymy. Jednym z elementów budowania silnej relacji małżeńskiej jest atrakcyjność współmałżonków dla siebie nawzajem. Może nie brzmi to zbyt duchowo, ale jest to biblijna zasada. Osobą, dla której mam być atrakcyjną kobietą, jest przede wszystkim mój mąż. W wielu związkach dbałość o wzajemną atrakcyjność stopniowo zanika wraz ze stażem małżeńskim, a często zaraz po ślubie. Dbamy o siebie w okresie narzeczeństwa, żeby zdobyć wybraną osobę, lecz gdy małżeństwo staje się faktem, przestajemy zwracać uwagę na swój wygląd. Na przykład żona dba o siebie tylko wtedy, kiedy wychodzi do pracy lub na spotkanie ze znajomymi. Natomiast w domu wita powracającego męża w poplamionym fartuchu, komunikując mu w ten sposób: "Jesteś dla mnie mniej ważny niż mój szef i koledzy w pracy. Dla ciebie nie muszę się już starać". Tego typu postawy szybko zauważają małe dzieci. Pamiętam, jak pewnego dnia ubrałam się w domu bardziej elegancko niż zwykle, a moje dzieci natychmiast zapytały: "Mamusiu, czy będą u nas dzisiaj goście?". Taką sytuację można wykorzystać, by powiedzieć im: "Dbam o siebie dla was, bo to wy jesteście dla mnie najważniejszymi osobami, dla których chcę być atrakcyjną osobą". Nie oznacza to wcale potrzeby kupowania najdroższych ubrań czy kosmetyków. Dbałość o wygląd jest sposobem wyrażenia współmałżonkowi, jak ważną jest dla nas osobą: "To Bóg mi ciebie darował. Poprzez troskę o higienę i wygląd chcę ci wyrazić, jak bardzo mocno cię kocham". Ta zasada dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn."Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy" (Mk 9,23)
"Nie bój się, wierz tylko!" (Mk 5,36)


Słowa Jezusa nie pozostawiają żadnych wątpliwości: "Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" (J 6, 53). Ile tego życia będziemy mieli w sobie tu na ziemi, tyle i tylko tyle zabierzemy w świat wieczności. I na bardzo długo możemy znaleźć się w czyśćcu, aby dojść do pełni życia, do miary nieba.
Pamiętajmy jednak, że w Kościele nic nie jest magią. Jezus podczas swojego ziemskiego nauczania mówił:
- do kobiety kananejskiej:
«O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» (Mt 15,28)
- do kobiety, która prowadziła w mieście życie grzeszne:
«Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!» (Łk 7,37.50)
- do oczyszczonego z trądu Samarytanina:
«Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Łk 17,19)
- do kobiety cierpiącej na krwotok:
«Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła» (Mt 9,22)
- do niewidomego Bartymeusza:
«Idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Mk 10,52)


Modlitwa o odrodzenie małżeństwa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo – mojego męża (moją żonę) i mnie. Dziękuję, że nas połączyłeś, że podarowałeś nas sobie nawzajem i umocniłeś nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:

- o dar szczerej rozmowy,
- o „przemycie oczu”, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Twojej miłości, która „nie pamięta złego” i „we wszystkim pokłada nadzieję”,
- o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas łączy, wokół którego można coś zbudować (zgodnie z radą Apostoła: zło dobrem zwyciężaj),
- o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym małżeństwie wypełni się wola Twoja.
Niech nasza relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Jezu, i już teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu i błogosławię w całym moim życiu. Amen..

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen!


Modlitwa o siedem Darów Ducha Świętego

Duchu Święty, Ty nas uświęcasz, wspomagając w pracy nad sobą. Ty nas pocieszasz wspierając, gdy jesteśmy słabi i bezradni. Proszę Cię o Twoje dary:

1. Proszę o dar mądrości, bym poznał i umiłował Prawdę wiekuistą, ktorą jesteś Ty, moj Boże.
2. Proszę o dar rozumu, abym na ile mój umysł może pojąć, zrozumiał prawdy wiary.
3. Proszę o dar umiejętności, abym patrząc na świat, dostrzegał w nim dzieło Twojej dobroci i mądrości i abym nie łudził się, że rzeczy stworzone mogą zaspokoić wszystkie moje pragnienia.
4. Proszę o dar rady na chwile trudne, gdy nie będę wiedział jak postąpić.
5. Proszę o dar męstwa na czas szczególnych trudności i pokus.
6. Proszę o dar pobożności, abym chętnie obcował z Tobą w modlitwie, abym patrzył na ludzi jako na braci, a na Kościół jako miejsce Twojego działania.
7. Na koniec proszę o dar bojaźni Bożej, bym lękał się grzechu, który obraża Ciebie, Boga po trzykroć Świętego. Amen.


Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

Obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego, na moją Matkę i Panią. Z całym oddaniem i miłością powierzam i poświęcam Tobie moje ciało i moją duszę, wszystkie moje dobra wewnętrzne i zewnętrzne, a także zasługi moich dobrych uczynków przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tobie zostawiam całkowite i pełne prawo dysponowania mną jak niewolnikiem oraz wszystkim, co do mnie należy, bez zastrzeżeń, według Twojego upodobania, na większą chwałę Bożą teraz i na wieki. Amen.

św. Ludwik de Montfort

Pełnia modlitwyWe czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane... (Hbr 13,4a) - konferencja dr Mieczysława Guzewicza (www.mojemalzenstwo.pl), małżonka, ojca trojga dzieci, doktora teologii biblijnej, członka Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny - Górka Klasztorna 2007.04.20-22 - część 1We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane... (Hbr 13,4a) - konferencja dr Mieczysława Guzewicza (www.mojemalzenstwo.pl), małżonka, ojca trojga dzieci, doktora teologii biblijnej, członka Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny - Górka Klasztorna 2007.04.20-22 - część 2Kto powinien rządzić w małżeństwie? - ks. Piotr PawlukiewiczKapitanie, dokąd płyniecie? - ks. Piotr PawlukiewiczJakie są nasze rzeczywiste wielkie pragnienia? - ks. Piotr PawlukiewiczOdpowiedzialność za miłość - dr Wanda Półtawska - psychiatra Bitwa toczy się o nasze serca - ks. Piotr PawlukiewiczKto się Mnie dotknął? - ks. Piotr Pawlukiewicz Miłość jest trudna - ks. Piotr Pawlukiewicz
Przebaczenie i cierpienie w małżeństwie - dr M. Guzewicz, teolog-biblistaZ każdej trudnej sytuacji jest dobre wyjście - ks. Piotr PawlukiewiczMłodzież - ks. Piotr PawlukiewiczSex, poezja czy rzemiosloWalentynki - ks. Piotr Pawlukiewicz Mężczyźni - ks. Piotr PawlukiewiczFałszywe miłosierdzie - ks. Piotr PawlukiewiczSakrament małżeństwa a dobro dziecka - ks. Piotr Pawlukiewicz
W 2002 roku Jan Paweł II potępiając w ostrych słowach rozwody powiedział, że adwokaci jako ludzie wolnego zawodu, muszą
zawsze odmawiać użycia swoich umiejętności zawodowych do sprzecznego ze sprawiedliwością celu, jakim jest rozwód.
KAI
Ks. dr Marek Dziewiecki - Miłość nigdy nie pomaga w złym. Właśnie dlatego doradca katolicki w żadnej sytuacji nie proponuje krzywdzonemu małżonkowi rozwodu, gdyż nie wolno nikomu proponować łamania przysięgi złożonej wobec Boga i człowieka.

Bitwa toczy się o nasze serce - ks. Piotr Pawlukiewicz


Kto powinien rządzić w małżeństwie? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Kiedy rodzi się dziecko, mąż idzie na bok - ks. Piotr Pawlukiewicz


Do kobiety trzeba iść już z siłą ducha nie po to, by tę siłę zyskać - ks. Piotr Pawlukiewicz


Czy kochasz swojego męża tak, aby dać z siebie wszystko i go uratować? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Jakie są nasze rzeczywiste wielkie pragnienia? Czy takie jak Bartymeusza? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Miłość jest trudna: Kryzys nigdy nie jest końcem - "Katechizm Poręczny" ks. Piotra Pawlukiewicza


Ze względu na "dobro dziecka" małżonkowie sakramentalni mają żyć osobno? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Cierpienie i przebaczenie w małżeństwie - konferencja dr Mieczysława Guzewicza, teologa-biblisty


Co to znaczy "moja była żona"? - dr Wanda Półtawska - psychiatra, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny


"We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane" (Hbr 13,4a) - dr M. Guzewicz


Nic nie usprawiedliwia rozwodu, gdyż od 1999 r. obowiązuje w Polsce ustawa o separacji :: Każdy rozwód jest wyjątkowy

protest1
Protest w obronie dzieci >>
Książki warte Twojego czasu ---> książki gratis w zakładce *biuletyn*
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10