Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  RSSRSS  BłogosławieństwaBłogosławieństwa  RekolekcjeRekolekcje  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  12 kroków12 kroków  StowarzyszenieStowarzyszenie  KronikaKronika
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  NagraniaNagrania  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki

Poprzedni temat «» Następny temat
Przemoc domowa
Autor Wiadomość
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 02:25   Przemoc domowa

Warszawa i okolice

Tel.: (0-22) 392 07 98
(0-22) 392 07 82
Kom.: 0 608 168 510
0 666 834 114

Infolinia/telefon zaufania: 0 801 011 294 (koszt jak za polączenie lokalne)

( wszystkie telefony czynne całą dobę )

Biuro

(0-22) 750 21 59

Gabinet lekarski:

Lekarz 602 599 348
pielęgniarki 662 462 403, 22 392 07 84


E-mail: info@dromader.igabinet.pl


http://www.dromader.igabinet.pl/

==========================================================

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna ds. Przeciwdziałania Przemocy.

ul. Belgijska 4; 01-511 Warszawa
tel/fax: 022/845-12-12

kom. 0667 833 400

przeciwdzialanie.przemocy@neostrada.pl
sprdspp@gmail.com

p.o. Dyrektora Poradni: Klaudia Kadłubowska
strona www: www.przemocdomowa.pl

NOWOŚĆ: konsultacje przez e-mail

http://www.przemocdomowa.pl/
Ostatnio zmieniony przez kinga2 2010-03-28, 20:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-16, 02:28   

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" jest placówką Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
W bieżącym roku realizujemy zadania zlecone przez Urząd Miasta St. Warszawy oraz inne instytucje i organizacje.

Warszawska "Niebieska Linia"


(0-22) 668-70-00

Poradnia telefoniczna działa w dni powszednie w godzinach 14.00 - 22.00;
dyżur prawny w ramach poradni odbywa się we wtorki i piątki w godz.: 18.00 - 22.00.

http://www.niebieskalinia.pl/index.php?w=1024.
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 16:51   

Wrocław i okolice

GRUPA WSPARCIA DLA KOBIET DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY W RODZINIE

Spotkania grupy odbywają się w każdą środę

od godziny 16.00 do 19.00

w Dominikańskim Centrum Wspierania Rodziny SYNTONIA

Wrocław pl. Dominikański 2 (wejście od ul. Janickiego)

Konsultacje indywidualne odbywają się w każdą środę od godziny 13.00 do 16.00

Mgr Anna Pawińska tel.: 0 - 506 - 191 - 823

==========================================================

Baza danych na temat dostępnej pomocy na terenie miasta Wrocławia - DLA OSÓB DOŚWIADCZAJĄCYCH PRZEMOCY

http://www.psychotekst.com/strona.php?nr=6
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-17, 16:55   

Mały poradnik dla ofiar przemocy w rodzinie, dyskryminacji i molestowania

https://www.neww.org.pl/download/porady_prawne.pdf

( materiał wygrzebany przez Miraculum. Dziekujemy :-D )
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-19, 18:27   

Katowice i okolice


“Niebieska linia” telefon dla ofiar przemocy w rodzinie 0800 120 002

==========================================================

Pomoc dzieciom z patologii społecznej i prewencja HIV AIDS “RÓŻA”
0 800 163 006

==========================================================

Punkt konsultacyjny ds. przemocy w rodzinie, (032) 245 38 72

==========================================================
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 20:02   

Nasza rodzina nie podda się przemocy
Elżbieta Opiłowska, ks. Paweł Rosik

http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=1438
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 16:27   

Krahe Barbara
Agresja

Agresja i przemoc stanowią bardzo poważny problem społeczny. Książka w sposób kompleksowy, wielostronny i wyczerpujący - na poziomie zarówno jednostkowym, jak i grupowym oraz społecznym przedstawia zagadnienie agresji. Pomimo rozległości problematyki tekst jest zwarty, wolny od powtórzeń, pisany w sposób wartki i interesujący. Książka cechuje się licznymi walorami dydaktycznymi, takimi jak kompetencja i kompletność wykładu, jasny język, przejrzystość struktury i prezentacja całości współczesnego i klasycznego podejścia psychologii społecznej do problematyki agresji i przemocy.
Z recenzji wydawniczej prof. Bogdana Wojciszke

Agresja będzie interesującą książką dla studentów i badaczy psychologii, socjologii, prawa i dziennikarstwa. Na pewno okaże się również niezwykle użyteczna dla praktyków: policjantów, psychoterapeutów i pracowników socjalnych, którzy na co dzień spotykają się z przemocą domową, agresją seksualną, agresją wśród dzieci i młodzieży.

http://www.poczytaj.pl/17503?sesja=89819485115

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Russell Lorene
MILCZĄCA PRZEMOC. Świadectwo maltretowanej dziewczynki

Książka ta, oparta na faktach, jest przerażającym świadectwem dziecka maltretowanego. Opisane w niej zdarzenia z jednej strony stanowią próbę przeciwstawienia się cierpieniu i złu, z drugiej są oskarżeniem tych wszystkich, którzy poprzez postawę obojętności i milczenia przyzwalają na istnienie zła. Warto sięgnąć po tę książkę i przemyśleć jak my - dorośli świadkowie przemocy - możemy pomóc dzieciom krzywdzonym, wykorzystywanym seksualnie, poniżanym, pozbawionym miejsca i prawa do godnego dzieciństwa.

http://www.poczytaj.pl/5060?sesja=89819485115


@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

Przemocy domowej należy stawiać zapory i sprzeciw. Nie wolno puszczać jej na głęboką wodę, ponieważ tolerowana może przybrać zatrważające oblicze.

STOP PRZEMOCY i AGRESJI bo jest przedsionkiem Piekła.
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-14, 21:38   

Rodzaje przemocy:

Przemoc fizyczna (bicie ręką i różnymi przedmiotami, kopanie, szarpanie, popychanie itp.) - objawy stosowania jej wobec dziecka:

Przemoc emocjonalna (wyśmiewanie, agresja słowna, wrogość, zastraszanie, wymuszanie, szykanowanie, wywoływanie poczucia winy itp.)

Wykorzystywanie seksualne (różnego rodzaju zachowania seksualne, szczególnie wobec dziecka, których celem jest uzyskiwanie własnej przyjemności seksualnej, dokonywanie na ogół przy pomocy przekupywania, uwodzenia, siły, straszenia i szantażowania

Zaniedbywanie jest szczególnym rodzajem przemocy wobec dziecka (długotrwałe niezaspokajanie podstawowych biologicznych i psychicznych potrzeb dziecka)

Przemoc gorąca
Przemoc domowa miewa różną temperaturę, może być gorąca i chłodna. U podstaw gorącej przemocy znajdujemy furię czyli dynamiczne i naładowane gniewem zjawisko pękania tamy emocjonalnej, uruchamiające agresywne zachowanie. Furia jest wybuchem skumulowanych i niemożliwych do powstrzymania uczuć złości lub wściekłości. Jest to nie tylko groźne, ale również fascynujące i wstydliwe doznanie. Niektórzy uważają, że doświadczanie furii uruchamiającej akt przemocy miewa charakter ekstatyczny i że sprawcy "upajają się" stanem zmienionej świadomości, który temu towarzyszy. Furia najczęściej rozładowuje się w aktach bezpośredniej agresji fizycznej i psychicznej. Towarzyszy jej pragnienie wywołania cierpienia i spowodowania jakichś szkód. Gorącą przemoc mogą powodować negatywne i intensywne przeżycia związane z frustracją, z zablokowaniem jakichś dążeń, z niespełnianiem pragnień i oczekiwań. Pojawia się agresywna reakcja na stres, która nie zostaje powstrzymana i kieruje się przeciw członkowi rodziny. Istotnym czynnikiem bywa przekonanie sprawcy o niezdolności ofiary do obrony i poczucie własnej bezkarności. Słabość ofiary wynika z przewagi fizycznej sprawcy lub okoliczności, w których sprawca uzyskuje władzę psychiczną. Towarzyszy mu wtedy poczucie, że "może sobie na wiele pozwolić".

Przemoc chłodna
Wydaje się znacznie spokojniejsza, choć czasem jest to spokój pozorny, skrywający silne emocje, ale skutecznie tłumione i kontrolowane. Polega na realizowaniu przez sprawcę specyficznego scenariusza zapisanego w jego umyśle, a czasem również w obyczajach i środowiskowej kulturze. Człowiek realizujący taki scenariusz przemocy, zmierzając do jakiegoś celu jest gotowy do wtargnięcia na wewnętrzne terytorium psychiczne swego dziecka lub współmałżonka. Znajduje dla tego usprawiedliwienie nawet wtedy, gdy jest świadomy cierpienia, które spowodował. Przemoc taka jest narzędziem oddziaływania zmierzającego nieraz do wzniosłych celów, które uzasadniają bolesne dla bliskiej osoby środki.

Krzywdzenie dzieci przez dorosłych sprawców przemocy można podzielić na cztery kategorie działań:

Celowe wyrządzanie im krzywdy fizycznej, traktowane jako sposób krzywdzenia ofiary i kontrolowania jej (np. ukrywanie i izolowanie dziecka, grożenie, że wyrządzi się mu krzywdę, by wymusić posłuszeństwo ofiary);
Mimowolne wyrządzanie im krzywdy fizycznej w czasie ataku na partnerkę, kiedy dziecko przypadkowo podejdzie pod rękę lub kiedy próbuje interweniować (np. matka z dzieckiem na rękach zostaje popchnięta; dziecko doznaje obrażeń, kiedy próbuje powstrzymać atak sprawcy);
Stwarzanie środowiska, w którym dzieci są świadkami przemocy lub jej skutków - z badań wynika, że oglądanie przemocy domowej ma taki sam wpływ na dzieci jak fizyczne i seksualne maltretowanie. Bez względu na to, co mówią sprawcy lub ofiary, dzieci często są bezpośrednimi świadkami fizycznej lub psychicznej przemocy, bądź dowiadują się o niej pośrednio - podsłuchując epizody walki lub oglądając jej fizyczne skutki w postaci obrażeń i zniszczonego dobytku;
Wykorzystywanie dzieci, by kontrolować maltretowaną partnerkę, podczas trwania związku albo po separacji, bez względów na krzywdę wyrządzaną dzieciom.

Dowiedziono również, że w zdecydowanej przewadze mąż, który bije swoją żonę jest również bijącym ojcem, a czasem sam też może być obiektem ataku ze strony swojej żony, a nawet dzieci. Bite żony zaś mogą bić także swoje dzieci.

Rodzice maltretujący swoje dzieci ujawniają kilka wspólnych cech: sami doświadczyli agresji ze strony swoich rodziców w dzieciństwie, nie potrafią kontrolować własnej agresji, mają problemy partnerskie, zawodowe, cechuje ich niedojrzałość w roli rodzicielskiej, odpowiedzialnością za własne niepowodzenia czy trudności obciążają innych, np. dzieci, żonę.

Stosowana przez rodziców przemoc odciska swój ślad w psychospołecznym funkcjonowaniu dziecka, niekorzystnie też wpływa na proces jego rozwoju intelektualnego, fizycznego i społeczno - emocjonalnego. Ze względu na fakt, że sprawcami tego zjawiska są najbliższe osoby, które powinny zapewnić dziecko poczucie bezpieczeństwa i być podporą we wszystkich trudnych dla niego momentach, sytuacja dziecka bitego i maltretowanego fizycznie i psychicznie staje się bardzo trudna ze względu na osamotnienie i fizyczne zagrożenie. Najbardziej charakterystycznymi reakcją na przemoc jest początkowo strach, przeradzający się stopniowo w obojętność, ujawnia się również we wzroście agresywności oraz zaniżonej samoocenie. Ludzie wychowani w atmosferze przemocy maja podstawowe braki socjologiczne, a także zaburzenia związane z poczuciem własnej tożsamości, utrudniające jednostce właściwe funkcjonowanie w społeczeństwie. Charakterystyczne też jest nieumiejętność realizacji potrzeb w sposób społecznie akceptowany. Zaniedbywanie, którego ofiarą pada dziecko, może mieć dramatyczne skutki nawet wtedy, gdy jego potrzeby związane z biologicznym przetrwaniem zostaną zaspokojone w pełni, zabraknie natomiast bezpiecznego związku emocjonalnego emocjonalnego odpowiedniej stymulacji poznawczej.

Psychoterapia takich rodzin jest długa i skomplikowana. Obejmuje wszystkich członków rodziny i polega głównie na poprawie relacji


--------------------------------------------------------------------------------

Materiały pochodzą z:
www.parpa.pl
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 12:02   

Policja o przemocy + bezpłatny i anonimowy telefon zaufania dla nieletnich (tel. 116-111 czynny w godz. 12.00-20.00)

http://wp.tv/i,Komisariat...13056,klip.html
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-20, 19:28   

Postawa wobec krzywdziciela

Pewna młoda kobieta zwierzyła mi się, że jest całkowicie oziębła seksualnie i nie może w miłości cielesnej czuć nic do swego drugiego męża - z którym żyje w bardzo dobrym małżeństwie - ponieważ jej pierwszy mąż obchodził się z nią niezwykle brutalnie. Kobieta ta znajdowała się w szponach własnego przekonania, że wskutek swego urazu jest niezdolna do tego, by kiedykolwiek ponownie zaufać mężczyźnie i oddać mu się z miłością. Moje zadanie polegało na zachwianiu tym jej przekonaniem.

cytat ze strony :
http://www.deon.pl/inteli...ywdziciela.html

Artykuł opisuje stosunek do traumatycznej przeszłości i jak sobie poradzić by nie zawładnęła obecnym życiem.
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-06, 22:16   

Czynniki zewnętrzne kształtujące postawę osób doświadczających przemocy.

Proces wyzwalania się z przemocy przebiega w różnym tempie, ponieważ rozmaite zewnętrzne warunki wywierają wpływ na kształtowanie się wewnętrznych zasobów: przekonań, myśli, a w związku z tym i zachowań. Wyjaśnia to fakt, że osoby zwracające się o pomoc, które doznały krzywdy od bliskich, miały różną motywację do podejmowania działań w swojej obronie. Niektóre z nich miały nadzieję na rozwiązanie swoich problemów i oczekiwały uzyskania skutecznej metody na zrealizowanie swoich planów. Natomiast inne osoby zdecydowanie nie wierzyły już w jakiekolwiek rozwiązanie, a dzwoniły do Pogotowia "Niebieskiej Linii" jedynie po to, by podzielić się z kimś swoim żalem, rozgoryczeniem i poczuciem bezradności.

reszta tu:
http://www.romek.alleluja.pl/tekst.php?numer=24558

także:
Zamrożeni ludzie
Role DDA
DDA
Problem dotyku
Istota problemu DDA
Tyrania manipulanta
Bohater, maskotka .....
Ofiary i sprawcy przemocy
Patrząc na przemoc
Na przykład Julia
Moc, przemoc i pomoc
Jak przewidzieć maltretowanie dziecka
Pomoc dzieciom
Czynniki zewnętrzne kształtujące postawę osób doświadczających przemocy.
Etapy pomagania
PIERWSZA ROZMOWA Z OSOBĄ, KTÓRA DOŚWIADCZYŁA PRZEMOCY DOMOWEJ
NIE JESTEŚ CZARODZIEJEM
Lokalny system pomocy dzieciom krzywdzonym, z doświadczeń Fundacji "Dzieci Niczyje"
Model pracy z ofiarami przemocy
Postępowanie wobec sprawców
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-13, 23:58   

Łódź i okolice

Anonimowe poradnictwo
Anonimowe poradnictwo psychospołeczne (w tym sytuacje kryzysowe w życiu):


Czas oczekiwania na odpowiedź do 7 dni. Pamiętaj, by wpisać zwrotny adres mailowy. Podanie miejsca zamieszkania może pomóc w udzielaniu odpowiedzi.

pedagog@csr.org.pl

--------------------------------------------------------------------------------

Telefon Zaufania 'STOP PRZEMOCY' - dla dzieci, młodzieży i ich rodziców:

042 682 28 37 (czynny w dni powszednie od 10.00 do 18.00)

--------------------------------------------------------------------------------

Osoby pragnące skorzystać z poradnictwa na miejscu w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, ul. Broniewskiego 1a, proszone są o wyznaczenie terminu wizyty pod numerem telefonu: 042 684-14-60.

Zapisy nie obowiązują do poradnictwa socjalnego (wtorki i czwartki, godz. 14.30-18.00) oraz do Punktu Informacyjno-Interwencyjnego dla Ofiar i Sprawców Przemocy (środy, godz. 15.00-17.00).

http://www.csr.org.pl/index.php?id=24
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 17:17   

Przydatne strony w necie:

Bank Informacji o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor http://www.klon.org.pl


Centrum Praw Kobiet http://free.ngo.pl/temida
Zawiera informacje o działalności centrum i o sytuacji kobiet w Polsce, znajdują się tam także poradniki prawne.


Centrum Badania Opinii Społecznej http://www.cbos.pl/cbos_pl.htm


Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznejhttp://www.cmppp.edu.pl/


Centrum Wolontariatu http://wolontariat.org.pl/


DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików http://dda.w.interia.pl
polska nieoficjalna strona dorosłych dzieci alkoholików. Opis problemu, porady, wskazówki, przesłanie, typowe uczucia i zachowania dorosłych dzieci alkoholików. Ponadto literatura przedmiotu i linki do stron pokrewnych tematycznie oraz okno chatowe.


Dzieciństwo bez przemocy - kampania społeczna http://www.przemoc.com.pl


"Dziecko w Sieci" http://www.dzieckowsieci.pl
Strona kampanii społecznej Fundacji Dzieci Niczyje, która ruszy w lutym 2004 roku. Na stronie znajdują się porady i informacje zarówno dla rodziców jak i dla dzieci i młodzieży


ECPAT International (End Child Prostitution Child Pornography and the Trafficking of Children For Sexual Purposes) http://www.ecpat.net
Organizacja mająca na celu wyeliminowanie wszelkich form komercyjnego seksualnego wykorzystywania dzieci


Family Violence Prevention Fund http://endabuse.org


Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny http://www.waw.pdi.net/~polfedwo


Fundacja Dzieci Niczyje http://www.fdn.pl


Fundacja KIDprotect http://www.kidprotect.pl/
Jednym z celów Fundacji jest zapobieganie wykorzystywaniu mediów do celów związanych z pornografią dziecięcą i praktykami pedofilskimi, na stronie dostępne są formularze do zgłaszania incydentów wykorzystywania Internetu w celach związanych z pedofilią lub pornografią dziecięcą, w przypadku gdy ktoś nie chce zgłaszać tego policji.


Fundacja Kobieca eFKa http://www.efka.org.pl


Fundacja Mederi http://free.ngo.pl/mederi


Helsińska Fundacja Praw Człowieka http://www.hfhrpol.waw.pl/


Instytut Psychiatrii i Neurologiihttp://www.ipin.edu.pl/


Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego http://www.ipz.edu.pl


Komenda Główna Policji http://www.policja.pl

Komenda Stołeczna Policji http://www.ksp.waw.pl
Zawiera statystyki dotyczące przestępstw, wraz z artykułami, których one dotyczą


Komitet Ochrony Praw Dziecka http://www.kopd.supermedia.pl


Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomaniihttp://www.kbpn.gov.pl/


Księgarnia psychologiczna PSYCHE http://www.psyche.pl
Największa księgarnia psychologiczna PSYCHE mająca swą siedzibę w warszawskiej SWPS: ogromny wybór - 5000 tytulow, nowości, tematyczny podział, wygodna wyszukiwarka, szybka realizacja zamowień. Największy wybór literatury z zakresu uzależnień, przemocy, terapii itp.


Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej http://www.mcps.it.pl


Nikotynizm http://www.rzuceniepalenia.pl - Strona poświęcona walce z nałogiem nikotynowym. Porady jak rzucić palenie papierosów.


Ogolnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" http://www.niebieskalinia.pl


Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych http://oska.org.pl
Zawiera informacje i artykuły dotyczące feminizmu, kultury, prawa, kobiet.


Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych http://www.parpa.pl


Pełnomocnik Rzśdu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyznhttp://www.rownystatus.gov.pl/


Polskie Towarzystwo Psychologiczne http://www.ptp.psychologia.pl/


Portal Organizacji Pozarządowych http://www.ngo.pl


Prawo dla każdego http://prawo.hoga.pl/


Prevent Child Abuse America http://www.preventchildabuse.org/index.html


Remediumhttp://www.remedium-psychologia.pl/


Substence Abuse & Mental Health Servises Administration http://www.samhsa.gov
Agencja Departamenetu Zdrowia i Służb Socjalnych w USA


Terapia Uzależnienia i Współuzależnieniahttp://www.terapia.rubikon.pl/


TNS OBOP - serwis badawczy http://www.obop.pl/


Twoje Prawa Człowieka http://www.prawaczlowieka.net/


Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych http://www.kurator.org.pl
serwis Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych


Wsparcie http://wsparcie.org
Strona Nieformalnej Grupy Przeciwko Przemocy "Wsparcie" zajmującej się zarówno przemocą w rodzinie jak i w szkole


Zły dotyk http://www.zlydotyk.onet.pl
Akcja informacyjno-edukacyjna której tematem jest problem pedofilii.
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2010-04-15, 17:20   

Przydatne strony w necie:

Bank Informacji o Organizacjach Pozarządowych Klon/Jawor http://www.klon.org.pl


Centrum Praw Kobiet http://free.ngo.pl/temida
Zawiera informacje o działalności centrum i o sytuacji kobiet w Polsce, znajdują się tam także poradniki prawne.


Centrum Badania Opinii Społecznej http://www.cbos.pl/cbos_pl.htm


Centrum Metodyczne Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznejhttp://www.cmppp.edu.pl/


Centrum Wolontariatu http://wolontariat.org.pl/


DDA - Dorosłe Dzieci Alkoholików http://dda.w.interia.pl
polska nieoficjalna strona dorosłych dzieci alkoholików. Opis problemu, porady, wskazówki, przesłanie, typowe uczucia i zachowania dorosłych dzieci alkoholików. Ponadto literatura przedmiotu i linki do stron pokrewnych tematycznie oraz okno chatowe.


Dzieciństwo bez przemocy - kampania społeczna http://www.przemoc.com.pl


"Dziecko w Sieci" http://www.dzieckowsieci.pl
Strona kampanii społecznej Fundacji Dzieci Niczyje, która ruszy w lutym 2004 roku. Na stronie znajdują się porady i informacje zarówno dla rodziców jak i dla dzieci i młodzieży


ECPAT International (End Child Prostitution Child Pornography and the Trafficking of Children For Sexual Purposes) http://www.ecpat.net
Organizacja mająca na celu wyeliminowanie wszelkich form komercyjnego seksualnego wykorzystywania dzieci


Family Violence Prevention Fund http://endabuse.org


Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny http://www.waw.pdi.net/~polfedwo


Fundacja Dzieci Niczyje http://www.fdn.pl


Fundacja KIDprotect http://www.kidprotect.pl/
Jednym z celów Fundacji jest zapobieganie wykorzystywaniu mediów do celów związanych z pornografią dziecięcą i praktykami pedofilskimi, na stronie dostępne są formularze do zgłaszania incydentów wykorzystywania Internetu w celach związanych z pedofilią lub pornografią dziecięcą, w przypadku gdy ktoś nie chce zgłaszać tego policji.


Fundacja Kobieca eFKa http://www.efka.org.pl


Fundacja Mederi http://free.ngo.pl/mederi


Helsińska Fundacja Praw Człowieka http://www.hfhrpol.waw.pl/


Instytut Psychiatrii i Neurologiihttp://www.ipin.edu.pl/


Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego http://www.ipz.edu.pl


Komenda Główna Policji http://www.policja.pl

Komenda Stołeczna Policji http://www.ksp.waw.pl
Zawiera statystyki dotyczące przestępstw, wraz z artykułami, których one dotyczą


Komitet Ochrony Praw Dziecka http://www.kopd.supermedia.pl


Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomaniihttp://www.kbpn.gov.pl/


Księgarnia psychologiczna PSYCHE http://www.psyche.pl
Największa księgarnia psychologiczna PSYCHE mająca swą siedzibę w warszawskiej SWPS: ogromny wybór - 5000 tytulow, nowości, tematyczny podział, wygodna wyszukiwarka, szybka realizacja zamowień. Największy wybór literatury z zakresu uzależnień, przemocy, terapii itp.


Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej http://www.mcps.it.pl


Nikotynizm http://www.rzuceniepalenia.pl - Strona poświęcona walce z nałogiem nikotynowym. Porady jak rzucić palenie papierosów.


Ogolnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" http://www.niebieskalinia.pl


Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych http://oska.org.pl
Zawiera informacje i artykuły dotyczące feminizmu, kultury, prawa, kobiet.


Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych http://www.parpa.pl


Pełnomocnik Rzśdu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyznhttp://www.rownystatus.gov.pl/


Polskie Towarzystwo Psychologiczne http://www.ptp.psychologia.pl/


Portal Organizacji Pozarządowych http://www.ngo.pl


Prawo dla każdego http://prawo.hoga.pl/


Prevent Child Abuse America http://www.preventchildabuse.org/index.html


Remediumhttp://www.remedium-psychologia.pl/


Substence Abuse & Mental Health Servises Administration http://www.samhsa.gov
Agencja Departamenetu Zdrowia i Służb Socjalnych w USA


Terapia Uzależnienia i Współuzależnieniahttp://www.terapia.rubikon.pl/


TNS OBOP - serwis badawczy http://www.obop.pl/


Twoje Prawa Człowieka http://www.prawaczlowieka.net/


Wielkopolskie Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych http://www.kurator.org.pl
serwis Wielkopolskiego Stowarzyszenia Kuratorów Sądowych


Wsparcie http://wsparcie.org
Strona Nieformalnej Grupy Przeciwko Przemocy "Wsparcie" zajmującej się zarówno przemocą w rodzinie jak i w szkole


Zły dotyk http://www.zlydotyk.onet.pl
Akcja informacyjno-edukacyjna której tematem jest problem pedofilii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group


Błogosławieństwo ks. kardynała Stanisława Dziwisza dla Wspólnoty SYCHAR
Zapraszamy do zgłaszania modlitewnych intencji za małżonków Siostrom Matki Bożej Miłosierdzia
Rozwód jest potrzebny tylko po to, aby móc bez przeszkód wejść w oficjalny związek z kimś innym
Rozwód nie jest jedynym możliwym zabezpieczeniem | Propozycja odpowiedzi na pozew rozwodowy
Nagrania z konferencji "Program "Wreszcie żyć - 12 kroków ku pełni życia" - szansą odnowy człowieka i Kościoła"
TVP 1 - powroty po rozwodzie | TVP 1 - świadectwa Sycharków | Kiedy pojawiło się nieślubne dziecko
NAGRANIA z rekolekcji na Górze Św. Anny 28-30.10.2011 >> | Świadectwo Agaty >> | Świadectwo Haliny >>

SYCHAR pomoże wyjść z kryzysu | Każde trudne małżeństwo do uratowania | Posłuchajmy we dwoje, bo nic byś nie zyskał


"Stop rozwodom" - podpisz petycję !


To naprawdę bardzo ważna ankieta zwolenników in vitro - włącz się!
Możesz w niej wyrazić swój sprzeciw głosując przeciw petycji...


Stanowisko Episkopatu Polski:

"Metoda in vitro jest niezgodna z prawem Bożym i naturą człowieka..."


"Pan naprawdę Zmartwychwstał! Alleluja!

„Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał!” (Łk 24,5-6)
"To się Bogu podoba, jeżeli dobrze czynicie, a przetrzymacie cierpienia" (1 P 2,20b)
"Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33)
„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!” (Mk 16,15)To może być także Twoje zmartwychwstanie - zmartwychwstanie Twojego małżeństwa!

Jan Paweł II:

Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje „Westerplatte". Jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować. Wreszcie — jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte, w sobie i wokół siebie. Tak, obronić — dla siebie i dla innych.

Dla tych, którzy kochają - propozycja wzoru odpowiedzi na pozew rozwodowy


W odpowiedzi na pozew wnoszę o oddalenie powództwa w całości i nie rozwiązywanie małżeństwa stron przez rozwód.

UZASADNIENIE

Pomimo trudności jakie nasz związek przechodził i przechodzi uważam, że nadal można go uratować. Małżeństwa nie zawiera się na chwilę i nie zrywa w momencie, gdy dzieje się coś niedobrego. Pragnę nadmienić, iż w przyszłości nie zamierzam się już z nikim innym wiązać. Podjąłem (podjęłam) bowiem decyzję, że będę z żoną (mężem) na zawsze i dołożę wszelkich starań, aby nasze małżeństwo przetrwało. Scalenie związku jest możliwe nawet wtedy, gdy tych dobrych uczuć w nas nie ma. Lecz we mnie takie uczucia nadal są i bardzo kocham swoją żonę (męża), pomimo, iż w chwili obecnej nie łączy nas więź fizyczna. Jednak wyrażam pragnienie ratowania Naszego małżeństwa i gotowy (gotowa) jestem podjąć trud jaki się z tym wiąże. Uważam, że przy odrobinie dobrej woli możemy odbudować dobrą relację miłości.

Dobro mojej żony (męża) jest dla mnie po Bogu najważniejsze. Przed Bogiem to bowiem ślubowałem (ślubowałam).

Moim zdaniem każdy związek ma swoje trudności, a nieporozumienia jakie wydarzyły się między nami nie są powodem, aby przekreślić nasze małżeństwo i rozbijać naszą rodzinę. Myślę, że każdy rozwód negatywnie wpływa nie tylko na współmałżonków, ale także na ich rodziny, dzieci i krzywdzi niepotrzebnie wiele bliskich sobie osób. Oddziaływuje również negatywnie na inne małżeństwa.

Z moją (moim) żoną (mężem) znaliśmy się długo przed zawarciem naszego małżeństwa i uważam, że był to wystarczający czas na wzajemne poznanie się. Po razem przeżytych "X" latach (jako para, narzeczeni i małżonkowie) żona (mąż) jest dla mnie zbyt ważną osobą, aby przekreślić większość wspólnie spędzonych lat. Według mnie w naszym związku nie wygasły więzi emocjonalne i duchowe. Podkreślam, iż nadal kocham żonę (męża) i pomimo, że oddaliliśmy się od siebie, chcę uratować nasze małżeństwo. Osobiście wyrażam wolę i chęć naprawy naszych małżeńskich relacji, gdyż mam przekonanie, że każdy związek małżeński dotknięty poważnym kryzysem jest do uratowania.

Orzeczenie rozwodu spowodowałoby, że ucierpiałoby dobro wspólnych małoletnich dzieci stron oraz byłoby sprzeczne z zasadami współżycia społecznego. Dzieci potrzebują stabilnego emocjonalnego kontaktu z obojgiem rodziców oraz podejmowania przez obie strony wszelkich starań, by zaspokoić potrzeby rodziny. Rozwód grozi osłabieniem lub zerwaniem więzi emocjonalnej dzieci z rodzicem zamieszkującym poza rodziną. Rozwód stron wpłynie także niekorzystnie na ich rozwój intelektualny, społeczny, psychiczny i duchowy, obniży ich status materialny i będzie usankcjonowaniem niepoważnego traktowania instytucji rodziny.

Jestem katolikiem (katoliczką), osobą wierzącą. Moje przekonania religijne nie pozwalają mi wyrazić zgody na rozwód, gdyż jak mówi w punkcie 2384 Katechizm Kościoła Katolickiego: "Rozwód znieważa przymierze zbawcze, którego znakiem jest małżeństwo sakramentalne", natomiast Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego w punkcie 347 nazywa rozwód jednym z najcięższych grzechów, który godzi w sakrament małżeństwa.

Wysoki Sądzie, proszę o danie nam szansy na uratowanie naszego małżeństwa. Uważam, ze każda rodzina, w tym i nasza, na to zasługuje. Nie zmienię zdania w tej ważnej sprawie, bo wtedy będę niewiarygodny w każdej innej. Brak wyrażenia mojej zgody na rozwód nie wskazuje na to, iż kierują mną złe emocje tj. złość czy złośliwość. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że nie zmuszę żony (męża) do miłości. Rozumiem, że moja odmowa komplikuje sytuację, ale tak czuję, takie są moje przekonania religijne i to dyktuje mi serce.

Bardzo kocham moją (mojego) żonę (męża) i w związku z powyższym wnoszę jak na wstępie.List Episkopatu Polski na święto św. Rodziny

Warto jeszcze raz podkreślić, że u podstaw każdej rodziny stoi małżeństwo. Chrześcijańskie patrzenie na małżeństwo w pełni uwzględnia wyjątkową naturę tej wspólnoty osób. Małżeństwo to związek mężczyzny i niewiasty, zawierany na całe ich życie, i z tej racji pełniący także określone zadania społeczne. Chrystus podkreślił, że mężczyzna opuszcza nawet ojca i matkę, aby złączyć się ze swoją żoną i być z nią przez całe życie jako jedno ciało (por. Mt 19,6). To samo dotyczy niewiasty. Naszym zadaniem jest nieustanne przypominanie, iż tylko tak rozumianą wspólnotę mężczyzny i niewiasty wolno nazywać małżeństwem. Żaden inny związek osób nie może być nawet przyrównywany do małżeństwa. Chrześcijanie decyzję o zawarciu małżeństwa wypowiadają wobec Boga i wobec Kościoła. Tak zawierany związek Chrystus czyni sakramentem, czyli tajemnicą uświęcenia małżonków, znakiem swojej obecności we wszystkich ich sprawach, a jednocześnie źródłem specjalnej łaski dla nich. Głębia duchowości chrześcijańskich małżonków powstaje właśnie we współpracy z łaską sakramentu małżeństwa. więcej >>Wszechświat na miarę człowieka

Wszechświat jest ogromny. Żeby sobie uzmysłowić rozmiary wszechświata, załóżmy, że odległość Ziemia - Słońce to jeden milimetr. Wtedy najbliższa gwiazda znajduje się mniej więcej w odległości 300 metrów od Słońca. Do Słońca mamy jeden milimetr, a do najbliższej gwiazdy około 300 metrów. Słońce razem z całym otoczeniem gwiezdnym tworzy ogromny system zwany Droga Mleczną (galaktykę w kształcie ogromnego dysku). W naszej umownej skali ten ogromny dysk ma średnicę około 6 tysięcy kilometrów, czyli mniej więcej tak, jak stąd do Stanów Zjednoczonych. Światło zużywa na przebycie od jednego końca tego dysku do drugiego - około 100 tysięcy lat. W tym dysku mieści się około 100 miliardów gwiazd. To jest ogromny dysk! Jeszcze mniej więcej sto lat temu uważano, że to jest cały wszechświat. Okazało się, że tak wcale nie jest. Wszechświat jest znacznie, znacznie większy! Jeżeli te 6 tysięcy kilometrów znowu przeskalujemy, tym razem do jednego centymetra, to cały wszechświat, który potrafimy zaobserwować (w tej skali) jest kulą o średnicy 3 kilometrów. I w tym właśnie obszarze, jest około 100 miliardów galaktyk (czyli takich dużych systemów gwiezdnych, oczywiście różnych kształtów, różnych wielkości). To właśnie jest cały wszechświat, który potrafimy badać metodami fizycznymi, wykorzystując techniki astronomiczne. (Wszechświat na miarę człowieka >>>)Musicie zawsze powstawać!

Możecie rozerwać swoje fotografie
i zniszczyć prezenty.
Możecie podeptać swoje szczęśliwe wspomnienia
i próbować dzielić to, co było dla dwojga.
Możecie przeklinać Kościół i Boga.

Ale Jego potęga nie może nic uczynić
przeciw waszej wolności.
Bo jeżeli dobrowolnie prosiliście Go,
by zobowiązał się z wami...
On nie może was "rozwieść".

To zbyt trudne?
A kto powiedział, że łatwo być
człowiekiem wolnym i odpowiedzialnym.
Miłość się staje
Jest miłością w marszu, chlebem codziennym.

Nie jest umeblowana mieszkaniem,
ale domem do zbudowania i utrzymania,
a często do remontu.
Nie jest triumfalnym "TAK",
ale jest mnóstwem "tak",
które wypełniają życie, pośród mnóstwa "nie".

Człowiek jest słaby, ma prawo zbłądzić!
Ale musi zawsze powstawać i zawsze iść.
I nie wolno mu odebrać życia,
które ofiarował drugiemu; ono stało się nim.

Michel QuoistRozważania o wierze/Dynamizm wiary/Zwycięstwo przez wiarę

Klasycznym tekstem biblijnym ukazującym w świetle wiary wartość i sens środków ubogich jest scena walki z Amalekitami. W czasie przejścia przez pustynię, w drodze do Ziemi Obiecanej, dochodzi do walki pomiędzy Izraelitami a kontrolującymi szlaki pustyni Amalekitami (zob. Wj 17, 8-13). Mojżesz to Boży człowiek, który wie, w jaki sposób może zapewnić swoim wojskom zwycięstwo. Gdyby był strategiem myślącym jedynie po ludzku, stanąłby sam na czele walczących, tak jak to zwykle bywa w strategii. Przecież swoją postawą na pewno by ich pociągał, tak byli wpatrzeni w niego. On zaś zrobił coś, co z punktu widzenia strategii wojskowej było absurdalne - wycofał się, zostawił wojsko pod wodzą swego zastępcy Jozuego, a sam odszedł na wzgórze, by tam się modlić. Wiedział on, człowiek Boży, człowiek modlitwy, kto decyduje o losach świata i o losach jego narodu. Stąd te wyciągnięte na szczycie wzgórza w geście wiary ramiona Mojżesza. Między nim a doliną, gdzie toczy się walka, jest ścisła łączność. Kiedy ręce mu mdleją, to jego wojsko cofa się. On wie, co to znaczy - Bóg chce, aby on wciąż wysilał się, by stale wyciągał ręce do Pana. Gdy ręce zupełnie drętwiały, towarzyszący Mojżeszowi Aaron i Chur podtrzymywali je. Przez cały więc dzień ten gest wyciągniętych do Pana rąk towarzyszył walce Izraelitów, a kiedy przyszedł wieczór, zwycięstwo było po ich stronie. To jednak nie Jozue zwyciężył, nie jego wojsko walczące na dole odniosło zwycięstwo - to tam, na wzgórzu, zwyciężył Mojżesz, zwyciężyła jego wiara.

Gdyby ta scena miała powtórzyć się w naszych czasach, wówczas uwaga dziennikarzy, kamery telewizyjne, światła reflektorów skierowane byłyby tam, gdzie Jozue walczy. Wydawałoby się nam, że to tam się wszystko decyduje. Kto z nas próbowałby patrzeć na samotnego, modlącego się gdzieś człowieka? A to ten samotny człowiek zwycięża, ponieważ Bóg zwycięża przez jego wiarę.

Wyciągnięte do góry ręce Mojżesza są symbolem, one mówią, że to Bóg rozstrzyga o wszystkim. - Ty tam jesteś, który rządzisz, od Ciebie wszystko zależy. Ludzkiej szansy może być śmiesznie mało, ale dla Ciebie, Boże, nie ma rzeczy niemożliwych. Gest wyciągniętych dłoni, tych mdlejących rąk, to gest wiary, to ubogi środek wyrażający szaleństwo wiary w nieskończoną moc i nieskończoną miłość Pana.

ks. Tadeusz Dajczer "Rozważania o wierze"


Małżeństwo nierozerwalne?!... - wierność mimo wszystko

„Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że ciebie nie opuszczę aż do śmierci" - to tekst przysięgi małżeńskiej wypowiadany bez żadnych warunków uzupełniających. Początek drogi. Niezapisana karta z podpisem: „aż do śmierci". A co, gdy pojawią się trudności, kryzys, zdrada?...

„Wtedy przystąpili do Niego faryzeusze, chcąc Go wystawić na próbę, zadali Mu pyta-nie: «Czy wolno oddalić swoją żonę z jakiegokolwiek powodu?» On im odpowiedział: «czy nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył ich mężczyzną i kobietą? Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i będą oboje jednym ciałem. A tak nie są już dwojgiem, lecz jednym ciałem. Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela»"(Mt 19, 3-5). Dwanaście lat temu nasilający się kryzys, którego skutkiem byt nowy związek mojego męża, separacja i rozwód, doprowadził do rozpadu moje małżeństwo. Porozumienie zostało zerwane. Zepchnięta na dalszy plan, wyeliminowana z życia, nigdy w swoim sercu nie przestałam być żoną mojego męża. Sytuacje, wobec których stawałam, zda-wały się przerastać moją wytrzymałość, odbierały nadzieję, niszczyły wszystko we mnie i wokół mnie. Widziałam, że w tych trudnych chwilach Bóg stawał przy mnie i mówił: „wystarczy ci mojej łaski", „Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata". Był Tym, który uczył mnie, jak nieść krzyż zerwanej jedności, rozbitej rodziny, zdrady, zaparcia, odrzucenia, szyderstwa, cynizmu, własnej słabości, popełnionych grzechów i błędów. Podnosił, nawracał, przebaczał, uczyt przebaczać. Kochał. Akceptował. Prowadził. Nadawał swój sens wydarzeniom, które po ludzku zdawały się nie mieć sensu. Byt wierny przymierzu, które zawarł z nami przed laty przez sakrament małżeństwa. Teraz wiem, że małżeństwo chrześcijańskie jest czym innym niż małżeństwo naturalne. Jest wielką łaską, jest historią świętą, w którą angażuje się Pan Bóg. Jest wydarzeniem, które sprawia, „że mąż i żona połączeni przez sakrament to nie przypadkowe osoby, które się dobrały lub nie, lecz te, którym Bóg powiedział «tak», by się stały jednym ciałem, w drodze do zbawienia".

Ja tę nadzwyczajność małżeństwa sakramentalnego zaczęłam widzieć niestety późno, bo w momencie, gdy wszystko zaczęto się rozpadać. W naszym małżeństwie byliśmy najpierw my: mój mąż, dzieci, ja i wszystko inne. Potem Pan Bóg, taki na zasadzie pomóż, daj, zrób. Nie Ten, ku któremu zmierza wszystko. Nie Bóg, lecz bożek, który zapewnia pomyślność planom, spełnia oczekiwania, daje zdrowie, zabiera trudności... Bankructwo moich wyobrażeń o małżeństwie i rodzinie stało się dla mnie źródłem łaski, poprzez którą Bóg otwierał mi oczy. Pokazywał tę miłość, z którą On przyszedł na świat. Stawał przy mnie wyszydzony, opluty, odepchnięty, fałszywie osądzony, opuszczony, na drodze, której jedyną perspektywą była haniebna śmierć, I mówił: to jest droga łaski, przez którą przychodzi zbawienie i nowe życie, czy chcesz tak kochać? Swoją łaską Pan Bóg nigdy nie pozwolił mi zrezygnować z modlitwy za mojego męża i o jedność mojej rodziny, budowania w sobie postawy przebaczenia, pojednania i porozumienia, nigdy nie dał wyrazić zgody na rozwód i rozmyślne występowanie przeciwko mężowi. Zalegalizowanie nowego związku mojego męża postrzegam jako zalegalizowanie cudzołóstwa („A powiadam wam: Kto oddala swoją żonę (...) a bierze inną popełnia cudzołóstwo, I kto oddaloną bierze za żonę, popełnia cudzołóstwo" (Mt,19.9)). I jako zaproszenie do gorliwszej modlitwy i głębszego zawierzenia. Nasza historia jest ciągle otwarta, ale wiem, że Pan Bóg nie powiedział w niej ostatniego Słowa. Jakie ono będzie i kiedy je wypowie, nie wiem, ale wierzę, że zostanie wypowiedziane dla mnie, mojego męża, naszych dzieci i wszystkich, których nasza historia dotknęła. Będzie ono Dobrą Nowiną dla każdego nas. Bo małżeństwo sakramentalne jest historią świętą, przymierzem, któremu Pan Bóg pozostaje wierny do końca.

Maria

Forum Pomocy "Świadectwa"


Slowo.pl - Małżeństwo o jakim marzymy. Jednym z elementów budowania silnej relacji małżeńskiej jest atrakcyjność współmałżonków dla siebie nawzajem. Może nie brzmi to zbyt duchowo, ale jest to biblijna zasada. Osobą, dla której mam być atrakcyjną kobietą, jest przede wszystkim mój mąż. W wielu związkach dbałość o wzajemną atrakcyjność stopniowo zanika wraz ze stażem małżeńskim, a często zaraz po ślubie. Dbamy o siebie w okresie narzeczeństwa, żeby zdobyć wybraną osobę, lecz gdy małżeństwo staje się faktem, przestajemy zwracać uwagę na swój wygląd. Na przykład żona dba o siebie tylko wtedy, kiedy wychodzi do pracy lub na spotkanie ze znajomymi. Natomiast w domu wita powracającego męża w poplamionym fartuchu, komunikując mu w ten sposób: "Jesteś dla mnie mniej ważny niż mój szef i koledzy w pracy. Dla ciebie nie muszę się już starać". Tego typu postawy szybko zauważają małe dzieci. Pamiętam, jak pewnego dnia ubrałam się w domu bardziej elegancko niż zwykle, a moje dzieci natychmiast zapytały: "Mamusiu, czy będą u nas dzisiaj goście?". Taką sytuację można wykorzystać, by powiedzieć im: "Dbam o siebie dla was, bo to wy jesteście dla mnie najważniejszymi osobami, dla których chcę być atrakcyjną osobą". Nie oznacza to wcale potrzeby kupowania najdroższych ubrań czy kosmetyków. Dbałość o wygląd jest sposobem wyrażenia współmałżonkowi, jak ważną jest dla nas osobą: "To Bóg mi ciebie darował. Poprzez troskę o higienę i wygląd chcę ci wyrazić, jak bardzo mocno cię kocham". Ta zasada dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn."Wszystko możliwe jest dla tego, kto wierzy" (Mk 9,23)
"Nie bój się, wierz tylko!" (Mk 5,36)


Słowa Jezusa nie pozostawiają żadnych wątpliwości: "Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie" (J 6, 53). Ile tego życia będziemy mieli w sobie tu na ziemi, tyle i tylko tyle zabierzemy w świat wieczności. I na bardzo długo możemy znaleźć się w czyśćcu, aby dojść do pełni życia, do miary nieba.
Pamiętajmy jednak, że w Kościele nic nie jest magią. Jezus podczas swojego ziemskiego nauczania mówił:
- do kobiety kananejskiej:
«O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz!» (Mt 15,28)
- do kobiety, która prowadziła w mieście życie grzeszne:
«Twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju!» (Łk 7,37.50)
- do oczyszczonego z trądu Samarytanina:
«Wstań, idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Łk 17,19)
- do kobiety cierpiącej na krwotok:
«Ufaj, córko! Twoja wiara cię ocaliła» (Mt 9,22)
- do niewidomego Bartymeusza:
«Idź, twoja wiara cię uzdrowiła» (Mk 10,52)


Modlitwa o odrodzenie małżeństwa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo – mojego męża (moją żonę) i mnie. Dziękuję, że nas połączyłeś, że podarowałeś nas sobie nawzajem i umocniłeś nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:

- o dar szczerej rozmowy,
- o „przemycie oczu”, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Twojej miłości, która „nie pamięta złego” i „we wszystkim pokłada nadzieję”,
- o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas łączy, wokół którego można coś zbudować (zgodnie z radą Apostoła: zło dobrem zwyciężaj),
- o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym małżeństwie wypełni się wola Twoja.
Niech nasza relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Jezu, i już teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu i błogosławię w całym moim życiu. Amen..

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen!


Modlitwa o siedem Darów Ducha Świętego

Duchu Święty, Ty nas uświęcasz, wspomagając w pracy nad sobą. Ty nas pocieszasz wspierając, gdy jesteśmy słabi i bezradni. Proszę Cię o Twoje dary:

1. Proszę o dar mądrości, bym poznał i umiłował Prawdę wiekuistą, ktorą jesteś Ty, moj Boże.
2. Proszę o dar rozumu, abym na ile mój umysł może pojąć, zrozumiał prawdy wiary.
3. Proszę o dar umiejętności, abym patrząc na świat, dostrzegał w nim dzieło Twojej dobroci i mądrości i abym nie łudził się, że rzeczy stworzone mogą zaspokoić wszystkie moje pragnienia.
4. Proszę o dar rady na chwile trudne, gdy nie będę wiedział jak postąpić.
5. Proszę o dar męstwa na czas szczególnych trudności i pokus.
6. Proszę o dar pobożności, abym chętnie obcował z Tobą w modlitwie, abym patrzył na ludzi jako na braci, a na Kościół jako miejsce Twojego działania.
7. Na koniec proszę o dar bojaźni Bożej, bym lękał się grzechu, który obraża Ciebie, Boga po trzykroć Świętego. Amen.


Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

Obieram Cię dziś, Maryjo, w obliczu całego dworu niebieskiego, na moją Matkę i Panią. Z całym oddaniem i miłością powierzam i poświęcam Tobie moje ciało i moją duszę, wszystkie moje dobra wewnętrzne i zewnętrzne, a także zasługi moich dobrych uczynków przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Tobie zostawiam całkowite i pełne prawo dysponowania mną jak niewolnikiem oraz wszystkim, co do mnie należy, bez zastrzeżeń, według Twojego upodobania, na większą chwałę Bożą teraz i na wieki. Amen.

św. Ludwik de Montfort

Pełnia modlitwy
ks. Tomasz Seweryn www.ks.seweryn.com.pl 

Rekolekcje ojca Billa w Polsce www.ojciecbill.pl
We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane... (Hbr 13,4a) - konferencja dr Mieczysława Guzewicza (www.mojemalzenstwo.pl), małżonka, ojca trojga dzieci, doktora teologii biblijnej, członka Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny - Górka Klasztorna 2007.04.20-22 - część 1We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane... (Hbr 13,4a) - konferencja dr Mieczysława Guzewicza (www.mojemalzenstwo.pl), małżonka, ojca trojga dzieci, doktora teologii biblijnej, członka Rady Episkopatu Polski ds. Rodziny - Górka Klasztorna 2007.04.20-22 - część 2Kto powinien rządzić w małżeństwie? - ks. Piotr PawlukiewiczKapitanie, dokąd płyniecie? - ks. Piotr PawlukiewiczJakie są nasze rzeczywiste wielkie pragnienia? - ks. Piotr PawlukiewiczOdpowiedzialność za miłość - dr Wanda Półtawska - psychiatra Bitwa toczy się o nasze serca - ks. Piotr PawlukiewiczKto się Mnie dotknął? - ks. Piotr Pawlukiewicz Miłość jest trudna - ks. Piotr Pawlukiewicz
Przebaczenie i cierpienie w małżeństwie - dr M. Guzewicz, teolog-biblistaZ każdej trudnej sytuacji jest dobre wyjście - ks. Piotr PawlukiewiczMłodzież - ks. Piotr PawlukiewiczSex, poezja czy rzemiosloWalentynki - ks. Piotr Pawlukiewicz Mężczyźni - ks. Piotr PawlukiewiczFałszywe miłosierdzie - ks. Piotr PawlukiewiczSakrament małżeństwa a dobro dziecka - ks. Piotr Pawlukiewicz
Ja ... biorę Ciebie ... za żonę/męża i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że Cię nie opuszczę aż do śmierci. Tak mi dopomóż Panie Boże Wszechmogący w Trójcy Jedyny i Wszyscy Święci.

Wierność Bogu i małżonkowi


Rodzice wobec rozwodów dzieci - rekolekcje Jacka Pulikowskiego - Leśniów 25-27 września 2009Tożsamość mężczyzny i kobiety - rekolekcje ks. Piotra Pawlukiewicza - Leśniów 24-26 lipca 2009


Przeciąć pępowinę, aby żyć w prawdzie i zgodnie z wolą Bożą | Tylko dla Panów | Mężczyźni i kobiety różnią się | Tylko dla Pań

Mąż marnotrawny | Miłość i odpowiedzialność | Miłość potrzebuje stanowczości | Umierać dla miłości
Trudne małżeństwo | Czy wolno katolikowi zgodzić się na rozwód?
Korespondencja Agnieszki z prof. o. Jackiem Salijem
.
W 2002 roku Jan Paweł II potępiając w ostrych słowach rozwody powiedział, że adwokaci jako ludzie wolnego zawodu, muszą
zawsze odmawiać użycia swoich umiejętności zawodowych do sprzecznego ze sprawiedliwością celu, jakim jest rozwód.
KAI
Ks. dr Marek Dziewiecki - Miłość nigdy nie pomaga w złym. Właśnie dlatego doradca katolicki w żadnej sytuacji nie proponuje krzywdzonemu małżonkowi rozwodu, gdyż nie wolno nikomu proponować łamania przysięgi złożonej wobec Boga i człowieka.
Godność i moc sakramentu małżeństwa chrześcijańskiego | Ks. biskup Zbigniew Kiernikowski "Nawet gdy drugiemu nie zależy"

Bitwa toczy się o nasze serce - ks. Piotr Pawlukiewicz


Kto powinien rządzić w małżeństwie? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Kiedy rodzi się dziecko, mąż idzie na bok - ks. Piotr Pawlukiewicz


Do kobiety trzeba iść już z siłą ducha nie po to, by tę siłę zyskać - ks. Piotr Pawlukiewicz


Czy kochasz swojego męża tak, aby dać z siebie wszystko i go uratować? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Jakie są nasze rzeczywiste wielkie pragnienia? Czy takie jak Bartymeusza? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Miłość jest trudna: Kryzys nigdy nie jest końcem - "Katechizm Poręczny" ks. Piotra Pawlukiewicza


Ze względu na "dobro dziecka" małżonkowie sakramentalni mają żyć osobno? - ks. Piotr Pawlukiewicz


Cierpienie i przebaczenie w małżeństwie - konferencja dr Mieczysława Guzewicza, teologa-biblisty


Co to znaczy "moja była żona"? - dr Wanda Półtawska - psychiatra, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny


"We czci niech będzie małżeństwo pod każdym względem i łoże nieskalane" (Hbr 13,4a) - dr M. Guzewicz


Nic nie usprawiedliwia rozwodu, gdyż od 1999 r. obowiązuje w Polsce ustawa o separacji :: Każdy rozwód jest wyjątkowyŻyć mocniejStawać się sobą cz. 1Stawać się sobą cz. 2Wykład o narzeczeństwie i małżeństwieKryzysy są po to, by przeżyć je do końcaKilka słów o miłości
Stanowisko Episkopatu Polski:

"Metoda in vitro jest niezgodna z prawem Bożym i naturą człowieka..."

To naprawdę bardzo ważna ankieta zwolenników in vitro - włącz się!
Możesz w niej wyrazić swój sprzeciw głosując przeciw petycji...

Uhonorowano nasze Forum Dyskusyjne tytułem - WARTOŚCIOWA STRONA :::::::::::::::::::::::::::
Książki warte Twojego czasu ---> książki gratis w zakładce *biuletyn*
mocne strony maki marcinm
iskierka darzycia rozszczep kręgosłupa wodogłowie epilepsja
wodogłowie chore dziecko epilepsja padaczka
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 8