Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2006-05-26, 12:27
Dobre książki
Autor Wiadomość
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-29, 12:07   ABYŚCIE WIERZYLI

Abyście wierzyli // Cuda się zdarzają

siostra Briege McKenna

We współczesnym świecie nie ma miejsca dla Boga. W codziennej pogoni za pieniądzem nie ma czasu na modlitwę. W gąszczu wróżek i uzdrowicieli nie widać Boga. To Bóg szuka człowieka i wychodzi mu na spotkanie.

Książka „Abyście wierzyli” jest świadectwem spotkania prostej irlandzkiej zakonnicy z Bogiem. Siostra Briege McKenna wkrótce po wstąpieniu do wspólnoty zakonnej św. Klary, w dniu piętnastych urodzin, zapadła na reumatoidalne zapalenie stawów, z którego w sposób cudowny została uzdrowiona. W czasie choroby siostra Briege przeżywała głęboki kryzys duchowy: „Zadawałam sobie nawet pytanie , czy rzeczywiście wierzę w Jezusa. Nie czułam się przekonana o mocy Ewangelii. Nie wierzyłam, że Jezus mnie uzdrowi. Wydawało mi się, że gdybym pojechała do Lourdes albo jakiegoś podobnego miejsca, uzdrowienie mogłoby nastąpić, nie wierzyłam jednak, że może ono się dokonać w zwykłym, codziennym życiu.”

Uzdrowiona mocą Ducha Świętego dostała niezwykłe zadanie – miała iść do ludzi z posługą uzdrawiania duszy i ciała oraz w szczególny sposób otoczyć modlitwą kapłanów. Autorka odsłania przed czytelnikami swój lęk przed przyjęciem tego niezwykłego daru. Czytelnik staje się świadkiem wewnętrznej walki jaką toczy siostra Briege z szatanem i samą sobą, ma możliwość prześledzenia drogi od zwątpienia do pełnego oddania się Bogu.
Irlandzka zakonnica nie udaje pisarki, próżno tu szukać egzaltacji i wzniosłych uniesień. To zwyczajna opowieść o obecności i działaniu Boga w codziennym życiu. Autorka uświadamia czytelnikowi, że cuda dzieją się nie tylko w sanktuariach i w wielkich zgromadzeniach, ale też w ciszy szpitalnej sali, na ulicy wielkiego miasta, w samolocie, a nawet przez telefon. Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych, Bóg nie wymaga zabytkowych murów, kosztownych kadzideł, chce tylko wiary, pełnego oddania i zaufania.

Abyście wierzyli to wielopłaszczyznowa opowieść o Bogu i człowieku zagubionym we współczesnym świecie, to opowieść o bólu, Krzyżu i cierpieniu, rodzinie, celibacie, chorobie, wierze, nadziei, miłości i miłosierdziu. Jej głównymi bohaterami są Bóg w Trójcy Jedyny i ludzie, których siostra Briege spotyka w czasie swoich podróży.

Historie opowiadane przez siostrę Briege zawierają w sobie głęboką naukę, która dotyka też prawd wiary Kościoła, prawd stawianych współcześnie przez wielu pod znakiem zapytania – s. Margaret McGill Przełożona Generalna Sióstr Św. Klary.

Każdy, kto będzie czytał tę książkę spotka na jej kartach kogoś, kto stawia Jezusa na pierwszym miejscu w swoim życiu. Spotka osobę, dla którym największym szczęściem jest służenie pomocą ludziom w odnajdywaniu Pana, który także w ich życiu staje się nagle najważniejszy. Siostra Briege jest znakiem wskazującym na Jezusa- Francis A. Sullivan SJ

książka jest dostępna pod dwoma tytułami - ABYŚCIE WIERZYLI oraz CUDA SIĘ ZDARZAJĄ
 
     
Grażynka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-09, 08:28   książki Anselma Gruna

Już pisałam w innym temacie. Serdecznie polecam książki Anselma Gruna - niemieckiego benedyktyna.
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-18, 07:28   WOLNI OD NIEMOCY A.PELANOWSKI

W Ewangelii według św. Łukasza znajdujemy fragment mówiący o uzdrowieniu przez Jezusa kobiety, która od 18 lat była pochylona. To pochylenie symbolizuje wszystkie ludzkie cierpienia, troski, lęki, prześladowania, grzechowe rany. Często tak bardzo jesteśmy już pochyleni pod ciężarem cierpienia, że nie widzimy możliwości zmiany, nadziei na wyzwolenie. Tymczasem dobra nowina Ewangelii jest taka, że Jezus pragnie nas uzdrowić tak samo jak tamtą kobietę. Jego moc uzdrawiania nie skończyła się przecież wraz z odejściem z tej ziemi do Ojca. Jezus nadal uzdrawia – przede wszystkim w sakramencie pokuty. To jest szczególny i uprzywilejowany moment, w którym Jezus chce nas uzdrowić i wyciągnąć z nawet najbardziej beznadziejnej sytuacji. Wystarczy tylko Mu na to pozwolić. O. Augustyn Pelanowski, paulin z Krakowa, swoją książkę poświęcił właśnie owej pochylonej kobiecie z Ewangelii. Tym samym poświęcił ją każdemu z nas. Autor, opierając się na tekstach Pisma Świętego, ułatwia nam odnalezienie się wśród biblijnych postaci, które spotkał i uzdrowił Jezus Chrystus. Z jego rozważań wynika, że osoby najbardziej „zdołowane” przez los są najbliższe Bogu. „Nie trzeba być Bogiem, żeby najwięcej uczucia okazywać tym, którym jest najciężej (...). Nawet zwykły, dobry ojciec może więcej uczucia okazywać temu dziecku, któremu jest trudniej w życiu, niż temu, które sobie świetnie radzi” – pisze o. Pelanowski. Jego książka może być doskonałą pomocą do codziennej medytacji. Nie trzeba jej czytać jak powieści, od początku do końca. Można wielokrotnie wracać i rozważać poszczególne fragmenty, które wydają się szczególnie do nas przemawiać. Wyjątkowo ważne – zdaniem autora – myśli są wytłuszczone. Dzięki temu łatwiej je zapamiętać. Ostatecznie jednak chodzi tutaj nie o wiedzę, którą warto posiąść, ale o to, aby pozwolić działać Bogu. On bowiem chce nas uzdrowić, uwolnić od niemocy, pomóc mi w moich wewnętrznych zmaganiach.
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-20, 17:26   

Grażynko Ansem Grun ma ciekawe propozycje, jedą z nich jaka mam za sobą to "Oddychać wolnością".
Dziś polecam coś niezwykłego...hm...w sumie dopiero przeglądam, mam przed sobą dobry zakup, i kiedy tak czytam to mam poczucie odsłonięcia zasłon... nowe spojrzenie na doświadczenia zyciowe, te które są inne od naszych, ale jak pięknie pokazujących sens ...Boga.
Polecam "Oto czynię wszystko nowe" o.Johan Gibson OCD, Luisa Aminata Sankoh Hughes, Shensi Beba Tata Pamela
http://www.jacek.katowice...d=162&Itemid=33

pozdrawiam :)
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 06:19   

Polecam Wam wspaniałą książkę F. Rivers "Dziecko pokuty". Wręcz pożarłam ją wczoraj. Wspaniała książka o tym, jak Bóg potrafi wyprowadzić dobro z każdej sytuacji. Wspaniała książka dla tych, którzy szukają nadziei. Czyli dla nas...
 
     
Mychha
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 19:37   

Wanbomo, zazdroszczę Ci tego pożerania ksiązek. Ja miałam takie plany na wakacje i nie dałam rady nawet pół książki przeczytać. A Ty może polskiego uczysz?
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-24, 20:00   

No, niestety, polskiego... Niestety, bo z tego względu w roku szkolnym nie mam czasu na czytanie. Więc w wakacje nadrabiam. Lubię to, także z tego względu, że wtedy nie myślę o swoich problemach. A "Dziecko pokuty" to superaśna książka. Też byś ją przeczytała raz dwa, gdybyś tylko zaczęła. Naprawdę polecam.
 
     
Mychha
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-08-24, 21:59   

a no właśnie tu tkwi problem, ze nie mam kiedy zacząć :-)
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 09:30   

Polecam gorąco książkę Melody Beattie "Koniec współuzależnienia"
My - żony, również nie alkoholików, jesteśmy od naszych małżonków uzależnione. Fakt porzucenia jeszcze bardziej wiąże nas emocjonalnie z mężami. Trzeba powiedzieć sobie : dość, jestem wartościowym człowiekiem i mam prawo do pięknego życia, nawet bez męża.
http://czytelnia.niepije.pl/1,17,1,item.html

Druga bardzo dobra książka "Mówienie prawdy sobie samemu" William Backus, Marie Chapian.
O tym, jak "prawdy" o nas, wpojone zwłaszcza w dzieciństwie, ale i dorosłym życiu - wpływają na nasze widzenie siebie w dorosłym życiu i jak utrudniają zpbaczenie tego, co a nas jest dobre.
Również gorąco polecam.
http://sklep.pojednanie.o...?products_id=60

Wiem, że poradników tego typu jest wiele, te po prostu znam, znam też wiele innych. I stosuję zawarte rady.
 
     
MKJ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-27, 14:52   

:-D :-D :idea:
 
     
Monika36
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-15, 17:49   

wanboma napisał/a:
Ostatnio czytałam "Potęgę podświadomości" Murphiego. mimo iż sporo tam odwołań do Biblii, mam mieszane odczucia. Czy ktoś z Was czytał to? Co sądzicie o proponowanych metodach?


Jestem w trakcie czytania tej książki. Co o niej sądzicie ?

[ Dodano: 2007-09-17, 11:38 ]
Nikt nie czytał tej książki? Moim zdaniem za dużo jest tam o autosugestii.

[ Dodano: 2007-09-19, 15:33 ]
Myślę , że ta książka , jest kontrowersyjna.

[ Dodano: 2007-10-29, 12:21 ]
Nikt nie czytał ? :shock:

[ Dodano: 2007-10-29, 12:21 ]
Nikt nie czytał ? :shock:
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 21:47   Granice w relacjach małżeńskich

John Townsend, Henry Cloud
Granice w relacjach małżeńskich
Podtytuł: Jak mówić NIE, które umacnia małżeństwo
Tytuł oryginału: Boundaries in Marriage
Przekład: Zbigniew Kościuk
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Data i miejsce wydania: Warszawa 2007
Format: 125 x 195 mm
Oprawa: miękka, lakierowana
Liczba stron: 352
ISBN: 978-83-7492-005-6

W takim stopniu, w jakim czujesz się wolny, by odmówić czegoś małżonkowi, możesz również zgodzić się na to, czego pragnie. Dlatego dla dobra małżeństwa czasami warto powiedzieć: „Nie mogę wyrazić na to szczerej zgody, dlatego tym razem muszę ci odmówić”.

Kiedy wytyczamy granice i ich przestrzegamy, to nie tylko komunikujemy współmałżonkowi: „Kocham cię, lecz nie będę płacić za twoje problemy”, ale swoją postawą pomagamy mu w osobistym rozwoju i osiąganiu koniecznej dojrzałości. Granice bowiem sprzyjają rozwojowi miłości. Ludzie, którzy nieustannie pracują nad swoim (a nie małżonka) charakterem, potrafią wytyczać i szanować granice w małżeństwie, są dojrzałymi osobami. Z drugiej strony ci, którzy obawiają się słowa NIE, pozostają ludźmi pozbawionymi dojrzałości. Dobrą nowiną dla wszystkich małżeństw jest to, że nie jesteśmy zdeterminowani zachowaniami i problemami partnera. Każdy z małżonków może uniknąć losu ofiary niedojrzałego partnera i trudności, które on przeżywa, co więcej, może zmienić charakter łączącego ich związku.

Książka wskazuje, jak można zmienić relacje małżeńskie na lepsze, nawet jeśli druga osoba nie jest tym zainteresowana. Proces zmian rozpoczyna się jednak zawsze od wzięcia odpowiedzialności za własną część problemu, ponieważ granice można wyznaczyć tylko tej osobie, tej nad którą ma się władzę – samemu sobie.

Nie ma większego błogosławieństwa dla każdej, bez wyjątku, osoby niż dojrzały charakterem współmałżonek, który wie jak stosować granice w swoim własnym życiu. Taka osoba wywiera nieoceniony wpływ na życie swojego partnera, skutecznie ucząc go szacunku dla innych, samokontroli i dojrzałości emocjonalnej. Taka osoba to skarb. Do takich osób lgną inni. Takie osoby sprawiają, że życie z spędzone nimi jest zawsze spełnione i szczęśliwe. Jeśli chcesz być taką osobą to ta książka będzie dla ciebie niezbędnym przewodnikiem do osobistego i małżeńskiego sukcesu.

Książka dla wszystkich małżeństw, które z odwagą podejmują trud określania granic, by móc lepiej i mądrzej kochać.
 
     
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 20:53   

Milo czytałam polecenie tej książki na jakiejś stronie katolickiej. Zwróciła moją uwagę, aż się zastanawiałam czy jej nie kupić sobie, by przeczytać, wydaje sie ciekawa. Przeczytałaś ?
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 16:15   

Elu, czytałam rozdziały publikowane w internecie i książka, uważam jak najbardziej godna polecenia dla małżeństw w kryzysie.
 
     
rzaba
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-11, 21:36   

witam serdecznie na chwile, którektudno przetrwac polecam " wieczność pośrodku czasu " Wilrfida Stinissena i "Noc jest mi światłem" i " Słowo jest blisko Ciebie" tego samego autora. Ksiązki te to zachęta do zastanowenia sie nad sensem własnego zycia, w naszych przypadkach kryzysu małżeńskiego, nad sensem cierpienia.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10