Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dla poszukujących, upadających, wątpiących, niespokojnych...
Autor Wiadomość
Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-29, 23:52   Dla poszukujących, upadających, wątpiących, niespokojnych...

... czyli dla mnie i może również dla kogoś jeszcze :mrgreen:

Po wielkim smutku, żalu i złości, które niestety towarzyszyły mojemu sercu w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, po wielkich pokusach, które ostatnio waliły do drzwi mojego serca, Pan przychodzi do mnie ze swoim Słowem. Doświadczam, że jest to SŁOWO NAPRAWDĘ ŻYWE. Od dwóch dni modlę się z coraz większą wiarą wersetami z Pisma Świętego. Pan na nowo odmienia moje serce...

Z całego serca Panu zaufaj,
nie polegaj na swoim rozsądku.
Poznawaj Go na każdej swej drodze,
a On twe ścieżki wyrówna. (Prz. 3, 5-6)

Jestem bowiem świadomy zamiarów, jakie zamyślam co do was - wyrocznia Pana - zamiarów pełnych pokoju, a nie zguby, by zapewnić wam przyszłość, jakiej oczekujecie. Będziecie Mnie wzywać, zanosząc do Mnie swe modlitwy, a Ja was wysłucham. Będziecie Mnie szukać i znajdziecie Mnie, albowiem będziecie Mnie szukać z całego serca. (Jr. 29, 11-13)

Raduj się w Panu,
a On spełni pragnienia twego serca.
Powierz Panu swoją drogę
i zaufaj Mu: On sam będzie działał. (Ps. 37, 4-5)

Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz.
(Jr. 33, 3)

Temu zaś, który mocą działającą w nas może uczynić nieskończenie więcej, niż prosimy czy rozumiemy, Jemu chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia wieku wieków! Amen. (Ef. 3, 20-21)

O nic się już nie martwcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. (Flp. 4, 6-7)

Wierzę w wypełnienie się tych Bożych obietnic. Wierzę, że Pan wyrówna ścieżki mojego życia. Nie wiem jak. Nie wiem kiedy. Pan zna najgłębsze pragnienia mojego serca i wierzę, że je spełni. Pan wie najlepiej czego mi potrzeba i wierzę, że tym wszystkim mnie obdaruje, bo On jest Bogiem, który zaopatruje...

Modlę się o taką wolność dla mojego serca, w której całkowicie odejdę od swojego planu i pozwolę woli Pana wypełniać się w moim życiu... Wraz z tą zgodą na Boży plan przyjdzie do mojego serca pokój, który nie będzie już chwilą lecz stanem ducha, tak myślę.

:mrgreen:
  
 
     
kinga2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 00:21   

Chmurka,
Witaj,
....nic ująć tylko dodać:
cyt.":
(6) Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa - [do stosowania] zgodnie z wiarą; (7) bądź to urząd diakona - dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela - dla wypełniania czynności nauczycielskich; (8) bądź dar upominania - dla karcenia.
Kto zajmuje się rozdawaniem, [niech to czyni] ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, [niech działa] z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, [niech to czyni] ochoczo.
(9) Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. (10) W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie.
[b](11) Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu. (12) Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie - wytrwali.
(13) Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności.
[/b](14) Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. (15) Weselcie się z tymi, którzy się weselą. płaczcie z tymi, którzy płaczą.
(16) Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to, co pokorne. Nie uważajcie sami siebie za mądrych.
(17) Nikomu złem za złe nie odpłacajcie. Starajcie się dobrze czynić wobec wszystkich ludzi. (18) Jeżeli to jest możliwe, o ile to od was zależy, żyjcie w zgodzie ze wszystkimi ludźmi.
(19) Umiłowani, nie wymierzajcie sami sobie sprawiedliwości, lecz pozostawcie to pomście [Bożej]. Napisano bowiem: Do Mnie należy pomsta. Ja wymierzę zapłatę - mówi Pan - ale: Jeżeli nieprzyjaciel twój cierpi głód - nakarm go. (20) Jeżeli pragnie - napój go. Tak bowiem czyniąc, węgle żarzące zgromadzisz na jego głowę. (21) Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj. "

(List do Rzymian 12:6-21, Biblia Tysiąclecia)

A ja wierzę, że Bóg spełni swoje obietnice wymienione przez Chmurkę, gdy my staramy się wypełniać powyższe wskazówki.
:-) :-> :-D :mrgreen:
  
 
     
Agnieszka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 09:57   

Chwała Panu !!

Ty Chmureczko wiesz , że raduje się moje serce gdy to czytam . Wiesz dlaczego ...Pan połączył nasze drogi i doświadczamy różnych stanów - od radości chrześcijańskiej po smutek i zwątpienie . I te pokusy....Ale staramy się nosić nasze brzemiona i wspólnymi siłami dajemy radę :->

A Słowo Boże jest żywe i skuteczne ..

Jest to słowo żywe i skuteczne: "Żywe bowiem jest słowo Boże, skuteczne i ostrzejsze niż wszelki miecz obosieczny, przenikające aż do rozdzielenia duszy i ducha, stawów i szpiku, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca. Nie ma stworzenia, które by dla Niego było niewidzialne; przeciwnie, wszystko odkryte jest i odsłonięte przed oczami Tego, któremu musimy zdać rachunek" (Hbr 4,12-13).

Swoim słowem Bóg stworzył świat: "Wtedy Bóg rzekł: ŤNiechaj się stanie światłość!ť I stała się światłość" (Rdz 1,3);

Słowo Boże budzi wiarę: "Przeto wiara rodzi się z tego, co się słyszy, tym zaś, co się słyszy, jest słowo Chrystusa" (Rz 10,17).

To Duch daje życie; ciało na nic się nie zda. Słowa, które Ja wam wypowiedziałem, są duchem i są życiem" (J 6,63)


Św Augustyn mawiał , że nie może nazywac się chrześcijaninem ten kto nie czyta Biblii..

Chmurko , tak jak i Ty dzisiaj przylepiam wersety biblijne na lodówkę i czytam głośno i Słowo będzie żyło . Alleluja :-D
  
 
     
Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-30, 15:25   

Agnieszko kochana, Pan połączył nasze drogi... Ku swojej chwale i radości mojego serca... To nie przypadek, bo w życiu chrześcijanina nie ma przypadków...

Pan mi okazuje cudownie swą łaskę,
Pan mnie wysłuchuje, ilekroć go wzywam (Ps. 4,4)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
agnicha
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-01, 21:37   

:)))
 
     
Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-01, 21:51   

Na Nowy Rok:

JESTEŚMY BOWIEM JEGO DZIEŁEM, STWORZENI W CHRYSTUSIE JEZUSIE DLA DOBRYCH CZYNÓW, KTÓRE BÓG Z GÓRY PRZYGOTOWAŁ, ABYŚMY JE PEŁNILI.
(Ef. 2,10)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9