Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ROZWAŻANIA TAJEMNICY BOLESNEJ RÓŻAŃCA ŚW
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-12, 12:06   ROZWAŻANIA TAJEMNICY BOLESNEJ RÓŻAŃCA ŚW

TAJEMNICE BOLESNE
Rozważając Tajemnicę Bolesną odkrywamy swoje oddalenie , niewierność, marność, nędzę ale równocześnie wielką Miłość Boga Ojca do swojego stworzenia , umiłowanie i pragnienie tej nędzy Miłosiernego Syna naszego Pana Jezusa Chrystusa, który posłuszny swemu Ojcu pragnie otworzyć nam Bramy Niebios.

Getsemani
To jedyny moment kiedy pozostajemy sami… nawet bez ukochanej Matki.
To moment kiedy drżę na myśl przeszkód i trudności jakie mam pokonać dla miłości małżeńskiej , dla miłości Oblubieńczej… i tak bardzo się waham… bo ta samotność , choć dla wybranych… bardziej godnych ode mnie, jest wielkim doświadczeniem które staje się początkiem jedności. Ponieważ nie mam nic… co jest błogosławieństwem , wypowiadam ostatecznie „Nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie” zwyczajnie z marności i bezsilności Mój Boże, bo przecież nie potrafię kochać , by wypowiedzieć je dziś , bez trudu i lęku , niepewności…


Biczowanie .
Boże Mój… zastanawiam się ile jest Ciebie we mnie w każdym doświadczeniu odrzucenia, uderzenia słowem… czy w takiej sytuacji jestem skupiona na sobie , czy na Tobie i bliskich?
Czy jestem zdolna otworzyć się na to doświadczenie i przyjąć je tak jak Ty?
Nie mój Boże i mam wielką radość, że bez Ciebie do niczego nie jestem zdolna.
Pragnę wynagrodzenia Tobie za wszystkie grzechy popełnione w moim sakramentalnym małżeństwie i ofiaruję Tobie w Trójcy Jedynemu przez Niepokalane Serce Maryi wszystko co mamy w naszej Kanie …nędzę naszą …

Cierniem Ukoronowanie
Mój Boże… Ty pragniesz udziału naszego w Odkupieniu… jaka to wielka Tajemnica Twojej Miłości… , której bez udziału Maryi Matki Naszej nie jesteśmy wstanie nawet dostrzec… Ta Korona… rozczula mnie Twoja miłość do nas.
Matko Ukochana Ty pierwsza zauważyłaś ,że wina zabrakło… wspieraj nas w zobowiązaniu małżeńskim, by „Światło zabłysło w ciemnościach”( Iz58,10)i powstało Życie…

Droga Krzyżowa
Te kałuże Krwi Najświętszej są drogowskazem dokąd idziemy i jak mamy iść.
Twoje Chryste upadki są trudne i bolesna, nasze upadki są trudne i bolesne nie tylko dla nas, ale dla Ciebie również. Patrzę jak powstajesz na oceanie Krwi …zadziwiam się…, bo żyjesz gdy wydawało się już wszystko stracone… Patrzę na oblicze MATKI Najświętszej, które pomimo bólu jest ufne i pełne spokoju, pozostające w wierze ,że Dobro Zwycięży, niosące nadzieję dla nas. Dziękuję Ci Boże za Sakrament POKUTY I POJEDNANIA za niewysłowione Miłosierdzie Twoje, które po Twoim przebaczeniu uczy mnie przebaczać sobie i bliskim.

Ukrzyżowanie
Kiedy patrzę na Krzyż Papieski wyrzeźbiony beskidzkimi Polskimi rękoma widzę Chrystusa umierającego i wydającego ostatnie tchnienie dla Boga. W objęciach Jana Pawła II ten obraz jest wyjątkowo wymowny… tę pielgrzymkę ukończył z Maryją.
Nic innego nie jestem zdolna zobaczyć przed wypowiedzeniem słów PRAGNĘ jak WSZYSTKIE SPOTKANIA Z Oblubieńcem , wszystkie spotkania z mężem wypełnione Bogiem . Te wspomnienia przed umieraniem dodają mi nowego oddechu do postawienia ostatecznego kroku w kierunku Życia.
Jezu Miłosierny dziękuję Ci… Kocham tak bardzo nieporadnie …wybacz… tyle mogę powiedzieć dziś… napełniona wiarą, nadzieją, miłością …w tej najsłodszej chwili…dziękuję Ci za wszystko co mi zabierasz...

AMEN


Marzenko zamieściłam tutaj, może ktoś skorzysta...
Pozdrawiam serdecznie i pamietam w modlitwie, również o modlitwe proszę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9