Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi KrólowejPolski
Autor Wiadomość
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-21, 07:09   Akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi KrólowejPolski

Akt zawierzenia się
Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski



Niepokalana Matko Jezusa i Matko moja – Maryjo, Królowo Polski!

Biorąc za wzór Sługę Bożego Jana Pawła II mówię dziś: cały/a jestem Twój/a.
Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam całego/ą siebie, wszystko czym jestem;
mój umysł, serce, wolę, ciało, zmysły, emocje, pamięć, zranienia, słabości, moją przeszłość od chwili poczęcia, teraźniejszość i przyszłość wraz ze śmiercią cielesną –
każdy mój krok, czyn, słowo i myśl.

Twojemu Niepokalanemu Sercu zawierzam także moją rodzinę i wszystko co posiadam.

Tobie oddaję wszystkie moje prace, modlitwy i cierpienia. Ty, Najlepsza Matko chroń mnie i moich bliskich od Złego. Upraszaj nam łaski potrzebne do przemiany i uzdrowienia. Prowadź po drogach życia i posługuj się nami do budowania Królestwa Twojego Syna Jezusa Chrystusa – jedynego Zbawiciela świata, od którego pochodzi wszelkie dobro, prawda i życie. Amen.



Pod Twoją obronę…


Jmprimatur - bp.Jan Wątroba, Częstochowa, 2.10.2008 (L.dz.807)
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-21, 10:37   

"Rozmawiałem niedawno z pastorem protestanckim. "Nie mogę ukryć swojego zdziwienia - mówił- że niektórzy katolicy jak gdyby lekają się Matki Bożej i chcą Ją nieco przysłonić. A przecież nie zrozumiemy Jezusa Chrystusa bez Jej pomocy! Ona musi nam ciagle pomagać do zrozumienia Chrystusa".- W tych słowach ujął głęboką prawdę którą żyje Kościół Katolicki od początku swego istnienia. Przeciez Słowo Przedwieczne , gdyby okazało się na ziemi jako jest w łonie Trójcy Świętej , byłoby dla człowieka niedotykalne i nieuchwytne.Trzeba wiec było , z woli Ojca niebieskiego, ziemskiej Matki, która ogarnęłaby Je , wypielęgnowała pod swoim sercem, owinęła w ludzkie ciało i dała synom człowieczym, aby poznali Boga w ludzkim ciele. To Ona poraz pierwszy okazała rodzajowi ludzkiemu Świętość na oświecenie pogan, osłonioną ludzkim ciałem. I czyni to nieustannie."żródło : Miłosć na co dzień " Stefan Kardynał Wyszyński Prymas Polski.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-23, 07:25   

Tajemnica Kościoła to tajemnica Matki. Nie da się mówić o Kościele bez mówienia o matce; matce par excellance, Maryi, Matce Chrystusa.

Kościół, w którym się znajdujemy czci Maryję w sposób wyjątkowy jako Matkę wszystkich ludzi. Poprzez ten tytuł Maryja nie tylko jest bliska dla wszystkich, lecz także reprezentuję Kościół, który jest matką ludzi. Lud rzymski, który zawsze czcił na tym miejscu Madonnę, rozumie bez żadnej trudności, co to znaczy mieć matkę, która wysłuchuje, wstawia się i ochrania. W pobożności maryjnej tkwi jakaś nadzwyczajna moc. Moc, której wielu z nas osobiście doświadczyło. Dlatego kiedy tu i tam pojawiają się głosy przeciwko Kościołowi musimy dać świadectwo, iż tak jak nie da się myśleć o Chrystusie bez Maryi, tak nie da się wyobrazić sobie chrześcijanina bez Kościoła. Słabość wiary w Kościele to wielki kryzys Jego synów, którzy nie pojmują, jaki jest sens i miejsce rodziców w ich własnym życiu.


>> TAJEMNICA KOŚCIOŁA
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9