Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
POTĘŻNE ŚWIADECTWO
Autor Wiadomość
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-13, 21:45   

wito, no toż przecież nie masz obowiązku wierzyć w to, co pisze Gloria. nie jest Ci to do zabawienia koniecznie potrzebne. bo konieczna do zbawienia to jest tylko wiara w Objawienie publiczne (Pismo +Tradycja)
mnie jednak przekonuje opinia kierownika Glorii, że nie widzi w niej nic sprzecznego z Kościołem, ale Ciebie przekonywac nie musi.
tak samo jak nie musisz wierzyć w Fatime czy Lourdes czy la Salette

http://www.teologia.pl/m_k/kkk1o02.htm#1d
http://www.teologia.pl/m_k/zag01i.htm#1bm
http://www.teologia.pl/m_k/zag01i.htm#2



co do Medjugorie ja w nie nie wierzę - ze względu na liczne waytpliwości Kościoła(pisałam o tym w innym watku kiedys)
wito, piszesz o jakichs watpliwościach wielu hierarchów co do Glorii - poprosże konkrety ( w przypadku Medjugorie jestem w stanie takie podac ( i podąłam kiedys w wątku o objawieniach niepotwierdzonych) , w przypadku Glorii - nie znam i nie widziałam takich argumentów przeciw). i nie pisz prosże, ze gdzieś tam cos tam słysząłaś czy czytałaś - konkrety podaj.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 09:39   

dr Gloria Polo

Pani dr Gloria Polo jest Kolumbijką, dentystką, która wskutek wypadku „umarła”, to znaczy była tak poważnie ranna, że przez kilka dni znajdowała się w śpiączce i przy życiu podtrzymywały ją tylko szpitalne urządzenia medyczne. Gdyby je wyłączono, natychmiast umarłaby. Opiekujący się nią lekarze spisali ją już całkowicie na straty i chcieli odłączyć aparaturę. Jedynie jej siostra, która również jest lekarzem, obstawała za tym, by urządzenia nadal pracowały.
Podczas śpiączki, dzięki łasce Boga Gloria Polo znajdowała się po drugiej stronie rzeczywistości, w zaświatach i mogła następnie powrócić do życia, by złożyć świadectwo tym, którzy nie potrafią uwierzyć.Przyniosła nam stamtąd ważne orędzie.

Pani Gloria mogła podczas tego mistycznego przeżycia, które bardzo dokładnie opisuje, zajrzeć do swojej „Księgi Życia”. To doświadczenie tak nią wstrząsnęło, że na polecenie Pana stała się głosem wołającym na „pustyni wiary” naszych współczesnych czasów. Ponadto istotą jej orędzia jest nic innego jak niezmierzona Miłość Boga do nas ludzi i Jego wielkie Miłosierdzie.

Tym samym pani Gloria wypowiada się na ten sam temat co nasz obecny papież Benedykt XVI w swojej encyklice „Deus Caritas Est” („Bóg jest miłością”).
 
     
w.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 10:04   

http://www.dziennikwschod...UBLIN/980194287

Kiedyś słyszałem, że biskupi mają dar rozeznania "z urzędu".
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 10:59   

w Lublinie w biskupstwie to w ogóle jest ciekawa sprawa, bo
patrz plik pp.mp3(rzecz o abp Pylaku, tez lubelskim, mówi ks. A. Posacki)


http://chomikuj.pl/Amid?fid=30001791

a z drugiej strony
Cytat:
3. Jakie znaczenie dla naszego poznania Boga posiada wiara Kościoła oraz jego nauczanie? Łk 10,16; 22,31-32

Chrystus objawił nam w pełni Boga. Nauka Zbawiciela przekazywana jest obecnie przez wszystkich członków wspólnoty Kościoła, szczególnie zaś przez kapłanów, biskupów i papieża. Duch Święty strzeże Kościół przed niewłaściwym rozumieniem Bożej prawdy. Dzięki temu Duchowi z pewnością prawdą jest to, w co wierzy cały Kościół, oraz to, czego uczą wszyscy biskupi pozostający w łączności z papieżem, a także to, co sam biskup Rzymu podaje w sposób uroczysty odnośnie do spraw wiary i moralności.

http://www.teologia.pl/m_k/zag01h.htm#3

cos nie gra z tym Pylakiem, Życiński najwyraźniej to toleruje
coś mi tu nie gra, więc jakoś nie potrafię do Życińskiego mieć zaufania
choc oczywiście gdybym należała do jego diecezji, słuchałabym jego w kwestii Glorii Polo, najwyzej - w myśl zasady posłuszęństwa, Jezus rozliczy się ze swoimi biskupami, jesli sie mylą, nas zaś rozliczy z posłuszęństwa
natomiast co do bp Pylaka, skoro juz o tym wspomniałam, jego bym nie słuchała w kwestii radiestezji, homeopati itd , nawet będąc w jego diecezji, bo to byłaby jawna sprzeczność z 1 przykazaniem
 
     
w.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 13:45   

tu też chłodno o tych konferencjach:

http://info.wiara.pl/inde...&art=1237406898

W sumie szkoda, ze aprobaty kurii nie było, mielibyśmy wtedy jaśniejsze stanowisko Kościoła.
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 13:56   

mnie się nie podoba to, że organizatorzy spotkań nie słuchają biskupów
 
     
w.z.
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 14:28   

A mi nie podoba się ta cała strona charyzmatycy.pl. Jakoś tak sekciarsko wygląda. Oczywiście G.Polo może mówic fajne rzeczy, ale często ludzie z takich spotkań zamiast fascynacji Jezusem wynoszą fascynację nową "świętą".
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 14:41   

zona_i_mama napisał/a:
mnie się nie podoba to, że organizatorzy spotkań nie słuchają biskupów

Jeśli tak jest to mnie również nie podoba się brak posłuszeństwa.
Świadectwem tego ,że to Duch Św. kieruje rozeznaniem człowieka jest i zawsze pozostanie wierność Prawdzie Objawionej podawanej w nauczaniu Kościoła, wewnętrzny Nauczyciel nie pobudza do sprzeciwu, nieposłuszeństwa, nieuzasadnionego oporu względem pasterzy i nauczycieli których On sam ustanowił w Kościele.

Wobec tego proponuje MODLITWĘ ZA CAŁY KOŚCIÓŁ BOŻY i Ojca ŚW Benedykta XVI
OJCZE NASZ...
ps. Spekulacje na temat organizatorów, innych stron internetowych, Pasterzy Kościoła proszę zachować dla siebie...zwyczajnie ...to nie temat tego forum

Pozdrawiam
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 15:33   

w.z. napisał/a:
często ludzie z takich spotkań zamiast fascynacji Jezusem wynoszą fascynację nową "świętą".

Nie sądzę, aby tak było. Skąd to wiesz?


Widzę, że spotkania odbywają się przy parafiach.
Księża proboszczowie wiedzą co robią - podlegają pod biskupów swoich diecezji.
Glorii - świadectwo Bożej Mocy - do jednych trafia, do innych nie trafia, co nie umniejsza TEGO CUDU UZDROWIENIA w żadnym stopniu.
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 15:36   

Czuję się trochę wywołana do tablicy przy okazji tematu spekulacji, wiec spieszę wyjasniać, ze z bp Pylakiem to fakty, a nie spekulacja. Polecam wyszukiwarkę, dużo tego jets w internecie - na wiarygodnych chrześciajńskich stronach, a świadkami praktyk radiestezyjnych bpa byli licnzi księza (zresztą o. posacki o tym m owi).
To nieby offtop tutaj, ale z góry się tłumacze, zeby nie bylo, z ejakies niestworzone historie opisuję - sam Posacki apelowal, by ludzie z wyksztalceniem teologicznym (ktorego ja nie posiadam pisali do lubelskiej Kurii albo i gdzies wyzej w sprawie bp. Pylaka (Posacki mowi o tym w linkowanym wywiadzie) i tym kończę na tym forum swoje wypowiedzi o abp Pylaku, a raczej cytowanie autorytetu, który mówi na jego temat to, co mówi


a co do posłuszeństwa Kościołowi, jakie sa winni charyzmatycy i my wszyscy - jeden z jezuitów o. Tadeusz Hajduk powiedział kiedyś: "Duch wieje kędy chce, ale zawsze przez Watykan" :)
Nic dodac, nic ująć. :-)

[ Dodano: 2009-03-19, 15:38 ]
Elżbieta napisał/a:
w.z. napisał/a:
często ludzie z takich spotkań zamiast fascynacji Jezusem wynoszą fascynację nową "świętą".

Nie sądzę, aby tak było. Skąd to wiesz?


Widzę, że spotkania odbywają się przy parafiach.
Księża proboszczowie wiedzą co robią - podlegają pod biskupów swoich diecezji.
Glorii - świadectwo Bożej Mocy - do jednych trafia, do innych nie trafia, co nie umniejsza TEGO CUDU UZDROWIENIA w żadnym stopniu.

ajajaj, w Oławie też z początku proboszczowie patrzyli przychylnym okiem na to, co się tam działo, mimo wyraźnych zakazów
http://kosciol.wiara.pl/i...&dzi=1035894726

a dokładniej jest o tym tu (nie cytuję, bo to długie)
http://kosciol.wiara.pl/i...035894726&katg=


a co do cudu uzdrowienia - to nie on tutaj jest najważniejszy, tylko relacja z Jezusem
wszak i demony potrafią uzdrawiać, i cuda okultystyczne tez istnieją.
większym cudem jest nawrócenie i odpuszczenie grzechów niz zewnętrzne uzdrowienie

Cytat:
Cóż jest łatwiej powiedzieć: "Odpuszczają ci się twoje grzechy", czy powiedzieć: "Wstań i chodź"? 24 Lecz abyście wiedzieli, że Syn Człowieczy ma na ziemi władzę odpuszczania grzechów» - rzekł do sparaliżowanego: «Mówię ci, wstań, weź swoje łoże i idź do domu!» 25 I natychmiast wstał wobec nich, wziął łoże, na którym leżał, i poszedł do domu, wielbiąc Boga.

Łk 5,23-25
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 19:25   

:mrgreen:
Pozdrawiam
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 19:41   

Elżbieta napisał/a:
Widzę, że spotkania odbywają się przy parafiach.
Księża proboszczowie wiedzą co robią - podlegają pod biskupów swoich diecezji.


Czasem i księża i biskupi się mylą. Znanych 'uzdrowicieli" również kiedyś przyjmowano w parafiach, choćby Cliva Harrisa, i wielu innych.
Myślę że nie należy szukać sensacji, a zajrzeć w swoje serca, jakie odczucia przynosi mi to świadectwo, czy zbliża do Jezusa, czy raczej budzi niepokój? Nie ma przymusu wiary w prywatne objawienia, nie ma też zakazu, więc każdy musi sam sobie odpowiedzieć.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-19, 19:44   

"Wszystko, co dzieje się wokół mojej osoby, nie jest moją zasługą ani moją własnością, lecz wielkim darem naszego Dobrego Boga, który jak czuły Ojciec nieustannie nas szuka i czeka na nas, na wszystkich ludzi w tym stworzonym przez Niego świecie."

stąd http://www.voxdomini.com.pl/sw/gloria_polo.htm


Przekład hiszpańskojęzycznego pisma kierownika duchowego pani dr Glorii Polo:
Parafia Archidiecezja Bogota
Świętego Krzyża Wikariat Biskupi św. Piotra

Bogota, 13 listopada 2007
Do wszystkich zainteresowanych:

Pismem tym potwierdzam, że pani Gloria Polo jest osobą umocnioną w wierze, osobą która zawsze udzielała się na rzecz Kościoła Katolickiego, ewangelizując ludzi poprzez swoje osobiste świadectwo wiary, dotyczące jej życia.

Pani Polo odznacza się sprawdzoną cnotą i w ciągu tych ośmiu lat, w czasie których towarzyszyłem jej jako kierownik duchowy, zawsze wyróżniała się głębokim życiem modlitewnym i oddaniem Jezusowi Chrystusowi.

W szczególności chcę podkreślić jej pobożność, prawość, świątobliwe życie oraz przejrzystość w głoszeniu Ewangelii Pana Naszego Jezusa Chrystusa.

Zaświadczam o jej cennym wkładzie w ewangelizację w Kolumbii, jak i za granicą. Działa zawsze pod okiem kierownika duchowego, posłuszna wobec Urzędu Nauczycielskiego i zgodnie z wiarą Kościoła Katolickiego.


Ksiądz Wilson Alexander Mora G. Proboszcz, Calle 143, Nr. 65 – 57, Casa Blanca Norte, Telefon: 682 53 68 Bogotá D.C.


GLORIA:
To już trzynaście lat tego pięknego doświadczenia wiary. Był to wielki dar łaski Boga, gdy w Swoim wielkim Miłosierdziu pozwolił mi, bym kroczyła drogą życia jako katoliczka. Jakże wielki ból mnie ogarnia, gdy myślę o minionych latach życia, w których byłam katoliczką jedynie z nazwy. Dziękuję Panu Bogu za to, że dał mi Kościół Katolicki za Matkę.

Całym sercem i całą duszą wdzięczna jestem w imieniu Jezusa Chrystusa Papieżowi, Jego zastępcy na ziemi, kapłanom i osobom konsekrowanym Kościoła Rzymskokatolickiego. Ślepo słucham ich wszystkich, gdyż takie było właśnie polecenie naszego Pana Jezusa Chrystusa, gdy pozwolił mi powrócić do ziemskiego życia. Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu – ja, niegodna i nędzna służebnica Pańska – mogę odczuwać szczęście i rozkoszować się prawdziwym pokojem oraz prawdziwą miłością stanowiącymi przedsmak Nieba.
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 07:53   

Elżbieto, przecież to pismo kierownika przytoczyłam na poprzedniej stronie ;)
jednak jeśli jej kierownik mówi, ze coś jest ok, a bp mojej diecezji (akurat nie jestem z Lublina)by jej przyjechać do mojej diecezji nie pozwolił, słuchałabym swojego bpa. Jeśli się myli to co z tego? to sprawa między nim a Jezusem. Ja uważam, ze dopóki bp nie stoi w jawnej sprzeczności z przykazaniami, jestem obowiązana mu posłuszeństwo, bo jesli glownym kryterium w zyciu duchowym bedzie co mi sie prywatnie wydaje, to daleko nie zajade.
miejscowi bpi w Medjugorie tez oceniali ok "objawienia" potem zdanie zmienili.
ja mysle, ze w kwestii prywatnych objawien lepiej byc hiperostroznym
reasumujac - wydaje mi sie wiarygodne to co ona przezyla, opinia kierownika mnie przekonuje. jednak tu w Polsce is wojej diecezji czuje sie zobowiazana do posluszenstwa swoim pasterzom. jelsi sie myla - nie ja ich bede rozliczac, a Bog
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-20, 13:41   

Arcybiskupi wyrazili przychylność. :-D
http://www.kryzys.org/viewtopic.php?p=59470#59470
(patrz link--zgody i pieczęcie http://www.charyzmatycy.pl/permissions.html )
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9