Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2008-04-24, 23:51
Co, gdzie, komu i jak?
Autor Wiadomość
rogor
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-17, 19:11   

Chciałem bardzo podziękować Andrzejowi, za jego pracę dla Forum i dla mnie... :->
Szczere słowa pełne silnej, głębokiej wiary są czasem tym czego potrzebuję najbardziej. Wiem, że Andrzej przeżył wiele podobnych do moich cierpień, zazdroszczę Jemu, że potrafił z tego bólu wydobyć bodziec do rozwoju szlachetnej duszy... Tak, jesteśmy chrześcijanami, jesteśmy solą tej ziemi. Szatan przez ręce osób nam najbliższych chciał nas zniszczyć, jednak to, że jesteśmy na tym forum da mu odpór, jesteśmy w grupie, często modlimy się za siebie ( ja modlę się za osoby z forum) - jesteśmy silni; Gromadzimy sie w tej wirtualnej przestrzeni w imię Chrystusa i On jest miedzy nami! Tak mamy obowiązek głosić Słowo Boże! Marny byłby mój los gdybym tego nie robił. Świat nie lubi próżni - to prawo fizyki znamy jeszcze ze szkoły, niech więc nasze umysły wypełni Ewangelia, niech nie będzie w nich już miejsca na smutek i zgryzotę! Pozdrawiam! :-D
 
     
micszpak
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-17, 19:13   

Amen
 
     
Andrzej 
Mąż jednej żony


Imię małżonka/i: Kama
Wiek: 30
Dołączył: 22 Mar 2006
Posty: 246
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-29, 00:14   Siła modlitwy

Modlitwa

Modlić się to znaczy milczeć
Modlić się to słuchać
Modlić się to czekać
Modlić się to być gotowym na wszystko
Bóg wie, co nam potrzeba
I kogo chcemy Mu polecić
Jemu nie potrzeba słów
Bóg pragnie tylko naszej obecności.

I wiary
Że on wszystko może.

Czym jest modlitwa?

Modlitwa to spotkanie
To głęboki wolny związek
Dwóch wolnych osób
Nie da się go wymusić
Ani na nas
Ani na Bogu
Takie jest prawo wolności.

Zapominamy o tym
I mamy pretensję do Boga
Że milczy, gdy my wołamy
Ale sami też nie słuchamy Go
Gdy On do nas puka.

Na Jego wołanie
Odpowiadamy milczeniem
To my, nie Bóg
Jesteśmy nieobecni
Bóg zawsze jest i czeka.
Czasem i my chcemy się spotkać
Ale boimy się
Dlaczego?
Bo spotkanie
Twarzą w twarz z Bogiem
Jest chwilą sądu i prawdy o nas
Często gorzkiej i trudnej
Nie mam rady
Trzeba stanąć do raportu.

Wiersze z książki ks. Jana Pałygi "BÓG LUDZIE I JA"


"Najpierw modlitwa, potem przebłaganie,
dopiero na trzecim miejscu
- daleko "na trzecim miejscu"- działanie"
Josemaria Escriva

"Św. Josemaría był mistrzem modlitwy, którą uważał za niezwykłą «broń», zdolną odkupić świat. Zalecał zawsze: «Na pierwszym miejscu modlitwa; następnie, pokuta; na trzecim miejscu — ale zdecydowanie dopiero na trzecim — działanie» (Droga, n. 82). To nie paradoks, lecz nieprzemijająca prawda: skuteczność apostolatu zależy przede wszystkim od modlitwy oraz od głębokiego i regularnego życia sakramentalnego. W tym właśnie kryje się tajemnica świętości i prawdziwego sukcesu świętych. " - Jan Paweł II
Homilia papieża Jana Pawła II podczas kanonizacji Josemarii Escrivy de Balaguera
_________________
"Módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, a działaj, jakby wszystko zależało tylko od ciebie" (Święty Ignacy Loyola)
"Najpierw modlitwa, potem przebłaganie, dopiero na trzecim miejscu - daleko "na trzecim miejscu"- działanie" (Święty Josemaria Escriva)
„Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia” (List św. Pawła do Filipian 4:13)
„I nie uczynił tam wielu cudów z powodu ich niewiary” (Ew. Mateusza 13:58)
www.separacja.org ::: www.sychar.org ::: www.modlitwa.info
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10