Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób co chcesz
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 20:12   Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób co chcesz

Przyznaję, że ojciec Ksawery Knotz podczas tej rozmowy kilka razy mnie zawstydził. Wydawało mi się, że mnie już nie trzeba uczyć, „jak się robi dzieci”, bo przecież mam ich troje. Jednak dowiedziałem się czegoś nowego. Nie zdawałem sobie sprawy, że seks jest aż tak ważny. Myślałem, że jako chrześcijanin powinienem zadbać przede wszystkim o życie duchowe, życie modlitwy. Ojciec Ksawery pokazał mi, jak ściśle jest ze sobą połączone życie duchowe z życiem intymnym – jeśli jestem blisko Boga, to powinienem usłyszeć i wypełnić to, co Stwórca powiedział kiedyś do Adama i Ewy: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się”. Życie intymne, aby było szczęśliwe, wymaga pogłębienia relacji i z Panem Bogiem, i z moją żoną jednocześnie.
Przykazanie miłości Boga i bliźniego jest nierozerwalnym, jednym przykazaniem. Jeśli kocham Boga, wyraża się to w miłości bliźniego, jeśli mam żonę, to znakiem przyjęcia Bożej miłości jest dążenie do tego, aby nasze życie seksualne było wspaniałe. ....


 
     
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-11, 23:44   

Właśnie zaczęłam czytać dzisiaj książkę ojca Ksawerego Knotza " Seks jakiego nie znamy"

jestem dopiero na 20 stronie i już wiem , że będzie to następna pozycja która polecę

każdemu . Kupie bratu na 40 urodziny - a nie miałam pomysłu - bratowa sie ucieszy.
rewelacja.
 
     
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 10:15   

Miraculum, czy jest tam coś nowego czego nie było w Starowiczu czy Wisłockiej? ;-)
Oczywiście, ze najwazniejsze to podejscie w świetle nauki Kościoła, ale to my chrześcijanie :-) wszystko wiemy, o antykoncepcji, in vitro i o tym by być uwaznym na swoje doznania wzajemnie, z definicji miłości, ze kochaj i rób co chcesz ( w sensie figur akrobatycznych itp)

Dobrze jednak, ze ktos taka ksiazke napisał, przelamując tabu, ktore jest, zwlaszcza w srodowisku ludzi wiary, tym starszym pokoleniu.
Zrozumialam skad sie moglo brac, w tym linku ktory podala Miriam jest ciekawa hipoteza, ze tabu bierze sie tez ze zranien kobiet w czasie dwoch wojen jakie przeszly przez nasz kraj, przez Europę.Nasi dziadkowie, rodzice przezywali rozne traumy w tym temacie...tego efekty moga sie ciagnac do dziś.

Ja "wychowałam" się, w sensie czytałam jako dwudziestolatka rozne new ageowe ksiazki na ten temat, wiele rzeczy nie wyszlo mi na zdrowie...ale akurat te ksiazki opisujace wschodnia sztuke kochania były piekne, pelne milosci, szacunku, harmonii, zachwytu nad cialem...dobre antidotum dla tego co w telewizji, na reklamach
Nie chce nikogo zachecac do new age'u, jedank kiedys nie bylo takich publikacji jak O Knotza :)
 
     
Mirakulum
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 18:52   

Danusiu , tak zdecydowanie coś nowego, bo to nie jakiś zwykły poradnik, ani wymienieni przez ciebie autorzy, nie ma tam figur akrobatycznych.

Warta polecenia
cyt:
S ZCZĘSCIOTWÓRCZA
E NERGIA
K ONSOLIDUJĄCA
S AKRAMENT

"....żyć na serio z Bogiem w codziennej historii swojego życia , wstawać z nim rano , jeść śniadania , rozmawiać z ludźmi , pracować , kochać się - rozumieć Boga jako nieustannie obecnego w dziejących się wydarzeniach , w historii naszego życia. ..."
 
     
Danka 9
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-13, 15:20   

ok, przeczytam, juz nie wierzgam :) i nie mądrzę się ;-) Miraculum


tak wlasnie mi sie jawi seks jako energia Boża, ktora jednoczy i zasila miłosć, uczy dawania i brania, a przede wszystkim blizkosci i szacunku dla drugiego człowieka, daje rowniez zdrowie fizyczne i psychiczne.
 
     
mari
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-25, 11:16   Re: Nie bój się seksu, czyli kochaj i rób co chcesz

miriam napisał/a:
Przyznaję, że ojciec Ksawery Knotz podczas tej rozmowy kilka razy mnie zawstydził. Wydawało mi się, że mnie już nie trzeba uczyć, „jak się robi dzieci”, bo przecież mam ich troje. Jednak dowiedziałem się czegoś nowego. Nie zdawałem sobie sprawy, że seks jest aż tak ważny. Myślałem, że jako chrześcijanin powinienem zadbać przede wszystkim o życie duchowe, życie modlitwy. Ojciec Ksawery pokazał mi, jak ściśle jest ze sobą połączone życie duchowe z życiem intymnym – jeśli jestem blisko Boga, to powinienem usłyszeć i wypełnić to, co Stwórca powiedział kiedyś do Adama i Ewy: „Bądźcie płodni i rozmnażajcie się”. Życie intymne, aby było szczęśliwe, wymaga pogłębienia relacji i z Panem Bogiem, i z moją żoną jednocześnie.
Przykazanie miłości Boga i bliźniego jest nierozerwalnym, jednym przykazaniem. Jeśli kocham Boga, wyraża się to w miłości bliźniego, jeśli mam żonę, to znakiem przyjęcia Bożej miłości jest dążenie do tego, aby nasze życie seksualne było wspaniałe. ....




OJCIEC KSAWERY ZAJMUJE SIĘ SPOTKANIAMI MAŁŻEŃSKIMI, REKOLEKCJAMI
DLA MAŁŻONKÓW, KTORZY MIESZKAJĄ ZE SOBĄ, A WIĘC WSPÓŁŻYJĄ (SEKS)

W PRZYPADKU SEPARACJI, ROZWODU:

DOBRZE UŚWIADAMIAĆ SOBIE WAŻNĄ ZASADĘ

NIE BÓJ SIĘ SEKSU, NAWET JAK GO NIE MASZ !
(CHWILOWO) (lub na zawsze?)


WSZYSTKO MA SWÓJ CZAS
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10