Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza i druga Róża Żywego Różańca Forum Sychar
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 10:27   1 listopada zmiana tajemnic różańcowych...

Jutro zmiana tajemnic różańcowych!

Każdy kto wyrazi taką wolę, może być objęty modlitwą wstawienniczą w róży.
Można jeszcze podawać swoje intencje. Do tej pory wpłynęły tylko 3.

Kochani! miejmy świadomość siły modlitwy wspólnoty osób zanoszonej codziennie na ręce Matki Bożej, ku Jej czci w konkretnych intencjach.
Odmawiamy bowiem wspólnie cały różaniec- 4 jego części. Czyli codziennie aż 200! małych "różyczek" Zdrowaś Mario… zanosimy Matce Bożej, która, jak mawiał ojciec Pio:
" nigdy nie odmawia swych łask przez modlitwę Różańca Świętego.
Jest to najskuteczniejsza broń przeciw działaniom szatana na świecie."


p.s. robert1973 cieszymy się razem z Tobą i dziękujemy za świadectwo!

Zapraszam do wspólnej modlitwy!.
Miriam
 
     
shrequ
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 11:58   

Proszę raz jeszcze o Waszą modlitwę w przyszłym miesiącu za uzdrowienie mojego małżeństwa i poprawę zdrowia mojej Żony,
pozdrawiam i zapewniam o swojej modlitwie,
Shrequ
 
     
Maria67
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 16:17   

Ja również zapewniam o swojej modlitwie i jeśli to możliwe, to również proszę w intencji uzdrowienia mojego sakramentalnego małżeństwa i umocnienie dla mnie.
Maria
 
     
Dorota2
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 20:45   

Chciałam wszystkim podziękować za modlitwy w tym miesiącu - bardzo ważnym dla mnie i mojej rodziny.
 
     
robert1973
[Usunięty]

Wysłany: 2009-10-31, 21:05   

... Kusy znowu szaleje... :evil:
Żona po przegranej sprawie, którą sama wniosła do sądu mści się na mnie, ograniczając mi kontakt z dziećmi, nie dopuszcza do ustalonych wcześniej spotkań, uniemożliwia rozmowy telefoniczne z dziećmi...
Do poprzednich intencji pragnę jeszcze dodać prośbę do Matki Niepokalanej o wstawiennictwo w rozwiązaniu problemu kontaktów z dziećmi, opiekę Mateńki nad nimi w tym trudnym czasie oraz siły, rozwagę i cierpliwość dla mnie w pokonywaniu tych trudności.
Matko Zbawiciela, przyjdź z pomocą mojej rodzinie i doprowadź do wzajemnego przebaczenia i pojednania.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich Sycharowiczów!!! :->
Różaniec naszą potężną bronią, korzystajmy z tego dobrodziejstwa codziennie :roll:
Z Panem Bogiem :-)
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 09:28   Intencje Papieskie na listopad

Listopad-Intencje Papieskie

Intencja ogólna:
Aby ofiary narkomanii i wszystkich innych form uzależnienia, przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej, znalazły w mocy Boga Zbawiciela siłę potrzebną do radykalnej odmiany życia.
Intencja misyjna:
Aby Kościoły Ameryki Łacińskiej dalej prowadziły misję kontynentalną, której inicjatorami są tamtejsi biskupi, wiążąc ją z powszechnym zadaniem misyjnym ludu Bożego.


Różaniec: jest też skrótem dziejów każdej rodziny chrześcijańskiej. Każda bowiem rodzina – podobnie jak życie Jezusa i Maryi – ma też swoje tajemnice bolesne. Przeżył je Chrystus, przeżyła Maryja, przeżywamy również i my. Jest to nieodłączny los życia każdego człowieka. A bolących zdarzeń mamy coraz więcej. Mogą nas one niekiedy niepokoić, ale gdy rozważamy bolesne przeżycia Jezusa i Maryi, nabieramy szczególnego spokoju i uczymy się, jak przeżywać trudne chwile ze spokojem wypełnianego zadania.
Stefan Kard. Wyszyński
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 09:51   

Pierwsza Róża Żywego Różańca Forum Sychar
Patron: Św. Teresa od Dzieciątka Jezus


Opiekun duchowy: ojciec Jerzy Karpiński SJ

Intencje modlitwy wstawienniczej

W listopadzie modlimy się szczególnie w intencjach:

n_tesi4- o wytrwałość, o rozpoznanie woli Bożej i by nadzieja nigdy w niej nie umarła.
roberta1973- o dary Ducha Świętego dla wszystkich uczestników rozprawy, o oddalenie pozwu żony, o łaskę nawrócenia dla niej, o jej powrót z dziećmi do domu i pojednanie małżeńskie, o orędownictwo Matki Bożej w rozwiązaniu problemu kontaktów z dziećmi oraz o siły, rozwagę i cierpliwość dla niego w pokonywaniu tych trudności.
kamyka07- o łaskę wybaczenia z serca i nawrócenie żony, o wzrost wiary nadziei i miłości
Palomy- za męża, córkę i za nią: o mądrość Bożą i miłość, o zdrowie dla niej, siły i wytrwanie oraz opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy i wszelkie łaski
Tyśki- o zrozumienie, powrót miłości w rodzinie i wzajemne pojednanie


Część I - tajemnice radosne

1.Zwiastowanie Maryi Pannie - kasia1
2.Nawiedzenie św. Elżbiety - LK
3.Narodzenie Pana Jezusa - ata
4.Ofiarowanie w świątyni - robert1973
5.Znalezienie Pana Jezusa - miriam

Część II - tajemnice światła

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie - PaulM
2.Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej- Danka9
3.Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia - kamyk07
4.Przemienienie na górze Tabor - Kecaj
5.Ustanowienie Eucharystii - Alda

Część III - tajemnice bolesne

1.Modlitwa w Ogrójcu - Sati
2.Biczowanie Pana Jezusa - kinga2
3.Ukoronowanie cierniem - ak70
4.Droga krzyżowa - sofia
5.Śmierć Pana Jezusa na krzyżu - Joanna0112

Część IV - tajemnice chwalebne

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa - n_tesia4
2.Wniebowstąpienie Pana Jezusa - Andrzej
3.Zesłanie Ducha Świętego - raula
4.Wniebowzięcie Matki Bożej - Dorota2
5.Ukoronowanie Matki Bożej - Elcia42

Osoba która odmawia 1Radosną w danym miesiącu odmawia również modlitwę wstępną- Wierzę w Boga, / Ojcze nasz/ 3 x Zdrowaś Maryjo / Chwała Ojcu
Ostatnio zmieniony przez miriam 2009-11-02, 10:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 10:06   

Druga Róża Żywego Różańca Forum Sychar
Patron - św. Monika


Opiekun duchowy: ojciec Jerzy Karpiński SJ

Intencje modlitwy wstawienniczej

W listopadzie modlimy się szczególnie w intencjach:

Marii67-w intencji uzdrowienia małżeństwa i umocnienie i wytrwanie w dobrym
motylka9- o wiarę i nadzieję, siłę i wytrwałość w pokonywaniu trudności oraz opiekę Matki Najświętszej Posredniczki łask
Shreqa- o uzdrowienie małżeństwa i poprawę zdrowia Żony
Natalii i Piotrka- o potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.
TEOR- dziękczynno błagalna o Boże błogosławieństwo w odbudowywaniu prawdziwej miłości
dk2008- w intencji żony Beaty, o przebaczenie wzajemnych win i powrót miłości w małżeństwie


Część I - tajemnice radosne

1.Zwiastowanie Maryi Pannie - ketram
2.Nawiedzenie św. Elżbiety - dk2008
3.Narodzenie Pana Jezusa - motylek9
4.Ofiarowanie w świątyni - w.z
5.Znalezienie Pana Jezusa - Lylda

Część II - tajemnice światła

1.Chrzest Pana Jezusa w Jordanie -agnicha
2.Objawienie się Pana Jezusa na weselu w Kanie Galilejskiej - doro
3.Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia - Kazia
4.Przemienienie na górze Tabor - marny
5.Ustanowienie Eucharystii - Chmurka

Część III - tajemnice bolesne

1.Modlitwa w Ogrójcu - żona od 27lat
2.Biczowanie Pana Jezusa - jeszcze_zona
3.Ukoronowanie cierniem - shrequ
4.Droga krzyżowa - chris
5.Śmierć Pana Jezusa na krzyżu - Maria67

Część IV - tajemnice chwalebne

1.Zmartwychwstanie Pana Jezusa - Katarzyna74
2.Wniebowstąpienie Pana Jezusa - basia_priv
3.Zesłanie Ducha Świętego - trojka
4.Wniebowzięcie Matki Bożej - TEOR
5.Ukoronowanie Matki Bożej - Halszka

Osoba która odmawia 1 Radosną w danym miesiącu odmawia również modlitwę wstępną- Wierzę w Boga, / Ojcze nasz/ 3 x Zdrowaś Maryjo / Chwała Ojcu
Ostatnio zmieniony przez miriam 2009-11-02, 11:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
TEOR
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 19:15   

Bóg zapłać za modlitwę za moje małżeńswo i rodzinę w październiku. Jeśli są jeszcze wolne intencje w listopadzie, to proszę o jeszcze. Ja, ze swojej strony, potwierdzam, że modlę się codziennie w intencjach wyznaczonych na dany miesiąc w Róży pw. Św. Moniki. Pozdrawiam.
 
     
Tyśka
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-01, 20:37   

Witam

Ja chciałabym się dopisac i prosic o modlitwe za mojego męza,moją rodzine za mnie i moje dzieci.O powrót miłosci i zrozumienie.Zeby mój mąz zrozumiał i wrócił do domu.Zeby kolejny raz nieskładał pozwu rozwodowego.

I mam jeszcze jedno pytanie.Jezeli się zdeklaruje i podejme modlitwe,i chciałabym się zapisac do Rózy Żywego Rózanca czy jest jeszcze taka mozliwosc? I jak to wtedy wygląda czy mam odmawiac wtedy daną tajemnic ? Bo ja się niemoge zabardzo tu połapac i niewiem zabardzo o co tu chodzi?


Dziekuje za modlitwe i za odpowiedz pozdrawiam Tyśka
 
     
dk2008
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 09:51   

Witam

Proszę o modlitwę za moją żonę Beatę, o wzajemne wybaczenie win w naszym małżeństwie i o powrót miłości do maszego małżeństwa .

pozdrawiam
dk
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-02, 09:53   

Tysiu
jak najbardziej możesz dołączyć do Róży i każdy inny chętny również. Można to zrobić na 2 sposoby:
1. w miejsce osoby , która z jakiś względów rezygnuje z systematycznej modlitwy w Róży
2. lub zakładając kolejną , nawet jeśli jest tylko kilku chętnych na początek

Moim zadaniem jest pilnowanie, żeby te nasze Róże żyły i aby modlitwa trwała nieustająco. Nawet jeśli ktoś w danym dniu zapomni odmówić swoją tajemnicę, to ma świadomość, że pozostali członkowie również i w jego intencji się modlą.

Zasada uczestnictwa w Róży Żywego Różańca jest prosta. Każdy jej uczestnik codziennie odmawia powierzoną mu na dany miesiąc tajemnicę.
Zmiana tajemnic o jedną wyżej następuje każdego 1-go danego miesiąca. Odmawiamy wg kolejności tajemnice : Radosne, Światła, Bolesne i Chwalebne tak, jak przebiegało życie Pana Jezusa.
Podsumowując: odmawiamy wspólnie codziennie cały Różaniec --4 jego części czyli 20 tajemnic = "dziesiątków". Tylko i aż!

Jeśli są chętni do tworzenia następnych Róż to zapraszam :). Z licznika odwiedzin wynika, że prawie 600 osób od soboty przeczytało ten temat. Skoro więc budzi zainteresowanie, mogę wnioskować, że jest potrzeba zakładania następnych.
Serdecznie zapraszam! Pomocnicy mile widziani. :)
Miriam
 
     
Lylda
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-12, 22:35   

Chciałam wszystkim podziękować za modlitwę, a szczególnie Bogu i Matce Bożej za tyle cudów i łask. Ave Maria.
Zapewniam też o mojej modlitwie. Pozdrawiam wszystkich. Szczęść Boże.
 
     
chris
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 20:19   

dzisiaj powinna być zmiana miriam wrzucisz intencje na grudzień?
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-01, 21:12   

Grudzień -Intencje Papieskie

Intencja ogólna

Aby dzieci były szanowane i kochane i nigdy nie stawały się ofiarami rozlicznych form wyzysku.

Intencja misyjna

Aby w Boże Narodzenie narody ziemi uznały w Słowie wcielonym światłość oświecającą każdego człowieka, a kraje otwarły drzwi Chrystusowi, Zbawicielowi świata.

----------------------------------------------------------------------------------

Intencja RYCERSTWA NIEPOKALANEJ

Abyśmy oczekiwali nadchodzącego Pana pełni nadziei i ufności tak jak Ty, Maryjo, któraś przygotowała się w Betlejem na narodziny Mesjasza.


Różaniec jest modlitwą maluczkich i pokornych, ale też modlitwą najwznioślejszych duchów w Kościele; jest modlitwą teologów, doktorów, myślicieli i świętych. Jest niewątpliwie modlitwą maryjną, ale równocześnie jak najbardziej Chrystusową, najbardziej chrystocentryczną, ześrodkowaną w Chrystusie.
Stefan Kard. Wyszyński
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8