Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpusty i okres Wielkiego Postu
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2009-02-26, 15:58   Odpusty i okres Wielkiego Postu

Elżbietka wkopiowała taki link
http://voxdomini.com.pl/modlitwy/droga_k.htm
jest tam DROGA KRZYŻOWA

dołączam do linku inny
http://www.brewiarz.katol...ia/odpusty.php3

W ósmym dniu Nowenny do Bożego Miłosierdzia Chrystus mówi"
"Dziś sprowadź mi dusze, które są w więzieniu czyśćcowym i zanurz je w przepaści miłosierdzia mojego, niechaj strumienie krwi mojej ochłodzą ich upalanie.Wszystkie te dusze są bardzo przeze mnie umiłowane, odpłacają się mojej sprawiedliwości: w twojej mocy jest im przynieść ulgę. Bierz ze skarbca mojego Kościoła wszystkie odpusty i ofiaruj za nie.. O , gdybyś znała ich mękę, ustawicznie byś za nie ofiarowała jałmużnę ducha i spłacała ich długi sprawiedliwości."
 
     
..monika..
[Usunięty]

Wysłany: 2009-03-02, 10:42   

A ja polecam także Wielki Post z Ojcem Pio .
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-24, 10:02   

>> ŁASKA ODPUSTU

Papież Benedykt XVI w Adhortacji apostolskiej Sacramentum Caritatis podkreśla, że żyjemy w czasach, gdy wierni narażeni są na uleganie wpływom kultury, prowadzącej do negowania poczucia grzechu, a tym samym do spłycenia życia duchowego. Tymczasem niezmiennie warunkiem godnego przyjęcia Ciała Pańskiego jest serce oczyszczone w sakramencie pojednania.
Zaleca więc, aby w katechezie dotyczącej Eucharystii zachęcano do częstej spowiedzi, wiodącej ku nawróceniu i jak najgodniejszemu przystępowaniu do Stołu Pańskiego. Ponadto wskazuje, że „dla nowego uświadomienia relacji pomiędzy Eucharystią a sakramentem pojednania, może być pomocną zrównoważona i pogłębiona praktyka odpustów zyskiwanych dla siebie lub za zmarłych. Poprzez nie otrzymuje się «darowanie wobec Boga kary doczesnej za grzechy, zgładzone już co do winy».
Korzystanie z odpustów ułatwia nam zrozumienie, że własnymi siłami nie zdołamy naprawić popełnionego zła, oraz że grzechy każdego przynoszą szkodę całej wspólnocie;
ponadto praktyka odpustów – zawierając oprócz nauki o nieskończonych zasługach Chrystusa również naukę o świętych obcowaniu – mówi nam, «jak głęboką jednością w Chrystusie jesteśmy zjednoczeni między sobą, i jak bardzo nadprzyrodzone życie jednostki może dopomóc drugim».
Skoro sama formuła odpustu przewiduje wśród warunków jego uzyskania przystąpienie do spowiedzi i do Komunii sakramentalnej, to ta praktyka może skutecznie podtrzymać wiernych na drodze nawrócenia oraz odkrycia centralnej roli Eucharystii w życiu chrześcijańskim” (21).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9