Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Aby być wolnym od zła... czy uwolnić siebie lub kogoś
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-25, 11:24   Aby być wolnym od zła... czy uwolnić siebie lub kogoś

Aby być wolnym od zła… czy uwolnić siebie lub kogoś


ROZWIJAJ POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI DO BOGA. MSZA ŚW. – OFIARA CHRYSTUSA I TWOJA

Musisz należeć do największego osobowego Dobra, dlatego odmawiaj codziennie akt oddania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.
Dobrą praktyką jest czynić to w chwili pokusy, choćby pokrótce.
Uczęszczaj, jeżeli to możliwe, codziennie na Mszę św. i tam z ufnością podczas Ofiarowania oddawaj Bogu siebie, swoich bliskich, wszystkie swoje sprawy, szczególnie swoje cierpienia – krzyże w intencji nawrócenia grzeszników i za dusze czyśćcowe razem z Ofiarą, jaką jest sam Chrystus poprzez Niepokalane Serce Maryi. Pamiętaj, że ciało zawsze jest poddane duchowi. I jest to w każdym przypadku albo Duch Święty albo duch nieczysty – szatan. Innej możliwości nie ma.
Jeżeli należysz do Chrystusa przez pełne zawierzenie Jemu, częste akty oddania, miłości, to ufaj. On potrafi zatroszczyć się o swoją „własność”. Walcz tylko, aby to była jak najbardziej pełna przynależność. Wszystko dla Chrystusa.

ROZWIJAJ POCZUCIE PRZYNALEŻNOŚCI DO MATKI BOŻEJ

To też twoja Matka, dana ci przez Boga. Chrystus chce być przyjmowany, wielbiony, też proszony w Jej duchu – Sercu. Jest Ona bowiem niepowtarzalnym Arcydziełem Ducha Świętego, danym nam po to, aby miał zawsze śmiały dostęp do Jego Boskiego Serca. To przez Nią Bóg przyszedł i chce przez Nią przychodzić nadal. Maryja to “Ziemia” całkowicie czysta i święta. Dlatego sama Jej obecność odpędza szatana, ducha nieczystego. Pan Jezus mówi: „Błogosławieni ci, którzy słuchają i zakładają swe przebywanie obok Niej. Błogosławiony ten, kto trzyma się Mojej Matki i Ja też się raduję, gdy ci, których miłuję, stają się przyjaciółmi Maryi”. Im bardziej wielbisz Maryję, tym bardziej wielbisz też Chrystusa.

MODLITWA – RÓŻANIEC

Módl się regularnie; odmawiaj cały Różaniec (dwadzieścia dziesiątek).
Różaniec św. sam z siebie, a szczególnie, jeżeli dodajesz intencje: „O uwolnienie od zła”, jest silnym egzorcyzmem (tylko odmawiaj go z pokorą, najlepiej klęcząc). Masz przez niego wtedy obronę przeciwko wszystkim złym duchom. Odmawiając cały różaniec masz bowiem udział we wszystkich zasługach Pana Jezusa i Maryi. „Namawiam was do modlitwy różańcowej – mówi Maryja Niepokalana – Zapraszajcie do niej innych. Przy pomocy różańca zwyciężycie wszystkie trudności, jakie szatan stawia przed Kościołem. Dlatego codziennie, jeśli to możliwe, odmawiajcie cały różaniec, tajemnice radosne, bolesne, chwalebne, światła. Pragnę jedynie, aby różaniec stał się dla was życiem. Módlcie się i miejcie go zawsze pod ręką.To dla szatana znak, że do Mnie należycie”.
Usilnie staraj się modlić zawsze, cały czas, nie tyle przez odmawiane modlitwy słowne, ale przez modlitwę myślną – myślenie o Bogu, a szczególnie poprzez stałe pragnienie Boga (zob. Łk 18, 1; 1 Tes 5,17).
Posiadasz wtedy pełną władzę (panowanie) nad sobą, a nawet nad szatanem.

SAKRAMENT SPOWIEDZI ŚW.

Korzystaj też co 2 tygodnie z Sakramentu spowiedzi św. i odsłaniaj przy tym spowiednikowi nie tylko grzechy, ale także pokusy, słabości.
Człowiek uwalnia się od zła poprzez skruchę, głęboki żal za grzechy i mocne – uczciwe postanowienie poprawy, czym obejmuje nie tylko grzechy, ale także słabości, czy nawet niedoskonałości. Według słów św. Pawła, który powiedział: „Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” (1 Tes 5,22). Jeżeli człowiek bowiem unika grzechu, szatan usiłuje wniknąć do jego duszy poprzez tzw. mniejsze dobro, albo inaczej: pozorne zło. Dlatego bądź czujny (Chrystus wielokrotnie wzywał do czujności; zob. Mk 13, 33-37), skupiony na tym, co dobre, a szczególnie na tym, co najlepsze, na Tym, który jest największym Dobrem, na obecności Boga w swoim życiu. Rozwijaj w sobie świadomość obecności Bożej. I ufając Bogu!

PRZECIWSTAWIAJ SIĘ ZŁU

Od razu na pierwszy objaw pokusy, czy nawet na samą zapowiedź, czy przepuszczenie pokusy, niepokoju, każdej egoistycznej myśli, stanowczym NIE w Imieniu Chrystusa! (Mów to tylko z ufnością); albo też wprost do złego ducha: Duchu złości, lęku (rozpaczy, alkoholizmu, narkomanii, nieczystości, zwątpienia) przeciwstawiam się tobie w imieniu Jezusa Chrystusa, nie będę się złościł (bał…). Winno być jednocześnie ufne – miłosne odniesienie do zasług Męki Chrystusa i Niepokalanej, a szczególnie do świętych Ran i Krwi Zbawiciela, a także do łez Niepokalanej, bowiem „…w Jego Ranach jest nasze zdrowie” (Iz 53,5) i „Krwią Jego Ran zostaliście uzdrowieni” (1 P 2,24).
Skupiaj się też jak najczęściej, a szczególnie w pokusach, na obliczu – obecności – Chrystusa albo Maryi. Z im większą ufnością i miłością to wykonasz, tym silniejszy będzie skutek. Szatan nie jest cierpliwy, dlatego przez wytrwałość zawsze zwyciężysz. Bóg powiedział: „szukajcie dobra, a nie zła, abyście żyli” (Am 5,14).
Dlatego bądź zawsze skupiony na czymś dobrym i szukaj dobra, szatana natomiast trzeba ignorować, nie zwracać na niego uwagi. Jest to bowiem duch pychy; pychy, którą zaspokajasz, kiedy zwracasz na niego uwagę. Staje się on wtedy coraz bardziej agresywny. Dobrze jest też w chwili pokusy zrobić znak krzyża świętego, tzn. z ufnością przeżegnać się. Mów wtedy: Jezu, proszę Cię, zbaw mnie! (- uzdrów, - uwolnij mnie)

NABOŻEŃSTWO DO MĘKI PAŃSKIEJ

Odprawiaj sobie też codziennie Drogę Krzyżową, albo inne nabożeństwo do Męki Pańskiej, to uczy pokory. Posłuszeństwo i pokora to najlepsza obrona przed szatanem, duchem pychy i buntu. Dlatego upokarzaj się często przed Bogiem i przed obrazem Boga - człowiekiem (zob. 1 Krl 21,29; 2 Krn 34,27; Ps 37,7; Syr 7,17 i 18,211; P 5,6). Jeżeli nie możesz inaczej, to chociaż w duchu. Człowiek staje się pokornym – jak mówi Matka Teresa „przez radosną akceptację wszelkiego upokorzenia, które mnie spotyka, przez akceptację siebie samego takim, jakim jestem i poprzez pogodne przyjmowanie naszych ułomności”. To naturalne, że tego nie lubimy, ale wiara Boga może sprawić, że polubimy. Bóg potrzebuje naszej wewnętrznej pustki i naszego uniżenia, a nie naszej obfi tości (Matka Teresa). Dlatego pokora otwiera człowieka na Boga, na Boga, który przynosi człowiekowi pokornemu swoją radość i tak sku-tecznie obroni go przed pokusą. Jeżeli jesteś pokorny – mówi Matka Teresa – nic nie zakłóci twego spokoju, ani pochwała, ani pohańbienie, ponieważ wiesz, kim jesteś i gdzie jest twoja wartość. Nic nie przypisuj sobie, żadnej zasługi, wszystko odnoś do Boga – do Chrystusa. Za każde dobro, którego dokonasz lub doznasz, dziękuj Bogu. Uznaj po prostu swoją nędzę (że wszystko masz od Boga). I uznaj swoją bezsilność (ja sam nic nie mogę). „Beze Mnie nic nie możecie uczynić” (J 15,5) ; powiedział P. Jezus. Dlatego im bardziej uznajesz swoją bezsilność, niemoc, tym bardziej jesteś mocny (zob. 2 Kor 12,10). Tym bardziej bowiem otwierasz się na działanie Boga, który wtedy właśnie zaczyna działać. Zaufaj – zawierz Mu tylko. Módl się: „Boże, jestem słaby i grzeszny, przyjdź nam na pomoc z Twoją mocą i przebaczeniem!; Wtedy Bóg cię nie zawiedzie. To Jego obietnica.

NABOŻEŃSTWO DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Rozwijaj w sobie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i ufaj, ufaj w potęgę Miłosierdzia Bożego wbrew każdej ludzkiej oczywistości.Kto ufa Miłosierdziu Mojemu – mówi P. Jezus – nie zginie, bo wszystkie sprawy jego Moimi są, a nieprzyjaciele rozbijają się u stóp podnóżka Mojego” (Dz II-723).
I dziękuj Bogu za Jego miłość, za Jego Miłosierdzie. Dziękuj Bogu za wszystko. „Kiedy dusza wysławia Moją dobroć, wtenczas szatan drży przed nią i ucieka na samo dno piekła” – mówi P. Jezus (Dz 378).

PISMO ŚW.

Czytaj też i rozważaj codziennie Pismo św. (10-20 min.) i staraj się usilnie żyć według tego.
Gdy pewien młodzieniec Augustyn doznawał szalejących uczuć namiętności, usłyszał jakiś głos, który mu mówił: „Weź i czytaj”. Obok leżało Pismo św. Natychmiast posłuchał tego głosu i zabrał się za lekturę. W czasie czytania jednego z rozdziałów listu św. Pawła jego umysł jakby opróżnił się ze zła, serce naraz skruszało, a nastał pokój i ogarnęło go jakieś dziwne ukojenie ducha. Od tej chwili zerwał ze światem, z szatanem, z ciałem i cały poświęcił się Bożej służbie, stając się wielkim świętym. Tak zmieniało i zmienia się wielu ludzi, uwalniając się za pomocą Słowa Bożego z sideł szatana. Pamiętaj, że jest to Słowo Żywe.

IMIĘ BOŻE

Wzywaj też często, szczególnie w trudnych doświadczeniach, imienia Jezusa i imię Maryi, gdyż każdy, kto wezwie imienia Pańskiego będzie zbawiony (Rz 10,13). Zbawiony to znaczy też uzdrowiony z chorób i uwolniony od zła, „gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy osiągnąć zbawienie” (Dz 4,12). Sam Chrystus powiedział: „O cokolwiek prosić będziecie w imię Moje, Ja to spełnię” (J 14,12 i 14). I w Imię Pańskie można wyrzucać złe duchy, uzdrawiać, dokonywać cudów (zob. Mk 16,17; Łk 10,17) pod warunkiem, że trwasz w tym imieniu, tzn. zachowujesz prawość, świętość życia i wielką ufność. Wypowiadaj to Imię tylko z miłością, z wielką czcią. Można powtarzać np. Jezu ufam Tobie albo Jezu, zmiłuj się nade mną…
Warto też wzywać imienia Maryi, np. Maryjo, Matko dopomóż nam… Są całe zastępy ludzi, którzy wzywając tak imienia Jezusa albo Maryi zostali uzdrowieni, uwolnieni od zła, czy wybawieni z poważnych opresji. Dotyczy to każdego, kto uwierzył. Pamiętaj, że kiedy wymawiasz Imię Boże z ufnością, od tego momentu nie jesteś już sam/a. Może myślisz, że jesteś grzesznikiem i nie powinieneś! To właśnie przez grzeszników Imię Boże powinno być wzywane. Mają Go - Jezusa - wzywać ci, którzy czują się duszeni przez szatana i chcą się wyzwolić z grzechu i od Zwodziciela. Którzy chcą. To zmienia świętokradztwo w ryt: Pragnienie uzdrowienia, wzywanie Potężnego dla doznania przebaczenia i uzdrowienia, wzywanie Go, aby zmusić zwodziciela do ucieczki - mówi P. Jezus (M. Valtorta, Poemat Boga Człowieka, Ks. II/2 s. 217).

PRZEBACZENIE

Jeśli chcesz być wolny od zła, koniecznie musisz przebaczyć. Pan Jezus powiedział: „Jeżeli bowiem przebaczycie ludziom ich przewinienia i wam przebaczy Ojciec wasz niebieski. Lecz jeśli nie przebaczycie ludziom i Ojciec wasz nie przebaczy wam waszych przewinień” (Mt 6, 14- 15). Bóg naprawdę hojny jest w przebaczeniu (Jz 55,7) pod warunkiem jednak, że i ty przebaczysz swojemu winowajcy, nie chowasz urazy. Nie przebaczenie bowiem jest rodzajem nienawiści i zarzewiem grzechu. „Pamiętaj /…/, że w moim domu nie może być nikt, kto nie przebaczył swoim winowajcom i komu jego bliźni win nie odpuścili - mówi P. Jezus. Tu widać, jak ogromne znaczenie ma pojednanie. Bez przebaczenia i pojednania bowiem twoja modlitwa i ofiara nie dociera do Boga (chyba że robisz wszystko, co jest naprawdę możliwe dla pojednania, a jesteś odtrącony/a). Jeśli chcesz cokolwiek Bogu ofiarować, też modlitwę i przypomnisz sobie, że brat twój (albo siostra) ma coś przeciwko tobie /…/, najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofi aruj. Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze (tzn. żyjesz na ziemi), by cię przeciwnik nie wydał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę powiadam ci: „Nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz” - mówi P. Jezus (zob. Mt 5,23-26). Jeżeli uważasz jednak, że robisz wszystko, co tylko możliwe dla dzieła pojednania, co ci potwierdza spowiednik (ewentualnie inna obiektywnie patrząca osoba znająca sprawę) i jeżeli jesteś po dobrej spowiedzi św., to bądź spokojny. Kiedy Bóg przebacza, to wszyscy przebaczają - mówi P. Jezus.

ŁAD I PORZĄDEK

„Wszystko niech się odbywa godnie i w należytym porządku…” - mówi św. Paweł (1 Kor 14,40). Zachowuj bardzo regularny tryb życia, zgodny z porządkiem Bożym. Wcześnie kładź się spać (do 22.00) i wcześnie wstawaj. Dbaj też o higienę (czystość) ciała i duszy. To znaczy unikaj grzechu i wszelkiej okazji do grzechu. Unikaj ciekawostek, spotkań (imprez) towarzyskich, alkoholu, nikotyny, kawy, telewizji, wszelkich używek, pobudzenia zmysłów kolorowymi obrazami, unikaj wszystkiego, co wzbudza pożądliwość. Wystrzegaj się także wszelkiego osądzania, oceniania, a szczególnie oskarżania bliźnich, choćby w myślach. „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem jakim osądzicie, i was osądzą; i taką miarą jaką wy mierzycie wam odmierzą” (Mt 7,1-2). Bądź miłosierny dla innych.

AKTYWNOŚĆ

Unikaj też jak ognia wszelkiej bezczynności, bierności, lenistwa, bo to zawsze stanowi otwarcie na działanie szatana. „Lenistwo bowiem nauczyło wiele złego…” (Syr 33,28). „Niektórzy z was postępują wbrew porządkowi: wcale nie pracują” (2 Tes 3,11). Jeżeli nie masz pracy, masz obowiązek codziennie jej szukać, starać się o nią, dokształcać. I przeciwnie: „Wspaniałe są owoce dobrych wysiłków…” (Mdr 3,15). Bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu (1 Kor 15,58).
Dziełem Pańskim jest każda uczciwa praca, służba, każde uczciwe zainteresowanie, rozwijaj to tylko. Staraj się na ile możesz pomagać innym sam, albo lepiej w organizacjach c h a r y t a t y w n y c h , dobroczynnych (caritas, hospicjum…). Jest to szczególnie ważne dla tych, którzy nie mają stałej pracy, swojej rodziny. Uprawiaj choć w niewielkim zakresie także jakiś sport, a przynajmniej codziennie chodź na dłuższe spacery.

WSTRZEMIĘŻLIWOŚĆ + WYRZECZENIE

Aby uniknąć zła, albo też uwolnić się od niego, nieodzowna jest również wstrzemięźliwość i wyrzeczenie w zaspokajaniu potrzeb zmysłowych: zmysłów, które są często nienasycone i tylko duchem można je okiełznać. Dlatego konieczne jest wyrzeczenie się pewnych (im więcej, tym lepiej) wrażeń zmysłowych (też wyobrażeń), żeby zrobić miejsce dla Ducha Świętego i dzięki Jego pomocy pokonać zło, które wciąż usiłuje się w nas zagnieździć. Jak mówi P. Jezus: „są rodzaje złych duchów, które można pokonać tylko modlitwą i postem” (zob. Mt 17,21 i Mk 9,29).
Charakterystyczne jest również to, że zarówno P. Jezus, jak i Apostołowie przed ważnymi wyborami, dziełami regularnie pościli (zob. Dz 13,3; 14,23). Pamiętaj, że prawdziwe dobro nie przychodzi łatwo, trzeba o nie cierpliwie walczyć (zob. Mt 7,14).

Źródło...
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-29, 07:29   Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa ...

Akt oddania się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi


Każdy akt poświęcenia siebie, innych, świata jest wyznaniem wiary, że Bóg jest miłością, i odnowieniem tej wiary. Poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi poucza, że zostałem oddany Ojcu Przedwiecznemu w przebitym Sercu Odkupiciela. Matka Odkupiciela wzywa nas, zaprasza i pomaga nam zjednoczyć się z tym poświęceniem i oddaniem świata. I przybliża nas do przebitego Serca Chrystusa. Chcemy, by była nam Przewodniczką, gdyż poświęcić się Maryi – to znaczy przyjąć Jej pomoc.





Boskie Serce Jezusa, ofiaruję Ci przez Niepokalane Serce Maryi, wszelkie modlitwy, sprawy, prace, radości i krzyże dnia dzisiejszego jako wynagrodzenie za grzechy nasze. Łączę je z tymi zamiarami, w jakich Ty za nas ofiarowałeś się na krzyżu i nieustannie ofiarujesz się na ołtarzach całego świata. ofiaruję Ci je za Kościół święty, za Ojca świętego Jana Pawła II, a także na intencje Apostolstwa Modlitwy na ten miesiąc i dzień dzisiejszy wyznaczone. Pragnę też zyskać wszystkie odpusty, jakich dostąpić mogę i ofiaruję Ci je za dusze w czyśćcu cierpiące.
Najświętsze Serce Jezusa, zmiłuj się nad nami!
Niepokalane Serce Maryi, módl się za nami!


Akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi

Matko Niepokalana, całą ufność pokładamy w potędze Twojego Orędownictwa, w macierzyńskiej dobroci Twojego Niepokalanego Serca. Posłuszni Twojej, składamy nasze poświęcenie Twemu Niepokalanemu Sercu.
O Dobra Matko! Niech Serce Twoje stoi na straży naszych serc, niech jako wzór jaśnieje w naszych rodzinach i parafiach.
O Maryjo broń czystych obyczajów, osłaniaj młodzież i dzieci, pobudzaj rodziców do ofiarności, dzieci do posłuszeństwa i karności. Ogniska rodzinne niech płoną prawdziwą pobożnością i trwałą miłością. Sercu Twemu polecamy wszystkich nieobecnych w domu rodzinnym; strzeż ich Maryjo i bądź gwiazdą przewodnią na drogach życia dla błądzących, grzesznych, dla sierot i ubogich. Z miłości dla Twego serca chcemy spełnić pragnienia Serca Jezusowego, żyć według przykazań Bożych, według nauki Chrystusa i Kościoła. Będziemy czesto dusze oczyszczać z grzechów, zasilać ja chlebem życia.
Pomóż nam o Maryjo, wykonać te postanowienia, przyjmij to poświęcenie nasze, wyproś łaski konieczne do uświęcenia życia osobistego, rodzinnego i społecznego. Okaż się nam Matka i prowadź do Jezusa. Amen.


,,Tak wiele znamy ludzkich tragedii, sami znamy smak różnych dramatów, bied. I im bardziej ściska się serce odczuciem grzechu świata, to samo ludzkie serce rozszerza się nadzieją płynącą z ufnego oddania: Zawierzamy Ci, o Matko, świat, wszystkich ludzi i wszystkie narody, zawierzamy Ci także samo poświęcenie świata, składając je w Twoim macierzyńskim Sercu. O, Niepokalane Serce! Pomóż nam odeprzeć groźbę zła, które tak łatwo zakorzenia się w sercach ludzi współczesnych, a którego nieobliczalne skutki ciążą już dziś nad naszym życiem i zdają się zamykać drogi ku przyszłości! Pomagaj nam zwyciężać mocą Ducha Świętego wszelki grzech: grzech człowieka i “grzech świata”, grzech w każdej postaci. (...) Niech w Twoim Niepokalanym Sercu ukaże się wszystkim światło Nadziei! (Jan Paweł II, 1984)."
 
     
zona_i_mama
[Usunięty]

Wysłany: 2009-04-29, 13:24   

Ja dodam jeszcze, ze warto ofiarować Komunięw intencji kogos, o uwolnienie od zła właśnie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8