Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie, którzy chcą ratować
swoje sakramentalne małżeństwa, także po rozwodzie i gdy ich współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  12 kroków12 kroków  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: administrator
2006-05-26, 12:27
Dobre książki
Autor Wiadomość
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-04, 06:17   

Jestem w trakcie czytania wspaniałej książki, poleconej mi tutaj "Sztuka mówienia NIE" H. Cloud'a i J. Townsend'a. Jest to ksiązka o szczerości, o ochronie własnego zycia przed manipulacjami. Książka pomaga w wytyczeniu własnych granic wolności i niezalezności. Poparta przykładami z Biblii, jest świetnym lekarstwem w naszym obecnym stanie ducha.

Jeśli ktoś czytał, proszę o komentarze, wnioski.
 
     
meggi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 15:18   

obecnie moją przyjemną lekturą jest książa Konrada Milewskiego "Niebo Na Ziemi" ksiażka baardzo szybko mnie pochłonęła, czyta się ją jednym tchem a sama treść napawa mnie duuzym optymizmem. K.Milewski ma bardzo interesujące spojrzenie a pojęcie Cudu, Marzeń i szczęścia. uważa że człowiek potrafi Wyczyniać Cuda. Dla autora cudem są spełnione przez nas marzenia, pragnienia cudów, oczekiwanie na nie, odnajdywanie cudów i ich rejestrowanie czyli zapamiętanie swoich marzeń to idea przewodnia całej książki. ja przepadam za książkami psychologizującymi, których autorzy to głęboko wierzący chrześcijanie. warto sięgnąć.
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 17:48   

Polecam na święta "Akty wiary" - Segala....o rodzinie ortodoksyjnych Żydów i katolickiego , samotnego chłopca na przestrzeni kilkudziesięciu lat. EL.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 20:52   @.........................

@.........................
Ostatnio zmieniony przez wabona 2009-11-08, 08:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 21:09   

O czym Wan ta książka? Gdzieś mi sie tytuł obił o uszy. Pozdrawiam !! EL.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 21:13   

Elu - cięzko opowiedziec te książkę. Czytam juz ją drugi raz. Odkrywam sekret - jak byc szczęśliwą, jak uwierzyć w siebie. Naprawde polecam! Dzięki niej nabrałam sił - odkrywam rzeczy "o których nie snilo się filozofom":)))
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-19, 21:15   

Ok....poszukam ! Juz mnie interesuje !! Cmoooooooook !! EL.
 
     
meggi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 20:34   

wanboma napisał/a:
A ja polecam ksiązkę Rhondy Byrne "The secret". Książka powstała na podstawie filmu. Polecił mi ją mój psycholog. Jest niesamowita! Daje siłę, optymizm!


Książka "Niebo na ziemi" jest też książka z działu psychologi. ja po jej przeczytaniu uwierzyłam ze jednak można osiągnąć marzenia poprzez cierpliwe dążenie do nich. Książka jest nowa na rynku i jest także wydana w audiobooku. Myślę że jest to dobra pozycja dla osób wierzących w to iż Bóg pomaga nam w dążeniu do osiągnięcia celów i marzeń.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 20:59   

Nie czytałam. Ale byc może o to samo chodzi - uwierzyć w to, że życie może być przyjemne, że otrzymujemy wiele.

Ja odkryłam, że Bóg dał nam bardzo dużo - bo nie dość, że jesteśmy z Niego, czyli jestesmy Jego cząstką, a więc mamy zdolnośc kreowania, tworzenia, to jeszcze to, co Bóg stworzył - stworzył dla nas. Trzeba tylko uwierzyć, że świat jest przyjazny dla nas.

Usłyszłam dziś takie słowa:"Życie na ziemi jest padołem łez". Zupełnie z tym się nie zgadzam. Bóg nie stworzył świata, by nas upokorzyć, skazać na cierpienie. Stworzył świat dla nas z miłości. Trzeba więc nauczyć się z tego korzystać i cieszyć się tym. I dziękowac za to. I sztuka w tym, że "dostaliśmy wędkę, by łowić ryby" - i to jest cała atrakcja zycia - to, że możemy działać, tworzyć, kreowac rzeczywistość!
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 21:32   

wanboma napisał/a:
Usłyszłam dziś takie słowa:"Życie na ziemi jest padołem łez". Zupełnie z tym się nie zgadzam. Bóg nie stworzył świata, by nas upokorzyć, skazać na cierpienie.


Wan. A co Ty na to:

Mt 5, 1-12a

Jezus wyszedł na górę... nauczał ich tymi słowami:
Błogosławieni ubodzy w duchu...
Błogosławieni, którzy się smucą...
Błogosławieni cisi...
Błogosławieni, którzy łakną i pragną sprawiedliwości...
Błogosławieni miłosierni...
Błogosławieni czystego serca...
Błogosławieni, którzy wprowadzają pokój...
Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości...
Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie.


Przecież to są wskazówki, jak ma wyglądać życie człowieka tutaj, na ziemi, żeby później - w życiu wiecznym być szczęśliwym.
To pierwszy cytat, który mi przyszedł do głowy, Biblia zawiera takich zaleceń dużo, dużo więcej.
A ile jest o tym, żeby być szczęśliwym za życia?
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-20, 22:20   

Elu - dołuj się dalej. Może taka Twoja droga. Ja nie zamierzam. Chociażby dla córki - będę usmiechnieta i szczęśliwa!

Otworzyłam w pierwszym lepszym miejscu Biblie właśnie:


"Radośnie bedę Cię chwalił przy wtórze harfy" (Psalm 43)
 
     
meggi
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 18:58   

jeśli chodzi o wskazówki do życia, to dla mnie biblia jest bardzo cennym źródłem życiowych wskazówek. choć dobra książka z kategorii wiara i życie też może stać się dobrą życiową lekturą. Bardzo podoba mi się ten cytat, co wy na to?
"Miłuj i szanuj swojego bliźniego, on też jest Boski, a przy tym tak bardzo ludzki. Jest pełen rozterek, utrapień i trosk, pełen bólu, cierpienia i dręczących go pytań" lub "Nie rzucaj Słów na wiatr, bo niepotrzebnie zasiejesz niechciany niepokój i nieszczęście w niedojrzałej duszy. (...) Możesz nimi zdziałać Cuda, ale możesz też zniszczyć Marzenia." ("Niebo na Ziemi, K.M)
 
     
Ola2
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-29, 22:43   

Chciałabym Was prosić o to, żebyście znaleźli mi odpowiednie fragmenty Bibli, w których jest mowa, że człowiek tu szczęśliwy na ziemi (nie krzywdzący innych!) nie może trafić do nieba. Czyżby ludzi szczęśliwych czekało tylko piekło, za to że byli szczęśliwi na ziemi?

[ Dodano: 2008-03-29, 22:47 ]
Bo może odczuwanie szczęścia jest rzeczą grzeszną? Oczywiście zakładam, że osoba odczuwająca to szczęście przestrzega dekalogu.
Czy odczuwanie szczęścia, to objaw pychy?
Spróbujcie mi to wyjaśnić, plisss.
 
     
agnicha
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 11:29   

Ola2 napisał/a:
Bo może odczuwanie szczęścia jest rzeczą grzeszną? Oczywiście zakładam, że osoba odczuwająca to szczęście przestrzega dekalogu.
Czy odczuwanie szczęścia, to objaw pychy?



Olu co Ty za głupstwa opowiadasz?!?

Przecież Pan chce abyśmy byli szczęśliwi tu na ziemi...Przcież Bóg to nasz OJCIEC, który kocha bezwarunkowo i kocha miłością doskonałą = chce dobra dla swoich dzieci....

Inną sprawą jest to czym dla Ciebie jest szczęście? Gdzie jest jego granica?
Dla mnie, pozwolić sobie naszczęście można tyllko do tego stopnia aby nie krzywdzić i nie naruszać godności drugiego człowieka...

Dlaczego sądzisz że odczuwanie szczęścia jest objawem pychy? grzeszną rzeczą?
Poczytaj psalmy...."przy wtórze cytry i dźwiękach harfy chwalcie Pana..."
Szczęście nie jest objawem pychy...to co dzieje się w Twoim sercu, czy jest przepełnione pychą to już Ty wiesz najlepiej....
 
     
nałóg
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-30, 13:46   

Ola2, a co to jest SZCZĘŚCIE? czy jest uniwersalna definicja szczęścia?

[ Dodano: 2008-03-30, 13:47 ]
A może pojęcie szczęścia jest jak plecy???? Każdy ma swoje.................
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10