Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
J.L.M.Descalzo "Dlaczego warto otworzyć się na szczęści
Autor Wiadomość
..monika..
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-27, 18:16   J.L.M.Descalzo "Dlaczego warto otworzyć się na szczęści

Chcialam goraco polecic Wam ksiazke J.L.M.Descalzo "Dlaczego warto otworzyć się na szczęście?". Ostatnio baaardzo duzo czytam wszelakiej literatury psychologicznej, ale przychodzi taki moment, ze przeczytanie chocby jeszcze jednego zdania o tym, jak z nami zle i jak duzo jeszcze pracy przed nami graniczy z cudem ;-) dlatego w przerwach siegam po ta ksiazke, ktora jest bardzo ciepla, a jednoczesnie ma w sobie wiele madrosci. w dodatku napisana jest w formie krotkich, kilkustronnicowych opowiastek, co sprawia, ze w przerwie od naszych zajec mozemy bez problemu przeczytac sobie jedna lub dwie, a powracajac do ksiazki po jakims czasie nie tracimy kontekstu. autor jest kaplanem, wiec nie kaze nam szukac szczescia nie wiadomo gdzie, tylko w Bogu :-)

Niedawno przeczytalam rozdzial 20. "My, bezużyteczni" i chce sie nim z Wami podzielic :-)

Jestem przekonany, że my, ludzie, jesteśmy bezużyteczni, prawie całkowicie bezużyteczni. Im bardziej postępuję w latach, tym częściej odkrywam, jak jesteśmy ubodzy i do jakiego stopnia wszystkie naprawdę ważne rzeczy nam umykają. W rzeczywistości to Bóg robi wszystko, On, wszechmogący. Być może powinniśmy zadowolić się niemąceniem Mu za bardzo w Jego świecie.
Dlatego coraz częściej stawiam sobie coraz mniejsze cele. Już nie marzę, żeby zmieniać świat. Wydaje mi się niekiedy, że całkiem wystarczy, jeśli nieco przesunę doniczkę. Kiedy indziej jednak myślę, że chociaż takie malutkie są nasze dokonania, mogę w pewnych okolicznościach nabrać sporej wagi. I w chwilach zniechęcenia przypominam sobie modlitwę chrześcijan z Brazylii, którą kiedyś zasłyszałem i której strzępy zostały mi w pamięci. Gdy próbuję ją odtworzyć, brzmi mniej więcej tak:

- Tak, dobrze wiem, że tylko Bóg może dać życie, ale ty możesz pomóc Mu je przenieść.
- Tylko Bóg moze dac wiare, ale ty możesz dac swoje swiadectwo.
- Tylko Bóg jest autorem wszelkiej nadziei, ale ty możesz pomóc przyjacielowi w odnalezieniu jej.
- Tylko Bóg jest drogą, ale ty jesteś palcem, który wskazuje, którędy idzie się do Niego.
- Tylko Bóg może dać miłośc, ale ty możesz nauczyć innych, jak się kocha.
- Bóg jedyny ma siłę, tworzy ja i rozdaje, ale my możemy dodać ducha przygnębionym.
- Tylko Bóg może sprawić, że jakieś życie nie urywa się i trwa dalej, ale ty możesz sprawić, że życie to będzie pełne lub puste.
- Tylko Bóg może dokonać niemożliwego, ale tylko ty możesz dokonać tego, co możliwe.
- Tylko Bóg może stworzyć słońce, co ogrzeje wszystkich ludzi, ale ty możesz zrobić krzesło, na którym przysiądzie zmęczony starzec.
- Tylko Bóg może stworzyć cud małego ciała dziecka, ale ty możesz pobudzić je do śmiechu.
- Tylko Bóg może sprawić, że pod słońcem dojrzewają łany pszenicy, ale ty możesz zebrać ziarno i rozdzielić chleb.
- Tylko Bóg może zapobiec wojnom, ale ty możesz powstrzymać się od sprzeczki z żoną lub bratem.
- Tylko Bóg wpadł na pomysł stworzenia ognia, ale ty możesz pożyczyć komuś pudełko zapałek.
- Tylko Bóg daje prawdziwą i całkowitą wolność, ale my moglibyśmy chociaż pomalować kraty na niebiesko i postawić swieże kwiaty w oknie więzienia.
- Tylko Bóg może zwrócić życie małżonkowi młodej wdowy, ty mozesz usiąść w milczeniu u jej boku, żeby nie czuła się tak samotna.
- Tylko Bóg może zwrócić siły starcowi, ty możesz pokazać mu, że nie jest sam i, że nadal interesują cię jego opinie.
- Tylko Bóg może wymyślić czystość taką, jaką miała Najświętsza Panna, ale ty możesz sprawić, by ktoś, kto dawno już zapomniał słów pacierza, znowu zaczął się modlić.
- Tylko Bóg może zbawić świat, bo On jedyny jest Zbawicielem, ale ty możesz troszeczkę zmniejszyć zło, od którego musi nas zbawiać.
- Tylko Bóg może sprawić, by żebrak zza rogu wygrał szczęśliwy los na loterii, którego tak bardzo potrzebuje, ale ty możesz pomóc mu nie tracić nadziei zwykłym uśmiechem i słowami "jutro się uda".
- Tylko Bóg może sprawić, żeby sąsiadka z piątego piętra dostała wreszcie list od narzeczonego, który porzucił ją Bóg wie kiedy, ale ty możesz zastąpić odrobinkę ten list komplementem i miłym słowem.
- Tak naprawdę, jak widzisz, Bóg sam sobie wystarcza, ale woli dalej liczyć na ciebie, z twojej bezużyteczności czerpać jakiś pożytek.


pozdrawiam i polecam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10