Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziewczynka z zapałkami
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-06, 15:03   Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

Zimno. Śnieg skrzypi pod butami. Ludzie pędzą oby szybciej do przodu. A na środku ona. Zziębnięta, trochę smutna ze zdziwieniem patrzy na świat, który nie potrzebuje zapałek....dziewczynka z zapałkami.
Ludzie przechodzą wpatrzeni w siebie i nie zauważają jej. Nie zauważają niczego.

- Dzewczynko nie jest ci zimno? - zapytał troskliwie starszy mężczyzna.

- Nie - odpowiedziała dziewczynka - czy chce pan kupić zapałki?

- Nie, ja nie pal... Wiesz co? Daj mi dziesięć paczek.

- Proszę.
Dziewczynka ucieszyła się, wybrała dziesięć różnych pudełek i zaczęła pracowicie pakować. Mężczyzna wziął do ręki kilka pudełek I zdziwił się.

- Piękne. Dzieła sztuki. Kto je malował?

- Ja. - Odpowiedziała wesoło dziewczynka. - Podobają się panu?

- Tak. Dlaczego ludzie nie zauważają tak pięknych rzeczy?

- Bo nie szukają piękna w sobie. Jeżeli ktoś nie zauważa piękna w sobie szuka go w innych i zazdrości. Piękno często leży tak blisko. Lubi pan piękne rzeczy?

- Tak lubię. Jesteś bardzo mądra. Gdzie się tego nauczyłaś?

- Tutaj. Sprzedaję ludziom ciepło i patrzę na nich. Ale oni nie chcą ani piękna ani ciepła.

- Czego chcą?

- Znaleźć siebie w pogoni za czasem, który zjada piękno i rozprasza ciepło. Ale szukają za daleko od siebie.

autor nieznany


ps . Nie jest to jeszcze moje pożegnanie , ale będę już znacznie rzadziej na forum .
Pozdrawiam wszystkich i pamiętam w modlitwie.
Miriam
 
     
atama
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-07, 13:08   

miriam napisał/a:
Sprzedaję ludziom ciepło i patrzę na nich. Ale oni nie chcą ani piękna ani ciepła.


Czy na pewno nie chcą?
Czy na pewno nie potrzebują?
Miriam...skąd o tym wiesz?

pozdrawiam serdecznie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8