Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o modlitwę
Autor Wiadomość
Alicja J.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 12:44   Prośba o modlitwę

Kochani bardzo proszę o wsparcie i modlitwę.
Jestem mężatką od ponad dwudziestu lat i chyba tyle sam trwa nasz kryzys.Mąż nie rozmawia ze mną o tym co nas łączy.Na początku małżeństwa nie myślałam o tym że tych rozmów niema, potem długie lata czekałam aż zechce,niestety bez efektu.Relacje się pogarszały z roku na rok.Teraz jest już tak źle ze brakuje mi sił zeby przetrwać.Nie potrafię dotrzeć do niego, nie moge przełamć niechęci do rozmów.Czasem już sobie myślę(a w trudniejszych okresach nabieram przekonania),że mąż ma zbyt dużo do ukrycia i nie chce sie zdradzić w rozmowie.Jak wybrnąć z tego??
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 12:59   

Może mniej dociekać, a więcej powierzać historię Waszej jakże odrębnej przeszłości, zwłaszcza dzieciństwa - Bogu.

Spróbuj też innego sposobu.

Poczytaj najpierw o różnicy "MĘŻCZYZNA I KOBIETA - DWA SPOSOBY WIDZENIA ŚWIATA"
Jest na forum ten tekst.

Po tylu latach małżeństwa mogą wychodzić - paradoksalnie nie wychodząc - ukryte nasze historie.
Na te ukryte historie - psychoterapia - może być
ale też może być praca z Bogiem.

Nazywam to "Superwizja z Chrystusem" - ale to tylko ja tak nazywam i praktykuję.

Poczytaj ten tekst księdza Marka Dziewieckiego, psychologa, autorytet wśród młodzieży.
Poszperaj też tutaj:
www.szansaspotkania.net

pozdrawiam
 
     
Alicja J.
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-09-24, 16:28   

Dziękuję Ci Elu za odzew.Nie wiem czy będę potrafiła odciąc się od teraźniejszości żeby analizować przeszłośc.Na razie jestem skupiona na bólu "teraźniejszym",na tym co mnie boli najbardziej.Przez cały nasz związek nie byłam "noszona na rękach",brakowało na codzień normalnego traktowania jak partnera,czesto zdarzały się"ciosy poniżej pasa",a dwa lata temu mąż poważnie zawiódł moje zaufanie i niechce tego wytłumaczyć.Od tamtej pory nie potrafie obdarzyc go zaufaniem,jestem niepewna jego zachowań ale i też nie potrafię określić swoich uczuć.Są okresy kiedy jeszcze chce walczyc o nasze małżeństwo ale wystarczy drobny sygnał że "znowu mnie oszukał" i świat mi sie wali na głowe.Chuśtawka emocjonalna juz nie jest tak olbrzymia jak jeszcze pół roku temu (dzięki spotkaniom w grupie wsparcia) ale daleka jestem od stabilności.Trace czasem wiare i chciałabym już raczej rozstania bardziej niż bycia razem w takim układzie jak teraz. Modlitwa bardzo mi pomaga tylko potrzebuje jej wiecej,więcej,więcej....dlatego bardzo o nia proszę.
Część literatury znam ale bardzo chetnie poczytam więcej.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 17:14   

Alicjo, od piątku zaczyna się
Nowenna do Bożego Miłosierdzia w intencji małżeństw sakramentalnych.
Włączę Twoje Małżeństwo do tej modlitwy.
A może... Ty włączysz się w tę modlitwę?
Od piątku do soboty - to 9 dni
Tekst jest tutaj:
http://www.jezuufamtobie.pl/nowenna.php

ZAPRASZAM Ciebie i wszystkich chętnych:




i jeszcze tekst dla Ciebie, jesli lubisz zabiegać o wygraną :)
http://www.opoka.org.pl/b...azn_jakmur.html
 
     
chris
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 17:27   

Elżbieto, ja też proszę o włączenie mojego małżeństwa do modlitwy
.
 
     
RADOŚĆ
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 21:36   

I ja bardzo proszę o modlitwę za moje małżeństwo i rodzinę. Sama też będę odmawiała nowennę.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-24, 23:45   

Chris i Radość, od piątku - jesli możecie o 15-tej, godzinie śmierci Chrystusa, jeśli nie, to później lub wcześniej - włączcie się:

pierwszy dzień i następne są tutaj:

http://www.jezuufamtobie.pl/nowenna.php

Zapraszam do 9 dni modlitwy Nowenną do Bożego Miłosierdzia za małżeństwa i rodziny, które potrzebują najbardziej pomocy
 
     
elzd1
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 00:55   

To jest piękna Nowenna, do odmawiania nie tylko w tym czasie, można przez cały rok. Sprowadza cały świat, wszystkich ludzi to Jezusa. I Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla mnie jedna z najlepiej wzruszających modlitw.
Dziękuję Elu za przypomnienie.
 
     
Chmurka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 08:56   

Elżbieto, i ja również bardzo proszę o włączenie mojego małżeństwa do modlitwy. Również będę modliła się Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Modlę się tą nowenną od pewnego czasu... Do mojego serca wnosi ta modlitwa pokój i zaufanie do Boga.
 
     
samotna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 10:54   

Jeśli to możliwe bardzo proszę o pamięć w modlitwie w intencji mojego małżeństwa. Sama również będę sie modlić.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 12:03   

Elzd, można cały rok, ale my włączymy się szczególnie teraz - przed Tygodniem Miłosierdzia.
Chmurko i Samotna, zatem, od jutra, najlepiej o 15-tej każdego z tych 9 dni.
Oczywiście godzina - dla tych, którzy nie mogą dokładnie o 15-tej - dowolna.

pozdrowienia!
 
     
sofia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 12:12   

Elżbieto
Ja tez przyłączam sie do nowenny.
Bardzo prosze o modlitwe w intencji uzdrowienia mojego małżeństwa.
 
     
Alicja J.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 12:20   

Elżbieto bardzo dziękuje za zaproszenie do Nowenny,przyłącze się oczywiście i wspólnie za potrzebujące małżeństwa będę się modliła.
Literatura jest bardzo ciekawa:BÓL KRZYWDY,RADOŚC PRZEBACZENIA daje dużo do myślenia przynajmniej dla mnie, natomiast tekst PRZYJAŹŃ JAK MUR OBRONNY poruszył mnie do łez,zawarte są w nim moje niespełnione oczekiwania.Bardzo bym chciała żeby mąż również go przeczytał ale on nawet nie pyta co czytam,z regułyinteresuje się ale nie tym razem,taką literaturę omija wielkim kołem tak jaby bał się nawet dotknąć i okazać zainteresowanie.
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 13:04   

Buziaki...Jestem z Wami w tej NOWENNIE :-D
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-25, 14:36   

Alicja J. napisał/a:
Bardzo bym chciała żeby mąż również go przeczytał ale on nawet nie pyta co czytam,z regułyinteresuje się ale nie tym razem,taką literaturę omija wielkim kołem tak jaby bał się nawet dotknąć i okazać zainteresowanie.

Nie chciej, aby on był dla Ciebie przyjacielem, skoro nie umie. Ty ucz się być dla niego przyjacielem. Twoja przyjaźń skierowana w jego stronę wróci do Ciebie. Cierpliwości...
Mirela napisał/a:
Buziaki...Jestem z Wami w tej NOWENNIE

no.. jakże inaczej... Mirelko od Pana Jezusa Miłosiernego.... :-D

ps. Sofia, cieszę się...

dla przypomnienia:
każdego dnia przed Koronką
należy przeczytać słowa Pana Jezusa do św.Faustyny,
potem modlitwę św.Faustyny:

stąd http://www.jezuufamtobie.pl/nowenna.php

Potem Koronka do Bożego Miłosierdzia stąd - http://www.jezuufamtobie.pl/odmawiajznami.php

Koronkę podyktował Pan Jezus św. Faustynie w Wilnie 13-14 września 1935 r. jako modlitwę na przebłaganie i uśmierzenie gniewu Bożego, za grzechy nasze, naszych bliskich i całego świata.
Obietnice:
"Zachęcaj dusze do odmawiania tej koronki.
Przez nią podoba mi sie dać wszystko,
o co mnie prosić będą zatwardziali grzesznicy
"



Koronka Do Miłosierdzia Bożego
(Odmawiamy na zwykłej cząstce różańca)

Na początku:
Ojcze nasz ..., Zdrowaś Maryjo ..., Wierzę w Boga.

Na dużych paciorkach:
Ojcze przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:
Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata

Na zakończenie:Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad
całym światem... (x 3)


Po Koronce:
"O Krwi i Wodo któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego
jako zdrój Miłosierdzia dla nas - Ufamy Tobie" (x3)

"Jezu ufam Tobie" (x3)

"Święta siostro Faustyno - módl się za nami" (x1)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9