Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Nienawiść
Autor Wiadomość
Tadeusz
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-07-20, 21:39   Nienawiść

Znalazłem parę ważnych słów na temat nienawiści warto się zapoznać.



Dobrze jest nienawidzić samego siebie, ale tylko od czasu do czasu.

W nienawiści bijemy, aż przeciwnik przestanie oddychać. W miłości ciosom nie ma końca.

Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Nienawiść to karmienie siebie.

Nikomu nie zależy na tym, żeby go nienawidzili, kiedy musi umrzeć.

Wielka nienawiść może nadać sens i cel pustemu życiu.

Nienawiść jest najsubtelniejszą formą gwałtu.

Nic, co człowiek robi, nie poniża go tak bardzo jak nienawiść.

Sympatia lub nienawiść odmieniają twarz sprawiedliwości.

Nienawiść to popioły pozostałe po wielkiej miłości.

Nienawiść jest szaleństwem serca.

Nie zatrzymujmy nieprzyjaźni względem kogokolwiek w naszych sercach, bo gdy w sercu zbierze się dużo nienawiści, ono niszczeje.

Nienawiść musi czynić produktywnym. W przeciwnym razie rozsądniej jest od razu kochać.

Miłość stworzyła wiele cudów,
nienawiść ani jednego dobrego czynu.
 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-26, 21:13   

Nienawiść to nic innego, ale choroba duchowa. Nienawiść jest jak ropa wypływająca z rany, czyli z chorej pamięci, wyobraźni i chorych emocji.
I tak jak wysoką temperaturę leczy się okładami z lodu tak samo nienawiść leczy się okładami z miłości.
 
     
Małgorzta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 11:03   

Tadeusz pięknie napisałeś, że nienawiść leczy się okładami z miłości, ale jak możesz jesteś facetem to podpowiedz jak okazać tą miłość kiedy się dostaje taką batalie tych słów.
A jeszcze jedno nie powaliły mnie bo MOCĄ MOJĄ JEST PAN, ale fakt że już nie wiem czy być twardą czy miękką i skacze z książki na książkę, ale cóż w tym to przede wszystkim odaję się Bogu Najwyższemu.
JEZU UFAM TOBIE!
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 12:11   

Małgorzta napisał/a:
Tadeusz pięknie napisałeś, że nienawiść leczy się okładami z miłości, ale jak możesz jesteś facetem to podpowiedz jak okazać tą miłość kiedy się dostaje taką batalie tych słów.
A jeszcze jedno nie powaliły mnie bo MOCĄ MOJĄ JEST PAN, ale fakt że już nie wiem czy być twardą czy miękką i skacze z książki na książkę, ale cóż w tym to przede wszystkim odaję się Bogu Najwyższemu.
JEZU UFAM TOBIE!


Może spojrzenie kobiety tez się przyda Małgosiu...:)
Czasem kiedy uderza mnie batalia słów które wyrażają negatywne emocje ...które uderzają własnie po to by bolało, modle sie w tym momencie...Dlaczego? Chobcby dlatego ,że niezdolna jestem wydobyc z siebie nic dobrego, więc zwracam się do źródła Miłosci, a jest Nim Bóg. Przecież te słowa krzywdzą , rośnie ból...i właśnie...ten moment na oddzielenie słabości ludzkiej , grzechu od człowieka. Mówię sobie wtedy do Boga , by prze Niepokalane Serce Maryi nauczył mnie cierpliwosci, wyrozumiałości a przede wszystkim by wyrzucił ze mnie krzywdę ...która rodzic mogła by nienawiśc, żal, pamiętliwosc...Potem dobiero zdolna jestem powiedziec coś z miłoscią w sercu , która jest dobrem Bożym...a ono jest balsamem dla mnie i dla męża.
Czy tak się udaje za każdym razem? NIE!!!
Nie udaje się kiedy to wszystko chce robic bez Boga!!!
Ps.Pismo Swięte jest najlepszą książką...
Pozdrawiam serdecznie:)
 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-28, 21:54   

Jak to jest z tą nienawiścią ?
Najlepiej zobrazuje to przez taki obraz. Mama z małym synkiem wybrała się do Leśniwa na odpust. A tam przed kościołem 1 km same stragany po jednej i drugiej stronie z kolorowymi ciastkami zabawkami itd. Idą mama z synem, oczywiście synek widzi tu samochodzik, tam samolocik, a dalej ładny wiatraczek który się kręci i do tego świeci. I mówi do mamy ja chcę wiatraczek ! Mama ale ja naprawdę chcę ten wiatraczek ! A mama wie, że ten wiatraczek jest wykonany z tanich materiałów i jest bardzo słaby. Mówi do synka, że nie kupimy wiatraczka, i wyciąga go dalej w stronę kościoła.
Wtedy synek do mamy mówi: Mama nie lubię Ciebie ! Nie kocham Ciebie ! Jesteś zła ! Nienawidzę Ciebie ! I wszystkie złe słowa lecą w kierunku mamy. Synek protestuje i całkiem zapomniał, że cel ich podróży jest na końcu drogi. Na całe szczęście mama stosując wypróbowane „okłady miłości” wyprowadza syna z tej drogi pełnej kolorowych świecidełek do kościoła.
I kiedy już po całej uroczystości wracają do domu synek widzi wystający ze śmietnika wiatraczek, więc biegnie, patrzy, a wiatraczek jest złamany! Idą kawałek dalej w trawniku leży drugi wiatraczek . Podnosi i mówi: ale on już wcale nie świeci. I mówi do mamy wiesz mama, miałaś racje te wiatraczki są bardzo słabe ! A kościół w Leśniowie jest od 1559 roku, mocny, trwały, budowany na skale.

Teraz warto porównać tą opowieść z małżeństwem które idą drogą życia. Co chwile spotykają po drodze stragany, a to z piwem, a to z wódka, z dziewczynkami, itp., itp. Wszystkie stragany są bardzo kolorowe i bardzo kuszą, tak mocno że zapominamy jaki jest cel naszej wyprawy.
Co zrobić jak współmałżonek złapie się na taki stragan ?
Na pewno można się mocno wkurzyć, powiedzieć: To ty już sobie tu zostań ja idę dalej.
Można pójść na drugą stronę ulicy i znajdzie się coś ciekawego dla siebie.
Można też czekać i przygotować się do powrotu małżonka bo te wszystkie rzeczy w tych straganach nie są tak trwałe jak kościół w Leśniowie.
Jak przygotować się do powrotu, czyli do okładów miłości.
Przytoczę taki obraz. Jeden chyba najlepszy przykład z filmu o Janie Pawle II. W filmie Ks. Karol Wojtyła był podsłuchiwany w Krakowie przez jednego urzędnika SB który wmieszał się w studentów i razem z nimi przychodził na wykłady do Ks. Karola Wojtyły by donosić na niego do SB. Ten chłopak był w tej dobrej sytuacji, że ciągle słuchał o Panu Bogu, a słowo Boże ma moc światła, i to światła rażącego. Zaczyna widzieć całe zło, Jego sumienie nie wytrzymało i wtedy idzie z tym do ks. Karola który go mocno przytula, płacze razem z nim, pozwala mu się wypowiedzieć jakby wyrzucić z siebie całe zło, i co najważniejsze - nie oskarża go. !
To chyba jest najlepszy przykład okładu miłości.
My małżonkowie z reguły się oskarżamy. Zona:Ty to tylko dom traktujesz jak hotel ! Mąż:A ty nic w tym domu nie robisz ! Itd. Czyli najczęściej padają oskarżenia, a w oskarżeniach największym specjalistą jest diabeł. (budujemy sobie małe piekło)
Trzeba być blisko Pana Boga jak Papież, by móc tak jak on przytulić, pozwolić wyrzucić całe zło, i bez oskarżeń wybaczyć.
 
     
Małgorzta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-29, 09:38   

Serdecznie Wam dziekuję Mirela i Tadeusz za te cenne wskazówki. Tak Bóg jest Miłością i wiem, że z Nim zwycieżę zło które się wkrada i niszczy.Fakt, że człowiek jest słaby i ma momenty, że po ludzku chciałby rozwiązać trudności, a to się nie da wszystko trzeba złożyć Najwyższemu. Dziś moja dusza Chwali Pana, bo tak niesamowicie mnie napełnia Swoją łaską. Powiem Wam coś wczoraj miałam ogromną chęć jechać wieczorem do Łodzi na Msze Św. z modlitwą o uzdrowienie, ale wiedziałam, że nie mam jak, akurat ani nie miałam z kim ani nie miałam czym, więc mówię no trudno idę jak zawsze na 7.00. I co Pan Bóg działa zadzwoniła do mnie mama powiedziała, że jakoś ustawi swoje sprawy, które ją wcześniej blokował, a jeszcze rozmawiała z koleżanką która też bardzo potrzebuje jechać i byłam i znów poczułam wielką łaskę, napełnienie, uspokojenie i wielką radość. Chwała Panu On przemienia moje życie ja to wiem i czuję czym więcej Mu ufam, czym więcej chwalę Go również w tych trudnościach, tym mocniej doświadczam Jego obecności.
Serdecznie pozdrawiam.
JEZU UFAM TOBIE!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9