Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
alimenty
Autor Wiadomość
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-23, 08:01   alimenty

mam pytanko dotyczace wniosku do sadu o alimenty...
gdzie znajde druk o wysokosci zarobkow potrzebny do alimentow?
w uzasadnieniu moge napisac , ze maz nie pomogl mi finansowo takze w czasie leczenia w ciazy i po urodzeniu nie wykazal zainteresowania???
nie biore udzialu w oplatach za gaz i prad-niestety nie wiem jaki jest mkoszt tych oplat, tesciowa ani maz nie chcieli mnie o tym poinformowac

[ Dodano: 2008-06-23, 09:02 ]
czy nie wyjde gorzej finansowo skladajac wniosek?
 
     
lodzia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-23, 20:06   

alibea, ja nie umiem pomóc.... ale zapytam kogoś kto się zna n takich prawnych sparawach i postaram sie przesłać.
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-23, 20:33   Re: alimenty

alibea napisał/a:
mam pytanko dotyczace wniosku do sadu o alimenty...

Alibeo- jest tych wniosków masa- wpisz hasło w wyszukiwarkę.
Wywali ci tony!!!!!!!



gdzie znajde druk o wysokosci zarobkow potrzebny do alimentow?

Pytanie jest mało logiczne- druki o wysokościach zarobków posiadają wszystkie instytucje- panstwowe oraz prywat- które muszą je wystawić.
Jeśli na przykład twój zakład pracy zostanie o takie zaświadczenie poproszony- ma swój dokument- możesz być pewna.
Jeśli nie- to ma obowiązek się postarać- zakład pracy- nie ty- bo ustawa obliguje.


Tylko musisz określić jakie zaświadczenie jest ci potrzebne- a określa się jedno- zaświadczenie o wysokości zarobków z ostatnich 3 miesięcy- DLA POTRZEB SĄDU.

I tyle wystarczy Moja DRoga- nikomu nie musisz pozwalać wsadzać nosa w twoje prywatne sprawy.!!!!!!!!!!!!!



w uzasadnieniu moge napisac , ze maz nie pomogl mi finansowo takze w czasie leczenia w ciazy i po urodzeniu nie wykazal zainteresowania???

A co ci to da?
Składając wniosek o aliementy masz udowqodnić jedno-

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!masz jako matka i żona potrzeby, kltórych nie możesz zaspokoić samodzielnie, bo dziecko małe,
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!nie możesz pracować bo sprawujesz opiekę nad maluchem
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, nie możesz pracować, w związku z tym twoje oraz małoletniego dziecka potrzeby są niezaspokojone bo dzieko jestr małoletnie
!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rodziny nie uda się wytrzeć gumką myszką
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dziedici mają konkretne potrzeby- tutaj musisz wykazać się opanowaniem oraz dokładnie wyliczyć ile co kosztuje.


.




nie biore udzialu w oplatach za gaz i prad-niestety nie wiem jaki jest mkoszt tych oplat, tesciowa ani maz nie chcieli mnie o tym poinformowac

A pies ich trącał- sama możesz sprawdzić dzwoniąc do operatorów regionalnych- podając adres miejsca zamieszkania- to da ci rozeznanie o wysokości opłat- mam nadzieję że jesteś na tyle inteligentna że " wydzwonisz " odpowiedniego operatora i dowiesz się u źródła ile to cholerstwo kosztuje- można to załatwić- to jest a raczej będzie efektytwojej konsekwencji w dzwonieniu.




[ Dodano: 2008-06-23, 09:02 ]
czy nie wyjde gorzej finansowo skladajac wniosek?


Buziaki kobieto- wiem że się boisz- to normal- ja też się boję- i co z tego- srtrach trzeba opanować- on jest i będzie- ale pic w tym że to my mamy nim kirować.

Papaśki- dasz se radę- skoro ja dałam- to niby czemu ty nie dasz???????????????ź


ps;
odnośnie pYtania czy nie wyjdę gorzej jak złoże wniosek- powiem tak a wniOski sobie wyciągaj sama.



Mąż obiecał pomagać- potem nastąpił etap euforii wolnością- a potem rozpoczęło się obcinanie przekazów- ich wysokości.
Głupia baba zuza - radziła sobie przez ponad 2 lata- gimnastykę finansową uskuteczniając, taką- że teraz zuza jest w długach- a mąż?
Hm- standardowo co miesiąc ma 200 do końca miesiąca oraz niedopłatę permanentną , odnośnie alimentów he he he .
Hm- to nie jest problem najgorszy z tych , które mnie spotkały-bywają większe- mimo zadłużenia żyję-, emocje zaś dają co jakiś czas sygnały.
reasumując


- alem durna BYŁA DOPUSZCZAJĄĆ DO SYTUACJI, W KTÓREJ ZADŁUŻYŁAM SIĘ DOŚĆ SPORO.
Ten dług to TYLKO!!!! mój problem- mimo iż nie jestem absolutnie jego twórcą.
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 00:06   

czy zna ktos jakiegos prawnika ktory udzieli porady poprzez @???? i moze bezplatnie???
chodzi o sprawy zwiazane z podzialem majatku, jak udowodnic oszustwo....alimenty
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 00:13   

oszustwo musisz udowodnic niestety. ja padam teraz.
Ty myśl nad mateirałem dowodowym.
DEfinitywnie ma być. Bo bęzie atakował i kłamał- bo zagrozisz jego bytowi- kasy ci się zachciało.
Padam- dobranoc.
 
     
Maria Anna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 08:13   

Alibeo - podział majątku to potttemmmmm. Najpierw rozdzielność majątkowa. Notarialna bądź przed Sądem, jesli mąz Twój się nie zgodzi. Alimenty. Jesli chcesz pomoge Ci napisac pozew.
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-24, 23:05   

tak ANIU, pomoz...bo probuje sie za to zabrac ale mi nie wychodzi...nie wiem co mam pisac
nie wiem ile zarabia moj maz, on mi tego dokumentu o zarobkach nie zalatwi

[ Dodano: 2008-06-25, 00:20 ]
ja dostaje na reke ok.1700 zł...oplaty ktore co miesiac ponosze i sa mniej wiecej stale to :
kablowka+ net:tel.stacj=ok.120 zl, komorka ok120, pieluchy 150, deserki dla dziecka 90 zl, chusteczki 25 zl....daje siostrze 300 zl za opieke -ona z tego kupuje produkty na obiad dla corek , dla mnie..plus jakies ciasteczk, owoce , soczki dla dziecka..nie moge ujac ze to za opike nad dzieckiem bo chyba by musialo byc opodatkowane...
zostaje mi okolo 900 zl....z tego kupuje chemie ( proszki, plyny itp.), zywnosc, na moje potzreby typu tusz do drukarki...moga byc koszty niespodziewane typu naprawa kompa, niespodziewany zakup wozka byl-to bylo 450 zl wowczas...
mam szanse na w miare normalne-ludzkie alimenty przy moim zarobku?
ubranka , lekarstw( w razie potrzeby)

[ Dodano: 2008-06-25, 00:20 ]
ja dostaje na reke ok.1700 zł...oplaty ktore co miesiac ponosze i sa mniej wiecej stale to :
kablowka+ net:tel.stacj=ok.120 zl, komorka ok120, pieluchy 150, deserki dla dziecka 90 zl, chusteczki 25 zl....daje siostrze 300 zl za opieke -ona z tego kupuje produkty na obiad dla corek , dla mnie..plus jakies ciasteczk, owoce , soczki dla dziecka..nie moge ujac ze to za opike nad dzieckiem bo chyba by musialo byc opodatkowane...
zostaje mi okolo 900 zl....z tego kupuje chemie ( proszki, plyny itp.), zywnosc, na moje potzreby typu tusz do drukarki...moga byc koszty niespodziewane typu naprawa kompa, niespodziewany zakup wozka byl-to bylo 450 zl wowczas...
mam szanse na w miare normalne-ludzkie alimenty przy moim zarobku?
ubranka , lekarstw( w razie potrzeby)

[ Dodano: 2008-06-25, 00:20 ]
ja dostaje na reke ok.1700 zł...oplaty ktore co miesiac ponosze i sa mniej wiecej stale to :
kablowka+ net:tel.stacj=ok.120 zl, komorka ok120, pieluchy 150, deserki dla dziecka 90 zl, chusteczki 25 zl....daje siostrze 300 zl za opieke -ona z tego kupuje produkty na obiad dla corek , dla mnie..plus jakies ciasteczk, owoce , soczki dla dziecka..nie moge ujac ze to za opike nad dzieckiem bo chyba by musialo byc opodatkowane...
zostaje mi okolo 900 zl....z tego kupuje chemie ( proszki, plyny itp.), zywnosc, na moje potzreby typu tusz do drukarki...moga byc koszty niespodziewane typu naprawa kompa, niespodziewany zakup wozka byl-to bylo 450 zl wowczas...
mam szanse na w miare normalne-ludzkie alimenty przy moim zarobku?
ubranka , lekarstw( w razie potrzeby)
 
     
Maria Anna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 09:05   

Nie ważne alibeo ILE TY zarabiasz. Ty mogłabys i zarabiać i 10.000 zł miesięcznie a WASZYM WSPÓLNYM obowiązkiem nie tylko TWOIM jest utrzymanie dzieci. Ważne ile w tym wypadku zarabia Twój mąż.

Proszę podaj mi meila inne niż sycharowe, wysle Ci wyliczenia, tabelkę z kosztami utrzymania Twoich dzieci i wzór pozwu. Pomogę Ci napisać pozew , Ty zrobisz korekty sama tam gdzie tzreba i koniecznie akty urodzenia dzieci, Twoje zaświadczenie o zarobkach na obojętnie jakim druku, to nie ma znaczenia. Pozew w tzrech egzemplarzach. Wiesz juz zapewne, ze nic za to nie płacisz.


Jeszcze jedno. Czy mąz daje Ci jakiekolwiek pieniądze do ręki?

Bo rozumiem opłaca prąd i gaz, a czynsz za mieszkanie? Czy to jest dom?
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 09:31   

to jest dom wiec nie ma oplat za czynsz, maz oplaca wspolnie z tesciowa gaz i prad..niestety nie wiem ile bo mi nie chce powiedziec....ale moja mama placi zima za gaz ok 600 zl wiec u nas nie beddzie wiecej....maż nie daje mi ani złotowki, czasem kupi soki lub wode starszej corce i bardzo zadko cos do ubrania, naprawde zadko, np. dwie pary spodni na rok...
moj adres alibea1@op.pl
czy w uzasadnieniue do alimentow mozna wspomniec ze nie pomogl mi nic finansowo gdy bylam w ciazy ? ( prywatnie leczylam sie, badania prywatne, czeste wyjazdy na kontrole do szpitala-3 razy w tyg pod koniec ciazy -przez ostatnie dwa msc..to sie rowniez wiazalo z kosztami biletu itd

[ Dodano: 2008-06-25, 10:31 ]
acha, nie wiem ile zarabia maz, nie chce mi powiedziec...

[ Dodano: 2008-06-25, 10:32 ]
nie wiem dlaczego ale boje sie ANIU, BOJE SIE TEJ ROZPRAWY ALIMENTACYJNEJ W SADZIE
 
     
Maria Anna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 11:13   

Pomogłam koleżance, tez się bała... Dała radę, choć było jej bardzo cięzko.
Ty tez dasz. Dziś postaram się napisać i wyslę meila.

A tak a propo to jak mąz opłaca TYLKO światło i gaz to naprawdę świetnie sie urządził. Jego własne dzieci NIC go nie kosztują.

Trzymaj się kobieto, naprawdę z Twoja pensja i alimentami na dzieci spokojnie dałabys sobie radę sama wynajmując małe mieszkanko. Ty musisz coś z tym zrobić, poniewaz wykończysz się, tak dłużej sie zyc nie da.

Mojej koleżance wnioskowałysmy o 800 zł na 3,5 letniego syna. Dostała bez żadnych problemów 600 zł. Jest takze jak i Ty w toksycznym związku.

Przytulam

[ Dodano: 2008-06-25, 11:21 ]
Sądu nie interesuja podatki. Wliczamy koszt opieki.

[ Dodano: 2008-06-25, 11:23 ]
komórki Twojej nie liczymy, opłat za net i kablówke tez nie, chyba, ze zamiast alimenty na dzieci to wniosek o zaspokojenie potrzeb rodziny z wypłata jego pensji do Twoich rąk, tez tak można...

[ Dodano: 2008-06-25, 11:27 ]
Juz płodze pozew

[ Dodano: 2008-06-25, 11:31 ]
Mam kilka pytań, ale to na prv.

[ Dodano: 2008-06-25, 11:37 ]
Doczytałam. On nie musi Ci załatwiac zaświadczenia o zarobkach. Sąd KAŻE mu takowe dostarczyc na sprawę. Aha. I jesli nie stawi sie na sprawę, będziesz miała wyrok zaoczny nawet bez jego obecności.

[ Dodano: 2008-06-25, 12:34 ]
Poszedł pozew i załączniki
 
     
Nicoletta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 13:35   

alibea napisał/a:
czy zna ktos jakiegos prawnika ktory udzieli porady poprzez @???? i moze bezplatnie???
chodzi o sprawy zwiazane z podzialem majatku, jak udowodnic oszustwo....alimenty


Przez e-mail raczej porady prawnej bezpłatnej nie uzyskasz. Natomiast podaję link do forum, gdzie możesz uzyskać pomoc: http://www.forum.prawnikow.pl/

Pzd. :->
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 15:13   

troszke tam zmienie ANIU, BO ZE STARSZA JEZDZI W GORY I NAD MORZE wiec jej potrzeby zaspokaja, tez troche kupuje jej, o wiele mniej niz ja ale kupuje
 
     
_zosia_
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-25, 22:03   

Alibeo tez jestem w trakcie przygotowania wyliczenia do alimentow. Jesli chcesz moge pomoc.

_zosia_
 
     
lodzia
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-26, 13:49   

Miejscowość , data………………..

Sąd Rejonowy w …………………

Wydział Rodzinny i Nieletnich
Powód:

. …………………………
Zamieszkały . …………………..
…………………………..
Reprezentowana przez matkę, jako ustawową przedstawicielkę :
……………………….
Zamieszkała……………..
………………………….


Pozwany:

…………………………
Zamieszkały …………………….
………………………….

Wartość przedmiotu sporu: ………………… zł ( wartość żądanych alimentów za cały rok)

POZEW
o alimenty na rzecz dziecka


W imieniu małoletniego ……………… ………………………………
w n o s z ę o:
1. Zasądzenie od pozwanego ……………………..….. na rzecz …………………..…..kwoty…………..- miesięcznie tytułem alimentów płatnych do …..- go dnia każdego miesiąca z góry wraz z ustawowymi odsetkami w przypadku uchybienia płatności którejkolwiek z rat.

2. Całkowite zwolnienie od kosztów postępowania.
3. Nadanie wyrokowi rygoru natychmiastowej wykonalności.




Uzasadnienie ( przykładowe)

Małoletni ………………..……….. jest małżeńskim dzieckiem stron..
Dowód:
skrócony odpis aktu urodzenia

Pozwany nie dokłada się do kosztów utrzymania rodziny i domu. Z zawodu jest ………………………………. , co zapewnie mu możliwości zarobkowe. Jego miesięczny dochód to ok………….zł miesięcznie.
Ciężar zapewnienia bytu, opłacania wszelkich rachunków i przede wszystkim wychowania i utrzymani dzieci spoczywa na matce.
Matka pracuje i jej miesięczny dochód to ………………zł miesięcznie.

Dziecko znajduje się w okresie intensywnego wzrostu, koniecznym jest zapewnienie mu nowych ubranek, szczepień, zadbanie o jego zdrowie i rozwój.

Ponieważ pozwany nie pomaga przy wychowaniu dziecka winien brać udział w kosztach utrzymania dzieci w kwocie dochodzonej pozwem.

Z powyższych względów żądanie pozwu jest uzasadnione.
.

………………………………
Podpis rodzica składającego pozew w imieniu dziecka




Załączniki:

1.Odpis pozwu.
2. Odpis aktu urodzenia .......................................................
4. Zaświadczenie o wysokości dochodu matki dzieci.

.


Wskazówki:

Generalnie decydując o wysokości alimentów Sąd bierze pod uwagę możliwości zarobkowe obojga rodziców i uzasadnione potrzeby dziecka.
Trzeba opisać jak pozwany uczestnicy w wychowaniu dziecka – czy poświęca mu czas czy daje pieniądze na jego utrzymanie i czy robi to regularnie i stosownie do swoich możliwości zarobkowych. Czy uchyla się od podjęcia pracy jeśli jej nie ma. Opisać potrzeby dziecka i wydatki na nie.
Podać dane na temat tego jak matka uczestniczy ( również finansowo ) w wychowaniu dziecka.
 
     
alibea
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-29, 18:48   

mam pytanko..jezeli maz mi nie daje ani zlotowki do reki, ja pracuje , on tez...nie daje mi nic na starsza corke ani na malutka ale......czasem kupuje sooki, wode mineralna , czasem kupi sandalki lub jeden , dwa ciuszki..to on łoży na Beatke pieniadze czy nie łozy???? bo nie chce zeby klamstwo wyszlo jakies potem w pozwie o alimenty..no i w wekendy kupuje pieczywo...ale dla siebie i dla beatki.,..ja osobno..

[ Dodano: 2008-06-30, 00:56 ]
do pozwu o alimenty tez nalzey dolaczyc akt zawarcia malzenstwa???

[ Dodano: 2008-06-30, 09:52 ]
prosze o odpwoedz , o rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2008-06-30, 09:53 ]
Zosia, moze Ty znas odpowedz na moje pytanie!????

[ Dodano: 2008-06-30, 10:15 ]
KTO ODPWOEI NA MOJ POST????
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8