Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
alimenty
Autor Wiadomość
a_aneczka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 17:40   alimenty

witam,
od pazdziernika jestem w ciazy- w grudniu maz powiedzial mi ze chce byc "sam" tak naprawde chodzilo o inna...
on mieszka i pracuje w waw i wlasnie sie dowiedzialm ze od miesiaca mieszka z nia.
niestety pracuje na czarno i jest zarejestrowany jako bezrobotny w naszym miescie rodzinnym. ja jestem teraz na L4-nie daje zadnych pieniedzy ani na mnie ani na dziecko
zarabia ok 3500 netto-ale oczywiscie nie mam jak tego udokumentowac.
chcialabym aby wrocil ale raczej jest to niemozliwe-wiec zastanawiam sie czy ja mam wniesc pozew o rozwod (z jego winy) i jak ma to wygladac i alimenty na jakie moge liczyc?
czy powinnam zbierac paragony za wyprawke dla dziecka? duzo ich niestety nie mam...
prosze o rade i pokierowanie...
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-16, 20:36   

Zostaw wniosek o rozwód- wnoś o zabezpieczenie alimentów.
Zarejestrowany- i z czego żyje- na dokładkę w stolicy?
Masz przecież świadków że tam przebywa.
Po drugie- liczy się to że jest zobowiązany kodeksem do zabezpieczenia potrzeb rodziny- skoro chorujesz tym bardziej.
Po trzecie- oprócz faktu zarabiania konkretnej kwoty liczą się tak zwane możliwości zarobkowe zobowiązanego.
Czyli może się migać- a zobowiązany jest- bo na przykład ma interesujący zawód- więć jest praca na rynku w tym fachu.
Skoro dowodów brak szukaj świadków.
A rachunki zbieraj.
To tak ogólnie co ja bym starała się zrobić.
A zasiłek dla bezrobotnych kto odbiera?
Jeśli ty- to tym bardziej- facet powietrzem żyje?
Myśl- kto słyszał i godzi się zeznać że pracuje?

I pytanie dodatkowe: czy macie- mąz czy ma konto w banku?
Jeśli nie- to pytanie nie było, jeśli tak- to sprawdż ruchy finansowe w banku- jak jesteś współwłaścicielką- to możesz sama a jak tylko on- niestety trzeba we wniosku do sądu o zabezpieczenie zawnioskować o zwrócenie się do banku z prośbą o wyciągi z rachunku.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10