Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Uroczystośc Trójcy Swiętej
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-18, 08:49   Uroczystośc Trójcy Swiętej

"W czasie jednej z naszych rozmów(opowiada siostra Genowefa)przypomniałyśmy sobie jedną znaną zabawę, która nas zajmowała w dzieciństwie. Chodziło o kalejdoskop, o coś z rodzaju lunety, wewnątrz której ukazują sie śliczne ,kolorowe rysunki.Kiedy kręci sie tubą, rysunki te przybierają nieskończoną wręcz gamę barw.
-Ten przedmiot -mówiła Teresa-wzbudzał we mnie podziw. Zastanawiałam sie co mogło byc źródłem tak uroczystego zjawiska.Pewnego dnia , po dokładnych oględzinach, stwierdziłam,ze wszystko opierało się na kawałkach papieru i wełny, dowolnie przyciętych i przytwierdzonych.
Oglądając rzecz jeszcze dokładniej zauważyłam wewnątrz tuby trzy lusterka. Znalazłam klucz do zagadki. Był to dla mnie obraz wielkiej tajemnicy.
Dopóki nasze czyny - chocby najmniejsze nie opuszczają ogniska miłości,Trójca Swięta,którą figurą są przylegające do siebie lusterka,odzwierciedla je i obdarza niezwykłym pięknem. Tak dopóki w sercu mamy miłośc, dopóki o niej nie zapomnimy, wszystko jest dobrze.Jak mówi św. Jan od Krzyża "miłośc przemienia w siebie wszystko, wykorzystuje moje dobro i zło". W oczach Boga patrzącego przez pryzmat lunety, czyli przez pryzmat samego siebie,nasze liche źdźbła, to niewiele znaczące czyny, zawsze sa piękne"
(Rady i wspomnienia 70)


Bardziej dokładnego porównania do Trójcy Swiętej nie znalazłam...Zawiera najważniejszy przymiot...MIłOSC

(Wj 34,4b-6,8-9)
Mojżesz wstawszy rano wstąpił na górę, jak mu nakazał Pan, i wziął do rąk tablice kamienne. A Pan zstąpił w obłoku, i Mojżesz zatrzymał się koło Niego, i wypowiedział imię Jahwe. Przeszedł Pan przed jego oczyma i wołał: Jahwe, Jahwe, Bóg miłosierny i litościwy, cierpliwy, bogaty w łaskę i wierność, I natychmiast skłonił się Mojżesz aż do ziemi i oddał pokłon, mówiąc: Jeśli darzysz mnie życzliwością, Panie, to proszę, niech pójdzie Pan w pośród nas. Jest to wprawdzie lud o twardym karku, ale przebaczysz winy nasze i grzechy nasze i uczynisz nas swoim dziedzictwem.

(Ps: Dn 3,52-56)
REFREN: Chwalebny jesteś, wiekuisty Boże

Błogosławiony jesteś, Panie, Boże naszych ojców,
pełen chwały i wywyższony na wieki.
Błogosławione niech będzie Twoje imię,
pełne chwały i świętości.

Błogosławiony jesteś w przybytku świętej chwały Twojej,
Błogosławiony jesteś na tronie Twego królestwa.
Błogosławiony jesteś Ty, który spoglądasz w otchłanie,
i na Cherubach zasiadasz,
Błogosławiony jesteś na sklepieniu nieba.

(2 Kor 13,11-13)
Bracia, radujcie się, dążcie do doskonałości, pokrzepiajcie się na duchu, jedno myślcie, pokój zachowujcie, a Bóg miłości i pokoju niech będzie z wami! Pozdrówcie się nawzajem świętym pocałunkiem! Pozdrawiają was wszyscy święci. Łaska Pana Jezusa Chrystusa, miłość Boga i dar jedności w Duchu Świętym niech będą z wami wszystkimi!

(Ap 1,8)
Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu, Bogu, który jest i który był, i który przychodzi.


(J 3,16-18)
Jezus powiedział do Nikodema: Tak Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony. Kto wierzy w Niego, nie podlega potępieniu; a kto nie wierzy, już został potępiony, bo nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.



http://brewiarz.pl/czytelnia/trojca.php3
http://www.katolik.pl/ind...e&typ=komentarz
http://www.katolik.pl/ind...ale&typ=homilia


 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11