Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
pozew o rozwód a podział majątku
Autor Wiadomość
dan73
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 09:18   pozew o rozwód a podział majątku

Proszę o poradę. Z domu wyprowadziłem się we wrześniu 2007. Niestety mojego małżeństwa nie udało się uratować.

Teraz pozostaje rozwód. Ja zostawiłem żonie mieszkanie i samochód, sam wynajmuję mieszkanie. Płacę jej uzodnione alimenty co miesiąc. Kontaktów z dziećmi mi nie utrudnia.

Wszystkie aspekty związane z rozwodem uzgodniliśmy z żoną. Pozew chcemy złożyć wspólnie. Nie wiemy jednak jak to zrobić, aby załatwić i rozwód i uzgodniony podział majątku, tak aby ponieść jak najmniejsze koszty i ile mniej więcej one mogą wynosić.

Proszę o poradę osoby zorientowane.
 
     
Maria Anna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 09:33   

Skieruję Ciebie na forum gazeta

Rozwód i co dalej.
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 10:22   

No myslę ,że się zapomnieliście----celem tego forum nie jest promowanie rozwodów i to jak najmniejszym kosztem w dodatku !!!
Mamy sobie pomagać w ratowaniu małżeństwa i w jego odrodzeniu .

,,Jedynym wyjściem dla katolika w sytuacjach , w których wspólne zycie małżonków z jakichś prawdziwie poważnych przyczyn staje sie niemożliwe , staje sie tylko separacja, czyli rozdzielenie małżonków bez zrywania samego małżeństwa .
Ale i separacja jest złem "koniecznym" z punktu widzenia istoty małżeństwa, które powinno być trwałą jednością mężczyzny i kobiety"

Karol Wojtyła -"Miłość i odpowiedzialność"--rozdz. pt Małżeństwo --Monogamia a nierozerwalność .

Zachęcam do lektury!
Pozdrawiam .Miriam.
 
     
Maria Anna
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 12:23   

Nie zapomnielismy się;) Pan się zapomniał jak juz:) i dostał namiary- dlatego...:)
 
     
dan73
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 14:17   

Myślę, że się nie zrozumieliśmy. Walczyłem o to małżeństwo. Żona ani myśli się zgodzić na separację, natomiast chce rozwodu. Czy całe życie mam mieszkać w wynajętym mieszkaniu, bez szans na to, aby dzieciom zapewnić godziwe warunki u mnie gdy się spotykamy?

Cóż mogę rzec: dzięki za taką poradę.
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-13, 18:41   

coś źle poczytałam- sorki że się wcinam.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10