Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
8 grudnia
Autor Wiadomość
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-02, 16:34   8 grudnia

http://mtrojnar.rzeszow.o.../godzina_laski/

http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/8_grudnia.htm

To już niedługo ! Będzie to już mój trzeci rok, gdy pójdę o wyznaczonej godzinie prosić Maryje o łaski. Wysłuchuje mnie za każdym razem . Pozdrawiam !! EL.
 
     
lodzia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 07:52   

a ja znów będe w pracy.... w pracy będę się modlić oczywiście :mrgreen:

[ Dodano: 2007-12-04, 07:54 ]
Matka Boska mnie już wołała do siebie. Dokładnie 1 grudnia... czyli w oktawę przed świętem Niepokalanego Poczęcia spotkałam na swojej drodze siostry zakonne i one dały mi znak....
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-08, 10:56   

:-D

8 GRUDNIA
od godziny 12.00 do godziny 13.00


Godzina Łaski dla całego świata
Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli. we Włoszech, w Montichiari,
w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

"Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła".

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata".

"Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia".

"Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci".

"Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu".

"Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie".

"Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski".
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-08, 16:40   

Urwałam się z pracy. Miłam dzisiaj dużur....koleżanka została z grupa dzieci, a ja chciłam na kilka minut do kościoła. I skandal !!! Kościół zamknięty na cztery spusty !! Jacyś ludzie chodzą na około kościoła, szarpią za klamki. Złośc mi rosła....Ło Matko...jak tak mozna ?? Podeszła do mnie Pani...i żali się, że Godzina Łasko, Ona z pracy sie na chwilkę urwała..a koścół zamknięty ! Poszłyśmy pod figurkę Matko Boskiej i razem pomodliłyśmy się. Nieznana, miła Kobieta i ja. Nagle otwieraja się drzwi zachrystii i Panie sprzątaczki wodę brudną wylewają. Moja Pani podbiegła i uprosiła, żeby nas na chwilę do kościoła wpuściły. A w kościele duża grupa modlitewna...odmawia modlitwy w Godzinę Łaski....tylko dla siebie ! Ło Matko !! Uklękłyśmy pod pierwszym ołtarzem.....patrzę do góry - Matka Boska Królowa Świata.....Ło Matko ! Powoliła mi przyjść...dała czas....ułamek....kilka słów do Niej....i musiałam wracać do pracy. Na ulicy łzy mi polciały, że tak krótko byłam , że tak mało czasu poświęciłam, że znowu w biegu.....Matko wybacz...... błogosław !! EL.
 
     
justysia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-09, 09:15   

a ja będąc w pracy między zajęciami modliłam się różńcem,co chwilkę mi ktoś przerywał ,w końcu skryłam się na kilka chwil w kącie ....myślę ,że z tego kącika Matka Boża usłyszała moje cichutkie wołanie...
 
     
lodzia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-10, 08:28   

a ja jednak w pracy być nie musiałam.... i udało mi się wejśc do kścioła i pomodlić się chwilke.... u mnie w kościele tłum - msza św była wtedy... głosno było i nie za bardzo mogłam sie skupić na modlitwie. Ale te kilka słów poleciało prosto z serca.
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-04, 14:26   

ZA CZTERY DNI

8 GRUDNIA
od godziny 12.00 do godziny 13.00



Godzina Łaski dla całego świata
Matka Boża, objawiając się pielęgniarce Pierinie Gilli. we Włoszech, w Montichiari,
w święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r. powiedziała:

"Życzę sobie, aby mnie czczono jako Maryję Róże Mistyczną, Matkę Kościoła".

"Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce Godzina Łaski dla całego świata".

"Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia".

"Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci".

"Ci, którzy nie mogą przyjść do Kościoła, niech modlą się w domu".

"Jest moim życzeniem, aby ta Godzina Łaski była praktykowana na całym świecie".

"Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski".
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-05, 10:23   

W tym roku, to będzie mój już czwarty 8 grudzień, kiedy będę sie moglic z prośba o łaski do Matki Bożej w święto Niepokalanego Poczęcia.
Za każdym razem otrzymuje to o co proszę, potem mam przez rok za co dziekować.
Czekam znowu na ten dzień...i główkuję jak to zrobic, żeby choć na chwil urwać się z pracy, albo choć przez chwile w ciszy i smotności sie pomodlić.
Zwykle mi sie udawało...całą godzine mogłam poświęcic na modlitwe w kosciele...a w tym roku ?
Panie prowadź !
Pozdrawiam ! EL.
 
     
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-06, 20:06   

Zapraszamy SYCHAROWICZÓW do Częstochowy na spotkanie wieczorem w poniedziałek 8 grudnia w Święto Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej - na Apel Jasnogórski i następnego dnia na godz. 15 na Koronkę do Sanktuarium w Łagiewnikach.
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 16:33   Godzina Łaski dla świata

Jest taka jedna godzina w roku, gdy Niebo pochyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. I Jego odwieczne skarby miłości.

Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe.

Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka!

To szczególna godzina i dobrze będzie, jeśli zdołasz wykorzystać ją całą. Im więcej czasu spędzisz z Maryją, tym więcej łask spłynie na ciebie i tych, których nosisz w sercu. Dlatego postaraj się oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tyle czasu, na ile cię stać. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna! Ona zapewnia, że Godzina Łaski "zaowocuje wieloma nawróceniami".


Jak odprawić Godzinę Łaski?

+Zacznij od przypomnienia sobie obietnic Matki Najświętszej.

+Proś o łaskę nawrócenia dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

+Proś o tę łaskę dla siebie i najbliższych. Nie bój się prosić o łaski - nawet największe!

+Proś o łaskę nawrócenia dla grzeszników.

+Podziękuj za tę łaskę, którą ci dziś Matka Najświętsza gwarantuje!

Możesz modlić się modlitwami, które są najbliższe twemu sercu.
Odmów Różaniec, przeplatając go aktami miłości (Boże, choć Cię nie pojmuję...) i żalu za grzechy (Ach, żałuję za me złości...).
Wyznaj swą wiarę w Boga (Wierzę w Boga Ojca Wszechmogącego), wychwalaj Jego dobroć (Chwała na wysokości Bogu), oddaj się Maryi pod opiekę (Cały jestem Twój, o Maryjo).

To słowa szczególnie miłe Maryi. One otworzą dla ciebie Jej Serce, ciebie zaś niech otworzą na Jej dary.


wg Nasz Dziennik 7 grudnia 2007, Nr 286 (2999)
 
     
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-07, 20:17   

Wlasciwie chcialem tylko zamowic lot do Polski w styczniu, kiedy udaje sie na rekolekcje ignacjanskie. Zaskoczyla mnie niska cena biletu... za te cene to moglbym odwiedzic Polske juz teraz choc na 1 dzien... a ze wolne mam poniedzialki... wykupilem lot na poniedzialek... przypadek (?) sprawil ze wybor padl na poniedzialek 8.12... Kiedy latem spontanicznie wybralem sie do Polski... udalo sie skrzyknac duze grono Sycharowiczow i zaprosic na spotkanie w Lesniowie i okazalo sie wtedy (przypadek???) ze to wlasnie odpust w Lesniowie i ze bedzie tam abp. Damiean Zimon do ktorego wlasnie sie Sychar mial wybrac... Pomyslalem wiec i tym razem ze skoro lece na 2 dni to sprobuje i tym razem "rzucic haslo" i moze sie uda spotkac ponownie z Sycharkami... Musze przyznac ze bylem mocno zawstydzony jak wieczorem na polczacie na modlitwie uswiadomiono mi ze to przeciez!!! wielkie swieto Maryjne!!! I tym razem mam swiadomosci ze to nie!!! przypadek i ze BOG znowu ma jakis PLAN!!! Zatego zapraszam serdecznie!!! W poludnie bede na Mszy Sw i odprawie "godzine LASKI"... a potem koronka i na lotnisko... i mam juz obiecane ze ktos ze wspolnoty zawiezie mnie z lotniska na Apel Jasnogorski do czestochowy i ze potem jeszcze sie razem pomodlimy i porozmawiamy, a nastepnego dnia wybierzemy sie do Lagiewnik na koronke na godz 15 i ze i tu bedzie spotkanie! BOGU dziekuje juz dzis za te piekne LAKI i ciesze sie na wspolna modlitwe i spotkanie z Wami!
Jurek z Bonn
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-08, 13:12   

I udało się ! Wszystko jakos tak sie ułozyło.....
Rano obudziłam sie wcześniej niż zwykle i od razu taka myśl, żeby rano do kościoła, bo potem , w godzinie łski, nie będę mogła wyjść.
Udało się !
Potem...o 12 ...jakos tak ruch jakby w pracy zamarł....od 12 do 13 nikogo....pusto i ciho, jak nigdy !
Mogłam na chwile zamknąc się w ustronnym miescu. Przez całą godzinę mogłam w dłoni trzymac różaniec i myśli kierowac w strone Niepokalanego Poczęcia.
A w końcu mogłam wejśc na internet i w spokoju poczytać......http://www.kosciol.pl/content/article/20041207224104882.htm
Wiem, ż emoje prośby zostały wysłuchane, że moe podziękowania przyjęte. Mam w sercu cisze i spokój...szczęście !! EL.
 
     
..monika..
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-08, 13:19   

u mnie tez.. jako, ze w pracy do 15 siedze o 6 rano poszlam na roraty i mialam nadzieje, ze w Godzinie Łaski choc na chwilke uda mi sie wyciszyc i pomodlic. telefony ucichly na cala godzine! o 13.05 dopiero sie urywac zaczely, jakby jakas lawina wszystkie nagle spadly.
Maryjka czuwa i nie pozwoli, zeby cos takiego jak praca uniemozliwilo nam porozmawianie z Nia w tej szczegolnej Godzinie i zaczerpniecie z tych lask, ktore moga na nas splynac.
pogody ducha!
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-08, 14:28   

Ja też spokojna i szczęśliwa...wróciłam z kaplicy św. Faustyny...
Udało nam się nawet wspólnie z mężem poadorować, poprosić o łaski i podziękować za wszystkie już otrzymane!
Mam nadzieję,że nikogo nie pominęłam...

Dzięki Ci Boże ! Chwała Panu!

Miriam
 
     
chris
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-09, 08:39   

.. telefony ucichły. monika, też mnie trochę zastanowiło, u mnie jeszcze jak mało kiedy zostalem w biurze sam. każdy miał coś do pozałatwiania. Przez godzinę była cisza i spokój.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8