Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Dziecko w rozbitej rodzinie
Autor Wiadomość
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 19:44   Dziecko w rozbitej rodzinie

Mam pytanie odnośnie wychowania dziecka. Moja córka - siedmiolatka zaskakuje mnie rola, która ostatnio przejęła.

Jesteśmy same. Mąż bądź ma juz nowe dziecko, bądź będzie miał na dniach - tak więc nie interesuje się zupełnie "dzieckiem starym".

Córka natomiast wyraźnie przejęła jego pozycję, traktując mnie jak partnera zyciowego (!!!!). Śpi ze mną, a każda próba zasypiania w swoim łóżku kończy się nocną wędrówką do mnie. Przytula się do mnie i próbuje całować - "jak na filmach". Stara się brac udział w podejmowaniu wszystkich decyzji - choć ograniczam to, na ile mogę.

Chyba popełniłam błąd na pewnym etapie mojego kryzysu - chyba za dużo rozmawiałam z nią o problemach, które mnie dotykały......

Czy ktoś z Was przez to przechodził?
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 20:00   

Wan...skoro wiesz....a wiesz wszystko....no to coś z tym zrób.

Ty nazwałaś, że dziecko przyjmuje role ojca, partnera...ale Ty jesteś dorosła w tym domu.
Kto jest szefem ??
Warto to powiedzieć głośno !

Przecież to Ty sama dałaś dziecku do ręki tę pozycję...ba ...sama oddałaś pole !

Spoko i bez nerw !

Powoli, powoli i wszystko odkręcać.

Dziecko nie o wszystki decyduje w domu i nie zabiera zdania na każdy temat.
Możesz to zwyczjanie córeczce powiedzieć.

Mama to mama a dziecko to dziecko !

Mamie wolno to...nie wolno tego....

Dziecku wolno to...nie wolno tego !

Z dzieckiem się rozmawia na poziomie dziecka i nie wpuszcza sie go w świat nie dla dziecka !

Wan, tylko bez paniki !
Z dzieciem na poziomie dziecka i ze śmiechem , ale konsekwentnie ! np - Kochana....o tym decyduje tylko mama i już !

Hm....to , że córeczka chce spać z Tobą....może jeszcze brak Jej po przejściach poczucia bezpieczeństwa, może jeszcze lęki ( często typowe dla rozwoju)....Nie wyganiaj a zachęcaj spokojnie, żeby jednak u siebie.

Z tym całowianiem.....hahahhahahaah...wiem, że sprawa poważna ale...hahahahhhahaha....
Wan, no zwyczajnie poznaje, chce doświadczać, przeżywać, zobaczyć jak to jest.
Nie pasuje Ci to, to Jej zwyczajnie powiedz. Zwyczajnie i po porostu...nie chcę tak, tak się całują dorośli, tak się całuje chłopak z dziewczyną....a nie mama z córką ....i tyle.

Przytulam Was obie !!! EL.
 
     
lena
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 20:29   

Wan...w tej dziedzinie zdaj się na El...dobra w te klocki.
Sama korzystam,ale ponieważ mało konsekwentna jestem...mam za swoje....dają w kość.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:17   

Elu - dzięki. Trza odkręcanie zacząć :)
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:43   

Wan..odkręcanie...bez histerii, bez lęku , z uśmiechem na twarzy.....bo przecież wszystko nam się w życiu zdarzyc może ! Cmoook !! EL.
 
     
agnieszka78
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-01, 09:20   

arty. z Charakterów 2/2008

[ Dodano: 2008-12-01, 09:22 ]
drugi załącznik to pierwsze strony art.- tak mi się wkleiły odwrotnie.

22.jpg
Plik ściągnięto 140 raz(y) 224,22 KB

11.jpg
Plik ściągnięto 149 raz(y) 240,04 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12