Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Uroczystość NMP Częstochowskiej
Autor Wiadomość
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-26, 08:07   Uroczystość NMP Częstochowskiej

Czytania
Prz 8,22-35
Pan mnie stworzył, swe arcydzieło, jako początek swej mocy, od dawna, od wieków jestem stworzona, od początku, nim ziemia powstała. Przed oceanem istnieć zaczęłam, przed źródłami pełnymi wody; zanim góry zostały założone, przed pagórkami zaczęłam istnieć; nim ziemię i pola uczynił - początek pyłu na ziemi. Gdy niebo umacniał, z Nim byłam, gdy kreślił sklepienie nad bezmiarem wód, gdy w górze utwierdzał obłoki, gdy źródła wielkiej otchłani umacniał, gdy morzu stawiał granice, by wody z brzegów nie wyszły, gdy kreślił fundamenty pod ziemię. Ja byłam przy Nim mistrzynią, rozkoszą Jego dzień po dniu, cały czas igrając przed Nim, igrając na okręgu ziemi, znajdując radość przy synach ludzkich. Więc teraz, synowie, słuchajcie mnie, szczęśliwi, co dróg moich strzegą. Przyjmijcie naukę i stańcie się mądrzy, pouczeń mych nie odrzucajcie! Błogosławiony ten, kto mnie słucha, kto co dzień u drzwi moich czeka, by czuwać u progu mej bramy, bo kto mnie znajdzie, ten znajdzie życie i uzyska łaskę u Pana;

Ga 4,4-7 Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem, aby wykupił tych, którzy podlegali Prawu, abyśmy mogli otrzymać przybrane synostwo. Na dowód tego, że jesteście synami, Bóg wysłał do serc naszych Ducha Syna swego, który woła: Abba, Ojcze! A zatem nie jesteś już niewolnikiem, lecz synem. Jeżeli zaś synem, to i dziedzicem z woli Bożej.

Ewangelia

J 2,1-11

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: "Nie mają już wina". Jezus Jej odpowiedział: "Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?" Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie". Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń , z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: "Napełnijcie stągwie wodą!" I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: "Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!" Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem - nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli - przywołał pana młodego i powiedział do niego: "Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory". Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.


Refleksja Maryjna
26 sierpnia
Przyjdźcie do mnie wszystkie kobiety!


Przyjdźcie panny do Najświętszej Panny, przyjdźcie, które poczęłyście do Tej, która poczęła, wy, które rodzicie, przyjdźcie do Tej, która zrodziła, przyjdźcie matki do Matki, wy, które karmicie do Niej, która karmiła, przyjdźcie młode dziewczęta do młodego Dziewczęcia.
Z tej właśnie racji Maryja wypełniła w Jezusie wszystkie czynności natury: aby mogła pomóc wszystkim kobietom, które uciekają się do Niej i przynosić ulgę całym pokoleniom kobiet, ponieważ Ona stała się nową Ewą zachowującą dziewictwo tak jak nowy Adam.

Święty Fulgenzio z Ruspe


teksty pochodzą z książki: "Z Maryją na co dzień - Rozważania na wszystkie dni roku"
(C) Copyright: Wydawnictwo SALWATOR, Kraków 2000


źródła:
www.katolik.pl
www.opoka.org.pl
 
     
miriam
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-26, 08:30   Wprowadzenia do modlitwy

26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej
tekst: J 2, 1-11

1. Wyobraź sobie najpierw tę scenę. Jest wielkie wesele, jest tam też Jezus, Maryja, uczniowie. Jesteś i Ty, odświętnie ubrany. Wyobraź siebie jako jednego z biesiadników. Popatrz jak wygląda zabawa, zobacz jak bawi się Jezus, czy tańczy i jak. Zobacz jak zachowuje się Maryja i uczniowie. Czy ta scena bardzo zmienia Twoje wyobrażenia o Jezusie?

2. Zazwyczaj w tej scenie kładzie się akcent na to, co czyni Jezus, na owe sługi, które mają nalać wody do kamiennych stągwi. My też może czasem nie rozumiemy tego, co Bóg od nas chce, czego Jezus od nas wymaga. Jesteśmy jak owi słudzy, którzy wiedzą, że brakuje wina, ale leją wodę. Ale może w tej modlitwie zatrzymaj się na innym aspekcie. Jesteś jednym z biesiadników. Jesteś na weselu, więc nie ma miejsca na smutek, nostalgię czy chowanie się po kątach - tu trzeba się bawić, by swoim zachowaniem nie zepsuć zabawy i nie zasmucić nowo poślubionych. Czy umiesz być radosny z innymi? czy umiesz cieszyć się z innymi - ich szczęściem?

3. Będąc biesiadnikiem nawet nie wiesz, że zaczyna brakować wina, co grozi katastrofą dla gospodarzy weselnych. Wino w Piśmie Św. jest pewnym symbolem radości, wesela - powiedzielibyśmy też szczęścia. Tego zaczyna brakować i to dostrzega Maryja. Lecz Ty o tym nie wiesz. Coś się dzieje na zapleczu, pojawia się tam Jezus, nalewają wody do stągwi - ale Ty nie zdajesz sobie sprawy co to oznacza. Po chwili znów jest wina w obfitości. Czy jesteś świadomy tego, że Bóg tak wiele rzeczy czyni "za naszymi plecami", bez naszej wiedzy - dba i troszczy się o nas? Uświadom sobie jak wiele łask od Niego otrzymujesz, których może nie jesteś świadomy - a z których w jakiś sposób korzystasz (jak ci biesiadnicy korzystają z wina, lecz nie wiedzą skąd jest). Zobacz Boga, który w Twoim życiu troszczy się nawet o najmniejsze Twoje potrzeby. Czy umiesz to zauważać w codzienności? Czy zgorzknienie, smutek i marazm nie powodują "ślepoty" na te dary i łaski, które Pan Ci daje? Jak przeżywasz Twoją codzienność?

autor -o. Grzegorz Ginter SJ

http://www.e-dr.jezuici.pl/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9