Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO LEśNIOWA
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-02, 15:24   ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO LEśNIOWA

Na pierwszym spotkaniu wspólnoty SYCHAR obraliśmy Matkę Bożą Patronkę Rodzin naszą patronką, a Leśniów głównym "DOMEM" naszej wspólnoty! Zapraszamy wszystkich na Uroczysta msze Sw w niedziele 6.07 w Leśniowie i na spontaniczne spotkanie sycharowiczow w Jej i naszym "DOMU".
W programie Msza Sw o godz 11 Rozmowa o wspólnocie z abp .Damianem Zimoniem, nasze spotkanie i nawiedzenie Częstochowskiego sanktuarium. Zapraszamy!!!

http://www.lesniow.pl/aktualnosci/2008/odpust.htm
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-05, 20:42   Re: ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO LEśNIOWA

Mirela napisał/a:
Na pierwszym spotkaniu wspólnoty SYCHAR obraliśmy Matkę Bożą Patronkę Rodzin naszą patronką, a Leśniów głównym "DOMEM" naszej wspólnoty! Zapraszamy wszystkich na Uroczysta msze Sw w niedziele 6.07 w Leśniowie i na spontaniczne spotkanie sycharowiczow w Jej i naszym "DOMU".
W programie Msza Sw o godz 11 Rozmowa o wspólnocie z Arcybiskupem Damianem Zimoniem, nasze spotkanie i nawiedzenie Częstochowskiego sanktuarium. Zapraszamy!!!

http://www.lesniow.pl/aktualnosci/2008/odpust.htm


Oto jest dzień, który dał nam Pan! :-D
 
     
Małgorzta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-07, 09:06   

Bóg zapłać za wspólna modlitwę i spotkanie. Ciesze się, że Was poznałam. Szkoda, że Milerko z Tobą się nie zobaczyłam, bo znalazłam Was później, ale myśle, że jeszcze będzie okazja. Cudowny dzień. Chwała Panu. Serdecznie Was pozdrawiam.
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 10:33   PALEC BOZY

Chciałam podziękowac Wszystkim ,którzy wspierali modlitwą tę intencję.
Nie mogę tutaj pominąc mojego kierownika duchowego, ks. Ireneusza, Dar Religia- Augustianki z Francji,przyjaciółce Ani i szczególne wstawiennictwo O.Pio. Nie sposób wymienic zaangażowanie modlitewne wszystkich osób, nie chciałabym nikogo pominac...
Modlitwa jest siłą i mocą , to szczególny dar!
Z SERCA WIELKIE DZIEKI !!!




Tempo ostatnich dni było zawrotne.
2 lipca tj. święta Matki Boskiej Leśniowskiej
Dzieją się cuda, które mój malutki rozumek objąc nie może. Miałam wypadek samochodowy w tym dniu i nic mi się nie stało, ale jednak …nic już jakby w sercu nie pozostało takie samo. Powiedziałam sobie wtedy ,ze muszę pojechac do Biskupa Archidiecezji Katowickiej , po błogosławieństwo dla naszej Wspólnoty. Wiedziałam ,że to jest ten moment…
Jednocześnie na Skypie nasz moderator Jurek nie zrealizował swojej zamierzonej pielgrzymki i z tego powodu bardzo ubolewał. Optymistycznie oznajmiłam wtedy ,że tak się dzieje dlatego ,że ma wielką misję do załatwienia w kraju, oznajmiając mu ,że pojedzie do Arcybiskupa. Jurek organizował spotkanie na polchacie i innymi możliwymi kanałami pozostawiając informacje o spotkaniu.
Wstępnie miało się odbyc na Jasnej Górze o 12 na Anioł Pański, a dopiero potem w Leśniowie, przy czym podkreśliłam, że w Leśniowie byłoby cudownie się spotkac. I tak zostało do następnego dnia.
3 lipca
Ranna informacja od Jurka na kompie zdumiała mnie… Okazało się ,że tam jest Swięto Matki Boskiej Leśniowskiej i jest suma odpustowa której przewodniczy Arcybiskup Damian Zimoń. Teraz wiedzieliśmy ,że tam będziemy i ,że Arcybiskup będzie również w „Domu „ Leśniowskiej Pani. Już wtedy serducho biło mi szybciej. Wtedy nastąpiły wszelkie działania , by doszło do spotkania. Dzięki Jurku ,że zakochałeś się w Leśniowie kilka lat wcześniej, to otworzyło nam furtkę. Jurek przygotował mi list do wysyłki do Leśniowa z prośbą o umożliwienie nam spotkania z Arcybiskupem. Wysłałam pozostawiając swój numer telefonu, a Jurek już jechał w tym czasie do Polski… Wieczorem otrzymałam informację telefoniczną z Leśniowa, że spotkanie jest możliwe i ,że mamy przybyc na miejsce wcześniej przed sumą, wtedy będzie czas na rozmowę. Te słowa brzmiały jak :” wygrałeś w totolotka”. Setki myśli i uczuc przelatywało mi przez głowę… Byłam bardzo szczęśliwa i dziękowałam Bogu za taki wspaniały plan.
4 i 5 lipca
Modlitwa w tej intencji.
Przygotowanie materiałów przez Andrzeja i Michała… Jak to wyglądało może on sam opowiedziec…
6 lipca Niedziela…
Przybyliśmy na miejsce o umówionej porze… Czekaliśmy na znak w którym mamy udac się na spotkanie. Arcybiskup spóźniał się z przyjazdem, wcześniej odprawiał w innej miejscowości Msze św., było nam to jakby na rękę, bo woleliśmy po Mszy św… ale jednak nie… W niewielkim odstępie czasowym przed Mszą dano nam znak ,że to czas…
Mogły wejść tylko trzy osoby. Byłam ja, Jurek i Andrzej. Powitaliśmy Arcybiskupa. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy niewiele czasu na poważny temat, że trzeba zadysponowac czasem umiejętnie i owocnie. Mogę powiedziec, że są sytuacje na które nie da się przygotowac… wszystko i tak będzie jak Pan Bóg zechce… Ta myśl dodała mi otuchy… Przedstawiliśmy charyzmat i cel wspólnoty, potrzeby wiernych i oczekiwania wobec Kościoła małżonków sakramentalnych , którzy chcą ratowac swoje małżeństwa ,którym potrzebna jest opieka duszpasterska i błogosławieństwo Kościoła. Arcybiskup wyraził przychylnośc wobec ratowania małżeństw i rodzin. Owocem tej rozmowy jest zaproszenie do Kurii Katowickiej. Arcybiskup zaprosił mnie z mężem i moim synem po obiedzie na krótka wizytę. Podziękowaliśmy za spotkanie i udaliśmy się wszyscy na sumę odpustową.
Potem "dorwał "mnie jakiś paulin i mówił ,że nawaliła im para małżeńska która miała nieśc obrączki w darze w czasie sumy odpustowej.. Więc poszliśmy z mężem i synem i cudem , który noszę pod sercem… Wrażenia ,trudno objąc słowami …wiedziałam ,że to wielka łaska… nieśliśmy obrączki jako symbol miłości oblubieńczej w ofierze… Otrzymaliśmy błogosławieństwo i obrazki z błogosławieństwem Arcybiskupa. Co ciekawe na obrazku jest Błogosławieństwo i pod spodem pisze tytuł i nazwisko malarza obrazu który znajduje się na awersie… Rembrandt van Rijan, Jezus i Samarytanka.
Już wiecie co jest na awersie…i na rewersie.
Udaliśmy się z mężem i synem po obiedzie do Arcybiskupa.
To spotkanie jeszcze bardziej utwierdziło mnie w przekonaniu, że otworzyły się drzwi milenijne dla małżonków sakramentalnych…
Resztę dopiszą inni…by podzielic się refleksją…mam nadzieje ,że uda się zamieścic kazanie Arcybiskupa na naszej stronie, jest naprawdę wymowne.
Wiem z cała pewnością, że te kilka dni i te wszystkie zdarzenia to Palec Boży i szczególna opieka Matki Boskiej Leśniowskiej…
Byliście obecni w moich modlitwach tam, przed Piękną Panią ciągle uśmiechającą się w naszą stronę.
Z całą pewnością jest za co dziękować…
Pozdrawiam SERDECZNIE ;)
http://www.youtube.com/watch?v=BGRMGETGy64



Pieśń pochwalna. Dawida.
Chcę Cię wywyższać, Boże mój, Królu,
i błogosławić imię Twe na zawsze i na wieki
2 Każdego dnia będę Cię błogosławił
i na wieki wysławiał Twe imię.
3 Wielki jest Pan i godzien wielkiej chwały,
a wielkość Jego niezgłębiona.
4 Pokolenie pokoleniu głosi Twoje dzieła
i zwiastuje Twoje potężne czyny.
5 Głoszą wspaniałą chwałę Twego majestatu
i rozpowiadają Twe cuda.
6 I mówią o potędze Twoich dzieł straszliwych,
i opowiadają Twą wielkość.
7 Przekazują pamięć o Twej wielkiej dobroci
i radują się Twą sprawiedliwością.
8 Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
9 Pan jest dobry dla wszystkich
i Jego miłosierdzie ogarnia wszystkie Jego dzieła.
10 Niechaj Cię wielbią, Panie, wszystkie dzieła Twoje
i święci Twoi niech Cię błogosławią!
11 Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę,
12 aby oznajmić synom ludzkim Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twego królestwa
13 Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
Twoje panowanie trwa przez wszystkie pokolenia.
<Pan jest wierny we wszystkich swych słowach
i we wszystkich swoich dziełach święty>.
14 Pan podtrzymuje wszystkich, którzy padają,
i podnosi wszystkich zgnębionych.
15 Oczy wszystkich oczekują Ciebie,
Ty zaś dajesz im pokarm we właściwym czasie
16 Ty otwierasz swą rękę
i wszystko, co żyje, nasycasz do woli.
17 Pan jest sprawiedliwy na wszystkich swych drogach
i łaskawy we wszystkich swoich dziełach.
18 Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają,
wszystkich wzywających Go szczerze.
19 Spełnia wolę tych, którzy się Go boją,
usłyszy ich wołanie i przyjdzie im z pomocą.
20 Pan strzeże wszystkich, którzy Go miłują,
a wytępi wszystkich występnych.
21 Niech usta moje głoszą chwałę Pana,
by wszelkie ciało wielbiło Jego święte imię
<na zawsze i na wieki>.


I JAK TU NIE BYC CAłYM W SKOWRONKACH????


Homilia Arcybiskupa Damiana Zimonia wygłoszona podczas Mszy św. w Leśniowie 6 lipca 2008 r.
Flash | MP3

 
     
Dorota2
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-08, 20:06   

Myślałam, że uda mi się być w Leśniowie najpierw z córkami, potem dowiedziałam się, że ojciec zabiera je nad morze, więc tym bardziej samej- śledziłam informacje, ale okazało się, że przesunął się termin wyjazdu na nioedzielny wieczór i musiałam przygotować je do wyjazdu.... Mam nadzieję, że następnym razem uda mi się być z Wami...
 
     
nadzieja
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-09, 12:25   

Serdeczne podziękowania za spotkanie w Leśniowie, na Jasnej Górze i w Sanktuarium Najdrozszej Krwi Chrystusa - tyle cudownych miejsc w jednym dniu - pełnia szczęscia! Bóg zapłać!
P.S. Miło bylo Was poznać - pozdrawiam
 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-13, 19:03   

A co na to mówili w Polskim Radiu.

Więcej tutaj - http://www.polskieradio.p...tykul57585.html
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8