Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
zobacz różaniec rodziców
Autor Wiadomość
ACINA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-25, 23:35   zobacz różaniec rodziców

www.rozaniecrodzicow.pl zebrałam wsród swoich znajomych 12 osób

[ Dodano: 2007-12-27, 20:39 ]
Juz mam 15 osób i dzięki Bogu zachęam do tworzenia własnych Rożyczek.
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 16:43   

Acino....modlę sie rózańcem rodziców za dzieci już drugi rok....efekty niesmowite !! Warto !! Pozdrawiam !! EL.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 16:55   

Ja tez zaczęłam się modlić, korzystając z tej strony, ale chyba nie trzeba tworzyć swoich różyczek, Acino? Bo może coś źle zrozumiałam. Ja otrzymuję Tajemnicę różańca przez Internet i się modlę.
 
     
Elik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 17:28   

Można Wanbomo dołączyć do Róży internetowej, a można utworzyć we własnej parafii, czy na innym terenie :)
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-05, 19:53   

Tak....mozna zapisać się w internecie i czekać na przydzielenie do rózy....a mozna tez stworzyć swoją różę...swoja grupe. Pozdrawiam ! EL.
 
     
ACINA
[Usunięty]

Wysłany: 2008-01-06, 19:31   

Boimy się zobowiazań nie zawsze udaje się nam dotrzymać obietnicy danej człowiekowi, kiedy chcemy cos podarować Bogu i gdy to jest zgodne z jego wola , to Bog nam Pomaga w różny sposób np. budzimy się w nocy i ta myśl różaniec

[ Dodano: 2008-01-06, 19:42 ]
Kto nam może pomóć? rodzicom i dzieciom z rodzin obarczonych trudnym życiem. Kiedy czujemy się odrzuceni przez drugiego człowieka Bog i jego Matka stają się realnym ratunkiem. DZIĘKUJĘ BOGU ZA OPIEKĘ
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 15:53   

Rodzina: RODZICE...

41. Jako modlitwa o pokój, różaniec był też zawsze modlitwą rodziny i za rodzinę. Niegdyś modlitwa ta była szczególnie droga rodzinom chrześcijańskim i niewątpliwie sprzyjała ich jedności. Należy zadbać, by nie roztrwonić tego cennego dziedzictwa.
Trzeba powrócić do modlitwy w rodzinie i do modlitwy za rodziny, wykorzystując nadal tę formę modlitwy.
W Liście apostolskim Novo millennio ineunte zachęciłem do sprawowania Liturgii godzin również przez świeckich w zwyczajnym życiu wspólnot parafialnych i różnych grup chrześcijańskich.39 Pragnę uczynić to samo, gdy chodzi o różaniec. Są to dwie drogi kontemplacji chrześcijańskiej nie alternatywne, ale wzajemnie się uzupełniające.

Proszę zatem tych wszystkich, którzy zajmują się duszpasterstwem rodzin, by z przekonaniem zachęcali do odmawiania różańca.
Rodzina, która modli się zjednoczona, zjednoczona pozostaje. Różaniec święty zgodnie z dawną tradycją jest modlitwą, która szczególnie sprzyja gromadzeniu się rodziny. Kierując wzrok na Jezusa, poszczególni jej członkowie odzyskują na nowo również zdolność patrzenia sobie w oczy, by porozumiewać się, okazywać solidarność, wzajemnie sobie przebaczać, by żyć z przymierzem miłości odnowionym przez Ducha Bożego.

Liczne problemy współczesnych rodzin, zwłaszcza w społeczeństwach ekonomicznie rozwiniętych, wynikają stąd, że coraz trudniej jest się porozumiewać. Ludzie nie potrafią ze sobą przebywać, a być może nieliczne momenty, kiedy można być razem, zostają pochłonięte przez telewizję. Podjąć na nowo odmawianie różańca w rodzinie znaczy wprowadzić do codziennego życia całkiem inne obrazy, ukazujące misterium, które zbawia: obraz Odkupiciela, obraz Jego Najświętszej Matki.
Rodzina, która odmawia razem różaniec, odtwarza poniekąd klimat domu w Nazarecie:

Jezusa stawia się w centrum,
dzieli się z Nim radości i cierpienia,
w Jego ręce składa się potrzeby i projekty,
od Niego czerpie się nadzieję i siłę na drogę.
...i DZIECI

42. Czymś pięknym i owocnym jest także powierzenie tej modlitwie drogi wzrastania dzieci. Czyż różaniec nie jest drogą życia Chrystusa od poczęcia do śmierci, aż do zmartwychwstania i wejścia do chwały?

Coraz trudniej jest dziś rodzicom nadążyć za dziećmi na różnych etapach ich życia.

W społeczeństwie rozwiniętej technologii, środków masowego przekazu i globalizacji wszystko stało się tak szybkie, a różnice kulturowe między pokoleniami coraz bardziej się zwiększają. Najróżniejsze przesłania i doświadczenia najmniej dające się przewidzieć prędko wkraczają w życie dzieci i młodzieży, a rodzice przeżywają nieraz udrękę, stając wobec grożących im niebezpieczeństw. Nierzadko doznają bolesnych rozczarowań, obserwując niepowodzenia swych dzieci ulegających ułudzie narkotyków, powabom rozpasanego hedonizmu, pokusom przemocy, najprzeróżniejszym przejawom bezsensu i rozpaczy.

Modlitwa różańcowa za dzieci, a bardziej jeszcze z dziećmi, która wychowuje je już od najmłodszych lat do tego codziennego momentu « modlitewnej przerwy » całej rodziny, z pewnością nie jest rozwiązaniem wszelkich problemów, ale stanowi pomoc duchową, której nie należy lekceważyć.

Można by wysunąć zastrzeżenie, że różaniec wydaje się modlitwą niezbyt odpowiadającą gustom dzieci i młodzieży dzisiejszych czasów.

Może jednak zastrzeżenie to opiera się na wyobrażeniu jego niedbałego odmawiania.
Zresztą, o ile tylko zachowamy zasadniczą strukturę różańca, nic nie przeszkadza, aby dla dzieci i młodzieży jego odmawianie - tak w rodzinie, jak i w grupach - wzbogacić odpowiednimi elementami symbolicznymi i praktycznymi, które by pomogły w jego zrozumieniu i dowartościowaniu. Czemu nie spróbować? Duszpasterstwo młodzieżowe aktywne, pełne zapału i twórcze - Światowe Dni Młodzieży pozwoliły mi zdać sobie z tego sprawę - zdolne jest dokonać, z Bożą pomocą, rzeczy naprawdę znamiennych. Jeśli różaniec zostanie dobrze przedstawiony, to jestem pewien, że sami młodzi będą w stanie raz jeszcze zaskoczyć dorosłych, przyjmując tę modlitwę i odmawiając ją z entuzjazmem typowym dla ich wieku.

źródło:List Apostolski Ojca Świętego
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8