Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Ochrona dzieci w czasie kryzysu.
Autor Wiadomość
MajkaB
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 11:22   

Beato masz rację,że to się ma w genach.W domu mojego męża jego rodzice nawet wymieniając ze sobą zdania robili to w bardzo kulturalny sposób.Zawsze byłam pod wrażeniem ich sposobu przeprowadzania dyskusji.Zero agresji,wulgaryzmu i chamstwa.
 
     
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 11:29   

Właśnie.
Nie widziały GAŁY CO BAŁY- bo były bardzo zakochane i ślepe.

No teraz pretensja ???
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 14:18   

Kochane dziewczyny,mój mąż nie zawsze do mnie tak mówił,mówi do mnie w taki sposób odkąd się wyprowadził i zamieszkał u niej ,tzn od listopada.
Nigdy wcześniej tak do mnie nie mówił.
 
     
Beata
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 14:25   

Widzisz Weroniko nie jesteś sama z tym upokorzaniem.
Zło tak im zaatakowało mózgi , że tak z nami walczą.

Do mojego ostatnio wróciło.
Dokładnie twój się wścieka , że jesteś spokojna i Cię prowokuję. nie daj się mu sprowokować. W końcu to jemu rozum odebrało !!!
I jest zazdrosny wręcz wściekły , że Ty tak dobrze z jego rodziną . TO JEST TWOJA BARDZO MOCNA BROŃ !!!
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-09, 14:39   

Dziękuję Beato,ja też tak uważam,nic nie poszło po jego myśli,pozdrawiam i nie poddam się nigdy,będę walczyć do końca.
 
     
_zosia_
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-12, 23:12   

Weroniko jestes za dobra dla swojego meza. Czy Ty z nim mieszkasz?
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-15, 15:12   

Zosiu,mój mąż wyprowadził się w sierpniu,a z nią mieszka od pażdziernika.To,że jestem za dobra,to wiem,ale już taka jestem.Cieszę się z tego,że rodzina moja i mojego męża postrzega mnie jako dobrą osobę i wszyscy razem jesteśmy w bardzo dobrych stosunkach,które budowaliśmy przez piętnaście lat.
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-18, 12:38   

Mój synuś tak bardzo tęskni za swoim ojcem.Wczoraj jak wracaliśmy od mojej teściowej,to po drodze miałam odebrać męża,gdy przyjechaliśmy pod klatkę,to syn tak bardzo prosił męża,aby wszedł na górę,ale mąż na to,że nie ma czasu.Tak bardzo mnie to boli,gdy widzę łzy w oczach mojego dziecka,uwierzcie,gdyby mój niedobry mąż kazał go prosić o uczucia,to mój syn by to zrobił,bo taki jest za swoim ojcem.
 
     
tina
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 11:49   

Witajcie wszyscy, którzy mi bardzo pomagacie a nawet o tym nie wiecie, choć jestem przekonana, że w mojej walce (2 lata) najbardziej pomaga mi Pan Jezus.
Jestem mamą 4 dzieci i myślę, że dzięki nim ich tata jest nadal w domu. Dzieci nie wiedzą co wydarzyło się w naszym małżeństwie i nawet sobie nie wyobrażam co mogłoby się dziać gdyby się dowiedziały, że tatuś chciał (chce?) się wyprowadzić.
Gdy poinformował mnie o tym, że się zastanawia (może byłoby tak lepiej dla nas, dla dzieci ?!) powiedziałam, że jeżeli podejmie taką decyzję (on, nie ja) to sam będzie musiał to wytłumaczyć dzieciom. Jak do tej pory nie zrobił tego, myślę że nie ma odwagi tak jak nie miał odwagi przez rok powiedzieć mnie, tyle że został zmuszony bo mogliby mi donieść inni.
Gdybym chciała bardziej dokładnie opisać moją sytuację, etapy przez które przechodziłam ( a robiłam wszystko dokładnie odwrotnie niż radzi Dobson) musiałabym chyba jednak napisać książkę.
W chwili obecnej wiem , że mam wspaniałe dzieci, dla których warto żyć, mam męża (klona), którego kocham, a który chyba jeszcze do końca się nie zdecydował a we mnie widzi tylko opakowanie i wiem, że muszę pracować nad sobą nadal.
I wiem jeszcze jedno - modlitwa, modlitwa i jeszcze raz modlitwa !
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 19:31   

Tina,

Nie traktuj się jak opakowanie.

Jesteś człowiekiem który ma prawo do szczęścia.

Tym bardzej dzielnym bo z 4 dzieci.
Ja mam 2 i ledwo daje radę .

Kobieto- Ty jestes wielka. :lol:
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 19:46   

Właśnie - jestes suuuuuuuuuuuuuper - ja z jedną córeczką nie daję rady. Suuuuuuuuuuuuuuupr mama.
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 20:00   

Wanboma,
Ty Psotnico Jedna.
Ty Też jestes Wielka.
Ty walczysz z czymś innym.I dajesz radę.
A klona ( mojej produkcji okreslenie0 proponuję zastępować okresleniem: egzemplarz wadliwy emocjonalnie.
Buziaki dla Was Dziewuszki.
Da się ogarnąć.
 
     
tina
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-19, 22:32   

Zuza, Wanboma,
obie jesteście wieeelkie. Wszystkie dajemy radę, bez względu na ilość dziatwy, bo niby jakie mamy wyjście? Może czasem z tą radą trochę gorzej, ale to przecież tylko czasem.
Cieszę się, że w końcu zebrałam się na odwagę ( i znalazłam chwilę czasu) żeby wtrącić swoje 3 grosze. Teraz już chyba się nie wycofam, tym bardziej, że niemal żaden z tematów nie jest mi obcy.
Dzięki wielkie za tak miłe słowa.
Zuza, ja tak się nie traktuję, to on. Stwierdziłam jednak, że dość już się nagimnastykowałam żeby mu pokazać że się myli - chyba i u mnie przyszedł czas na Dobsona.
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-20, 06:32   

Tak - tylko teraz zastanawiam się, co mam zrobić - tydzień temu mąż uderzył mnie przy dziecku - stanął w obronie kochanki. Co mam mu powiedzieć, gdy teraz będzie chciał wziąć córkę. Nie odbierać telefonu? Dawać - nie dawać? Nie wiem.
 
     
tina
[Usunięty]

Wysłany: 2006-05-20, 11:53   

Trudno cokolwiek radzić, każdy ma trudno, ale każdy inaczej. Ja ciągle mam tysiące takich "nie wiem". To wszystko jest takie skomplikowane. W takich chwilach, kiedy już naprawdę nie wiem, staram się modlić, a jak nawet to nie wychodzi biorę do ręki różaniec i po prostu go trzymam. Ostatnio zdarza się, że trzymam i nie puszczam całą noc. Pomaga też czytanie tekstu "Jezu Ty się tym zajmij" - ciągle od nowa.
Trzymaj się Wanboma i nie odpuszczaj, dasz radę i tym razem.

Zuza, określenie "egzemplarz wadliwy emocjonalnie" jak najbardziej na miejscu, ale "klon" krócej , chyba coby skrót od tego pierwszego.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 8