Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  AlbumAlbum  NagraniaNagrania  Ruch Wiernych SercRuch Wiernych Serc  StowarzyszenieStowarzyszenie  Chat  PolczatPolczat
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Krucjata w obronie małżeństw sakramentalnch
Autor Wiadomość
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 01:21   Krucjata w obronie małżeństw sakramentalnch

Kochani,

Być może spotkaliście się z Krucjatą modlitwy w obronie małżeństw sakramentalnych, być może trafiliście na nią w Internecie, w kościele, może ktoś Wam ją przyniósł. Być może zainteresuje Was historia jej powstania.

Krucjata pojawiła się na forum Wspólnoty Małżeństw Trudnych ‘Sychar’ 2 listopada 2006 roku o 2:21 rano. Jest owocem pierwszego ogólnopolskiego spotkania Wspólnoty, które odbyło się w dniach 13-15 października 2006 w Sanktuarium Rodzinnych Błogosławieństw w Leśniowie. W tym czasie moje małżeństwo przechodziło poważny kryzys. Miotałam się, toczyłam walkę wewnętrzną. W Leśniowie, w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu coś się we mnie zrodziło. Przypomniałam sobie słowa Pana Jezusa – „Ten rodzaj duchów wypędza się modlitwą i postem”. Kustosz Sanktuarium o.Zbigniew Ptak opowiadał o niezwykłej inicjatywie postu mieszkańców okolicznych wsi w intencji rozwoju Leśniowa. Jego słowa zapadły mi w pamięć. Po powrocie z Leśniowa na forum moderatorów Wspólnoty umieściłam post z propozycją ofiarowania raz w tygodniu Komunii Świętej i postu w intencji ratowania małżeństw. Jakoś tak Duch Św. to poprowadził, że ustaliliśmy, iż codziennie ktoś inny będzie pościć i przyjmować Pana Jezusa. Myślałam dalej. Na forum mamy kółko różańcowe – jednoczymy się w modlitwie codziennie o północy polskiego czasu, wielu forumowiczów odmawia także modlitwę w intencji uzdrowienia małżeństwa. 1 listopada 2006 roku po konsultacji z Andrzejem jednym z założycieli Wspólnoty ułożyłam Krucjatę. Następnego dnia umieściłam ją na forum, a Andrzej na stronie Wspólnoty. W czasie Adwentu wraz z Anią Ostrowską, autorką ikony Świętej Rodziny i Andrzejem zaprojektowaliśmy obrazki rozpowszechniające ideę Krucjaty modlitwy, które następnie wysłaliśmy forumowiczom.

Krucjata modlitwy w obronie małżeństw sakramentalnych zrodziła się w sercach małżonków przeżywających poważny kryzys w małżeństwie, wierzymy, że za natchnieniem Ducha Świętego. Jest naszą odpowiedzią na coraz częstsze i silniejsze ataki zła na rodzinę i małżeństwo. Krucjata modlitwy skierowana jest do wszystkich, którym dobro rodziny nie jest obojętne – mogą ją odmawiać małżonkowie, dzieci, narzeczeni, osoby duchowne. Dla nas Krucjata trwa całe życie, bo charyzmatami naszej Wspólnoty są wierność sakramentalnemu małżonkowi dopóki śmierć nas nie rozłączy i wiara w uzdrowienie naszych małżeństw. Wy możecie się przyłączyć na miesiąc, pół roku, rok, Adwent, Wielki Post, okres narzeczeństwa, możecie zostać z nami na zawsze…

Włączenie się w Krucjatę modlitwy nie jest trudne ani czasochłonne, nie wymaga wielkich ofiar i wyrzeczeń. Wystarczy kilkanaście minut dziennie by odmówić dziesiątek różańca, modlitwę sługi bożego Jana Pawła II w intencji rodziny i modlitwę o uzdrowienie małżeństwa oraz raz w tygodniu odmówić sobie jednego posiłku i przystąpić do Komunii Świętej w intencji ratowania małżeństw. Modlitwę możecie ofiarować w intencji Waszych znajomych, przyjaciół, bliskich, którzy być może przeżywają trudności, możecie się modlić za małżeństwa w Waszej parafii, a także za nieznanych Wam małżonków przechodzących kryzys. Jeśli macie możliwość możecie rozszerzyć Krucjatę i otoczyć modlitwą osoby szkodzące rodzinie i przyczyniające się do jej rozbicia odmawiając w intencji ich nawrócenia Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz przyjmując Komunię Świętą.

Już dziś dziękujemy Wam za zainteresowanie się naszą inicjatywą. Niech Was Pan błogosławi i strzeże.

W imieniu moderatorów

Wspólnoty Małżeństw Trudnych SYCHAR

Ania Klimaszewska

Ania Ostrowska

Andrzej Szczepaniak


KRUCJATA W OBRONIE MAŁŻEŃSTW SAKRAMENTALNYCH




Codziennie

1. Rozważanie jednej tajemnicy różańca w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie

2. Odmawianie modlitwy sługi bożego Jana Pawła II w intencji rodziny

Boże, od którego pochodzi wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi, Ojcze, który jesteś Miłością i Życiem, spraw, aby każda ludzka rodzina na ziemi przez Twego Syna Jezusa Chrystusa, narodzonego z Niewiasty i przez Ducha Świętego, stawała się prawdziwym przybytkiem życia i miłości dla coraz to nowych pokoleń. Spraw, aby Twoja łaska kierowała myśli i uczynki małżonków ku dobru ich własnych rodzin i wszystkich rodzin na świecie. Spraw, aby młode pokolenie znajdowało w rodzinach mocne oparcie dla swego człowieczeństwa i jego rozwoju w prawdzie i miłości. Spraw, aby miłość, umacniana łaską Sakramentu Małżeństwa okazywała się mocniejsza od wszelkich słabości, przez jakie nieraz przechodzą nasze rodziny. Spraw wreszcie - błagam Cię o to za pośrednictwem Świętej Rodziny z Nazaretu - ażeby Kościół wśród wszystkich narodów na ziemi mógł owocnie spełniać swe posłannictwo w rodzinach i poprzez rodziny. Przez Chrystusa Pana naszego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem, na wieki wieków. Amen.

3. Odmawianie modlitwy o uzdrowienie małżeństwa

Panie, przedstawiam Ci nasze małżeństwo/ małżeństwo NN. Dziękuję, ze ich/nas połączyłeś, ze podarowałeś im/nas sobie nawzajem i umocniłeś ich/nasz związek swoim sakramentem. Panie, w tej chwili to/nasze małżeństwo nie jest takie, jakim Ty chciałbyś je widzieć. Potrzebuje uzdrowienia. Jednak dla Ciebie, który kochasz ich/nas oboje, nie ma rzeczy niemożliwych. Dlatego proszę Cię:

- o dar szczerej rozmowy,
- o „przemycie oczu", aby(śmy) spojrzeli na siebie oczami Twojej, milosci, która „nie pamięta złego" i „we wszystkim pokłada nadzieję",
- o odkrycie – pośród mnóstwa różnic – tego dobra, które nas/ich łączy, wokół, którego można coś zbudować (zgodnie z Twoja radą: „zło dobrem zwyciężaj"),
- o wyjaśnienie i wybaczenie dawnych urazów, o uzdrowienie ran i wszystkiego, co chore, o uwolnienie od nałogów i złych nawyków.

Niech w naszym/tym małżeństwie wypełni się wola Twoja.
Niech nasza/ta relacja odrodzi się i ożywi, przynosząc owoce nam/im samym oraz wszystkim wokół. Ufam Tobie, Jezu, i juz teraz dziękuję Ci za wszystko, co dla nas/nich uczynisz. Uwielbiam Cię w sercu mojego męża (mojej zony) i moim/ naszych sercach, błogosławię Cię w naszym życiu.

Święty Józefie, sprawiedliwy mężu i ojcze, który z takim oddaniem opiekowałeś się Jezusem i Maryją – wstaw się za nami. Zaopiekuj się naszym/tym małżeństwem. Powierzam Ci również inne małżeństwa, szczególnie te, które przeżywają jakieś trudności. Proszę – módl się za nami wszystkimi! Amen!


Raz w tygodniu

1. Przyjęcie Komunii Świętej w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie
2. Post lub jałmużna w intencji ratowania małżeństw sakramentalnych w kryzysie



W miarę możliwości

1. Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nawrócenia osób szkodzących rodzinie

2.Przyjęcie Komunii Świętej w intencji nawrócenia osób godzących w związek sakramentalny.
Ostatnio zmieniony przez ania z belgii 2007-01-06, 00:54, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Artur
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 02:43   

Od momentu rejestracji swego konta na forum jestem w tej krucjacie wg formuły bardzo podobnej. W obronie małżeństw do różańca i modlitwy o uzdrowienie małżeństw wspólnoty z Sychar dołączyłem litanię za wstawiennictwem JP2i o udzielenie łaski przez jego wstawiennictwo http://www.kryzys.org/vie...hlight=litania, http://glinki.com/?l=hg8z8w. Aby pełniej zawierzyć siebie i sprawę papieżowi Janowi Pawłowi II Wielkiemu korzystam z pomocy na witrynie http://www.vicariatusurbis.org/Beatificazione/Sussidipl.asp.
Witryna procesu beatifikacji i kanonizacji sługi bożego JP2 zawiera szkołę jego modlitwy.

Ponadto w tej sprawie planuję napisać post kąciku prawnym.
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-02, 03:12   

Arturze,
Świetnie - widzisz ta krucjata powstała z modlitw dla nas ważnych - modlitw, które większość z nas odmawia... My tyko zebraliśmy je w całość i przygotowujemy do 'puszczenia w świat'
Mamy sygnały, że musimy gorąco się modlić - wszyscy razem i propagować ideę modlitwy za małżeństwa
a tak zupełnie prywanie - ja uważam, że Jan Paweł II jest szczególnym patronem naszego małżeństwa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8