Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
DEPRESJA
Autor Wiadomość
administrator 
Administrator

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 520
Wysłany: 2006-07-14, 13:09   DEPRESJA

Wyslane przez: ORLAND
Email:

1 m-c temu, żona powiedziała, że musimy sie rozstać i w tym postanowieniu jest nieprzejednana; wykazuje pełną obojętność na moje starania, ponieważ w naszym małżeństwie było różnie. Powiedziała też:
- płakałam bo było mi żal wszystkiego (jak powiedziała, że odchodzi)
- Jest mi z tobą dobrze w łóżku;
- Odpowiada mi zapach twego ciała;
- Szanuję cię jako ojca moich dzieci
- Jestem do Ciebie przywiązana;
ale mimo to odchodzi i mam wraZenie, że jest coraz gorzej;
Przeżyliśmy ze sobą 23 lata!! a ja nadal ja kocham
pomóżcie bo mój stan jest krytyczny; jej chyba też nie za dobry jak mam pomóc jej i sobie skoro z mojej strony niczego nie akceptuje

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: ORLAND
Email:

dodam jeszcze, że powiedziała, że już mnie nie kocha; że ja te miłóść zniszczyłem a wtej sytuacji życie to męczarnia; ona chce być wolna ale wg mnie to na 99% nie nikogo dugiego, chociaż jest bardzo atrakcyjna mimo swoich 44 lat

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: kaja

od dłuższego czasu podejżewam u siebie stany depresyjne.czy ktoś może mi pomuc zdefiniować symptomy.chodzi o osobę która miała lub ma fachowe informacje na ten temat.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: aga

depresja jest stanem jakby zagubienia czlowiek nie moze odnalesc sie w ganej sytuacji nic i nikt nie potrafi go cieszyc czlowiek taki odbiera wszystko co przynosi mu zycie w czrnych kolorachitp Opisalam ci kaju to nie podajac zadnych definicji tak poprostu jak ja to odbieram ,noe jestem lekarzem jestem farmaceutka wiec spotykam sie z ludzmi z depresja jedynie za okienkiem aptecznym ,ale bardzo czesto z takimi ludzmi rozmawiam i wiem co przezywaja postaram sie dzis przyniesc z apteki moje stare notatki z wykladow i weczorkiem napisze ci dokladnie cala definicje i symptomy depresji Trzymaj sie odezwe sie po 20 AGA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Błękitna

Kaja, jestem psychologiem. Niestety brak szans na diagnozowanie przez internet. Jeśli naprawdę chcesz diagnozy, nie ominie Cię wizyta u psychiatry. Mogę jedynie naświetlić Ci problem:

Diagnozuje się dwa zasadnicze typy depresji: jednobiegunową (tylko stany depresyjne) i dwubiegunową (dwubiegunowe zaburzenie afektywne - to naprzemienne cykle depresji i manii).

Jeśli chodzi o depresję jednobiegunową, to wyróżnia się trzy jej rodzaje: epizod dużej depresji, dystymię ( o charakterze łagodniejszym lecz przewlekłym), i zaburzenie depresyjne nieokreślone. (wg DSM - IV)

Depresja może mieć podłoże biologiczne( endogenna), albo psychiczne (jako następstwo życiowych zdarzeń), wyróżniamy też typ mieszany. Endogenna wymaga obok terapii leczenia farmakologicznego (tylko psychiatra może zapisać leki), psychologiczna - terapii.

Jeśli chcesz poznać kryteria diagnostyczne to zajrzyj do Podręcznika diagnostycznego i statystycznego zaburzeń psychicznych (DSM - IV) lub do Międzynarodowej klasyfikacji chorób i problemów zdrowotnych (ICD - 10, pod numery F 32, F 34.1).

Diagnozę może postawić jedynie doświadczony diagnosta, nie bierz się za to sama bo sobie tylko zaszkodzisz, a nie pomożesz.

Generalnie depresję diagnozuje się w obszarze:
- zmniejszenia odczuwania przyjemności i zainteresowań,
- zmęczenia,
- osłabienia koncentracji, trudności z podejmowaniem decyzji,
- utraty lub przybrania na wadze,
- problemów ze snem lub nadmierną sennością,
- myśli samobójczych,
- obniżenia samooceny,
- pobudzenie lub spowolnienie aktywności psychoruchowej.
- poczucia beznadziejności,

Generalnie jeśli nawiedzają kogoś myśli samobójcze to wizyta u psychiatry OBOWIĄZKOWA. Tu nie ma żartów.

Depresję się LECZY. MOŻNA łagodzić jej przebieg, MOŻNA zapobiegać nawrotom. Zamiast cierpieć TRZEBA szukać pomocy.

Ludzie doświadczający silnego cierpienia nie są w stanie sami udać się po pomoc (zaburzenia woli). Jeśli macie kogoś bliskiego w stanie depresyjnym, to OD WAS zależy czy dostanie pomoc.

Trzeba też przełamywać stereotypy. Depresja nie oznacza,że jest się psychicznie chorym (dotyka około 5 - 10 % ludzi !!!!!).

Warto zajrzeć do książki "Pokonać depresję" Gdańsk 2005. Jest tam "Arkusz oceny depresji".

Pozdrawiam, jeśli mogę odpowiedzieć na inne pytania to mój nr gg 5411755

--------------------------------------------------------------------------------


Wyslane przez: Błękitna

"Pokonać depresję" John Preston GWP Gdańsk 2005

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Elżbieta (ela)

Kaju,polecałabym najpierw wizytę u psychologa, a nie u psychiatry.
Mam koleżankę, która zaczęła leczyć się z depresji lekami i uzależniła się od nich (psychiatra może zapisywać leki).
Potem nie mogła obyć się bez lekarstw bardzo długo - uzależniła się. Trafiła cudem do dobrego psychologa i ten wyprowadził ją z depresji i z leków.
Szukała katolickiego psychologa, znalazła. Teraz jest już dobrze.

Polecam więc najpierw psychologa katolickiego (jednak to ważne),
może przy parafii jest poradnia,

chyba, że czujesz, że depresja Ciebie owładnęła - wtedy zawierz swojej intuicji, ...gdzie Cię poprowadzi.
Ela.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

Czy długotrwała depresja może powodować jakieś zmiany, no nie wiem w osobowości powiedzmy, czy w psychice, czy nawroty to stały element, czy tylko w niektórych przypadkach i od czego zależy zeby ich nie było, co znaczy dobre leczenie depresji, czy wystarczy kilka wizyt czy trzeba leczyć ją dłużej ?
Byłabym Ci wdzięczna Błekitna gdybyś odpowiuedziała na te pytania.
Pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Błękitna

CA przepraszam,że tyle to trwało, ale już jestem i śpieszę z odpowiedzią:

Najpierw zachorowalnośc: wyodrębniono trzy szczyty zachorowań na depresję; pod koniec dojrzewania (15 - 19r.życia), na początku dorosłości (przed 30 r.ż) i w podeszłym wieku.
Im wcześniej się zaczyna tym gorsze prognozy przebiegu depresji.

Duża część epizodów depresji kończy się po 6 miesiącach (nawet przy braku terapii).

W większości przypadków jednak pierwszy przeżyty epizod oznacza,że będzie następny (im więcej czasu minie bez nawrotu tym większa szansa,że tenże nie nastąpi). Niektórzy doświadczą wielokrotnych nawrotów choroby (średnio 5 - 6 epizodów).

Na depresję mogą chorować już dzieci (1o- 11 r.ż a nawet wcześniej, z tym ,że u dzieci w miejsce smutku pojawia się ROZDRAŻNIENIE). zarówno u dzieci, jak i u dorosłych potwierdza się wzorzec, że "im więcej przebytych depresji tym więcej następnych).

U około 25% chorych na epizod depresyjny rozwinie się depresja przewlekła. Kiedy chory na dystymię doświadcza dodatkowo epizodu dużej depresji mówi się o depresji podwójnej.

Cytuję:"Depresja - nawet uporczywa, łagodna - wywiera bardzo negatywny wpływ na pracę chorego, jego związki rodzicielskie i małżeńskie." (za C.Hammen "Depresja, modele kliniczne i techniki terapeutyczne", GWP 2004)

Zaburzenie depresyjne są powszechne, 1 osoba na 6 w jakimś momencie życia na nią cierpi. Dwa razy częściej chorują na nią kobiety.

Można też powiedzieć,że duża depresja w 10 - 15% prowadzi do samobójczej śmierci !!!!!!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Błękitna

Znów cytuję:" Ludzie cierpiący na depresję mogą przejawiać pewne nieprzystosowawcze zachowania i cechy osobowości, które wplywają na interpersonalne związki tych ludzi, nawet kiedy nie przechodzą epizodu choroby. Są to na przykład: ZALEŻNOŚĆ (emocjonalne poleganie na innych, przekonanie, że uczucie, akceptacja i wsparcie okazywane przez innych decyduje o wartości człowieka), introwersja (czyli wybieranie samotnych działań i poczucie dyskomfortu w towarzystwie innych)".

Jeśli chodzi o leczenie, to cytuję:" istnieją przekonujące dane na potwierdzenie skuteczności leków przeciwdepresyjnych, jednak wszystkie one osiagają mniej więcej taki sam poziom skuteczności i nie wykazano, by którykolwiek z nich był skuteczniejszy od psychoterapii opracowanej specjalnie w celu leczenia depresji." (Źródło jak wyżej)

O psychoterapii następnym razem. Idę nareszcie spać!!!!:)

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

Dzięki
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9