Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomocy !!! Co robić ??
Autor Wiadomość
administrator 
Administrator

Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 520
Wysłany: 2006-07-13, 23:15   Pomocy !!! Co robić ??

Wyslane przez: S.D.T.A.

Proszę, o pomoc !!
Dzisiaj dostałam POZEW O ROZWÓD !!!
To jest obłęd !!!
Trwam na nieustannej modlitwie już dwa i pół roku o uzdrowienie małżeństwa !!!
Poruszyłam całe niebo !!!
Co robić ??, jak się bronić ?? Co mówić ??
Nasze małżeństwo trwa 15 lat !! + 6 lat narzeczeństwa !!
Dobre małżeństwo, takie papugi nierozłączki.
I pojawiła się panienka 17 lat młodsza, koleżanka z pracy !!
A mój mąż przeobraził się w potwora!
Andrzej, Kasia, Zuza, Beata ...
Proszę...

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.T.A. dnia 2006-03-22 22:18:35:

: Proszę, o pomoc !!
: Dzisiaj dostałam POZEW O ROZWÓD !!!
:
: Co robić ??, jak się bronić ?? Co mówić ??
: Nasze małżeństwo trwa 15 lat !! + 6 lat narzeczeństwa !!

>>Przede wszystkim napisz nam, co zarzuca Ci w pozwie rozwodowym, czy macie dzieci, w jakim wieku? Bez dokładnej znajomości tych zagadnień jesteś skazana na zalew frazesów i pobożnych życzeń, zamiast na obiektywną ocenę sytuacji w jakiej się znalazłaś. Musisz też zrobić rzecz najważniejszą - napisać odpowiedź na pozew.

: Dobre małżeństwo,

>>Widocznie jednak nie takie dobre, jak myślałaś.

: I pojawiła się panienka 17 lat młodsza, koleżanka z pracy !!

>>I tu jest Twój największy atut. Winnemu rozbicia rodziny, a z uwagi na dobro maloletnich dzieci, sąd nie da rozwodu. Musisz tylko w sądzie udowodnić mu zdradę i na tej podstawie zażądać oddalenia wniosku rozwodowego.

: A mój mąż przeobraził się w potwora!

>>Jeżeli znęca się nad Tobą, załóż niebieska kartkę i zbieraj dowody dla prokuratury.
A1

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: jeszcze_zona
Email:

S.D.I.A - niewiele możesz teraz zrobić. Możesz tylko nie zgodzić się na rozwód, poprosić o mediatora w tej sprawie, ew. zaproponować separację zamiast rozwodu, oczywiście z jego winy, to bardzo ważne dla Ciebie na przyszłość. Możesz jeszcze powiedzieć przed sądem, że kochasz swojego męża i wierzysz, że to zauroczenie mu minie, a Ty będziesz czekać aż się opamięta. Możesz powiedzieć, że mąż był zawsze dobrym człowiekiem i masz nadzieję, że kiedyś ten człowiek wróci, zobaczy jakie zło wyrządził. Na pewno nie mów nic złego na męża, mów o nim jak o chorym człowieku, który nie zdaje sobie sprawy z tego, co robi. Bo on naparwdę jest teraz chorym człowiekiem, chory na zauroczenie panienką, która zdaje się jest pozbawiona moralności. Twój mąż jest pod wpływem szatana, każdy zdradzający zachowuje się tak samo, robi wszystko, by poczucie winy zabić w sobie agresją, przypominaniem i wymyślaniem tego, co było złe w małżeństwie, oni przeszli "pranie mózgu", w tej chwili nie są tymi ludźmi, których my znałyśmy i pokochałyśmy.
Pozostaje modlitwa w intencji jego ozdrowienia, pozostaje trwanie przy nim, choć on się broni jak może, rani Ciebie i być może dzieci, bo chce uspokoić sowje sumienie.
Na pewno nie możesz pokazać słabości, żadnych łez przy nim, żadnego namawiania do zastanowienia, żadnych agresywnych słów i zachowań w stosunku do jego kochanicy. Głowa do góry i ciepłe slowa, pełne troski o jego duszę. Ja wiem, że teraz to on wyśmieje Twoje slowa o zbawieniu, że Kościół i Bóg nie jest dla niego autorytetem, że będzie się buntował i wyśmiewał. Ty trwaj, traktuj go jak dziecko z zespołem Downa, które ma swój własny swiat i nie dopuszcza tam nikogo z wyjątkiem kochanki.
Przytulam Cię bardzo mocno.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Beata-zagu
Email:
Też tak myślę - dobre tu masz rady.
Nie zgadzaj się na rozwód. Walcz o siebie i dzieci.Proś Boga o cierpliwość.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.T.A.

Dziękuję za odpowiedż !!
Teraz jestem roztrzęsiona, nie mogę zebrać myśli. Nie spałam całą noc.
Uzasadnienie - różne zainteresowania, różnica charakterów,niesnaski { TO SĄ KŁAMSTWA}
Mąż wyprowadził się rok temu {wynajął mieszkanie}, po mojej rozmowie tel. z rodzicami
tej panienki.
Znęca się psychicznie.
Powiedział, że się mu znudziłam i wiele b. b. przykrych słów!!!
Mam mało czasu, nie mam pieniędzy na prawnika i bardzo się boję. NIe mam pracy!!
Od czego zacząć ??
Proszę ....

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Beata-zagu
Email:

Przede wszystkim nie bój się .Skoro nie masz kasy to musisz poradzić sobie sama , bo najprościej by było porozmawiać z adwokatem . Jeśli nie chcesz ratować tego małżeństwa lub jest to niemożliwe , to nie zgadzaj się na porozmienie bez orzekania winy. Niech drań ma to na co zasługuje. To w końcu jemu się popieprzyło w główce i ma taką młodą laskę. Masz ewidentne dowody zdrady do sądu.Pozdrawiam i trzymam kciuki.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: kasia
Email:

Wiesz, czasem jest tak, że człowiek nie wie co robi. Malutkie dzieci tak mają, czasem mówią "nie kocham Cię" i się obrażają, robią na złość jak coś im nie pasuje czasem, jak rodzic daje się "wkręcić" w takie humory, dziecko potrafi przejąć nad nim kontrolę. Dlatego, moja rada nie daj się, Twój mąż w tym momencie nie wie co robi.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.T.A.

NIE CHCĘ ROZWODU !!
Z panienką rozmawiałam, b. grzecznie i rzeczowo
w firmie{ m-c przed rozmową z jej rodzicami}.
powiedziałam jej, że Ja jestem, żyję i czuję !!
Zapytałam, czy wie co to jest Sakrament Małżeństwa, i oświadczyłam że nadal b. kocham swojego męża.Ponoć jest b.wierząca{?}.
Od roku już nie błagam i nie proszę o litość mojego męża.Przychodził 2- 3 razy w m-cu po rachunki.
Co to znaczy Separacja z Jego winy ?
Przecież może się nie przyznać do romansu.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Beata-zagu
Email:

No to w takim razie teraz WALCZ jak lwica o Męża. Nie poddawaj się .Poczytaj inne posty co robić w takiej sytuacji.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.T.A. dnia 2006-03-23 09:19:56:

: Dziękuję za odpowiedż !!
: Teraz jestem roztrzęsiona, nie mogę zebrać myśli. Nie spałam całą noc.

>>Chętnie Ci pomogę:
Przede wszystkim:
Ile masz czasu, żeby odpowiedzieć na pozew? W pismie sądowym powinien być podany jakiś termin. Pierwsza rozprawa jest zawsze rozprawą pojednawczą. W zależności od tego, jakie ustalenia tam padną, będzie się toczyc dalej lub zostanie wycofana /jeśli strony pogodzą się/

: Uzasadnienie - różne zainteresowania, różnica charakterów,niesnaski { TO SĄ KŁAMSTWA}

>>To drobiazgi. Najważniejsze, czy macie dzieci i w jakim wieku.

: Mąż wyprowadził się rok temu {wynajął mieszkanie}, po mojej rozmowie tel. z rodzicami
: tej panienki.

>>Znakomicie: czyli porzucił rodzinę 1:0 dla Ciebie. Dowiedz się szybko, gdzie mieszka i z KIM?

: Znęca się psychicznie.
: Powiedział, że się mu znudziłam i wiele b. b. przykrych słów!!!

>>Nagrywaj to. Poszukaj świadków wśród swoich koleżanek, rodziców.

: Mam mało czasu, nie mam pieniędzy na prawnika i bardzo się boję. NIe mam pracy!!
: Od czego zacząć ??

Już pisałam - od odpowiedzi na pozew i prośbę o obrońcę z urzędu z uwagi na ubostwo. To muszą być 2 osobne pisma. Ile Ci daje na utrzymanie? Jak długo jesteś bezrobotna, jakie masz wykształcenie, jaki jest status prawny lokalu w którym mieszkasz? Ile on zarabia i w jakim zakresie partycypuje w kosztach utrzymania rodziny? Jaki jest dorobek małżeński?
A1

: Proszę ....

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: wściekła

Pewnie sąd zapyta co jest przyczyną rozpadu małżeństwa. Cokolwiek by nie mówił twój mąż, najważniejszy i jedyny powód - to panienka, która pojawiła się w jego życiu. Musisz postarać się o jakieś dowody na jego zdradę, możesz nawet wezwać na świadka tę dziwkę, jeśli chcesz i będziesz w stanie to przeżyć.
Najlepiej zadzwoń do niej, może do jej rodziców, albo do niego i nagrywaj to - że nie chcesz rozwodu, że nie wyrażasz zgody, że możesz ją wyznaczyć jako świadka. Rozmowa może być burzliwa, tym lepiej dla Ciebie, jeśli bedziesz to nagrywała albo ktoś ( w drugim pokoju) będzie słyszał tę rozmowę. Taka osoba też może być świadkiem wtedy.
Tylko, zastanów się czy chcesz wlaczyć o dupka, który za nic ma rodzinę i zadaje się z dziwkami?
Wszytko inne, a więc : różne zainteresowania, różnica charakterów,niesnaski - to są jego wymysły i żaden rozsądny sędzia nie orzeknie rozwodu na takiej podstawie.
Koniecznie poproś o adwokata z urzędu, tak jak radziła Anka bo masz do tego prawo, jeśli nie pracujesz.
Orzeczenie o separacji z jego winy jest możliwe, rozwód (jeśli wyrazisz zgodę) również, mało tego, dla Ciebie to jest WARUNEK KONIECZNY. I nie daj się zastraszyć gdy on bedzie gadał różne przykre słowa, żeby uzyskać rozwód bez orzekania o winie. Skoro on opuścił dom, ma kochankę, to znaczy że jest winien rozpadu małżeństwa. To masz mówić w sądzie, nie możesz teraz pozwolić sobie na słabość, on będzie Ci proponował może złote góry, będzie chciał Cię przekupić obietnicami pieniężnymi, bylebyś wyraziła zgodę. Nie daj się złamać.
Jeśli to będzie z jego winy, on ma obowiązek ponosić koszty Twojego utrzymania, gdybyś okazała się osobą niezdolną do pracy, albo płacić Ci alimenty na Ciebie, jeśli będziesz zarabiała zbyt mało i pogorszy Ci się standard życiowy. Ten obowiązek nie wygasa, chyba że wyjdziesz ponownie za mąż. Dlatego ważne jest, by było orzeczenie o jego winie.
Na dzieci on ma obowiązek płacić niezależnie od tego, czy będzie orzeczona wina, czy nie.
Nie daj się, teraz idzie o Twoje życie, a do dziwki nie dzwoń, ona nie ma sumienia, chce wydoić faceta i pewnie go za chwilę zostawi jak już nic nie będzie miał.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.T.A.

Termin 13.04.
Nie mamy dzieci.
Ponoć mieszka sam, ale do pracy przyjeżdżają zawsze razem.
Mam liścik miłosny, własnoręcznie napis. przez męża { wyjęty z kubła }+ e-mail panienki do męża {niestety,tylko przepisany z wydruku- odręczny}
Na początku tego dramatu, mój mąż mówił:
Jak udowodnisz,ze to przeze mnie cierpisz na depresję ! lub " pomogę Ci popełnić samobójstwo" lub "Ty kur.. zniszczyłaś Jej życie" {tym telefonem do rodziców}......
Serdeczne dzęki za wszystkie słowa...

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.T.A. dnia 2006-03-23 18:23:22:

: Termin 13.04.
: Nie mamy dzieci.

>>Cóż, jeśli nie macie dzieci, sąd bez problemów da mu rozwód. Możesz ew. walczyć o rozwód z jego winy i alimenty dla siebie, jeżeli nie masz mozliwości podjęcia pracy z powodu choroby lub kalectwa. Przygotuj się na alimenty nie większe niż 400 zł. Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy w zasadzie jest tak skonstruowany, że w zamyśle ma chronić rodzinę,zwłaszcza dobro dzieci, nie parę kontraktowych singli.

: Ponoć mieszka sam, ale do pracy przyjeżdżają zawsze razem.

>>Jeśli chcesz zdobyć dowody zdrady dla sądu, musisz się tam ustawić z kamerą i kręcić, gdy wyjdą razem z bramy. Potem poszukac świadków wśród sąsiadów tego domu.

: Mam liścik miłosny, własnoręcznie napis. przez męża { wyjęty z kubła }+ e-mail panienki do męża {niestety,tylko przepisany z wydruku- odręczny}.

Mało, ale to już coś. Spróbuj tego, co radzi "wściekła". Zadzwoń jeszcze raz do tej kobiety i powiedz, że nie życzysz sobie jej kontaktów z Twoim mężem. Nagraj to, co mówi albo posadź świadka przy telefonie glośnomówiącym.

: Na początku tego dramatu, mój mąż mówił:
: Jak udowodnisz,ze to przeze mnie cierpisz na depresję ! lub " pomogę Ci popełnić samobójstwo" lub "Ty kur.. zniszczyłaś Jej życie" {tym telefonem do rodziców}......

>>Czyli to juz trwa od jakiegoś czasu i obecny pozew rozwodowy nie jest dla Ciebie zaskoczeniem. On pewnie będzie się starał jej to życie "naprawić" kontraktem ślubnym. Skoro kobieta 17 lat młodsza od Ciebie,w dodatku pracuje, pozbądź się złudzeń, że on wróci. Jeśli rzeczywiście chorujesz na depresję, chłop miał pewnikiem dosyć w domu takiej atmosfery na codzień. Jeśli to depresja psychotyczna, bądź przygotowana również na kościelne unieważnienie małżeństwa z jego powództwa. Zresztą brak dzieci będzie wystarczającym powodem. Tamta pewnie lada moment zaciąży, żeby go zakontraktować. O ile już tego nie zrobiła. Wówczas sąd z uwagi na dobro mającego sie urodzić dziecka, bez względu na Twoje protesty da mu rozwód.
W efekcie, w tej sytuacji po za drobną kwotą pieniędzy, nic nie masz do wygrania. Możesz się cieszyć, że na razie łaskawie opłaca mieszkanie i pozostałe rachunki. Porozmawiaj z nim spokojnie, bez histerii i awantur, jak on widzi Twoją przyszłość po rozwodzie, skoro twierdzisz, że finansowo jesteś totalnie od niego uzależniona.
A1

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

SDIA jeśli tamta dziewczyna jest wierząca módl sie, zeby Bóg otworzył jej oczy na Twoje cierpienie, na grzech cudzołóstwa i na zło jakie z tego wynika. Módl sie za nią BYĆ MOŻE ZROZUMIE I SIE OPAMIĘTA...
To jest mozliwe...
BĄDŹ SILNA...
Pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

Droga CA, modlę się za tę pannę z taką sama gorliwością jak za męża
Zamówiłam MSZE ŚW. WIECZYSTE u Księży Werbistów
-7 dziennie- również za nią !!!
Misyjne Wieczyste Msze św. odprawiane są również za osoby żyjace, a stojącym z dala od Boga pozwala wrócić do dobrego Ojca w niebie.

Teraz wyliczyłam, że takich Mszy św. odbyło się
już 1050 !!! ALE ZŁO JEST POTWORNIE SILNE -
na szczęście ma swój określony czas.
Pozdrawiam, dziękuję.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.I.A dnia 2006-03-25 23:38:54:

: Zamówiłam MSZE ŚW. WIECZYSTE u Księży Werbistów -7 dziennie- również za nią !!!
Teraz wyliczyłam, że takich Mszy św. odbyło się już 1050 !!! :

>>Za pieniądze ksiądz się modli... Ty jesteś rzekomo bez pracy i bez pieniędzy? A więc prosty wniosek: Twoja hojność dla rozmodlonego kleru ma źródło w mężowskiej kieszeni. Nie dziwota, że poszukał panienki, która żyje na własny rachunek.
A1

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: weronika

Do Anki1

Szkoda,że nie chce Ci się już spać,bo zamiast wypisywać takie obelgi,to lepiej by było,aby Ci się przyśniło coś przyjemnego.Dla Ciebie każdy kryzys w małżeństwie to pestka,to coś normalnego,najlepej odrazu rozwiązać takie małżeństwo i zamienić sobie partnera\kę.Zrób sobie lepiej kawę i poczytaj gazetę,to Ci wyjdzie na zdrowie,bo tutaj niepotrzebnie się"denerwujesz",szkoda twoich nerwów,bo po co dyskutujesz skoro to Cię nie dotyczy.Współczuję.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

D O A N K I 1
PRZY ZAMAWIANIU MSZY ŚW. WIECZYSTEJ OFIARA
WYNOSI 15 zł.
ANECZKO 1 - CZYLI -1050 odprawionych Mszy św.
RÓWNA SIĘ 15 zł.
OPŁATA JEST JEDNA !!!!!!!!!!!!
ROZUMIESZ COŚ CZY DALEJ NIC !!

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

JAK DALEJ NIC NIE ROZUMIESZ {!?}
TO WYJAŚNIĘ TAK :
15 zł = 7 MSZY Św.DZIENNIE - CODZIENNIE I NA ZAWSZE !!!

DO ANKI 1

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: jeszcze_zona
Email:

Anka, jak ty nic nie rozumiesz, nie przyjdzie Ci do głowy, że ksiądz też człowiek, za otrzymane pieniadze musi kupić żarcie, ubranie, leki, paliwo do samochodu, samochód, ksiazki, wszystko co jest potrzebne do życia człowiekowi? Ksiądz wykonuje posługę, ale żyć musi, zrozum to wreszcie. Nie modli się za pieniądze, tylko w intencji.
W naszym kraju, niestety, Kościół nie jest dotowany, utrzymuje się z ofiar składanych przez wiernych, państwo nie łozy na utrzymanie księży, na utrzymanie kościołów, czasami tylko dofinansuje świątynie, które są zabytkami. Księża płacą podatki, składki na ubezpieczenia, podlegają tym samym obowiązkom, co reszta społeczeństwa.
To Twój syn pobiera rentę z naszych składek, to Twój syn otrzymuje stypendium, dotowane z podatków, czy to u nas, czy w innym kraju. A przecież na to żaden z nich nie zapracował, prawda? Na rentę zapracował Twój mąż, a skoro on rzekomo nie żyje, jakim prawem Twój syn czerpie z tego korzyści? Skoro chcą się uczyć, niech na to pracują.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.I.A dnia 2006-03-26 09:22:37:

: PRZY ZAMAWIANIU MSZY ŚW. WIECZYSTEJ OFIARA
: WYNOSI 15 zł.
: ANECZKO 1 - CZYLI -1050 odprawionych Mszy św.
: RÓWNA SIĘ 15 zł.
: OPŁATA JEST JEDNA !!!!!!!!!!!!
: ROZUMIESZ COŚ CZY DALEJ NIC !!

Przy zamawianiu mszy przy trumnie zmarłego w kaplicy cmentarnej, opłata wynosi 400 zł. 1050 pogrzebów to suma ponad 400 tys. zł.
A1

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Tadeusz

Anka1 dzięki za wyjaśnienie teraz wiem dlaczego niedawno jeden SB-ek z wydziału do walki z kościołem w TV w programie o znęcaniu się nad księżmi powiedział że „kościół katolicki będzie istniał wiele, wiele, wiele lat” i istnieje ponad 2000 lat – no tak dzięki tym opłatą przy trumnie zmarłego !!

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

DO ANNY 1
A Ty zamawiałaś taką Mszę Św. pogrzebową za duszę zmarłej, bliskiej Ci osoby ??
Jeśli tak, to zrobiłaś to Z TRADYCJI, czy z WIARY ?? Przymusu nie ma. Pewnie, że 400 zł.
to nie mało, ale przeciętne buty kosztują
200-300 zł a po trzech miesiacach odpada obcas.
Jeśli Ty wierzysz, że po śmierci człowiek zamienia się w liścia, osła, krowę {poco krowiej duszy Msza św.}to odważ się i powiedz swoim dzieciom, aby po twojej smierci pochowano Cię BEZ MODLITWY ! Jak będziesz miała 60-70 lat, będziesz piszczała inaczej, a może nie?!
Najlepiej byłoby gdyby opłata za Mszę pogrz. wynosiła 10 zł., kapłani odżywiali- powietrzem, spali na desce - TYLKO DZIĘKI TYM KAPŁANOM I SIOSTROM ZAKONNYM, KTÓRZY NIEUSTANNIE SIĘ MODLĄ { MIĘDZY INNYMI ZA ŁOTRÓW I ŁOTRZYCE } TEN ŚWIAT DAWNO BY SIĘ ZAPADŁ !!!

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

BŁĄD ! ma być :
TEN ŚWIAT ISTNIEJE !
A bez modlitw by się zapadł !

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: bąk

ty masz coś z głową .

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez S.D.I.A dnia 2006-03-27 02:15:57:

: DO ANNY 1
: A Ty zamawiałaś taką Mszę Św. pogrzebową za duszę zmarłej, bliskiej Ci osoby ??
: Jeśli tak, to zrobiłaś to Z TRADYCJI, czy z WIARY ??

>>Wypełniałam ostatnią wolę zmarłego. Szokuje Cię to?

: to nie mało, ale przeciętne buty kosztują
: 200-300 zł a po trzech miesiacach odpada obcas.

>>Każdy towar objęty jest minimum roczną gwarancją. jeżeli w butach za 200 zł po trzech miesiącach odpada obcas, to się po prostu idzie do reklamacji z fakturą zakupu.

: Jeśli Ty wierzysz, że po śmierci człowiek zamienia się w liścia, osła, krowę {poco krowiej duszy Msza św.}to odważ się i powiedz swoim dzieciom, aby po twojej smierci pochowano Cię BEZ MODLITWY !

>>Jest mi to idealnie obojętne. Dzieci zrobią jak zechcą, a ja nie myślę psuć sobie teraz humoru dyspozycjami na wypadek śmierci ;).

: Najlepiej byłoby gdyby opłata za Mszę pogrz. wynosiła 10 zł., kapłani odżywiali- powietrzem, spali na desce

>>Są klasztory gdzie księża ślubują ubóstwo, chodzą boso i rzeczywiście śpią na deskach zamiast na sprężynowych materacach. I są księża rozpasani w bluźnierczym przepychu. Co do mnie, nie mam zamiaru sponsorować urzędasów p.Boga ;). Społeczeństwa istnieją zaś dzięki pracy, a nie modlitwie.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: bąk

kapłani są w każdej religi ,...żli i dobrzy ,pazerni i skromni, ...rzeczyaiście jakkapłan chodzi w butach za 800 zl ,a wierni za 100 to jest o czym myśleć .jak kapłan kierujesię kasą to jest temat do dyskusji. oj znam lilku takich cwaniaków

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

Bąk, ja też paru takich znam, tylko, że mkiedyś Bóg nie zapyta Cię o pazernego księdza, tylko o Twoje życie, co Ty zrobiłeś dla Miłości...
I nie myl pazerności z prozą życia, na zamawianej mszy nie siedzisz np. po ciemku...
CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: bąk

to przy mszy żałobnej świeci się aż tyle żarówek ,stary ja za 400 to mam zapłacony zakład energetyczny na 4 miesiące .co ty pipszysz? są cenniki ,czy ich nie ma ?

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Agnieszka_emigracja
Email:

Źli ludzie sa wszędzie,w każdym środowisku,posród wyznawców,duchownych róznych wyznań.I myslę ,że tak na siłe nie ma co bronić księży.Zresztą nie o to tu chodzi,Jak powiedzila CA,ż Panem Bogiem nie będzie rozmowy o duchownym,który chodzil w butach za 800 zł,będzie za to rozmowa o tym co ja uczyniłem w swoim zyciu,Zostawcie więc tych księży ,którzy zyja w przepychu ocenie Boga.Tylko On ma prawo sądzić.

NASUWA SIE TAKI FRAGMENT EWANGELII"A DLACZEGO WIDZISZ ŹDŹBŁO W OKU BRATA SWEGO,A BELKI W OKU WŁASNYM NIE DOSTRZEGASZ"?ALBO JAK POWIESZ BRATU SWEMU':POZWÓL ,ŻE WYJMĘ ŹDŹBŁO Z OKA TWEGO,A OTO BELKA JEST W OKU TWOIM?OBŁUDNIKU,WYJMIJ NAJPIERW BELKE Z OKA SWEGO,A WTEDY PRZEJRZYSZ ,ABY WYJĄĆ ŹDŻBŁO Z OKA BRATA SWEGO"-ewangelia wg Św.Łukasza

Modlitwa ma moc.Ja jestem stosunkowo niedawno nawrócona osobą,kiedys też bardzo zewnętrznie patrzylam na sprawy wiary.Pierwsza wypowiadałam sie na temat księzy,mysle ze jest to charakterystyczne dla osób zamknietych na Boga.Ale musimy rozmawiac ,ewangelizować,dawać swiadectwa.Bo moze u niektórych to zamknięcie juz preradza się w poszukiwanie.

Co do skuteczności modlitwy ,jej wysłuchiwania przez Boga,znów przykład.Mój mąz jeszcze niedawno mówil,ż nie ma łaski wiary.Jak wielu z /Was wie,jest On za granicą,i rózne rzeczy tamze miały miejsce,Wiecie,ze walczyłam o nas,upadalam,wstawałam.Dzis rzecz sie ma nastepująco.Mój mąż w prawie każdej rozmowie telefonicznej porusza temat Boga.On jest na początku drogi,jeszcze bładzi.ale Czyta Biblię(przez nikogo nie zachęcany!!!)wziął kontakt do polskiego księdza,wiem,że nosi sie z zamiarem przystąpienia do Sakramentu pojednania.Cud?TAK,.Prosiłam o modlitwe gdzie sie dało,wysyłałam intencje modlitewne w rózne miejsca,do róznych klasztorów,ksiezy,sióstr(naprawde nie sprawdzałam w jakich butach chodzą i na czym sypiają;-).Wiem,że Wy równiez modliliście za nas.Dziekuje Wam za to.Na dzien dzisiejszy mam wykupione bilety ,za 2 miesiące lecę do męża.Ale to nie jest najwazniejsze,Najwazniejsze jest to,że spotkałam żywego Boga,nic nie daje takiego szczęscia.Kiedyś prowadzilam podświadomy handel wymienny z Panem Bogiem,Ja modlitwę ,Ty mi oddaj męza,jak sie nawtróci to mnie nie zostawi bo bedzie go wiara do tego obligowła,BŁĄD!!!Dziś,chcę Boże ,żeby poznał Ciebie,bo chcę żeby został zbawiony,bo chcę żeby odczuł ten pokój w sercu,bo go kocham.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Ada

Jestescie niepowazni.
Gdy Was czytam (co poniektorych) to mnie pusty smiech ogarnia.
Czy nie wiecie , po co pieniadze sa wynalezione?
Wyobrazacie sobie jakie by bylo Wasze zycie gdybyscie nagle nie mieli forsy?

Prosze podejsc na dworzec i zobaczyc tych biedakow nawet i oni wyciagaja rece aby dostac kilka groszy na bulke.

Caly swiat kreci sie wokol pieniedza.

Wiec dlaczego tylko kler rozliczacie?

Moze tak zaczac od siebie!!!

Jeszcze chcialam zapytac dlaczego Anka1 i inni odbiegli od tematu "Pomocy!!! Co robic?

Ostatnie odpowiedzi to belkot!!! Wstyd!!!

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

Ada, tak z reguły A1 reaguje na słowa kościół, Msza Św, modlitwa.
Bąk z choinki sie urwałeś, czy co ?
SDTA gdybyś mogła podać mi adres, to sama chętnie zamówię taką Mszę za nawrócenie sie mojego męża.
Pozdrawiam CA

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

CA
Oto adres :
MIsyjne Seminarium Duchowne
Księży Werbistów
KOLONIA 19, 14-520 PIENIĘŻNO
www.seminarium.org.pl

CA - Msza św. Wieczysta - za osobę żyjącą,
imię i nazwisko.

Przyjdzie potwierdzenie wpisu.

Serdecznie pozdrawiam !

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: Anka1

W odpowiedzi na : Re: Pomocy !!! Co robić ?? wyslane przez Ada dnia 2006-03-27 11:58:16:

: Prosze podejsc na dworzec i zobaczyc tych biedakow nawet i oni wyciagaja rece aby dostac kilka groszy na bulke.

>>Nie na bułkę, tylko na alkohol. Bułki a nawet cały obiad wydaje CODZIENNIE Fundacja Brata Alberta. Organizuje też noclegi dla bezdomnych. Menele uciekają od tej pomocy jak od zarazy, bo w przytuliskach tej Fundacji nie wolno chlać i za nocleg należy księżom pomóc w kuchni lub w gospodarstwie. A po co? Lepiej wyłudzać forsę od naiwnych i chlać spokojnie :(. Przyjrzyj się jacy wypasieni ci "biedacy" ;).

: Jeszcze chcialam zapytac dlaczego Anka1 i inni odbiegli od tematu "Pomocy!!! Co robic?

>>Napisałam Autorce wątku jak ja to widzę i co moim zdaniem trzeba zrobic w tej sytuacji. Reszta należy do Niej

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: CA

SDTA, dziękuję.

--------------------------------------------------------------------------------

Wyslane przez: S.D.I.A

CA -
Zamów Mszę Św.Wieczystą równiez za siebie !
Będziesz silniejsza.
Serdecznie pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 10