Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
miejsce na rekolekcje
Autor Wiadomość
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 10:46   miejsce na rekolekcje

Witajcie.
Chciałabym w przyszły weekend pojechać na jakieś krótkie rekolekcje i szukam miejsca, do którego można bez problemu dojechać pociągiem z W-wy. Może znacie jakieś domy rekolekcyjne godne polecenia. Bedę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Kasia
 
     
Andrea
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 11:17   Re:gdzie na rekolekcje ? kurs Filip ?

kasia1 napisał/a:
Witajcie.
Chciałabym w przyszły weekend pojechać na jakieś krótkie rekolekcje i szukam miejsca, do którego można bez problemu dojechać pociągiem z W-wy. Może znacie jakieś domy rekolekcyjne godne polecenia. Bedę wdzięczna za podpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Kasia

:)
Również jestem na etapie poszukiwań, dla siebie, może i dla mojej żonki . Nie wiem, czy to Cię Kasiu zainteresuje, znalazłem dla małzenstw i nastepny weekend
Cytat:
*kurs:
23-25 listopada 2007 Kurs Filip dla Małżeństw (piątek 18:00 - niedziela ok. 15:00)
miejsce: Dom Rekolekcyjny przy Parafii Św. Huberta w Zalesiu Górnym ul. Białej Brzozy 23, Zalesie Górne
dojazd: PKP z Dworca Śródmieście i W-wa Zachodnia -> w kierunku na Warkę - Radom. Dom Rekolekcyjny znajduje się obok kościoła, 10-15 min. piechotą od przystanku PKP. Dojazd Samochodem - z Piaseczna w kierunku na Górę Kalwarię, Tarnobrzeg (droga nr 79), po 5 km "na światłach" - skręt na Zalesie Górne
cena: 200 zł od pary małżeńskiej
http://www.kursfilip.pl/malzenstwa/zapisy.html
Przy okazji zapytam, czy ktoś na Forum ma jakąś wiedzę na temat tego kursu ?
Pozdrawiam.
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 11:48   

Dzięki za odzew Andrea :-)
Szczerze mówiąc myślałam o tym, żeby samej gdzieś pojechać, ale w wolnej chwili poczytam o tym kursie. Nie sądzę jednak, żeby mój mąż chciał jechać - to tylko ja widzę kryzys. Albo inaczej, mąż zdaje sobie sprawę z tego, że nasze małżeństw nie istnieje, ale nie widzi wystarczającego powodu, zeby coś z tym robić.
Pozdrawiam
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 12:23   

Dla małżonków tutaj:
Spotkania Małżeńskie
Terminy spotkań

oraz tutaj:
Rekolekcje

dla Kasi1:
Kasiu1, może tutaj?

"Panie poprowadź mnie dalej...”

Dni skupienia dla osób chcących rozwijać się we współpracy z łaską Bożą

23-25 listopada Dom Formacyjny Maryi Matki Miłosierdzia, Błotnica 20 (przedmieścia Kołobrzegu)

„Panie poprowadź mnie dalej” to dni skupienia przeznaczone szczególnie dla osób poszukujących woli Bożej i chcących się nauczyć współpracować z natchnieniami Ducha Świętego. Dni skupienia odbywają się w milczeniu. W kameralnej atmosferze naszego domu zaproponujemy między innymi konferencje dotyczące rozeznawania woli Bożej, katechezę, adorację, rozmowy indywidualne. Zaczynamy w piątek kolacją o godz. 18.00, kończymy w niedzielę obiadem (14.00). Koszt: nocleg i wyżywienie 85 zł + dobrowolna ofiara dla prowadzących

Zgłoszenia mailem lub telefonicznie: tel.: 500 863 104 lub 091 419 06 37 ; e-mail: mm@gajdy.pl
rekolekcje
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-14, 13:00   

Dzięki Eluś :-)
trochę daleko od W-wy, ale wygląda zachęcająco.
Pozdrawiam
 
     
MKJ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-15, 14:19   Jezuci Gdynia

Kasiu! I Kobiety!n Żony Corki Matki!

rekolekcje - "dar kobiecości "

Ignacjańskie Centrum Formacji Duchowej - ul Tatrzańska 35, 81-313 Gdynia - siostra Borońska ( może będą jeszcze miejsca)

od 30 listopada do niedzieli popołudnia

icfd@jezuici.pl

tel. 0586210515
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-15, 19:06   

Dziękuję MKJ.
Póki co, widzę, że z rekolekcjami wszystko "pod górkę" - albo dojazd bardzo długi, albo termin nie pasuje... ale myślę sobie, że nic na siłę. A może mam zostać w W-wie i być 24-go na Mszy o uzdrowienie? Zdaję się na wolę Boga, to Jego plan ma się realizować, nie mój.
Pozdrawiam
 
     
Anula
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-15, 19:29   

Polecam rekolekcje w SZamotułach u sióstr Franciszkanek . Rewelacja . Cały cykl jest niesamowity - prowadzi do uzdrowienia wewnętrznego .
 
     
Ola
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 14:42   

Rekolekcje w Szamotułach są czasem spędzonym w 100% właściwie:)
Ja odnalazłam dzięki prowadzonym przez Siostry rekolekcjom Jezusa, spokój, siłę i nadzieję.
Czy mogę zachęcić lepiej? Mogę powiedzieć, że oprawa też jest świetna i fachowa....trzeba jechac i poczuć - atmosferę tego czasu.

Podam od razu namiary:

Zgłoszenia przyjmują:
S. Grażyna Matczak tel. 695 175 255
S. Anna Polanowska tel. 511 139 774

adres:
ul. Lipowa 27
64-500 Szamotuły

Rekolekcje rozpoczynają się w piątek o godz. 18.00, a kończą w niedzielę ok. godz.13.00.
Warunkiem przyjęcia jest ukończenie 17-go roku życia. Opłata za rekolekcje wynosi 50 zł.
Na rekolekcje należy zabrać:
- Pismo Święte
- notatnik
- śpiwór i miękkie obuwie
...a przede wszystkim otwarte serce !!!

„...Nie zioła ich uzdrowiły ani nie okłady, lecz SŁOWO Twe, Panie, co wszystko uzdrawia...” (Mądrości 16:12)

Informacje te można również znaleźc na stronce: http://uanielski.republika.pl
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-16, 14:49   

Nie trzeba mnie specjalnie zachęcać ;-) ale z tego co się zorientowałam, to w tym roku już nie ma zaplanowanych spotkań.

Dziękuję i pozdrawiam.
Kasia
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-17, 14:12   

Kasiu1 :) - może tu możesz, choć to jakaś część - zawsze można zapytać.
Sesja weekendowa
Na głębinach Słowa: Maria, Marta ... i ja. (Lectio divina do Łk 10, 38 - 42)
30 listopada - 2 grudnia 2007 r.

Część VII Szkoły Modlitwy Słowem Bożym

Lectio divina pomaga otwierać się na Słowo, które pragnie wcielić się w najbardziej nawet zranioną historię życia, wrócić jej pokój i uczynić świętą. W klimacie pustyni będziemy uczyli się trwania na głębinach wybranego tekstu Pisma przez słuchanie, medytowanie, modlitwę serca i kontemplację Słowa. Sesja dla osób, które chcą przedłużać formację otrzymaną w Szkole Modlitwy Słowem, w rekolekcjach lectio divina czy Ćwiczeniach ignacjańskich. Służy także jako przygotowanie do rekolekcji lectio divina i uczy modlitwy Słowem w warunkach codzienności.

Szkołę prowadzą kierownicy duchowi i rekolekcjoniści z CFD: ks. Krzysztof Wons SDS, ks. Joachim Stencel SDS, ks. Ryszard Stankiewicz SDS, ks. Szymon Szepietowski SDS


ORAZ REKOLEKCJE
Rekolekcje
ćwiczenia ignacjańskie (tygodnie I - IV)
28 grudnia 2007 - 5 stycznia 2008 r.

W Centrum Formacji Duchowej w dniach 28 grudnia 2007 - 5 stycznia 2008 r. zostaną przeprowadzone Ćwiczenia Ignacjańskie (tygodnie I-IV). Na Ćwiczenia zapraszamy osoby duchowne i świeckie. Warunkiem przyjęcia na Ćwiczenia jest nadesłanie wypełnionego kwestionarusza. Zgłoszenie można wysłać ze strony internetowej (ikonka wyślij zgłoszenie). Każda osoba jest przyjmowana indywidualnie.
 
     
kasia1
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 08:55   

Elu,
bardzo Ci dziękuję, za chęć pomocy... Ty wszystkim starasz się pomóc :)
Ten adres polecił mi już ktoś inny, ale taką mam pracę, że ostatniego dnia miesiąca muszę być na miejscu... dlatego w grę wchodzi tylko najbliższy weekend (choć nie wiem na 100% czy dostałabym na piątek urlop). Bardzo by mi pasowało to spotkanie w Kołobrzegu, ale dojazd z W-wy tam jest koszmarny... ok. 10 godz. z jedną lub dwiema przesiadkami... albo dojazd na miejsce w środku nocy.
To nie jest tak, że ja na siłę muszę wyjechać... mimo wszystko mam w sobie spokój i wiem, że dam radę bez wyjazdu. Zostawiam to w rękach Boga, jeśli On chce, żebym wyjechała, to nawet w ostatniej chwili jakaś możliwość się przede mną otworzy :)
Wczoraj, przez chwilę myślałam nawet, że pojadę z mężem na kurs filip, o którym pisał Andrea.
Poprosiłam swojego męża o podjęcie decyzji - czy chce naszego małżeństwa, czy nie. Jeśli tak, to ja zrobię wszystko, żeby je uleczyć... ale jeżeli nie, to ja znajdę sobie jakieś mieszkanie i odejdę. To bardzo trudna dla mnie decyzja bo oprócz tego, że bardzo kocham swojego męża, mam dwoje dzieci 16-letniego syna i 12-telnią córkę.
Wiem, że dom, w którym mieszkamy, jest Ich domem i nie mogę (i nie chcę) Ich z tego domu wyrywać... ale muszę też wziąć pod uwagę, że któreś może chcieć odejść ze mną... Oboje mają bardzo dobry kontakt ze swoim ojcem i boję się, że będą rozdarte między mną a Nim... Ale ja czuję, że już nie jestem w stanie być w domu z mężczyzną, który mnie nie kocha, który mówi mi, że jestem daleka Jego sercu... to zbyt trudne :(
Wczoraj powiedziałam mężowi, że jest taki kurs dla małżonków i spytałam, czy ze mną pojedzie. Powiedział, że tak... ale później zobaczyłam, że On tego nie chce dla siebie, a ja nie chcę, żeby jechał dlatego, że ja tego chcę. Żeby ratować małżeństwo, potrzeba dwóch osób, jadna nic nie zrobi...
Dziękuję Wszystkim za pomoc i proszę o modlitwę.
Pozdrawiam serdecznie.
Kasia
 
     
ela.s
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-19, 19:08   

Kolejne spotkanie na rekolekcjach prowadzonych przez siostry Franciszkanki w Szamotułach będzie w dniach 14- 16 grudnia. Temat grudniowego spotkania to:Jezus uwalnia od przekleństw i złej mowy. Cykl rekolekcji (8 spotkań) jest powtarzany i najlepiej jest skorzystać z całości, ale można też korzystać z poszczególnych nauk.
W trakcie rekolekcji prowadzone są nauki, jest czas na własne rozważania, msza św., możliwość skorzystania ze spowiedzi. Kolejne spotkania: 8 - 10 lutego - Modlitwa wstawiennicza; 14 - 16 marca - Modlitwa o uzdrowienie wewnętrzne; 11 - 13 kwietnia - Jezus daje nowe życie; 13 - 15 czerwca - Modlitwa o uwolnienie wewnętrzne. W cyklu przewidziane są także tematy: Jezus zna i uzdrawia twoją historię życia, Jezus uzdrawia wspomnienia i uzdalnia do przebaczenia oraz Jezus uzdrawia relacje. Ponieważ rekolekcje odbywają się w ramach roku szkolnego, to następna edycja ostatnich trzech tematów będzie dopiero od września 2008 r. Obecnie opłata wynosi 60 zł, a w jej ramach otrzymuje się wyżywienie i nocleg ( trzeba zabrać własny śpiwór).

Pozdrawiam wszystkich Sycharowiczów

Elżbieta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9