Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO
Autor Wiadomość
lodzia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 09:07   DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

Witam:)
Może niektórzy z Was wiedzą czym jest duchowa daopcja dziecka poczetego... Ja zapoznałam sie z jej zasadami i podjęłam zobowiązanie podczas rekolekcji. Polecam Wam tą formę modlitwy w tak ważnej sprawie...

A tu trochę informacji:
Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej - radosnej, bolesnej lub chwalebnej (Ojcze Nasz i 10 Zdrowaś Maryjo) oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia.
Wskaznae jest żeby przyrzeczenie duchowej adopcji złozyć uroczyćcie w kościele w obecności kapłana. jednak można złożyć je prywantnie, odczytując formułę przyżeczenia najlepiej przed Krzyżem lub obrazem.

FORMUŁA PRZYRZECZENIA DUCHOWEJ ADOPCJI
Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci, wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych (ja....................) postanawiam i mocno przyrzekam, że od dnia ............. w Święto/ uroczystość............... biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imie jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy każdego dnia modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prwae życie po urodzeniu.
Postanawiam:
- odmówić codzienna modlitwę w intencji nienarodzonego;
- codziennie odmówić jedną tajemnice różańca;
- moje dobrowolne postanowuienie............. (może być ale nie musi)

MODLITWA CODZIENNA
Panie Jezu- za wstawiennictwem Twojej Matki Maryji, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawienictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje sie w niebezpieczeństwie zagłady. Prosze daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

Centralny Ośrodek Krzewienia Duchowej Adopcji - Jasna Góra
42-225 Częstowchowa, ul. Ks.A.Kordeckiego 2
tel.: (034) 65-66-88 (o. Ignacy Rękawek)

Klasztor oo. Paulinów
00-263 Warszawa, ul.: Długa 3
(022) 31-45-75

Ośrodek Informacji Duchowej Adopcji
80-256 Gdańsk Brzesko, il. K.Dunikowskiego 1/A m 6
tel.: (058)43-50-07
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 9