Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
BAJKA O OŁÓWKU
Autor Wiadomość
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-14, 19:15   BAJKA O OŁÓWKU

Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list.

W pewnej chwili zapytał: -Piszesz o tym, co ci się przydarzyło? A może o mnie?

Babcia przerwała pisanie,uśmiechnęła się i odpowiedziała: -To prawda ,piszę o tobie,ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym piszę.Chcę ci go dać, gdy dorośniesz .

Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauwazył w nim nic szczególnego. -Przeciez on niczym się nie różni od innych ołówków ,które widziałem!

-Wszystko zależy od tego, jak na niego SPOJRZYSZ. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem.

PIERWSZA CECHA: możesz dokonać wielkich rzeczy,ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń,która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i to On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą.

DRUGA CECHA: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi,ale potem będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie,bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka.

TRZECIA CECHA: Używając ołówka,zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj,że poprawianie nie jest niczym złym,przeciwnie,jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie.

CZWARTA CECHA: w ołówku nieważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie.

Wreszcie PIĄTA CECHA: ołówek zawsze pozostawia ślad.Pamiętaj, że wszystko,co uczynisz w życiu,zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego,co robisz.......



Prawda, że piękne - nie wiedziałam, gdzie zamieścić, no to tu umieściłam
 
     
pestka
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-14, 21:33   

Wanbomko piękna bajka,
wykorzystam jutro na godzinie wychowawczej u moich gimnazjalistów, pozwolisz?
 
     
wabona
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-14, 21:39   

Oczywiście. Sama zaczerpnęłam to z Psychotestu.
 
     
Ann3
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-16, 12:24   

A ja wydrukuję i przeczytam dzisiaj córce i mężowi . Ucieszą się.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 8