Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
OCZEKIWANIE NA DUCHA śW
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-23, 10:13   OCZEKIWANIE NA DUCHA śW

Jana 14:25-31

To wam powiedziałem, przebywając wśród was. A Paraklet, Duch Święty , którego Ojciec pośle w moim imieniu , On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam , pokój mój wam daję. Nie tak jak daje świat , Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się , że idę do Ojca , bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie. Już nie będę z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata. Nie ma on jednak nic [b]swego we Mnie. Ale niech świat się dowie, że Ja miłuję Ojca i że tak czynię, jak Mi Ojciec nakazał. Wstańcie, idźmy stąd!


http://brewiarz.pl/v_07/2305p/czyt.php3
http://brewiarz.pl/czytelnia/duch.php3

Srodek tygodnia...a my tu trąbimy jak Anioły z trąbami o Duchu Sw. :)
Chciałabym, byśmy inaczej niż zwykle, bardziej świadomie i głęboko przezywali nadchądzące wydarzenie - ZESłANIE DUCHA SW. przypadające w najbliższą niedzielę.
Jest to czas przygotowania ...Zadania sobie pytań i udzielenia odpowiedzi np. na temat mojego małżeństwa i obecności Ducha Sw w moim życiu...

"Jezu Zmartwychwstały, tchniesz na nas Ducha Świętego. I chcielibyśmy powiedzieć Ci: Ty masz słowa, które naszym duszom dają życie, do kogo innego niż do Ciebie, Zmartwychwstałego, moglibyśmy pójść? "
Z książki brata Rogera:
Zachować we wszystkim pokój serca - Rozważania na każdy dzień



Pozdrawiam serdecznie :)

duch sw.jpg
Plik ściągnięto 76 raz(y) 123,39 KB

 
     
MKJ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-23, 12:31   

Mirela!

Proszę podaj dokładnie czytania na wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego oraz na poniedziałek MB.

Na stronie brewiarzowej nie pojawiają się teksty w odpowiednich miejscach.

Pozdrawiam :-)

:-D
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-23, 20:02   

Myślę sobie ,że w tym miejscu będzie łatwiej.

http://www.mateusz.pl/czytania/
Oczywiście czytanie wkleję ....

pozdrawiam serdecznie :)
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-24, 00:02   

W lekkim powiewie
przychodzisz do mnie, Panie...
Nie przez wicher ogromny i nie przez ogień
ale w lekkim powiewie przychodzisz do mnie
lecz w lekkim powiewie nawiedzasz duszę mą

i sądzę, że warto o tym pamiętać i pozwolić Mu wypełniac siebie po kropelce, po kawałku
nie tylko od święta

Znałam kiedyś kogoś, kto chełpił się Chryzmatami. Opowiadał na prawo i lewo o otrzymanych darach, niemalże zakładał się o to, że w następną Wigilię zesłania Ducha Św otrzyma dar uzdrawiania, wiecie co się stało - Dary zostaly mu odebrane...

to tylko taka mala refleksja...
 
     
kasia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-24, 09:13   

Aniu! Ojcowie, którzy gościli (do wczoraj) przez czas trwania rekolekcji u ojów Dominikanów nie ukrywali tego, że SĄ OSIOŁKAMI na których Jezus siedzi, jest transportowany do ludzi.
W sobotę, podczas modlitwy powiedzieli bezpłodnym małżonkom, że niektórzy spośród nich w przyszłym roku, w Święto Zesłania Ducha Świętego przyniosą do Świątyni swoje dzieci :-D Wiem tylko tyle, już niedługo niektóre kobiety, uważane dotychczas za bezpłodne, zobaczą pozytywny test ciążowy. Na ekranie USG zobaczą bijące serce dziecka. Jak mogłyby nie cieszyć się wówczas i nie wychwalać Cudów jakie uczynił w ich życiu Chrystus? Będą głośno śpiewać Alleluja! Dziękuję Ci Panie! Małżonkowie Ci będą mieli pewność, ze właśnie na przyszłoroczne Święto -tak, jak zostało im to obiecane - przyniosą pociechy do Świątyni :-D
 
     
ania z belgii
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-24, 11:10   

Kasiu,
Ja napisałam o odkrywaniu Ducha Świętego każdego , bo jakoś czułam, że to trzeba wyraźnie napisać - każdego dnia Duch Święty przychodzi i nas umacnia i my mamy się codziennie na Jego działanie otwierać....
Refleksja o odebraniu Darów służy za przykład Ducha wiejącego jak chce... i potrzebie ciszy w sercu....
Cieszę się, z tych 'zielonoświatkowych' dzieciątek
 
     
MKJ
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-24, 13:29   

Cytat:
Kasiu,
Ja napisałam o odkrywaniu Ducha Świętego każdego , bo jakoś czułam, że to trzeba wyraźnie napisać - każdego dnia Duch Święty przychodzi i nas umacnia i my mamy się codziennie na Jego działanie otwierać...


Aniu!

Lubię czytać Twoje posty - a poruszasz z prostotą wielką TAJEMNICĘ - Boga.

Otwierać się i czekać. Nawet, gdyby się wydawało, że świat i moje życie są do góry nogami ustawione.


Dziękuję za ten piękny tekst o pożegnaniu Dzieci - dopiero teraz przepraszam.
Największe jest to, że można tę rzeczywistość po latach przeżywać od nowa - odkrywając jakie ubogacenie Bóg przygotował.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11