Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólnotowe Rozważanie Drogi Krzyżowej
Autor Wiadomość
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 18:35   Wspólnotowe Rozważanie Drogi Krzyżowej

Dziś pierwszy piątek miesiąca... Okres Wielkiego Postu... Każdy łączy się z Chrystusem... również w Drodze Krzyżowej.
Ja właśnie o tej Drodze Krzyżowej... Jesteśmy Wspólnotą , Rodziną która dzieli się ze sobą tym co ma najlepsze, miłością !
Każdy na swój sposób przeżywa i rozważa Drogę Krzyżową. Te wszystkie myśli, te wszystkie słowa i obrazy jakie snują się w duszy warto zostawić tutaj. Ofiarujmy sobie te dary nawzajem. Czasem dziecko zapyta coś podczas rozważania, czasem powie kilka prostych słów przy stacji, czasem nam skojarzy się z czymś. Czasem wystarczy jedno zdanie, jedno słowo , jedna myśl i dla kogoś mogą one znaczyć wiele. Można się podzielić rozważaniami wspólnych modlitw w rodzinie, jeśli ma ktoś to szczęście, myślę ,że El może będzie mogła nam coś skrobnąć...
Bardzo bym chciała żebyśmy potrafili obsypywać się płaszczem róż :).
Każdy znajdzie na pewno coś ,co pozwoli mu być bliżej Boga, bliżej swego małżonka lub małżonki obojętnie w jaki sposób, nawet duchowo czasem jest trudno...
Nie chciałabym byśmy dyskutowali tutaj , to mają być nasze rozważania, to mogą być nasze modlitwy które podczas rozważania same wylewają się z duszy ,każdy ma swój skarb, a okazać się mogą pokarmem dla drugiego człowieka.


Chciałabym bardzo żeby ten temat był dla nas „otarciem twarzy przez Weronikę”.
Kiedyś myślałam ,że to człowiek biega za Jezusem. Fatalne myślenie! Zdałoby się ,że Weronika biegała za Jezusem... To Miłość biegała .To Bóg biega za człowiekiem, bo my często nie potrafimy z Bogiem biec. I gdy tak Jego dobrocią i troską ociera nam twarz , to nic innego nie można zobaczyć na tej chuście, jak ogromna tęsknota człowieka za Miłością . Nic innego nie można zobaczyć jak naszą bezradność wobec rzeczy doczesnych. Nic innego nie można zobaczyć jak naszą słabość . Za każdym otarciem Miłości o naszą „twarz” widzimy jaśniej, jesteśmy pokrzepieni, silniejsi, zdrowsi. A dotyka nas tylko Jego Chustka. Czasem tak niewiele trzeba... Czasem wystarczy „mała chusteczka Weroniki”.


Siostra Faustyna ( pisałam dziś jednemu Aniołowi z naszego forum) nauczyła się małe rzeczy zamieniać w rzeczy wielkie. A uczyła się od Pana Jezusa.
Ta małą rzeczą może być nasze Wspólnotowe rozważanie Drogi Krzyżowej , a wielką rzeczą może być zbliżenie sie do Boga :)

Te rozważania nie muszą mieć swojej kolejności, może być jedna stacja , jeden fragment , cokolwiek nam pozostawi rysę na sercu.

Pozdrawiam serdecznie i pamiętam w modlitwie:)
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-02, 21:41   

Stacja III Pan Jezus upada po raz pierwszy


Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.
Liczne są nieszczęścia, które cierpi
sprawiedliwy,
ale Pan go ze wszystkich wybawia.

Ps.34, 19-20

Nie martw się, ale zachowaj wewnętrzny pokój i nie trać ducha, gdy dostrzegasz u siebie wiele duchowych słabości. Jeśli Bóg dozwala ci doświadczyć jakiejś słabości, a nawet upaść, to nie czyni tego po to, by cię opuścić, ale tylko po to, by cię umocnić w pokorze i uwrażliwić na to, co ma przyjść w przyszłosci.
Postępuj z prostotą drogami Pańskimi i nie zadręczaj swego ducha. Wystarczy, że odczuwasz odrazę do swoich słabości. Niech to jednak bedzie spokojna odraza do istniejących niedoskonałości. Nie trzeba się niepokoić czy odczuwać jakiegoś zawstydzenia. (O.PIO)

[/b]
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-03, 07:17   

Ja jeszcze nie odczuwam "odrazy do swoich słabości"....,chyba jeszcze nie ten czas....ale czekam i trwam cierpliwie.
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 11:35   

Pan Jezus upada pod krzyżem.

" Jak często i w jak wielu sytuacjach ludzie potrzebują, by im powtórzono to wezwanie. POWSTAŃ !!
Powstań Ty, który sie rozczarowaleś.
Powstań Ty, który już straciłes nadzieję.
Powstań Ty, który przyzwyczaiłeś się do szarości i już nie wierzysz, że można zbudować coś nowego.
Powstań, ponieważ Bóg stwarza wszyztkie rzeczy nowe.
Powstań Ty, który przyzwyczaiłeś się do Bożych darów.
Powstań Ty, który zapomniałeś o zdolności dziwienia się. Powstań Ty, który straciłes ufność, by mówić do Boga - Ojcze.
Powstań i powróć do pełni podziwu dla Bożej dobroci.
Powstań Ty, który cierpisz.
Powstań Ty, któremu się wydaje, że zycie tak wiele Ci odmówiło.
Powstań, kiedy czujesz się wyłączony, opuszczony, na marginesie.
Powstań , ponieważ Chrystus objawił Ci swoja miłość i przechowuje dla Ciebie nieoczekiwaną możliwość realizacji.
POWSTAŃ ! "

Jan Paweł II

Pozdrawiam !! EL.
 
     
tomi
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 12:42   do EL

EL proszę cie o przeczytanie moich postów i o rade w mojej sytuacji może ty zdołasz mnie naprowadzić na odpowiednią drogę w dotarciu do mojej żony
 
     
CA
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 12:59   

II Przyjęcie krzyża

Dali Mu znak hańby
- znak grzesznika
- znak pogardy
władcy dla poddanegp
Ten znak do dziś budzi sprzeciw
(...) Czy już się poddałem krzyżowi?

Za mnie samego,
abym nie uciekał przed krzyżem

Zdrowaś Maryjo...

/ks. G. Ułamek/
 
     
EL.
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 15:46   

Tomi, wysłałam Ci info na priv i na maila....nie wiem, gdzie odbierzesz !Pozdrawiam !! EL.
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-04, 19:33   

Stacja IV - Pan Jezus spotyka swoją Matkę


Symeon... rzekł do Maryi, Matki Jezusa : Oto ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu (Łk 2,34-35)

Wszyscy, co drogą zdążacie, przyrzyjcie się, patrzcie, czy jest boleść podobna do tej, co Mnie przytłacza, którą doświadzył Mnie Pan (Lm 1,12)

Synu, czemuś nam to uczynił? Oto ojciec Twój i Ja z bólem serca szukaliśmy Ciebie. Lecz On im odpowiedział : Czemuście Mnie szukali? Czyż nie wiedzieliście, że powinienem być w tym co należy do mego Ojca? (Łk 2,48-49)

Jak Cię pocieszyć? Z czym porównać? Córo Jeruzalem! (Lm 2,13)

Niech w głosie Twoim płacz ustanie, a łzy w Twoich oczach, bo jest nagroda za Twe trudy (Jr 31,16)

Błogosławionaś Ty od Boga Twego we wszystkim przybytku Jakuba, bo w każdym narodzie, który usłyszy Imię Twoje, bedzie uwielbion Bóg dla Ciebie (Jdt 13,23)
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-09, 18:13   

STACJA XII
Pan Jezus Umiera na Krzyżu

http://nadzi.wrzuta.pl/au...kad_idziesz_do_
 
     
Mila
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-12, 22:54   DROGA KRZYŻOWA

I sąd

spraw Panie
niech miłosierdzie Twoje zasłoni
tamten skazujący wyrok
wszystkie wyroki następne
a wśród nich i moje

II Chrystus bierze krzyż na ramiona

wychodzisz w drogę
proszę zabierz mnie ze Sobą

III upadek

grzech nie jest abstrakcją
nie jest też pojęciem
ale rzeczywistością tak konkretną że zwala z nóg
i przygniata do ziemi
nawet Ciebie Boga

IV spotkanie z Matką

kiedy rozstajesz się z Nią
zanim odejdziesz
złóż w Jej dłonie tak nam potrzebny Twój pokój

V Szymon Cyrenejczyk

o każdej porze dnia i nocy
w samotności i wśród ludzi
podczas pracy i odpoczynku
niechaj będę gotów zostawić wszystko
i pójść za Tobą jak tamten

VI Weronika

nie odejdę stąd
jeżeli we mnie nie pozostawisz swojej Twarzy

VII upadek

grzech jest konkretnym światem
który i mnie rzuca
ale nie na ziemię tylko w nicość

VIII płaczące kobiety

daj łaskę łez
a zapłaczę nad światem nad sobą

IX upadek

znowu powstajesz
zadziwiasz swoją wytrwałością

X zdjęcie szat

stajesz się nagim aby nie mając już niczego
jeszcze hojniej obdarowywać sobą

XI przybicie

zanim rozciągniesz ręce na krzyżu
pobłogosław mnie
i światu

XII śmierć

w czas
kiedy gasną Twoje oczy
kiedy odchodzisz
stoję przy Tobie
w czas
kiedy będą gasnąć moje oczy
kiedy będę odchodził
Ty stań przy mnie

XIII zdjęcie z krzyża

Matko umarł Ci Syn
Matko narodził Ci się syn

XIV złożenie

naucz mnie patrzeć
na wszystkie sprawy życia
w świetle tajemnic Twojego grobu

XV zmartwychwstanie

umocnij we mnie wiarę w poranek dnia trzeciego

W. Al. Niewęgłowski
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-24, 21:21   

http://www.interviewwithgod.com/forgiven/
(potrzebne głośniczki :)
 
     
Elżbieta
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 00:44   

Mirelko.. to piękne.
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 01:46   

Elu ...możesz sobie wyobrazić..., poczuć...ze On z taką delikatnością , cichością i oceanem miłości patrzył na nas wisząc na Krzyżu? Jego miłość rozsypuje mnie na drobinki, na pył... i radość ma z tego wielką, bo tylko On potrafi nam oddać nieskończenie więcej niż my Mu dajemy...
 
     
weronika
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 09:11   

Piękne to,piękne.....chciałabym założyć słuchawki 18 kwietnia o 10 ,słuchać tej muzyki i nic nie mówić.............wolałabym milczeć,i czekać,aż samo wszystko się roztrzygnie.....łzy popłynęły mi po policzkach,pozdrawiam :cry:
 
     
Mirela
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-25, 10:26   

Weroniczko :)
Twoje imię przypomina mi heroiczną kobiete ze stacji VI, w jej sercu było tyle miłości, odwagi ,że to ona popchnęła ją do otarcia tak zdruzgotanej twarzy.
Pozwól teraz Weroniko ,żeby On otarł twarz Tobie.
15 KWIETNIA tego roku jest Niedziela Miłosierdzia Bożego, spróbuj uzyskać odpust.
My wszystcy będziemy modlić o spokój wewnętrzny dla Ciebie i siły na przetrwanie tej trudnej próby.

Pozdrawiam serdecznie:)
Nie jesteś sama...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8