Celem tego forum jest niesienie pomocy małżonkom przeżywającym kryzys na każdym jego etapie (także po rozwodzie i
gdy współmałżonkowie są uwikłani w niesakramentalne związki), którzy chcą ratować swoje sakramentalne małżeństwa
Portal  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  Chat  StowarzyszenieStowarzyszenie
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload  StatystykiStatystyki  PolczatPolczat
 Ogłoszenie 

Poprzedni temat «» Następny temat
Macie oczy, a nie widzicie; macie uszy, a nie słyszycie?
Autor Wiadomość
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-12, 20:02   Macie oczy, a nie widzicie; macie uszy, a nie słyszycie?

(Rdz 6,5-8;7,1-5.10)
Kiedy Pan Bóg widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, bydło, zwierzęta pełzające i ptaki powietrzne, bo żal mi, że ich stworzyłem. [Tylko] Noego Pan darzył życzliwością. A potem Pan rzekł do Noego: Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec mnie prawy wśród tego pokolenia. Z wszelkich zwierząt czystych weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; również i z ptactwa - po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi. Bo za siedem dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy, aby wyniszczyć wszystko, co istnieje na powierzchni ziemi - cokolwiek stworzyłem. I spełnił Noe wszystko tak, jak mu Pan polecił. A gdy upłynęło siedem dni, wody potopu spadły na ziemię.

(Mk 8,14-21)
Uczniowie Jezusa zapomnieli wziąć chlebów i tylko jeden mieli z sobą w łodzi. Wtedy im przykazał: Uważajcie, strzeżcie się kwasu faryzeuszów i kwasu Heroda. Oni zaczęli rozprawiać między sobą o tym, że nie mają chleba. Jezus zauważył to i rzekł im: Czemu rozprawiacie o tym, że nie macie chleba? Jeszcze nie pojmujecie i nie rozumiecie, tak otępiały macie umysł? Macie oczy, a nie widzicie; macie uszy, a nie słyszycie? Nie pamiętacie, ile zebraliście koszów pełnych ułomków, kiedy połamałem pięć chlebów dla pięciu tysięcy? Odpowiedzieli Mu: Dwanaście. A kiedy połamałem siedem chlebów dla czterech tysięcy, ile zebraliście koszów pełnych ułomków? Odpowiedzieli: Siedem. I rzekł im: Jeszcze nie rozumiecie?

ROZWAżANIE
Stacje telewizyjne nie pominą żadnego znaczącego wydarzenia, które ma miejsce na ziemi. Gazety opublikują każdą sensację, każdą ploteczkę. A jednak w świecie nas otaczającym, dzieją się rzeczy, które mass media przegapiają. Do zarejestrowania ich nie wystarcza jedynie dobra technika – potrzebny jest Boży duch. Dlatego Jezus upomniał kiedyś uczniów, że patrzą na świat tylko po ludzku. Nie umieli bowiem odczytać głębszego sensu cudu rozmnożenia chleba. Czy my też dajemy się pochłonąć paplaninie tego świata? Czy potrafimy zachować dystans do tego, co nas otacza? Czy umiemy odczytać mowę Boga, objawiającą się w codziennych wydarzeniach?


ks. Tomasz Bieliński, „Oremus” styczeń-luty 1999, s. 193
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-12, 21:41   

Tadeusz- tytuł brzmi groźnie.


Re: części dotyczącej mediów- bo myśle że i o radiu napisałeś.
Jest TV Trwam i Radio Maryja. I Radio Józef- o nim sie na forum pisało.
Więc nie uogólniaj- że pominą wszystkie- przecież są takie co powinny to zauważać nie?
I każdy wie- jaki kanał nastawiać- jak chce .
 
     
Tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-13, 21:36   

W części dotyczącej mediów napisałem ogólnie ! A co do TV trwam i R.Maryja to jestem bardzo ostrożny ponieważ ludzie którzy są bardzo związani z tymi mediami proponowali mi porzucenie żony i wmawiali że jestem nieszczęśliwy, itp. Myślę że warto mieć szeroko oczy otwarte bo zło nawet przez najbliższych może nas złapać. ;-)
 
     
zuza
[Usunięty]

Wysłany: 2007-02-14, 10:55   

[ Dodano: 2007-02-14, 10:57 ]
Tadeusz napisał/a:
W części dotyczącej mediów napisałem ogólnie ! A co do TV trwam i R.Maryja to jestem bardzo ostrożny ponieważ ludzie którzy są bardzo związani z tymi mediami proponowali mi porzucenie żony i wmawiali że jestem nieszczęśliwy, itp.

Bo to tacy ludzie są- starczy posłuchać co mówią. A raczej- jak mówią. Wulgarnie niejednokrotnie. Ale za złe to mam jedno- że te stacje które powinny specjalnie dbać- olewają temat- zachowania i stylu wypowiedzi.


Myślę że warto mieć szeroko oczy otwarte bo zło nawet przez najbliższych może nas złapać. ;-)
- no nijak nie mogę nie poprzeć ostatniego zdania- trzeba uważać.
Patrzeć na czyny a nie ilośc przeklęczaną w Kościele- bo niektórzy na ilośc poszli a nie jakość.


Róbmy swoje. Dla zdrowotności- a od dewocji i zakłamania trzymajmy się daleko.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 9